Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλησπερα κι από μένα! Σήμερα είδαμε το μωράκι μας! 10+3 είμαι. Όλα είναι μια χαρά κουνουσες χεράκια ποδαρακια. Τώρα ξανά αυχενικη στις 8 Απρίλη. Έκανε μια προβλεψη η γιατρός ότι είναι αγοράκι μάλλον καίει επίσης είδε ρινικό οστό οπότε είμαι αισιόδοξη και για την αυχενικη. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Primula είπε:

Καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ είμαι με covid..από το Σάββατο..τριπλά εμβολιασμένη. Ζορίστηκα πολύ δυστυχώς και πήρα και αρκετά depon λόγω πυρετού.. ταυτόχρονα ανορεξία διάρροια εμετούς.. Σήμερα στάθηκα στα πόδια μου κ νομίζω επανέρχομαι.. ταυτόχρονα νομίζω μειώνονται σε ώρες διάρκειας η ανορεξία/αηδία για φαγητό και η τάση για εμετό, ελπίζω να μην σημαίνει αυτό κάτι κακό.. οι πόνοι περιόδου σποραδικά και απέχθεια σε όλες τις μυρωδιές συνεχίζονται. Το στήθος μου ήπια πράγματα σταθερά

@PrimulaPerastika ola kala tha pame,kane ligo ipomoni akoma.12 meres me kratise emena,xtes ekana test kai epitelous eimai arnitiki.aurio exw rantevou me ton giatro mou na doume an einai ola kala me to moro....anipomonw!filakia❤

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2022 at 3:14 ΜΜ, Tzelaki είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!! Εύχομαι να έχουμε ολες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση: Είμαι έγκυος σε τριδυμα! Ο γιατρός επιμένει οτι θα πρέπει να προβούμε σε μειωση, γιατι οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι.. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία? Δεν ξέρω τί να κάνω.... στεναχωριέμαι πολύ...

Από συγγενικό μου προσωπο που ξεκίνησε με 3 τελικά μόνο του παλινδρομησε το ένα. Σκέψου ψυχραιμα και αποφάσισε ότι είναι καλυτερο για τα μωρά σου. Μην σε νοιάζει τι θα πει ο κόσμος, άλλωστε με οποιαδήποτε δυσκολία εσυ θα είσαι αντιμέτωπη όχι ο κόσμος! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Primula είπε:

Καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ είμαι με covid..από το Σάββατο..τριπλά εμβολιασμένη. Ζορίστηκα πολύ δυστυχώς και πήρα και αρκετά depon λόγω πυρετού.. ταυτόχρονα ανορεξία διάρροια εμετούς.. Σήμερα στάθηκα στα πόδια μου κ νομίζω επανέρχομαι.. ταυτόχρονα νομίζω μειώνονται σε ώρες διάρκειας η ανορεξία/αηδία για φαγητό και η τάση για εμετό, ελπίζω να μην σημαίνει αυτό κάτι κακό.. οι πόνοι περιόδου σποραδικά και απέχθεια σε όλες τις μυρωδιές συνεχίζονται. Το στήθος μου ήπια πράγματα σταθερά

Περαστικα κοριτσι μου!!Ταλαιπωρηθηκες πολυ...

Εγω ειμαι πολυ χαλια αυτες τις μερες...ζαλιζομαι παρα πολυ και εχω ταση για εμετο, ευτυχως δεν κανω αν και πιστευω οτι θα ξαλαφρωνα αν εκανα...το ιδιο βεβαια ειχα και στον μικρο μου, ολη μερα ναυτια και εμετο ειχα κανει 1 φορα μονο. Επισης, συνεχιζω να ειμαι αρρωστη για 3η εβδομαδα με μπουκωμα και τα σχετικα... Με τις μυρωδιες δεν εχω θεμα αλλα γενικα δεν μπορω να φαω...πολυ ελαφρια φαγητα μονο, φρυγανιες και τετοια...σαν να εχω γαστρεντεριτιδα!Εχω χασει ηδη 2 κιλα...αλλα αυτο ειναι το μονο που δε με στενοχωρει:D. Απο πονους περιοδου κι εγω ειμαι καλυτερα και το στηθος ετσι κι αλλιως δεν ειχε αλλαξει...ημουν και σε φαση αποθηλασμου βεβαια (ευτυχως αποθηλασε ο μικρος πολυ ομαλα!) ,οποτε σε αυτην την εγκυμοσυνη δεν αισθανθηκα καμια μεταβολη, μονο οι θηλες που εχουν σκουρυνει παρα πολυ.

Κλεισαμε και για αυχενικη 8/4. Αντε να περασει κι αυτο να συνελθουμε κι απο τα συμπτωματα και ν' αρχισουμε να χαιρομαστε σιγα σιγα!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Περαστικα κοριτσι μου!!Ταλαιπωρηθηκες πολυ...

Εγω ειμαι πολυ χαλια αυτες τις μερες...ζαλιζομαι παρα πολυ και εχω ταση για εμετο, ευτυχως δεν κανω αν και πιστευω οτι θα ξαλαφρωνα αν εκανα...το ιδιο βεβαια ειχα και στον μικρο μου, ολη μερα ναυτια και εμετο ειχα κανει 1 φορα μονο. Επισης, συνεχιζω να ειμαι αρρωστη για 3η εβδομαδα με μπουκωμα και τα σχετικα... Με τις μυρωδιες δεν εχω θεμα αλλα γενικα δεν μπορω να φαω...πολυ ελαφρια φαγητα μονο, φρυγανιες και τετοια...σαν να εχω γαστρεντεριτιδα!Εχω χασει ηδη 2 κιλα...αλλα αυτο ειναι το μονο που δε με στενοχωρει:D. Απο πονους περιοδου κι εγω ειμαι καλυτερα και το στηθος ετσι κι αλλιως δεν ειχε αλλαξει...ημουν και σε φαση αποθηλασμου βεβαια (ευτυχως αποθηλασε ο μικρος πολυ ομαλα!) ,οποτε σε αυτην την εγκυμοσυνη δεν αισθανθηκα καμια μεταβολη, μονο οι θηλες που εχουν σκουρυνει παρα πολυ.

Κλεισαμε και για αυχενικη 8/4. Αντε να περασει κι αυτο να συνελθουμε κι απο τα συμπτωματα και ν' αρχισουμε να χαιρομαστε σιγα σιγα!!

Στη φάση της έντονης ναυτίας, εκεί λίγο πριν τον εμετό που δεν έρχεται ποτέ, δοκίμασε να φας μια μπουκιά από κάτι ξερό (κριτσινι, καλαμπογκοφρετα, παξιμάδι), με βοηθάει πολύ 

Αλήθεια..να επανέλθουμε στη χαρά μας ..μην ξεχνάμε ότι αυτό που μας συμβαίνει το θέλαμε όσο τίποτα

πρίν από 18 λεπτά , Simona είπε:

@PrimulaPerastika ola kala tha pame,kane ligo ipomoni akoma.12 meres me kratise emena,xtes ekana test kai epitelous eimai arnitiki.aurio exw rantevou me ton giatro mou na doume an einai ola kala me to moro....anipomonw!filakia❤

τι ωραία τι ωραία! Θα είναι τέλεια το γλυκούλι❤️❤️

1 hour ago, Simona είπε:

@Dimitra97 Egw exw kathe mera ponokefalo varethika den kserw ti na kanw.Esy perneis tipota giafto;Se poia eudomada eisai tora;

Και εγώ έχω που κ που, και είναι πιο έντονοι και σχεδόν μόνιμοι τώρα με το covid και τα μπουκώματα. Παρακαλώ να με πάρει ο ύπνος να μην τον νιώθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Primula είπε:

Στη φάση της έντονης ναυτίας, εκεί λίγο πριν τον εμετό που δεν έρχεται ποτέ, δοκίμασε να φας μια μπουκιά από κάτι ξερό (κριτσινι, καλαμπογκοφρετα, παξιμάδι), με βοηθάει πολύ 

Αλήθεια..να επανέλθουμε στη χαρά μας ..μην ξεχνάμε ότι αυτό που μας συμβαίνει το θέλαμε όσο τίποτα

τι ωραία τι ωραία! Θα είναι τέλεια το γλυκούλι❤️❤️

Και εγώ έχω που κ που, και είναι πιο έντονοι και σχεδόν μόνιμοι τώρα με το covid και τα μπουκώματα. Παρακαλώ να με πάρει ο ύπνος να μην τον νιώθω

Οντως, την ιδια δουλεια κανω κι εγω...μολις νιωσω το στομαχι μου χαλια τρωω μια φρυγανια η ενα παξιμαδακι και προς στιγμη στρωνει λιγο!Αλλα σε λιγο...παλι τα ιδια...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Primula είπε:

Καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ είμαι με covid..από το Σάββατο..τριπλά εμβολιασμένη. Ζορίστηκα πολύ δυστυχώς και πήρα και αρκετά depon λόγω πυρετού.. ταυτόχρονα ανορεξία διάρροια εμετούς.. Σήμερα στάθηκα στα πόδια μου κ νομίζω επανέρχομαι.. ταυτόχρονα νομίζω μειώνονται σε ώρες διάρκειας η ανορεξία/αηδία για φαγητό και η τάση για εμετό, ελπίζω να μην σημαίνει αυτό κάτι κακό.. οι πόνοι περιόδου σποραδικά και απέχθεια σε όλες τις μυρωδιές συνεχίζονται. Το στήθος μου ήπια πράγματα σταθερά

Πωωω περαστικά κοπέλα μου,εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα!

Καλύτερα τα Ντεπον παρά ο υψηλός πυρετός πάντως στην εγκυμοσύνη,όλα θα πάνε καλά❤️

On 21/3/2022 at 3:14 ΜΜ, Tzelaki είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!! Εύχομαι να έχουμε ολες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση: Είμαι έγκυος σε τριδυμα! Ο γιατρός επιμένει οτι θα πρέπει να προβούμε σε μειωση, γιατι οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι.. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία? Δεν ξέρω τί να κάνω.... στεναχωριέμαι πολύ...

Καλησπέρα Τζελακι!

Δεν έχω υπάρξει στη θέση σου κ σίγουρα είναι πολύ δύσκολη αλλά προσωπικά θα έπαιρνα ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ και δεύτερη κ τρίτη γνώμη από γιατρό!

Κ συγκεκριμένα καλό θα ήταν να μιλήσεις κ να σε δει εμβρυολογος κ όχι μόνο γυναικολογος,γιατί οι γυναικολόγοι ειδικεύονται σε εμάς,τις γυναίκες κ τον δικό μας οργανισμό αλλά οι εμβρυολογοι για τα μωράκια μας κ θεωρώ θα αξιολογήσει καλύτερα τη κατάσταση σου σε συνενόηση φυσικά με τον ιατρό σου!

Ευχομαι όλα να πάνε όπως επιθυμείς ❤️

Υγ: μη ξανά πεις σε παρακαλώ για ντροπή!! Το τι νιώθεις κ πόσο επώδυνο κ δυσκολο είναι αυτό για εσένα μόνο εσύ κ ο άντρας σου το ξέρετε! Να κάνετε ο,τι νιώθετε εσείς καλύτερο κ δεν έχετε να δώσετε εξηγήσεις πουθενά!!.

Προς το παρόν έχεις 3 καρδούλες να χτυπούν μέσα σου κ αυτό από μόνο του είναι μαγικό!

1 hour ago, eva141722 είπε:

Καλησπερα κι από μένα! Σήμερα είδαμε το μωράκι μας! 10+3 είμαι. Όλα είναι μια χαρά κουνουσες χεράκια ποδαρακια. Τώρα ξανά αυχενικη στις 8 Απρίλη. Έκανε μια προβλεψη η γιατρός ότι είναι αγοράκι μάλλον καίει επίσης είδε ρινικό οστό οπότε είμαι αισιόδοξη και για την αυχενικη. 

Τέλεια Εύα μου,άντε με το καλό κ η αυχενική!

Καλέ ποτε φτάσαμε να λέμε για αυχενικες ε;! Κ εγώ έχω την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός κ περιμένω πως κ πως!

Τα άλλα παιδάκια σου τι είναι; Εννοώ τι φύλλο; Έχουν κάνει καμία "παραγγελία" για το αδερφάκι;

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε; Εμενα η μαια μου το αφησε το ραντεβου στις 4 απριλιου και ο γυναικολογος μου το αλλαξε απο 28 μαρτιου στις 6 απριλιου γιατι δεν μπορουσε..εγω ομως μεχρι τοτε θα εσκαγα απο την αγωνια μου..και εκλεισα καπου αλλου για πριβε υπερυχο γιατι μενω ολλανδια και εδω ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα..εκλεισα στις 28 του μηνος..με βαση τελευταιας περιοδου θα ειμαι 7 εβδομαδων αλλα με βαση ωορρηξιας θα ειμαι 4 εβδομαδων και 4 ημερων..λετε να δουμε τιποτα ή θα πρεπει να περιμενω ακομα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εμενα η μαια μου το αφησε το ραντεβου στις 4 απριλιου και ο γυναικολογος μου το αλλαξε απο 28 μαρτιου στις 6 απριλιου γιατι δεν μπορουσε..εγω ομως μεχρι τοτε θα εσκαγα απο την αγωνια μου..και εκλεισα καπου αλλου για πριβε υπερυχο γιατι μενω ολλανδια και εδω ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα..εκλεισα στις 28 του μηνος..με βαση τελευταιας περιοδου θα ειμαι 7 εβδομαδων αλλα με βαση ωορρηξιας θα ειμαι 4 εβδομαδων και 4 ημερων..λετε να δουμε τιποτα ή θα πρεπει να περιμενω ακομα; 

7 εβδομάδων ναι,λογικά κ θα δείτε έμβρυο κ λεκιθικο σάκο κ θα ακούσετε κ τη καρδούλα του!

Εγώ 6&4 κ στα δύο μου παιδιά άκουσα καρδουλα...

Άντε κοντεύει ο καιρός!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

7 εβδομάδων ναι,λογικά κ θα δείτε έμβρυο κ λεκιθικο σάκο κ θα ακούσετε κ τη καρδούλα του!

Εγώ 6&4 κ στα δύο μου παιδιά άκουσα καρδουλα...

Άντε κοντεύει ο καιρός!

Αχ μακαρι..πηγα στις 16 του μηνος ειδαμε μονο αμνιακο σακο και μου ειπε ο γιατρος ειναι λογικο γιατι εισαι νωρις..ειμουν 5 εβδομαδων και 2 ημερων..εχω αγχοθει να σας πω την αληθεια μεχρι να δω οτι ολα ειναι καλα..απο συμπτωματα εχω ανακατοσουρες μονο χωρις να κανω εμετο..το στηθος την μια μερα ποναει παραααα πολυ την αλλη μερα ποναει λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/3/2022 at 3:14 ΜΜ, Tzelaki είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!! Εύχομαι να έχουμε ολες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση: Είμαι έγκυος σε τριδυμα! Ο γιατρός επιμένει οτι θα πρέπει να προβούμε σε μειωση, γιατι οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι.. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία? Δεν ξέρω τί να κάνω.... στεναχωριέμαι πολύ...

Καλημερα κοριτσια!!!

Δεν εχω καθολου εμπειρια αλλα ηθελα να σου ευχηθω να πανε ολα οσο το δυματον καλυτερα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Σου στελνω την αγαπη μου

@Primula περαστικα!! Εισαι καλυτερα;;

Εγω χτες ειδα το σπορακι μου! Ειναι 1.12cm και η καρδουλα χτυπουσε 139bpm. :x

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vaso_mpempis said:

Καλημερα κοριτσια!!!

Δεν εχω καθολου εμπειρια αλλα ηθελα να σου ευχηθω να πανε ολα οσο το δυματον καλυτερα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Σου στελνω την αγαπη μου

@Primula περαστικα!! Εισαι καλυτερα;; 

Εγω χτες ειδα το σπορακι μου! Ειναι 1.12cm και η καρδουλα χτυπουσε 139bpm. :x

ΩΩΩ τέλεια νέα !

Και εγώ έχω ραντεβού αυριο να δω το δικό μου ! Εχω δυο βδομάδες να πάω, και εχω αγχωθεί !

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 9:44 ΜΜ, Inana είπε:

Gia sou mammyE kai ego ixa ponakia kai evlepa gia 2 meres kafe ime 9w5d ida kai ton perasmeno mina,apoti mou ipan otan ine i meres pou tha evlepes periodo kanonika auto to kafe ine ipolimata pou eminan kai sinithos tha ta vlepoume opote alazoume mina,alles ta exoun alles oxi!ise apo eksosomatiki?

Τώρα είδα την απάντηση σου Inana... Έκανα υπέρηχο και ήταν όλα καλά..  Κουνιόταν χεράκια ποδαρακια...ίσως κουράστηκα στη δουλειά..τώρα περιμένω την α επιπέδου την επόμενη εβδομάδα. Όχι δεν είμαι από εξωσωματική..

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97 Egw exw kathe mera ponokefalo varethika den kserw ti na kanw.Esy perneis tipota giafto;Se poia eudomada eisai tora;

Όχι δεν περνώ κάτι για τον πονοκέφαλο μόνο κομπρεσέρ κριες κάνω .....αύριο θα κλείσω την 10η εβδομάδα και μπενω στην 11η 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, zouko είπε:

ΩΩΩ τέλεια νέα !

Και εγώ έχω ραντεβού αυριο να δω το δικό μου ! Εχω δυο βδομάδες να πάω, και εχω αγχωθεί !

Ολα θα ειναι καλα!

περιμενουμε νεα!

Και εγω καθε φορα που ειναι να παω εχω αγωνια μετα απο οσα περασα. Και στο 1ο ημουν πιο χαλαρη.. αδικο!ενω λενε στο 2ο εισαι πιο ανετη!! Χαχαχαχαχ

 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...