Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Rina_87 είπε:

Σε αγαπώ να ξέρεις!!! Χαχαχαχ κλαίω με την απάντηση. Καλε η περπατουρα λέει στην Αμερική είναι πρώτη σε ατυχήματα. Έπεσε μπροστά προσπαθώντας να τη πιάσει κ κ ήταν μπρούμυτα στο πάτωμα με τα χέρια πάνω στη περπατουρα. Οκ μπορεί να είμαι υπερβολική. Μπορεί να είμαι κ περιεργη. Αλλά επειδή θέλω να έχω το μυαλό μου ήσυχο δεν θα του τη δώσω. Τώρα όμως έχω τον άντρα μου να μου λέει Ε σε λίγο καιρό να του τη δώσουμε.  Του βάζουν ιδέες κ τώρα άντε να του πω εγω θα τη πετάξω γιατί δεν τη θέλω. 
 

Δεν βοηθάει πάντως η περπατούρα γιατί στην ουσία δεν κάνει σωστή κίνηση περπάτηματος Κ επισης ευθύνεται Κ για στραβά πόδια . Η περπατούρα απλά μόνο τον γονιό ανακουφίζει γιατί το παιδί μετά από κάποια ηλικία θέλει να το κρατάς απτό χέρι Κ να περπατάει Κ είναι κουραστικό . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Δεν βοηθάει πάντως η περπατούρα γιατί στην ουσία δεν κάνει σωστή κίνηση περπάτηματος Κ επισης ευθύνεται Κ για στραβά πόδια . Η περπατούρα απλά μόνο τον γονιό ανακουφίζει γιατί το παιδί μετά από κάποια ηλικία θέλει να το κρατάς απτό χέρι Κ να περπατάει Κ είναι κουραστικό . 

Ωραία. Άρα τυχαία  θα βρεθεί στα σκουπίδια. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Καλέ κάρτα αλλαγής δεν εχει ?? Να την αλλάξεις τυχαία έχεις ανάγκη κάτι πιο χρήσιμο ? 

Όχι. Δεν φέρνει ποτέ πράγματα με κάρτα. Κ λέει αν δες σας αρέσει να το πετάξετε  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Σε αγαπώ να ξέρεις!!! Χαχαχαχ κλαίω με την απάντηση. Καλε η περπατουρα λέει στην Αμερική είναι πρώτη σε ατυχήματα. Έπεσε μπροστά προσπαθώντας να τη πιάσει κ κ ήταν μπρούμυτα στο πάτωμα με τα χέρια πάνω στη περπατουρα. Οκ μπορεί να είμαι υπερβολική. Μπορεί να είμαι κ περιεργη. Αλλά επειδή θέλω να έχω το μυαλό μου ήσυχο δεν θα του τη δώσω. Τώρα όμως έχω τον άντρα μου να μου λέει Ε σε λίγο καιρό να του τη δώσουμε.  Του βάζουν ιδέες κ τώρα άντε να του πω εγω θα τη πετάξω γιατί δεν τη θέλω. 
 

Να του δείξεις τις έρευνες σχετικά με τις περπατουρες και το ποσό ακατάλληλες και ξεπερασμένες είναι.Πιστευω θα το καταλάβει και θα συμφωνήσει και αυτός να την βάλετε στην άκρη. Σε λίγο καιρο ειδικά θα περπατάει μόνος του ο μπέμπης,τι να την κάνει την περπατούρα? Είναι σαν να βάζεις μπρατσακια σε κάποιον που ξέρει κολύμπι 🤷

Η σούπερ πανέξυπνη πεθερά μου,είπε πως αν η μπέμπα βγάλει πρώτα κάτω δόντια θα είναι άτακτη,ενώ άμα βγάλει τα πάνω θα είναι ήσυχη. Χαραμιζεται η γυναίκα στο σπίτι της με τόσο μυαλο,λέκτορα στο πανεπιστήμιο πρέπει να την κάνουν 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;εμείς μεγαλώνουμε, μπουσουλαμε γρήγορα σηκωνομαστε και περπατάμε λίγα βηματάκια στο κάγκελο του πάρκου φωνάζουμε και νευριαζουμε συνέχεια και ακόμα δεν έχουμε βγάλει κανένα δόντι,είμαστε φαφούτες  😜 περάσαμε και μεις 1 βδομάδα με διάρροιες αλλά ευτυχώς τρώγαμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μια περπατουρα μου χάρισαν κι εμένα πριν γεννήσω. Την άφησα στη μάνα μου απ' την αρχή και δεν την πήρα ποτέ στο σπίτι. Εδώ και λίγες ημέρες όταν πάω στη μάνα μου περίπου δηλαδή μια φορά το δεκαήμερο ή την εβδομάδα τον έβαλα μέσα για κανένα τέταρτο και χάρηκε. Αν τον πηγαίνεις κι εσύ δωσ την στο σπίτι της. Εγώ της είπα δε θέλω να την πάρω σπίτι γιατί θα την βλέπει και θα θέλει να μπει. Η αλήθεια είναι ότι έκανε μεγάλη χαρά ο μικρός. Έτσι για 5,6 φορές που θα μπει μια χαρά είναι εκεί που είναι. 

Κορίτσια ο μικρός ανοίγει το στόμα να φάει μόνο απ' το δικό μας φαγητό. Κι έτσι που έχει να φάει δύο εβδομάδες του δίνω ότι θέλει. Δεν τον βλέπω να ξανατρωει ούτε τα νεροβραστα στον ατμό ούτε τα αλεσμένα. Δε ξέρω τι να κάνω. Έχω απελοιστει. Σήμερα είπα δε πρόκειται να του ξαναμαγειρεψω ξεχωριστα. Τζάμπα τα πετάω. Ούτε κουταλιά δε παίρνει. Θα προσπαθώ να του κρατάω λίγο ανάλατο απ' το δικό μας. Αλλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω χωρίς να είναι αλεσμένα. Φοβάμαι μη πνιγεί.

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Να του δείξεις τις έρευνες σχετικά με τις περπατουρες και το ποσό ακατάλληλες και ξεπερασμένες είναι.Πιστευω θα το καταλάβει και θα συμφωνήσει και αυτός να την βάλετε στην άκρη. Σε λίγο καιρο ειδικά θα περπατάει μόνος του ο μπέμπης,τι να την κάνει την περπατούρα? Είναι σαν να βάζεις μπρατσακια σε κάποιον που ξέρει κολύμπι 🤷

Η σούπερ πανέξυπνη πεθερά μου,είπε πως αν η μπέμπα βγάλει πρώτα κάτω δόντια θα είναι άτακτη,ενώ άμα βγάλει τα πάνω θα είναι ήσυχη. Χαραμιζεται η γυναίκα στο σπίτι της με τόσο μυαλο,λέκτορα στο πανεπιστήμιο πρέπει να την κάνουν 

Ενημέρωσε την πεθερά σου πως πολύ σπάνια βγαίνουν πρώτα τα πάνω ούτως ή άλλως.

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;εμείς μεγαλώνουμε, μπουσουλαμε γρήγορα σηκωνομαστε και περπατάμε λίγα βηματάκια στο κάγκελο του πάρκου φωνάζουμε και νευριαζουμε συνέχεια και ακόμα δεν έχουμε βγάλει κανένα δόντι,είμαστε φαφούτες  😜 περάσαμε και μεις 1 βδομάδα με διάρροιες αλλά ευτυχώς τρώγαμε. 

Κι εμένα πιάνεται και σηκώνεται. Και στο πάρκο μέσα Μ ένα βηματακι αλλάζει πλευρά. Πολύ φωνή και κράξιμο γενικά. Χαχαχαχα έχουν πολύ πλάκα. Αλλά εμένα από δόντια γίνεται χαμός. Πάμε για δεκάδα τώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μια περπατουρα μου χάρισαν κι εμένα πριν γεννήσω. Την άφησα στη μάνα μου απ' την αρχή και δεν την πήρα ποτέ στο σπίτι. Εδώ και λίγες ημέρες όταν πάω στη μάνα μου περίπου δηλαδή μια φορά το δεκαήμερο ή την εβδομάδα τον έβαλα μέσα για κανένα τέταρτο και χάρηκε. Αν τον πηγαίνεις κι εσύ δωσ την στο σπίτι της. Εγώ της είπα δε θέλω να την πάρω σπίτι γιατί θα την βλέπει και θα θέλει να μπει. Η αλήθεια είναι ότι έκανε μεγάλη χαρά ο μικρός. Έτσι για 5,6 φορές που θα μπει μια χαρά είναι εκεί που είναι. 

Κορίτσια ο μικρός ανοίγει το στόμα να φάει μόνο απ' το δικό μας φαγητό. Κι έτσι που έχει να φάει δύο εβδομάδες του δίνω ότι θέλει. Δεν τον βλέπω να ξανατρωει ούτε τα νεροβραστα στον ατμό ούτε τα αλεσμένα. Δε ξέρω τι να κάνω. Έχω απελοιστει. Σήμερα είπα δε πρόκειται να του ξαναμαγειρεψω ξεχωριστα. Τζάμπα τα πετάω. Ούτε κουταλιά δε παίρνει. Θα προσπαθώ να του κρατάω λίγο ανάλατο απ' το δικό μας. Αλλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω χωρίς να είναι αλεσμένα. Φοβάμαι μη πνιγεί.

Ενημέρωσε την πεθερά σου πως πολύ σπάνια βγαίνουν πρώτα τα πάνω ούτως ή άλλως.

Κι εμένα πιάνεται και σηκώνεται. Και στο πάρκο μέσα Μ ένα βηματακι αλλάζει πλευρά. Πολύ φωνή και κράξιμο γενικά. Χαχαχαχα έχουν πολύ πλάκα. Αλλά εμένα από δόντια γίνεται χαμός. Πάμε για δεκάδα τώρα!

Να τα ανακατεύεις λίγο με το δικό σας φαγητό να νοστιμίζουν . Κ να τα πατάς με το πηρούνι έτσι θα τρώει Κ τα υγιήνα του Κ δεν θα είναι τόσο ανοστα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μια περπατουρα μου χάρισαν κι εμένα πριν γεννήσω. Την άφησα στη μάνα μου απ' την αρχή και δεν την πήρα ποτέ στο σπίτι. Εδώ και λίγες ημέρες όταν πάω στη μάνα μου περίπου δηλαδή μια φορά το δεκαήμερο ή την εβδομάδα τον έβαλα μέσα για κανένα τέταρτο και χάρηκε. Αν τον πηγαίνεις κι εσύ δωσ την στο σπίτι της. Εγώ της είπα δε θέλω να την πάρω σπίτι γιατί θα την βλέπει και θα θέλει να μπει. Η αλήθεια είναι ότι έκανε μεγάλη χαρά ο μικρός. Έτσι για 5,6 φορές που θα μπει μια χαρά είναι εκεί που είναι. 

Κορίτσια ο μικρός ανοίγει το στόμα να φάει μόνο απ' το δικό μας φαγητό. Κι έτσι που έχει να φάει δύο εβδομάδες του δίνω ότι θέλει. Δεν τον βλέπω να ξανατρωει ούτε τα νεροβραστα στον ατμό ούτε τα αλεσμένα. Δε ξέρω τι να κάνω. Έχω απελοιστει. Σήμερα είπα δε πρόκειται να του ξαναμαγειρεψω ξεχωριστα. Τζάμπα τα πετάω. Ούτε κουταλιά δε παίρνει. Θα προσπαθώ να του κρατάω λίγο ανάλατο απ' το δικό μας. Αλλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω χωρίς να είναι αλεσμένα. Φοβάμαι μη πνιγεί.

Ενημέρωσε την πεθερά σου πως πολύ σπάνια βγαίνουν πρώτα τα πάνω ούτως ή άλλως.

Κι εμένα πιάνεται και σηκώνεται. Και στο πάρκο μέσα Μ ένα βηματακι αλλάζει πλευρά. Πολύ φωνή και κράξιμο γενικά. Χαχαχαχα έχουν πολύ πλάκα. Αλλά εμένα από δόντια γίνεται χαμός. Πάμε για δεκάδα τώρα!

Ο παιδίατρος τι σου είπε για τις στερεές τροφες? Εφόσον έχει δέκα δόντια,προφανώς μπορεί να φάει μπουκιτσες.Εκτος φυσικά από τρόφιμα που μασιουνται δυσκολα όπως πχ νεκταρίνι, μπριζόλα,ξηροί καρποί κτλ.Πατησε τα με το πηρούνι,κοψτα μικρά κομμάτια η δίνε του μικρές μπουκιτσες,σίγουρα έχει βαρεθεί ο καημένος να τρώει συνέχεια αλεσμένα και ανάλατα.Εγω δεν βάζω αλάτι στο φαγητό της,απλά θα της δώσω και τυρί μαζί και θα το φάει μια χαρά,χθες και σήμερα έφαγε σπαγγέτι με κιμά και κεφαλοτύρι. Δοκίμασε το,πιστεύω πως θα αρχίσει να τρωει πιο πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;εμείς μεγαλώνουμε, μπουσουλαμε γρήγορα σηκωνομαστε και περπατάμε λίγα βηματάκια στο κάγκελο του πάρκου φωνάζουμε και νευριαζουμε συνέχεια και ακόμα δεν έχουμε βγάλει κανένα δόντι,είμαστε φαφούτες  😜 περάσαμε και μεις 1 βδομάδα με διάρροιες αλλά ευτυχώς τρώγαμε. 

Καλησπέρα κορίτσια!!κ εμείς μεγαλώνουμε και ζωηρευουμε !!πιάνεται από οπουδήποτε και σηκώνεται πλέον στο πάρκο περπατάει πέρα για πέρα και από τότε που έστρωσα το σαλόνι με παζλ δαπέδου δεν θέλει να κάθεται στο πάρκο σχεδόν καθόλου..αρχίσαμε και να μπουλουσαμε πλέον κανονικά κ δεν τον προλαβαίνουμε..έχουμε 7 δοντακια και περιμένουμε το 8ο που μας ταλαιπωρεί πολύ. Άρχισα και εγώ κορίτσια να του μαγειρεύω διαφορετικά τα λαχανικά του δεν τα βράζω πλέον κ γίνονται πιο νόστιμα τα κόβω μικρά κυβακια και τα λιώνω με το πιρούνι.. εγώ κορίτσια έχω άλλη απορία για το φαγητό;κάθε τρόφιμο χρειάζεται να γίνεται εισαγωγή λίγο λίγο;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Matina87 είπε:

τρόφιμο χρειάζεται να γίνεται εισαγωγή λίγο λίγο;;

Κάθε τρόφιμο πως αλλιώς θα καταλάβεις αν υπάρχει αλλεργία. Εκτός αν εννοείς το ίδιο τρόφιμο σε άλλη μορφή ? ? ? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!κ εμείς μεγαλώνουμε και ζωηρευουμε !!πιάνεται από οπουδήποτε και σηκώνεται πλέον στο πάρκο περπατάει πέρα για πέρα και από τότε που έστρωσα το σαλόνι με παζλ δαπέδου δεν θέλει να κάθεται στο πάρκο σχεδόν καθόλου..αρχίσαμε και να μπουλουσαμε πλέον κανονικά κ δεν τον προλαβαίνουμε..έχουμε 7 δοντακια και περιμένουμε το 8ο που μας ταλαιπωρεί πολύ. Άρχισα και εγώ κορίτσια να του μαγειρεύω διαφορετικά τα λαχανικά του δεν τα βράζω πλέον κ γίνονται πιο νόστιμα τα κόβω μικρά κυβακια και τα λιώνω με το πιρούνι.. εγώ κορίτσια έχω άλλη απορία για το φαγητό;κάθε τρόφιμο χρειάζεται να γίνεται εισαγωγή λίγο λίγο;;

Εγώ πλέον δεν κάνω εισαγωγές. Ότι είναι του το δίνω. Τα περισσότερα τα έχει φάει έτσι κ αλλιώς. Πως μαγειρεύεις τα λαχανικά δεν κατάλαβα. Κ μένα κορίτσια δεν τα τρώει βρασμένα κ αλεσμένα. Του δίνω κομματάκια τώρα. Αλλά δεν τα θέλει νερόβραστα. Του έδωσα κ κόρα από το ψωμι και ξετρελάθηκε. Αλλά δεν ξέρω τι να μαγειρέψω κάθε μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!κ εμείς μεγαλώνουμε και ζωηρευουμε !!πιάνεται από οπουδήποτε και σηκώνεται πλέον στο πάρκο περπατάει πέρα για πέρα και από τότε που έστρωσα το σαλόνι με παζλ δαπέδου δεν θέλει να κάθεται στο πάρκο σχεδόν καθόλου..αρχίσαμε και να μπουλουσαμε πλέον κανονικά κ δεν τον προλαβαίνουμε..έχουμε 7 δοντακια και περιμένουμε το 8ο που μας ταλαιπωρεί πολύ. Άρχισα και εγώ κορίτσια να του μαγειρεύω διαφορετικά τα λαχανικά του δεν τα βράζω πλέον κ γίνονται πιο νόστιμα τα κόβω μικρά κυβακια και τα λιώνω με το πιρούνι.. εγώ κορίτσια έχω άλλη απορία για το φαγητό;κάθε τρόφιμο χρειάζεται να γίνεται εισαγωγή λίγο λίγο;;

Εμάς η παιδίατρος είναι κάθετη σε αυτό , λέει κάθε νέο τρόφιμο 3 μέρες απόσταση από επόμενο νέο τρόφιμο ώστε να δούμε για τυχόν αλλεργίες . Πχ αν δώσω Δευτέρα κάτι καινούριο , μου επιτρέπει Τετάρτη να εισάγω πάλι κάτι νέο . Εσάς κορίτσια σας άφησε να δώσετε ασπράδι ; Εμάς μόνο κρόκο λέει προς το παρόν . Επίσης σας θαυμάζω που έχετε το θάρρος να δίνετε κομμάτια , εγώ τρέμω 💩

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Εγώ πλέον δεν κάνω εισαγωγές. Ότι είναι του το δίνω. Τα περισσότερα τα έχει φάει έτσι κ αλλιώς. Πως μαγειρεύεις τα λαχανικά δεν κατάλαβα. Κ μένα κορίτσια δεν τα τρώει βρασμένα κ αλεσμένα. Του δίνω κομματάκια τώρα. Αλλά δεν τα θέλει νερόβραστα. Του έδωσα κ κόρα από το ψωμι και ξετρελάθηκε. Αλλά δεν ξέρω τι να μαγειρέψω κάθε μέρα. 

Μην του μαγειρεύεις συγκεκριμένα φαγητά,δίνε του από αυτό που κάνετε για σας και βάλτε αλάτι στη δική σας μερίδα.Αν φτιάξεις κάτι που δεν το τρώει,πχ θαλασσινά, χοιρινό κτλ,τότε φτιάξε κάτι ειδικά για τον μπέμπη. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι με λίγο τυρι από δίπλα τα τρώει πιο καλά η μπέμπα,γιατί όσο να πεις,τελείως ανάλατα δεν είναι ωραία τα φαγητά,όσο καλά και αν μαγειρευτουν

5 ώρες πρίν, Kallibabyboy είπε:

Εμάς η παιδίατρος είναι κάθετη σε αυτό , λέει κάθε νέο τρόφιμο 3 μέρες απόσταση από επόμενο νέο τρόφιμο ώστε να δούμε για τυχόν αλλεργίες . Πχ αν δώσω Δευτέρα κάτι καινούριο , μου επιτρέπει Τετάρτη να εισάγω πάλι κάτι νέο . Εσάς κορίτσια σας άφησε να δώσετε ασπράδι ; Εμάς μόνο κρόκο λέει προς το παρόν . Επίσης σας θαυμάζω που έχετε το θάρρος να δίνετε κομμάτια , εγώ τρέμω 💩

Και εγώ φοβόμουν παρά πολύ στις αρχές,ξεκινήσαμε με αλεσμένα και εκεί γύρω στον έβδομο άρχισα να της δίνω πατημένα η κομμάτια. Ακόμα δεν έχει βγάλει δόντια και παρόλα αυτά τρώει ο,τι της δώσω,οπότε αν το μπεμπακι σου έχει δόντια,είναι ακόμα πιο εύκολο να φάει ❤️ Ξεκινα σιγά σιγά,δωσε πατημένα με πηρούνι και μικρές μπουκιτσες. 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Εγώ πλέον δεν κάνω εισαγωγές. Ότι είναι του το δίνω. Τα περισσότερα τα έχει φάει έτσι κ αλλιώς. Πως μαγειρεύεις τα λαχανικά δεν κατάλαβα. Κ μένα κορίτσια δεν τα τρώει βρασμένα κ αλεσμένα. Του δίνω κομματάκια τώρα. Αλλά δεν τα θέλει νερόβραστα. Του έδωσα κ κόρα από το ψωμι και ξετρελάθηκε. Αλλά δεν ξέρω τι να μαγειρέψω κάθε μέρα. 

Τα τσιγαρισα με κρεμμύδι και λαδακι, έβαλα λίγο νερό τα άφησα να βράσουν λίγο και μετά τα έβαλα στη γάστρα στο φούρνο έβαλα κ λίγη ρίγανη..όταν τα έσβησα είχε μείνει και ζουμακι λίγο για να μπορώ να τα πατήσω με το πιρούνι. 

Σχετικά με τις εισαγωγές κορίτσι σας ρώτησα γιατί κάποια λαχανικά μου φαίνονται βαριά στη γεύση και δεν του έχω δώσει ακόμη όπως πιπεριά μελιτζάνες πράσο και δεν ξέρω πως να του τα δώσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...