Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα είμαστε καλύτερα επιτέλους. Δε έφαγε τίποτα ως το πρωί που έφαγε τις πρώτες 4 κουταλιές φρουτοκρεμα. Μακάρι να ξεκινήσει να τρώει κάτι στερεό γιατί δε βλέπω να σταματάει η διάρροια μόνο με το γάλα.

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα είμαστε καλύτερα επιτέλους. Δε έφαγε τίποτα ως το πρωί που έφαγε τις πρώτες 4 κουταλιές φρουτοκρεμα. Μακάρι να ξεκινήσει να τρώει κάτι στερεό γιατί δε βλέπω να σταματάει η διάρροια μόνο με το γάλα.

Ε σιγά σιγά θα στρώσει θέλει λίγο χρόνο. Από φρούτα να δίνεις μόνο μπανάνα Κ λίγο μήλο δεν είναι Κ ότι καλύτερο τα φρούτα με την διάρροια . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια. Το μόνο που καταφέραμε να φάμε είναι μισό γιαούρτι. Δε τρώει τίποτα. Οπότε και τα κατάλληλα για τη διάρροια είναι πια επιτυχία! Δε ξέρω τι άλλο να του φτιάξω. Ότι και να κάνω το πετάω. Έχει να φάει 7 ημέρες το παιδί. Έχω σκάσει πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα είμαστε καλύτερα επιτέλους. Δε έφαγε τίποτα ως το πρωί που έφαγε τις πρώτες 4 κουταλιές φρουτοκρεμα. Μακάρι να ξεκινήσει να τρώει κάτι στερεό γιατί δε βλέπω να σταματάει η διάρροια μόνο με το γάλα.

Η διάρροια σταμάτησε ; Δοκίμασε κρεμουλες σκονη είναι γλυκιες Κ μπορεί να τον δελεάσουν Κ σιγά σιγά να ανοίξει η όρεξη του. Γενικά μετά από ίωση κόβετε η όρεξη αλλά αν είναι ζωηρό το παιδί Κ πίνει υγρά  δεν υπάρχει πρόβλημα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, linaa είπε:

Η διάρροια σταμάτησε ; Δοκίμασε κρεμουλες σκονη είναι γλυκιες Κ μπορεί να τον δελεάσουν Κ σιγά σιγά να ανοίξει η όρεξη του. Γενικά μετά από ίωση κόβετε η όρεξη αλλά αν είναι ζωηρό το παιδί Κ πίνει υγρά  δεν υπάρχει πρόβλημα . 

Σήμερα το πρωί έκανε πάλι διάρροια. Αλλά κι εχθές και σήμερα έχει κάνει από μια φορά. Σήμερα έφαγε και λίγη έτοιμη φρουτοκρεμα με μισή μπανάνα λιωμένη με το πηρούνι. Ελπίζω να ξαναφάει κάτι όλη μέρα και σιγά σιγά να συνέλθει η ψυχή μου. Έφυγαν και τα εξανθήματα σήμερα. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Laky είπε:

Σήμερα το πρωί έκανε πάλι διάρροια. Αλλά κι εχθές και σήμερα έχει κάνει από μια φορά. Σήμερα έφαγε και λίγη έτοιμη φρουτοκρεμα με μισή μπανάνα λιωμένη με το πηρούνι. Ελπίζω να ξαναφάει κάτι όλη μέρα και σιγά σιγά να συνέλθει η ψυχή μου. Έφυγαν και τα εξανθήματα σήμερα. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια.

Εύχομαι να τελείωσε όλο αυτό!! Θα αρχίσει να παίρνει τα πάνω του.. να ηρεμήσεις κι εσύ.. φαντάζομαι την αγωνία.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2023 at 4:53 ΜΜ, Laky είπε:

Σήμερα το πρωί έκανε πάλι διάρροια. Αλλά κι εχθές και σήμερα έχει κάνει από μια φορά. Σήμερα έφαγε και λίγη έτοιμη φρουτοκρεμα με μισή μπανάνα λιωμένη με το πηρούνι. Ελπίζω να ξαναφάει κάτι όλη μέρα και σιγά σιγά να συνέλθει η ψυχή μου. Έφυγαν και τα εξανθήματα σήμερα. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια.

πως είναι το μωράκι σου;;; 
Κορίτσια πήγαμε παιδίατρο!!! Κάναμε το εμβόλιο για μηνιγγίτιδα ως τώρα μόνο γκρίνια έχει. Σε βάρος ύψος κλπ πολύ καλός. Έχει πάει 9 κιλά. Μου είπε να του φτιάχνω άνθος αραβοσίτου με φρέσκο γάλα σπιτικό. Δεν έχω ιδέα πως το φτιάχνουν αυτό. Αν ξέρει κάποια κοπέλα. Κ μας είπε να του δώσουμε κατσίκι κ κουνέλι. Από τις λίγες φορές που δεν μας έκανε παρατήρηση με το φαι και το βάρος του. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

πως είναι το μωράκι σου;;; 
Κορίτσια πήγαμε παιδίατρο!!! Κάναμε το εμβόλιο για μηνιγγίτιδα ως τώρα μόνο γκρίνια έχει. Σε βάρος ύψος κλπ πολύ καλός. Έχει πάει 9 κιλά. Μου είπε να του φτιάχνω άνθος αραβοσίτου με φρέσκο γάλα σπιτικό. Δεν έχω ιδέα πως το φτιάχνουν αυτό. Αν ξέρει κάποια κοπέλα. Κ μας είπε να του δώσουμε κατσίκι κ κουνέλι. Από τις λίγες φορές που δεν μας έκανε παρατήρηση με το φαι και το βάρος του. 

Καλησπέρα! Μπράβο στον μπέμπη,μια χαρά τα εννιά κιλά, σούπερ ❤️ Η μπέμπα είναι 8 κιλα και 70εκατοστα,την λες αδύνατη,αλλά έχει μαγουλακια και μπουτακια να τσιμπήσεις❤️

Μήπως εννοούσε σπιτικη κρέμα βανίλιας? Αυτή είναι όντως εύκολη και έχει κορν φλαουρ. Ρώτησε τον αν εννοεί αυτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαστε κι εμείς επιτέλους καλύτερα. Φαγητό δεν έχουμε φάει καθόλου εδώ και δύο εβδομάδες. Άρχισε όμως να τρώει γιαούρτι πάλι και φρούτα. Ο καλός μου ταλαιοωρηθηκε πάρα πολύ.

13 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

πως είναι το μωράκι σου;;; 
Κορίτσια πήγαμε παιδίατρο!!! Κάναμε το εμβόλιο για μηνιγγίτιδα ως τώρα μόνο γκρίνια έχει. Σε βάρος ύψος κλπ πολύ καλός. Έχει πάει 9 κιλά. Μου είπε να του φτιάχνω άνθος αραβοσίτου με φρέσκο γάλα σπιτικό. Δεν έχω ιδέα πως το φτιάχνουν αυτό. Αν ξέρει κάποια κοπέλα. Κ μας είπε να του δώσουμε κατσίκι κ κουνέλι. Από τις λίγες φορές που δεν μας έκανε παρατήρηση με το φαι και το βάρος του. 

Εγώ κατσίκι και κουνέλι έδινα απ' την αρχή συχνά. Τα έτρωγε ευχάριστα. Τώρα βέβαια δε τρώει τίποτα απολύτως.

Ο δικός μου είναι 10.400 αλλά το ύψος έχουμε καιρό να το μετρήσουμε. Τον Σεπτέμβριο που θα τον πάω για εμβόλιο θα δούμε. Είναι όμως σίγουρα πάνω από 80 πόντους. Ευτυχώς ήταν αναπτυγμένος γιατί το καημένο έλιωσε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαστε κι εμείς επιτέλους καλύτερα. Φαγητό δεν έχουμε φάει καθόλου εδώ και δύο εβδομάδες. Άρχισε όμως να τρώει γιαούρτι πάλι και φρούτα. Ο καλός μου ταλαιοωρηθηκε πάρα πολύ.

Εγώ κατσίκι και κουνέλι έδινα απ' την αρχή συχνά. Τα έτρωγε ευχάριστα. Τώρα βέβαια δε τρώει τίποτα απολύτως.

Ο δικός μου είναι 10.400 αλλά το ύψος έχουμε καιρό να το μετρήσουμε. Τον Σεπτέμβριο που θα τον πάω για εμβόλιο θα δούμε. Είναι όμως σίγουρα πάνω από 80 πόντους. Ευτυχώς ήταν αναπτυγμένος γιατί το καημένο έλιωσε.

Πολύ καλά τα νέα σας, μπράβο στον μπέμπη ❤️ Πέρασε μεγάλη ταλαιπωρία ο καημενουλης,υπέφερε το γλυκουλι..Τελικά ποια ήταν η διάγνωση?Αγχώθηκα και για τη μικρή, γιατί την πιάνουν διάφοροι συγγενείς χωρίς να πλύνουν τα χερια τους και τρελαίνομαι! Το τούβλο η πεθερά μου έβαλε τη χερουκλα της στο στόμα της μπεμπας για να δει αν θα βγάλει δόντια 😡Ήθελα να της χωσω κλωτσιά εκείνη την ώρα. Πλέον λέω σε όποιον πάει να πιάσει το μωρό,να πλύνει τα χέρια του πρώτα και να βάλει αντισηπτικό.Και εννοείται πως άμα τολμήσει το βλήμα η πεθερά μου να ξανακάνει κάτι τέτοιο,θα της κατεβάσω κάτι καντήλια που θα τα θυμάται μια ζωή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Πολύ καλά τα νέα σας, μπράβο στον μπέμπη ❤️ Πέρασε μεγάλη ταλαιπωρία ο καημενουλης,υπέφερε το γλυκουλι..Τελικά ποια ήταν η διάγνωση?Αγχώθηκα και για τη μικρή, γιατί την πιάνουν διάφοροι συγγενείς χωρίς να πλύνουν τα χερια τους και τρελαίνομαι! Το τούβλο η πεθερά μου έβαλε τη χερουκλα της στο στόμα της μπεμπας για να δει αν θα βγάλει δόντια 😡Ήθελα να της χωσω κλωτσιά εκείνη την ώρα. Πλέον λέω σε όποιον πάει να πιάσει το μωρό,να πλύνει τα χέρια του πρώτα και να βάλει αντισηπτικό.Και εννοείται πως άμα τολμήσει το βλήμα η πεθερά μου να ξανακάνει κάτι τέτοιο,θα της κατεβάσω κάτι καντήλια που θα τα θυμάται μια ζωή 

Ίωση είχε. Είναι μια ίωση ερπετοιου που όταν πέφτει ο πυρετός εμφανίζει αιφνίδιο εξάνθημα. Γενικά κυκλοφορεί πολύ απ' ότι μου είπαν στον Άγιο Λουκά. Απλά ρε κορίτσια δεν τρώει τίποτα σε φαγητό. Δε ξέρω πια τι να του κάνω να φάει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Ίωση είχε. Είναι μια ίωση ερπετοιου που όταν πέφτει ο πυρετός εμφανίζει αιφνίδιο εξάνθημα. Γενικά κυκλοφορεί πολύ απ' ότι μου είπαν στον Άγιο Λουκά. Απλά ρε κορίτσια δεν τρώει τίποτα σε φαγητό. Δε ξέρω πια τι να του κάνω να φάει.

Και η δικιά μου αυτό είχε,απλά δεν το πέρασε τόσο βαριά.Θυμάμαι της κράτησε κάνα τριήμερο και ο πυρετός έφτασε μέχρι 38,5. Εφόσον δεν έχει όρεξη για φαγητό, δώστου ο,τι τρώει(γιαουρτακι,κρέμα, μπισκότο),έτσι κ αλλιώς παροδικό είναι και αυτό,σε λίγο θα το ξεπεράσει τελείως και θα ανοίξει πάλι η όρεξη του ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Πολύ καλά τα νέα σας, μπράβο στον μπέμπη ❤️ Πέρασε μεγάλη ταλαιπωρία ο καημενουλης,υπέφερε το γλυκουλι..Τελικά ποια ήταν η διάγνωση?Αγχώθηκα και για τη μικρή, γιατί την πιάνουν διάφοροι συγγενείς χωρίς να πλύνουν τα χερια τους και τρελαίνομαι! Το τούβλο η πεθερά μου έβαλε τη χερουκλα της στο στόμα της μπεμπας για να δει αν θα βγάλει δόντια 😡Ήθελα να της χωσω κλωτσιά εκείνη την ώρα. Πλέον λέω σε όποιον πάει να πιάσει το μωρό,να πλύνει τα χέρια του πρώτα και να βάλει αντισηπτικό.Και εννοείται πως άμα τολμήσει το βλήμα η πεθερά μου να ξανακάνει κάτι τέτοιο,θα της κατεβάσω κάτι καντήλια που θα τα θυμάται μια ζωή 

Εμένα το ίδιο το είχε κάνει όταν ήταν 4 μηνών ο μπέμπης ο πεθερός μου. Έβαλε όλο το χέρι μέσα. Μου κακοφάνηκε τόσο πολύ. Και ο άντρας μου δεν είπε τπτ. Κ από τότε του το κοπανάω. Γενικά τους τα χώνει εκεί η τη μέρα δεν ξέρω τι τον έπιασε κ δεν μίλησε. Πάντως από δόντια ακόμα τπτ εμείς. Ρε κορίτσια η πεθερά πήγε κ πήρε περπατουρα αν και της είπαμε δεν μας επιτρέπει ο παιδίατρος. Κ μας λέει εγώ την πήρα βάλτε τη να πατάει τα κουμπάκια. Αλλά όταν ήρθαν σπίτι την έστησαν κ τη βάλανε στο παιδί να τη χρησιμοποιήσει. Κ το παιδί τη προσπάθησε να τη πάει αλλά έπεσε ενώ είμασταν μπροστά κ εμείς. Κ φοβήθηκα και την έχω βγάλει στο μπαλκόνι. Διάβασα διαφορά άρθρα και είδα ότι λένε προκαλεί πολλά ατυχήματα και ότι δεν βοηθάει στο να περπατήσει πιο γρήγορα. Κ δεν ξέρω τι να κάνω. Επίσης η πεθερά ασχολίαστη ότι της πούμε το αντίθετο κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Εμένα το ίδιο το είχε κάνει όταν ήταν 4 μηνών ο μπέμπης ο πεθερός μου. Έβαλε όλο το χέρι μέσα. Μου κακοφάνηκε τόσο πολύ. Και ο άντρας μου δεν είπε τπτ. Κ από τότε του το κοπανάω. Γενικά τους τα χώνει εκεί η τη μέρα δεν ξέρω τι τον έπιασε κ δεν μίλησε. Πάντως από δόντια ακόμα τπτ εμείς. Ρε κορίτσια η πεθερά πήγε κ πήρε περπατουρα αν και της είπαμε δεν μας επιτρέπει ο παιδίατρος. Κ μας λέει εγώ την πήρα βάλτε τη να πατάει τα κουμπάκια. Αλλά όταν ήρθαν σπίτι την έστησαν κ τη βάλανε στο παιδί να τη χρησιμοποιήσει. Κ το παιδί τη προσπάθησε να τη πάει αλλά έπεσε ενώ είμασταν μπροστά κ εμείς. Κ φοβήθηκα και την έχω βγάλει στο μπαλκόνι. Διάβασα διαφορά άρθρα και είδα ότι λένε προκαλεί πολλά ατυχήματα και ότι δεν βοηθάει στο να περπατήσει πιο γρήγορα. Κ δεν ξέρω τι να κάνω. Επίσης η πεθερά ασχολίαστη ότι της πούμε το αντίθετο κάνει. 

Ούτε η μπέμπα έχει βγάλει δόντια,αλλά ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν υπάρχει θέμα. Σχετικά με την περπατούρα,αυτό που ξέρω είναι ότι στην Ευρώπη δεν τη συστήνουν οι παιδίατροι,σε αντίθεση με την Αμερική,όπου τις χρησιμοποιούν κανονικά. Εμείς πάντως δεν έχουμε και ούτε θα πάρουμε.Πως έπεσε ο μπέμπης από εκεί?Νόμιζα ότι ήταν ασφαλές αυτό το παιχνίδι.. Εννοείται να την μαζέψεις και να την βάλεις στο μπαλκόνι εφόσον βλέπεις ότι δεν βοηθάει σε τπτ και σε αγχώνει κιόλας.Η πεθερά να πάρει μια δικιά της να μπαινει μέσα και να πηγαίνει στη λαϊκή να της φύγει και ο καημός.Δεν την παλεύουν ρε τα ατομα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ούτε η μπέμπα έχει βγάλει δόντια,αλλά ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν υπάρχει θέμα. Σχετικά με την περπατούρα,αυτό που ξέρω είναι ότι στην Ευρώπη δεν τη συστήνουν οι παιδίατροι,σε αντίθεση με την Αμερική,όπου τις χρησιμοποιούν κανονικά. Εμείς πάντως δεν έχουμε και ούτε θα πάρουμε.Πως έπεσε ο μπέμπης από εκεί?Νόμιζα ότι ήταν ασφαλές αυτό το παιχνίδι.. Εννοείται να την μαζέψεις και να την βάλεις στο μπαλκόνι εφόσον βλέπεις ότι δεν βοηθάει σε τπτ και σε αγχώνει κιόλας.Η πεθερά να πάρει μια δικιά της να μπαινει μέσα και να πηγαίνει στη λαϊκή να της φύγει και ο καημός.Δεν την παλεύουν ρε τα ατομα

Σε αγαπώ να ξέρεις!!! Χαχαχαχ κλαίω με την απάντηση. Καλε η περπατουρα λέει στην Αμερική είναι πρώτη σε ατυχήματα. Έπεσε μπροστά προσπαθώντας να τη πιάσει κ κ ήταν μπρούμυτα στο πάτωμα με τα χέρια πάνω στη περπατουρα. Οκ μπορεί να είμαι υπερβολική. Μπορεί να είμαι κ περιεργη. Αλλά επειδή θέλω να έχω το μυαλό μου ήσυχο δεν θα του τη δώσω. Τώρα όμως έχω τον άντρα μου να μου λέει Ε σε λίγο καιρό να του τη δώσουμε.  Του βάζουν ιδέες κ τώρα άντε να του πω εγω θα τη πετάξω γιατί δεν τη θέλω. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...