Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, dreamteam είπε:

Καλημέρααααα και καλή εβδομάδα!!! Να σκάσω είμαι κορίτσια μέχρι να με πάρουν τηλ!!! Θα καθαρίσω όλο το σπίτι απ' το άγχος μου!!!! Το Σάββατο με πήραν απ' τις 9 το πρωί ελπίζω σήμερα να μην καθυστερήσουν πολύ!

Μόλις με πήρε ο εμβρυολογος. Δεν πήγε καλά. Μου είπε ότι δεν έχουν την εξέλιξη που έπρεπε και θα τα αφήσουν μέχρι την Τετάρτη δηλ πέντε μέρες. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί είχα αρχίσει να ελπίζω. Υπάρχει περίπτωση ρε κορίτσια να μείνει έστω το ένα για να μη πάει στρατό η όλη προσπάθεια?

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 19 λεπτά , dreamteam είπε:

Μόλις με πήρε ο εμβρυολογος. Δεν πήγε καλά. Μου είπε ότι δεν έχουν την εξέλιξη που έπρεπε και θα τα αφήσουν μέχρι την Τετάρτη δηλ πέντε μέρες. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί είχα αρχίσει να ελπίζω. Υπάρχει περίπτωση ρε κορίτσια να μείνει έστω το ένα για να μη πάει στρατό η όλη προσπάθεια?

Καλημερα! Σήμερα είναι τριτη ημέρα? Συνήθως αν δεν θέλουν να ρισκάρουν τα καταψυχουν τριτη ημέρα. Θα τα αφήσουν για βλαστοκυστες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημερα! Σήμερα είναι τριτη ημέρα? Συνήθως αν δεν θέλουν να ρισκάρουν τα καταψυχουν τριτη ημέρα. Θα τα αφήσουν για βλαστοκυστες? 

Ναι αλλά δε μου έδωσε πολλές ελπίδες. Μου είπε ότι συνήθως αυτά τα έμβρυα Τετάρτη μέρα σταματάνε να αναπτύσσονται.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dreamteam said:

Μόλις με πήρε ο εμβρυολογος. Δεν πήγε καλά. Μου είπε ότι δεν έχουν την εξέλιξη που έπρεπε και θα τα αφήσουν μέχρι την Τετάρτη δηλ πέντε μέρες. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί είχα αρχίσει να ελπίζω. Υπάρχει περίπτωση ρε κορίτσια να μείνει έστω το ένα για να μη πάει στρατό η όλη προσπάθεια?

Πόσα ήταν σύνολο;;; Πιστεύω πως ναι...εμενα τα άφηνε πάντα να πάνε πέντε ημέρες βλαστοκυστες...είναι πολύ καλύτερα έτσι υποστηρίζουν κάποιοι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , dreamteam είπε:

Ναι αλλά δε μου έδωσε πολλές ελπίδες. Μου είπε ότι συνήθως αυτά τα έμβρυα Τετάρτη μέρα σταματάνε να αναπτύσσονται.

Κατάλαβα.. Μακάρι να κάνουν τη διαφορά και να πάνε μέχρι πεμπτη ημέρα 🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , GBAL είπε:

Πόσα ήταν σύνολο;;; Πιστεύω πως ναι...εμενα τα άφηνε πάντα να πάνε πέντε ημέρες βλαστοκυστες...είναι πολύ καλύτερα έτσι υποστηρίζουν κάποιοι...

Δύο ήταν τα καημένα όλα κι όλα!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dreamteam said:

Δύο ήταν τα καημένα όλα κι όλα!!

Υπομονή τότε κάτι μπορεί να γίνει και αν όχι μην απογοητεύεται....η επόμενη μπορεί να πάει καλύτερα...με φυσικό κύκλο πηγές;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , GBAL είπε:

Υπομονή τότε κάτι μπορεί να γίνει και αν όχι μην απογοητεύεται....η επόμενη μπορεί να πάει καλύτερα...με φυσικό κύκλο πηγές;;

Σωστά. Εξάλλου σήμερα είναι της Αγίας υπομονής κάτι θέλει να μου πει ο θεός αχαχαχχαα. Όχι με διέγερση πήγα και καλή διέγερση αλλά δεν αντέδρασε το σύστημα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , dreamteam είπε:

Σωστά. Εξάλλου σήμερα είναι της Αγίας υπομονής κάτι θέλει να μου πει ο θεός αχαχαχχαα. Όχι με διέγερση πήγα και καλή διέγερση αλλά δεν αντέδρασε το σύστημα!

Αχ αυτή η αναμονή, ποσα στάδια άγχους βρε κορίτσια μέχρι να φτάσουμε στο τέλος. Καλά κάνουν και τα προχωράνε. Εμένα η εμβρυολογος μου είχε πει ότι αν είναι καλά τα έμβρυα τα θέλω τριών ημερών στην κατάψυξη αν όμως δω ότι δεν είναι καλά θα στα αφήσω να πάνε βλαστοκυστες και αν τα καταφέρουν έχει καλώς. Καλύτερα να εχεις εικόνα, μπορεί να γλιτωσεις άσκοπη εμβρυομεταφορά. Δυστυχώς όταν έχουμε 1-2 εμβρυακια το άγχος μεγαλώνει. Εννοείται ότι έχουν ελπίδες αν δεν είχαν θα σου έλεγαν ότι σταματησαν, καταλαβαίνω ομως και την απογοήτευση σου σήμερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dreamteam είπε:

Μόλις με πήρε ο εμβρυολογος. Δεν πήγε καλά. Μου είπε ότι δεν έχουν την εξέλιξη που έπρεπε και θα τα αφήσουν μέχρι την Τετάρτη δηλ πέντε μέρες. Έχω απογοητευτεί πολύ γιατί είχα αρχίσει να ελπίζω. Υπάρχει περίπτωση ρε κορίτσια να μείνει έστω το ένα για να μη πάει στρατό η όλη προσπάθεια?

Καλημέρα! Θα σου πω τι είχαμε πάθει εμείς σε μια ωοληψια σε φυσικό κύκλο τον Ιουνιο. Το έμβρυο δεν πήγαινε καλά, είχε μείνει πίσω σε διαιρέσεις. Με παίρνουν τηλ την τρίτη ημέρα και μου λένε πως μάλλον δεν θα τα καταφέρει, αλλά θα το αφήσουν άλλες δύο ημέρες ακομη, να δουν πως θα εξελιχθεί.

Και με παίρνουν τηλ την 5η ημέρα και μου λένε πως ξαφνικά έκανε ένα μπαμ και έγινε μια άριστη βλαστοκυστη!!!

Φαντάσου ότι εμένα ο γιατρός μου όλα τα έμβρυα μας, τα πήγαινε μέχρι και τρίτη ημέρα, μόνο αυτο έχουμε 5ης!!!

Ευχομαι και τα δικά σου να έχουν την ίδια τύχη και εξέλιξη 🧡🧡

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, dreamteam said:

Σωστά. Εξάλλου σήμερα είναι της Αγίας υπομονής κάτι θέλει να μου πει ο θεός αχαχαχχαα. Όχι με διέγερση πήγα και καλή διέγερση αλλά δεν αντέδρασε το σύστημα!

Υπομονή μεγάλη αρετή ακόμα και αν δεν έχεις αποκτάς με αυτές τις διαδικασίες.....όλα να πάνε καλά εύχομαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 

16 ώρες πρίν, GBAL είπε:

Όλα ήταν καλά, αυχενική, νιπτ τεστ τα πάντα με συχνούς υπερήχους κλπ...την ημέρα της β επιπέδου απλά δεν υπήρχε καρδιακός παλμός, το απέδωσαν σε κάποιο ιό που κόλλησα και δεν το κατάλαβα αλλά προκάλεσε ζημιά στο έμβρυο.....μην αγχώνεσαι όμως διότι έπειτα πήγα σε διάφορος γιατρός και όλοι μου είπαν ότι είναι σπάνιο σε τέτοια εβδομάδα να συμβεί κάτι τέτοιο, σπάνι οι αλλά έτυχε σε εμένα ήμουν μάλλον άτυχη....δεν έκανε βέβαια βιοψία οπότε με τρώει και λίγο ότι δεν έμαθα ακριβώς την αιτία...τα είχα χαμένα όμως εκείνη τη στιγμή...

Επειδή δεν έχω ανατρέξει πιο πίσω θες να μου πεις τι έχεις περάσει;;;

 

πρίν από 17 λεπτά , Lotos είπε:

Κορίτσια βοήθεια...είχα πάρει ντουφαστον να έρθει περίοδος κ τελικά πάω στον γιατρό κ έχω ωορρηξία λέει στις 50 ημέρες μετά την περιοδο.μου έδωσε οβιτρελ κ την έκανα πριν μια ωρα.ποτε πρέπει να έχω επαφές ?

 

πρίν από 17 λεπτά , Lotos είπε:

 

 

Έχω κανει κάποιο λάθος και συγχωνεύτηκαν οι απαντήσεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , GBAL είπε:

Νομίζω λένε 24-36 ώρες μετά ο γιατρός τι είπε;;;

Δε μου είπε κάτι συγκεκριμένα...πάλι άλλαξαν τα δεδομένα...ίσως λέει είναι κυστικό ίσως ωορρηξία.συνηθως την καταλαβαίνω την ωορρηξία γτ με τσούζει το στήθος μου όπως κ τωρα..πφφ στεναχωρήθηκα ...μου είπε να έχω επαφές απλά ..εγώ είχα μια επαφή  σήμερα ..τώρα δεν ξέρω πότε πάλι...αν κ δεν ελπίζω 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dreamteam είπε:

Σωστά. Εξάλλου σήμερα είναι της Αγίας υπομονής κάτι θέλει να μου πει ο θεός αχαχαχχαα. Όχι με διέγερση πήγα και καλή διέγερση αλλά δεν αντέδρασε το σύστημα!

Ομοιοπαθουσα. Εμένα την τρίτη μέρα δεν είχαν και τα δύο τις διαιρέσεις που έπρεπε, μεσολάβησε Κυριακή και τη Δευτέρα μου είπε ότι είχαν σταματήσει την τέταρτη μέρα. 

  • Δύναμη! 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...