Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012


εφακη

Recommended Posts

καλημερα και απο μενα!! απο τις 620 ειμαι ξυπνια αφου ο μικρος ακουσε το ξυπνητηρι του μπαμπα του και ηθελε να παει μαζι του δουλεια.... δεν με φτανει που δεν κοιμαμαι καλα την νυχτα λογω συχνοουριας αλλα και λογω πονων στα κοκκαλα (φοβεροι πονοι) ξυπνησα και απο τα χαραματα!!

σημερα ποναω και τα ποδια μου εχτος απο τα κοκκαλα.... νιωθω τα γονατα μου κομμενα, δεν ειμαι και πολυ καλα...

Αναστασια μου ετσι ειναι με τα του θηλασμού... θελει πολλη υπομονη... κανε ομως και ενα τηλεφωνημα στον παιδιατρο...

καλημερα αντωνια μου!!ετσι ειναι τα παιδια τι να κανουμε εμενα με ξυπνα καθε πρωι πριν τον παει ο αντρας μου σχολειο!!θελει να τον ντυνω ακομα ασε τι εχω να τραβηξω τωρα που θα γεννησω!!!!η συχνοουρια με εχει τσακιση και εμενα ,οσο για τους πονουσ στα κοκαλα δεν μπορω ουτε να γυρισω μεσα στο κρεβατι!!ειμαι και στα +17 κιλα εχω γινει σαν βουνο:rolleyes::rolleyes:


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 423
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα αντωνια μου!!ετσι ειναι τα παιδια τι να κανουμε εμενα με ξυπνα καθε πρωι πριν τον παει ο αντρας μου σχολειο!!θελει να τον ντυνω ακομα ασε τι εχω να τραβηξω τωρα που θα γεννησω!!!!η συχνοουρια με εχει τσακιση και εμενα ,οσο για τους πονουσ στα κοκαλα δεν μπορω ουτε να γυρισω μεσα στο κρεβατι!!ειμαι και στα +17 κιλα εχω γινει σαν βουνο:rolleyes::rolleyes:

αμαν βρε Εφη δεν αντεχω αλλο ειλικρινα.... αν υπηρχε τροπος θα γεννουσα τωρα... πονακια στην κοιλια κραμπες χαμηλα στο...αυτο μου....ξερεις.... και δεν ξερω γιατι, τα ποδια μου κομμενα ειδικα στα γονατα, ποναει και η μεση μου ωρες ωρες νιωθω οτι θελω να παω και τουαλετα, εχω και την αναγουλα απο χτες....και τα νευρα μου τεντωμενα συνεχως.. φωναζω με το παραμικρο σαν ιστερικη εχω γινει μου φταινε ολοι και λυπαμαι και τον μικρο μου που ωρες ωρες του φωναζω χωρις ιδιαιτερο λογο.... κουραστηκα....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

αμαν βρε Εφη δεν αντεχω αλλο ειλικρινα.... αν υπηρχε τροπος θα γεννουσα τωρα... πονακια στην κοιλια κραμπες χαμηλα στο...αυτο μου....ξερεις.... και δεν ξερω γιατι, τα ποδια μου κομμενα ειδικα στα γονατα, ποναει και η μεση μου ωρες ωρες νιωθω οτι θελω να παω και τουαλετα, εχω και την αναγουλα απο χτες....και τα νευρα μου τεντωμενα συνεχως.. φωναζω με το παραμικρο σαν ιστερικη εχω γινει μου φταινε ολοι και λυπαμαι και τον μικρο μου που ωρες ωρες του φωναζω χωρις ιδιαιτερο λογο.... κουραστηκα....

μηπως δεν ειναι της εγκυμοσυνης αντωνια μου οι κομμαρες και οι αναγουλες,λες να ειναι καμια ιωση??


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν ειναι της εγκυμοσυνης αντωνια μου οι κομμαρες και οι αναγουλες,λες να ειναι καμια ιωση??

δεν ξερω εφη μου ισως....ψες ξαπλωσα να κοιμηθω και ελεγα αυριο ξυμερωνει μια αλλη μερα καλυτερη... αλλα χειροτερη μας βγηκε χεχεχε.

τελοςπαντων!! μας κοψοχολιασε ψες η Νίκη ε;; χεχεχεχε

η Ελευθερια φανηκε καθολου;;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εφη μου ισως....ψες ξαπλωσα να κοιμηθω και ελεγα αυριο ξυμερωνει μια αλλη μερα καλυτερη... αλλα χειροτερη μας βγηκε χεχεχε.

τελοςπαντων!! μας κοψοχολιασε ψες η Νίκη ε;; χεχεχεχε

η Ελευθερια φανηκε καθολου;;

ναι το διαβασα!!προπονια θα ειναι μαλλον!!!η ελευθερια δεν εδωσε ακομα το παρον της αλλα και με αυτο το χαμο στο καφε δεν θα ξερουμε που να μπουμε!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι το διαβασα!!προπονια θα ειναι μαλλον!!!η ελευθερια δεν εδωσε ακομα το παρον της αλλα και με αυτο το χαμο στο καφε δεν θα ξερουμε που να μπουμε!!

ναι ειναι και αυτο... η μια εκει η αλλη εδω....

εσυ ετοιμαστηκες Εφη;; ετοιμασες τη βαλιτσα; το δωματιο ειναι ετοιμο;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι και αυτο... η μια εκει η αλλη εδω....

εσυ ετοιμαστηκες Εφη;; ετοιμασες τη βαλιτσα; το δωματιο ειναι ετοιμο;

οχι ακομα τα επλυνα ολα αλλα θελουν σιδερο!!το δωματιο ειναι ετοιμο πρεπει μονο να στρωσω το κρεβατακι και την καλαθα,ειπα πως ειναι νωρις ακομα!!

πρεπει να παω να παρω και θερμουσ και πανια και σερβιετες για εενα,εσυ τι μαρκα πηρες?


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποπη ξυπναααααααααααααααααα

σημερα εισαι 34 εβδομαδων,επιασες και το δευτερο μαξιλαρακι ατε να αντεξεις να πιασεις και το μηνα σου γλυκια μου!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα τα επλυνα ολα αλλα θελουν σιδερο!!το δωματιο ειναι ετοιμο πρεπει μονο να στρωσω το κρεβατακι και την καλαθα,ειπα πως ειναι νωρις ακομα!!

πρεπει να παω να παρω και θερμουσ και πανια και σερβιετες για εενα,εσυ τι μαρκα πηρες?

να σου πω κατι; εγω τα περισσοτερα τα βαζω στο στεγνωτηριο οπου αποστειρωνοναι ετσι κι αλλιως οποτε δεν τα σιδερωνω.. και μολις βγουν απο το στεγνωτηριο τα δηπλωνω απευθειας ετσι οπως ειναι ζεστα και δεν ειναι καθολου ασηδερωτα...

θερμους πηρα απο το τζαμπο, πανια πηρα παμπερς και σερβιεττες λοχειας πηρα 40days απο το φαρμακειο.. δεν καταλαβα για ποιο απολα με ρωτησες και απαντησα για ολα:tongue:

εσυ ακουσες για τα NUK που εγραψα εχτες;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σου πω κατι; εγω τα περισσοτερα τα βαζω στο στεγνωτηριο οπου αποστειρωνοναι ετσι κι αλλιως οποτε δεν τα σιδερωνω.. και μολις βγουν απο το στεγνωτηριο τα δηπλωνω απευθειας ετσι οπως ειναι ζεστα και δεν ειναι καθολου ασηδερωτα...

θερμους πηρα απο το τζαμπο, πανια πηρα παμπερς και σερβιεττες λοχειας πηρα 40days απο το φαρμακειο.. δεν καταλαβα για ποιο απολα με ρωτησες και απαντησα για ολα:tongue:

εσυ ακουσες για τα NUK που εγραψα εχτες;

και εγω ετσι κανω συνηθως απλα τωρα αυτα τα ρουχα τα ειχα στες ντουλαπες για 6 χρονια και ειπα να το σιδερωσω κι ολας!!!για τες σερβιετες σε ρωτησα αλλα καλα εκανες και μου τα ειπες ολα!!δεν εχω ακουσει κατι για τα nuk αυτα χρισιμοποιουσα στο γιο μου ,τωρα πηρα tomme !!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω ετσι κανω συνηθως απλα τωρα αυτα τα ρουχα τα ειχα στες ντουλαπες για 6 χρονια και ειπα να το σιδερωσω κι ολας!!!για τες σερβιετες σε ρωτησα αλλα καλα εκανες και μου τα ειπες ολα!!δεν εχω ακουσει κατι για τα nuk αυτα χρισιμοποιουσα στο γιο μου ,τωρα πηρα tomme !!

ε ναι 6 χρονια στο ερμαρι καλα κανεις και τα σιδερωνεις..

η μαμα μου ειχε διαβασει χτες στην εφημεριδα οτι αποσυρωνται απο την αγορα. δεν ξερω τον λογο... αλλα και ποιο παλια ειχε βγει μια ανακοινωση για τα NUK. εγω περνω avent και πιπιλες bibi.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ε ναι 6 χρονια στο ερμαρι καλα κανεις και τα σιδερωνεις..

η μαμα μου ειχε διαβασει χτες στην εφημεριδα οτι αποσυρωνται απο την αγορα. δεν ξερω τον λογο... αλλα και ποιο παλια ειχε βγει μια ανακοινωση για τα NUK. εγω περνω avent και πιπιλες bibi.

πηρα αυτα που κανουν για του κολικουσ

tommee_anti-colic_bottles12720551444bd20568c5297.jpg

ελπιζω να μου αρεσουν και πιπιλες πηρα avent!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτα που κανουν για του κολικουσ

tommee_anti-colic_bottles12720551444bd20568c5297.jpg

ελπιζω να μου αρεσουν και πιπιλες πηρα avent!!

για να ειμαι ειλικρινεις στον 1ο μου χρησιμοποιησα και εγω tommeetippy.. δεν εκανε καθολου κολικους ο γιος μου αλλα σαν μπιμπερο δεν ημουν ευχαριστημενη γιατι καθε φορα που του εκανα γαλα το μισο χυνοτανε... ετρεχε απο τα πλευρα και αναγκαστηκα μετα απο λιγο καιρο να αγορασω αλλα μπιμπερο και πηρα avent. και τα avent εχουν μηχανισμο για κολικους αλλα πρεπει να ειναι νεο γιατι την πρωτη φορα δεν ειχαν...τωρα πρεπει να τα εκαναν ετσι...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

για να ειμαι ειλικρινεις στον 1ο μου χρησιμοποιησα και εγω tommeetippy.. δεν εκανε καθολου κολικους ο γιος μου αλλα σαν μπιμπερο δεν ημουν ευχαριστημενη γιατι καθε φορα που του εκανα γαλα το μισο χυνοτανε... ετρεχε απο τα πλευρα και αναγκαστηκα μετα απο λιγο καιρο να αγορασω αλλα μπιμπερο και πηρα avent. και τα avent εχουν μηχανισμο για κολικους αλλα πρεπει να ειναι νεο γιατι την πρωτη φορα δεν ειχαν...τωρα πρεπει να τα εκαναν ετσι...

λες να μην μου βγει καλο ,δεν ξερω αν οχι θα παρω αλλα τι να κανουμε ειναι και αυτα ,εχω και δυο μικρα avent που μου τα εδωσαν απο την κλινικη σαν δειγμα.


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

λες να μην μου βγει καλο ,δεν ξερω αν οχι θα παρω αλλα τι να κανουμε ειναι και αυτα ,εχω και δυο μικρα avent που μου τα εδωσαν απο την κλινικη σαν δειγμα.

ξερω και γω εφη μου τι να σου πω;; εμενα ο αποστειρωτης μου ειναι τομμυ αλλα τα μπιμπερο επειδη δεν μου αρεσαν τα πηρα αβεντ.

στο κατω κατω βλεπεις και πραττεις αναλογος... μπορει να τα καλυτερεψαν γιατι και μια ξαδελφη μου ειχε το ιδιο προβλημα μαζι μου και πηρε τηλεφωνο και εκανε παραπονο..αν εκαναν κιαλλοι παραπονο ισως να τα φτιαξαν...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...