Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012


εφακη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 423
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαλλον εγω εχω παρει τα περισοτερα και η ανθη στα 15 αν δεν κανω λαθος αλλα ειναι και πιο κοντα απο εμας για να γεννησει!!!

δεν το ηξερα οτι υπαρχει πιθανοτητα να πας και για φυσικο,δεν χρειαζετε η κολπικη εξεταση αμα θα κανεις καισαρικη

αμα θα θηλασεις μπορει να ειναι αρκετος και ο ενας!!!

η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να θηλασω αλλα μετα απο ολα αυτα αν δεν μου βγει καλα δεν ξερω αν θα επιμεινω... εχω ηδη ταλαιπωρηθει πολυ κ δεν με βλεπω να εχω αντοχη κ μετα για αλλον αγωνα! αν ειχα ομαλη εγκυμοσυνη θα ηταν αλλιως... θα δουμε οπως βγει..


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ειναι με το κεφαλι κατω απο τον 6ο νομιζω:tongue: βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι θα μεινει ετσι....

αρα ο τραχηλος μειωνετε με το που κατεβαινει το μωρο...δεν παιζει ρολο αν ειναι με το κεφαλι κατω ή οχι...

μακαρι Μαργαριτα μου να μην πονεσω αυτη την φορα... αν και να σου πω την αληθεια και εγω πιστευω οτι δεν θα πονεσω γιατι ποναω απο τωρα:tongue::tongue:

και εμενα εχει παρει θεσει απο τον 6 !!αλλα δεν μας αφορα αφου θα κανω καισαρικη!!

και εγω ακριβως το ιδιο.... το σκεφτομαι πολυ αυτο με την καταθληψη...στα προθηρα ειμαι νομιζω τωρα τον τελευταιο καιρο....

ωχ μακαρι να την γλυτωσουμε!!λειπη και η μαμα μου και μου την εχει βαρεσει,πηγε αθηνα και θα επιστρεψει την κυριακη!!!εχω και τον μικρο να με πεδευει και δεν εχω και υπομονη και ο αντρας μου μετα τες 8 ερχετε στο σπιτι!!!

εμενα μεσα επεσε!

με ειχε εξετασει τοτε με τους πονους για να δουμε αν ειχε παθει κατι ο τραχηλος..

α για αυτο!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να θηλασω αλλα μετα απο ολα αυτα αν δεν μου βγει καλα δεν ξερω αν θα επιμεινω... εχω ηδη ταλαιπωρηθει πολυ κ δεν με βλεπω να εχω αντοχη κ μετα για αλλον αγωνα! αν ειχα ομαλη εγκυμοσυνη θα ηταν αλλιως... θα δουμε οπως βγει..

μακαρι να τα καταφερεις..χρειαζετε υπομονη πολλη... εγω οπως ξαναειπα δεν θα θηλασω τωρα.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα εχει παρει θεσει απο τον 6 !!αλλα δεν μας αφορα αφου θα κανω καισαρικη!!

ωχ μακαρι να την γλυτωσουμε!!λειπη και η μαμα μου και μου την εχει βαρεσει,πηγε αθηνα και θα επιστρεψει την κυριακη!!!εχω και τον μικρο να με πεδευει και δεν εχω και υπομονη και ο αντρας μου μετα τες 8 ερχετε στο σπιτι!!!

α για αυτο!!

εμενα τωρα με πηρε η πεθερα μου τηλ. περιμενω τον μικρο να ξυπνησει να παμε λιγο απο κει να του παιξουν λιγο να ηρεμησω... αποψε θα ρθει μια ξαδελφη του αντρα μου και θα κανω φαγητο και βαριεμαι πολυ....

ε ναι εσενα με την καισαρικη δεν σε απασχολει αυτο το θεμα.. επισκλειριδιο θα κανεις εφη ή ολικη;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα τωρα με πηρε η πεθερα μου τηλ. περιμενω τον μικρο να ξυπνησει να παμε λιγο απο κει να του παιξουν λιγο να ηρεμησω... αποψε θα ρθει μια ξαδελφη του αντρα μου και θα κανω φαγητο και βαριεμαι πολυ....

ε ναι εσενα με την καισαρικη δεν σε απασχολει αυτο το θεμα.. επισκλειριδιο θα κανεις εφη ή ολικη;

εγω μοναξιες σημερα!!!!βαριεμαι να πηγαινω και στην πεθερα εκει καπνιζουν πολυ και αμα παω θελω και εγω:rolleyes::rolleyes:με επισκλειριδιο αντωνια μου ετσι γεννησα και την πρωτη φορα!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

νιωθω ενα βαρος απο πισω στην μεση αλλα μαλλον θα ειναι που ειμαι δυσκοιλια ε;

ελα μου ντε???? ιδεα δεν εχω... παλι καλα τουλαχιστον αυτο δεν το εχω πια εδω κ καιρο. μια χαρα παω καθε μερα.


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω μοναξιες σημερα!!!!βαριεμαι να πηγαινω και στην πεθερα εκει καπνιζουν πολυ και αμα παω θελω και εγω:rolleyes::rolleyes:με επισκλειριδιο αντωνια μου ετσι γεννησα και την πρωτη φορα!!

κ εγω με επισκλειριδιο. μετα οταν περασει η δραση της ποναμε πολυ ε?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αντωνια μου το δοκιμασα και με ζεστο νερο το μπιμπερο και δεν τρεχει,μαλλον θα τα φτιαξανε!!

Ωραια!!

εγω μοναξιες σημερα!!!!βαριεμαι να πηγαινω και στην πεθερα εκει καπνιζουν πολυ και αμα παω θελω και εγω:rolleyes::rolleyes:με επισκλειριδιο αντωνια μου ετσι γεννησα και την πρωτη φορα!!

εμενα η πεθερα ειναι φανατικη αντικαπνιστρια.. να καταλαβεις 10 χρονια με τον αντρα μου και δεν ξερει οτι καπνιζω:tongue:

θα μουρμουριζει και την βαριεμαι!!

αχ και ναχαμε ενα τσιγαρακι τωρα.....

Μαργαριτα εγω πιστευω οτι το νιωθω επειδη κατεβαινει το μωρο.. δεν ξερω αλλα μου μπηκε η ιδεα οτι κατεβαινει και θα γεννησω πολυ κοντα στην 38η βδομαδα...

ισως επειδη τρωγομαι να τελειωνω:tongue:

ελπιζω να μην απογοητευτω:rolleyes:


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!!

εμενα η πεθερα ειναι φανατικη αντικαπνιστρια.. να καταλαβεις 10 χρονια με τον αντρα μου και δεν ξερει οτι καπνιζω:tongue:

θα μουρμουριζει και την βαριεμαι!!

αχ και ναχαμε ενα τσιγαρακι τωρα.....

Μαργαριτα εγω πιστευω οτι το νιωθω επειδη κατεβαινει το μωρο.. δεν ξερω αλλα μου μπηκε η ιδεα οτι κατεβαινει και θα γεννησω πολυ κοντα στην 38η βδομαδα...

ισως επειδη τρωγομαι να τελειωνω:tongue:

ελπιζω να μην απογοητευτω:rolleyes:

εμενα παλι η πεθερα μου καπνιζει πολυ και αυτη την περιοδο φιλοξενα και μια θεια της που καπνιζει και αυτη και γινετε χαμος στο σπιτι,ασε που ουτε ο αντρας μου θελει να πηγαινω!!την απιλεισε κιολας οτι δεν θα της πηγαινει το μωρο αμα καπνιζουν ετσι μεσα στο σπιτι!!:rolleyes:ειναι αντικαπνιστης βλεπεις:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

κοντεψες καλε εσυ!!θα γεννησεις που θα παει!!!

καλε η ελευθερια που ειναι??λετε να γεννησε??


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...