Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012


εφακη

Recommended Posts

ξερω και γω εφη μου τι να σου πω;; εμενα ο αποστειρωτης μου ειναι τομμυ αλλα τα μπιμπερο επειδη δεν μου αρεσαν τα πηρα αβεντ.

στο κατω κατω βλεπεις και πραττεις αναλογος... μπορει να τα καλυτερεψαν γιατι και μια ξαδελφη μου ειχε το ιδιο προβλημα μαζι μου και πηρε τηλεφωνο και εκανε παραπονο..αν εκαναν κιαλλοι παραπονο ισως να τα φτιαξαν...

δηλαδη δεν εκλεινα καλα αντωνια μου???


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 423
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δηλαδη δεν εκλεινα καλα αντωνια μου???

οταν πηγε αυτη η ξαδελφη μου και εκανε παραπονο της ειπαν οτι δεν τα κλεινει σωστα.. αλλα αποτι καταλαβα ναι δεν εκλειναν καλα.... δεν μπορει και εγω και αυτη να μην καταφερναμε να κλεισουμε ενα μπιμπερο σωστα... υπηρχε λιγο κενο και χυνοταν το γαλα την ωρα που το κουνουσες και την ωρα που ταιζες... σπαστικο πολυ ηταν


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγε αυτη η ξαδελφη μου και εκανε παραπονο της ειπαν οτι δεν τα κλεινει σωστα.. αλλα αποτι καταλαβα ναι δεν εκλειναν καλα.... δεν μπορει και εγω και αυτη να μην καταφερναμε να κλεισουμε ενα μπιμπερο σωστα... υπηρχε λιγο κενο και χυνοταν το γαλα την ωρα που το κουνουσες και την ωρα που ταιζες... σπαστικο πολυ ηταν

λες να βαλω νερο και να το κουνησω να δουμε εαν χυνετε????


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε απο περιεργεια να δουμε...

το δοκιμασα τωρα αυτο που πηρα για τουσ κολικουσ δεν χυνετε καθολου μονο απο την θυλη μικρες σταγονιτσες που απο εκει θα τρωει το μωρο!!μπορει να τα φτιαξανε!!:confused:


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!!! σημερα ξυπνησα 8 παρα απο μονη μου! ειχε βουλωσει η μυτη κ δεν μπορουσα να παρω ανασα! τι κανετε? το Δωρακι μας ειπε τιποτα? κ να θελει να μας βρει αντε να μας ψαξει! τωρα πινω καφεδακι. τελικα ειμαι +14 σημερα.....κλαψ.


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα τωρα αυτο που πηρα για τουσ κολικουσ δεν χυνετε καθολου μονο απο την θυλη μικρες σταγονιτσες που απο εκει θα τρωει το μωρο!!μπορει να τα φτιαξανε!!:confused:

παλι καλα!!! ε ενταξει απο τη θηλη λογικο ειναι να τρεχει..πως θα τρωει το μωρο:P

ουφ πινασα και βαριεμαι να κανω πρωινο....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια κ εγω ποναω παρα πολυ στα κοκκαλα ειδικα στο κρεβατι. την ημερα δεν το καταλαβαινω. πως γινεται αυτο? ειδικα η λεκανη με σφαζει!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!! σημερα ξυπνησα 8 παρα απο μονη μου! ειχε βουλωσει η μυτη κ δεν μπορουσα να παρω ανασα! τι κανετε? το Δωρακι μας ειπε τιποτα? κ να θελει να μας βρει αντε να μας ψαξει! τωρα πινω καφεδακι. τελικα ειμαι +14 σημερα.....κλαψ.

καλημερα Μαργαριτα μου!! σε σκεφτομουν σημερα το πρωι.. επανερχονται αυτοι οι πονοι που εχουμε κατω απο το στηθος....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια κ εγω ποναω παρα πολυ στα κοκκαλα ειδικα στο κρεβατι. την ημερα δεν το καταλαβαινω. πως γινεται αυτο? ειδικα η λεκανη με σφαζει!

λες να κατεβαινουν τα μωρακια; παντως και εγω εγω πονους παντου σχεδον... δεν σου ειπε ο γιατρος σου αν καταιβηκε λιγο το μωρο;

εγω θα παω αυριο...11:40 το ραντεβου και μαλλον θα φαω το χουφτωμα της χρονιας!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!!!!! σημερα ξυπνησα 8 παρα απο μονη μου! ειχε βουλωσει η μυτη κ δεν μπορουσα να παρω ανασα! τι κανετε? το Δωρακι μας ειπε τιποτα? κ να θελει να μας βρει αντε να μας ψαξει! τωρα πινω καφεδακι. τελικα ειμαι +14 σημερα.....κλαψ.

καλημερα μαργαριτα μου και εγω ειμαι στα +17:roll::roll::roll:

παλι καλα!!! ε ενταξει απο τη θηλη λογικο ειναι να τρεχει..πως θα τρωει το μωρο:P

ουφ πινασα και βαριεμαι να κανω πρωινο....

ναι ,θα τα δω και στην πορια αν δεν ειναι καλα θα παρω αλλα δεν μπορω να κανω και κατι αλλο!!

αχ κοριτσια κ εγω ποναω παρα πολυ στα κοκκαλα ειδικα στο κρεβατι. την ημερα δεν το καταλαβαινω. πως γινεται αυτο? ειδικα η λεκανη με σφαζει!

αχ ρε κοριτσια ολες χαλια νοιωθουμε!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

λες να κατεβαινουν τα μωρακια; παντως και εγω εγω πονους παντου σχεδον... δεν σου ειπε ο γιατρος σου αν καταιβηκε λιγο το μωρο;

εγω θα παω αυριο...11:40 το ραντεβου και μαλλον θα φαω το χουφτωμα της χρονιας!!!

ευτυχως εγω θα το γλιτωσω αυτο γιατι παω κατευθειαν για την καισαρικη!!!:rolleyes:


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

το εχω στο νου μου Μαργαρίτα μου!!απο τα ξενυχτια εχει θολώσει το ενα μου μάτι κ βλέπω ασπράκια....

βρε τι τραβας κ εσυ....εχεις κ 3 πλεον! αχ μακαρι να βρουνε γρηγορα το ρυθμο τους..

καλημερα κοριτσια μου! ελπίζω να γραφω στο σωστο θεμα!!τι πραγμα κ αυτο!!!!!!!!!! εμεις ειχαμε επεισοδια εχθες!!! δεν μπορουσα να ηρεμησω τον μικρο!!!!!!!! ηθελε στηθος συνεχως!!!!!!! δεν μπορουσα αλλο!! με πονουσε υπερβολικα τις θηλές! ετσουζαν!! αυτος συνεχιζε να κλαιει! τον εβαζα κ τσατιζοταν επειδη δεν ειχε γαλα!! εν τελη τον κοιμισα με 1000 ζορια κ μετα ξυπνησε 02.00 η ωρα κ εφαγε.. θ παρω τον γιατρο να του το πω. ετοιμη ημουν να του δωσω μπουκαλι!!

Αναστασια μου περαστικα σου! αχ εγω δεν ξερω αν θα τα αντεξω ολα αυτα! ισως δινω κ συμπληρωμα αν τα βρω σκουρα... να σε ρωτησω κατι επειδη μου ειπαν χτες κατι κοριτσια. ισχυει οτι σε δαγκωνει το μωρο στη θηλη με τα ουλα???????? με ανατριχιασαν μιλαμε με κατι περιγραφες! κ να φανταστεις δεν εχουν οι ιδιες μωρο! απο φιλες τους και καλα!

οχι ακομα τα επλυνα ολα αλλα θελουν σιδερο!!το δωματιο ειναι ετοιμο πρεπει μονο να στρωσω το κρεβατακι και την καλαθα,ειπα πως ειναι νωρις ακομα!!

πρεπει να παω να παρω και θερμουσ και πανια και σερβιετες για εενα,εσυ τι μαρκα πηρες?

τι ειναι το θερμους εφακη? κ εγω παντως δεν εχω στρωσει ακομα αλλα τα εχω ετοιμα πλεον ολα στην ντουλαπα της! χτες την πλυναμε κ τα τακτοποιησαμε ολα μεσα!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαργαριτα μου και εγω ειμαι στα +17:roll::roll::roll:

ναι ,θα τα δω και στην πορια αν δεν ειναι καλα θα παρω αλλα δεν μπορω να κανω και κατι αλλο!!

αχ ρε κοριτσια ολες χαλια νοιωθουμε!!

δοκιμασε και με ζεστο νερο......

ναι ρε γμτ μα τι ειναι αυτο το πραγμα.... οταν τελειωσε η πρωτη μου εγκυμοσυνη ελεγα θα κανω κιαλλα μωρακια πολλα (που θελω να κανω κιαλλα) τωρα δισταζω.... στην πρωτη δεν καταλαβα Χριστο... τωρα ταλαιπωρουμαι αφανταστα....

ευτυχως εγω θα το γλιτωσω αυτο γιατι παω κατευθειαν για την καισαρικη!!!:rolleyes:

Τυχερήηηηηη....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε τι τραβας κ εσυ....εχεις κ 3 πλεον! αχ μακαρι να βρουνε γρηγορα το ρυθμο τους..

Αναστασια μου περαστικα σου! αχ εγω δεν ξερω αν θα τα αντεξω ολα αυτα! ισως δινω κ συμπληρωμα αν τα βρω σκουρα... να σε ρωτησω κατι επειδη μου ειπαν χτες κατι κοριτσια. ισχυει οτι σε δαγκωνει το μωρο στη θηλη με τα ουλα???????? με ανατριχιασαν μιλαμε με κατι περιγραφες! κ να φανταστεις δεν εχουν οι ιδιες μωρο! απο φιλες τους και καλα!

τι ειναι το θερμους εφακη? κ εγω παντως δεν εχω στρωσει ακομα αλλα τα εχω ετοιμα πλεον ολα στην ντουλαπα της! χτες την πλυναμε κ τα τακτοποιησαμε ολα μεσα!

αυτο εδω ειναι μαργαριτα μου

%CE%98%CE%95%CE%A1%CE%9C%CE%9F%CE%A3.jpg

κραταει το νερο ζεστο για να κανεις το γαλα του μωρου,εγω επειδη δεν θα θηλασω θα παρω!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...