Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

@TaxAgg καλα βλαμμενοι ειναι; εμενα μου ειπαν στο τηλ να παω τον φακελο μια μερα πριν αλλα οπως και να εχει ηταν απαραδεκτη η συμπεριφορα τους. Θα επρεπε να εχουν περισσοτερη ενσυναισθηση απεναντι σε γυναικες που περνουν δυσκολα οπως εμεις.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κορίτσια μου .. γύρισα από τον πρώτο υπέρηχο … είδαμε έναν σάκο με εμβρυακα στοιχεία .. την άλλη Δευτέρα θα πάω για καρδούλα … 🙏🏼🥰🧚🏼‍♂️

Μπράβο κορίτσι μου, όλα να συνεχίσουν τέλεια ❣️

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,μετα την εμβρυομεταφορα καθεστε στο κρεβάτι? Κι αν ναι πόσες μέρες??

Εγώ που έκανα μεταφορά έμβρυα 3ων ημερών ημουν καναπε-κρεββατι- τουαλέτα 4 ημέρες και σπίτι μέχρι τη χοριακη. Δεν θα μάθω πότε εάν έπαιξε ρολο ή όχι, οι απόψεις είναι διαφορετικές, κάνε ότι θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! Καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Georgebbi είπε:

Μακάρι.... Νοιώθουμε ότι είμαστε πολύ πολύ κοντά... Μακάρι να είναι αληθινό το ένστικτο!!! 

Και να σου πω την αλήθεια θα χαλαρώσουμε αν βγει θετική η θρομβοφιλια θα ξέρουμε τουλάχιστον γιατί και θα το αντιμετωπίσουμε πριν μεταφέρουμε τα εμβρύα. Φοβάμαι βέβαια που θα μεταφέρουμε 3ης μέρας και όχι βλαστοκυστες αλλά ποτέ δεν ξέρεις 1 τυχερό θέλουμε και μακάρι να πετύχει και να μην ξανά μπούμε στην διαδικασία της διέγερσης.... Θα πρέπει πάλι να μαζεύουμε χρήματα κανένα χρόνο.... Έχουμε κλατάρει οικονομικά!!!! 

Αλλά έχει ο θεός όλοι εμείς που παιδευόμαστε στο τέλος θα ανταμιφθουμε και θα σκεφτόμαστε όλα αυτά και θα χαμογελάμε. Κάνεις μας κάνεις δεν καταλαβαίνει τον πόνο μας μόνο όσοι το περνάνε. Νομίζουν ότι είναι εύκολο. Ε έλα μωρέ θα ξανά προσπαθήσετε. Όλα εμείς όλα τα ζευγάρια που το περνάμε ζούμε ένα πένθος και μάλιστα ένα βαρύ πένθος. Εύχομαι σε όλους σας να έχετε πίστη δύναμη και τσαμπουκά. Και να αισθάνεστε περηφανες κορίτσια όλες σας είστε ήρωες. Μπορεί εμείς να μην βιώνουμε 100% τον πόνο σας και να μην τα περνάει το σωμα μας αλλά θα πρέπει ο κάθε σύντροφος να είναι δίπλα σας.... Η προσπάθεια είναι από κοινού το μόνο που αλλάζει είναι ότι δυστυχώς η φύση ήταν λίγο παραπάνω άδικη και δυστυχώς το περνάει όλο αυτό το σώμα σας... Είμαστε περηφανοι και μόλις γεννηθούν τα παιδιά μας θα είναι και αυτά περηφανα για εμάς... Εύχομαι όλοι σύντομα να ξεμπλεξουμε από όλο αυτό το πράγμα και να χαμογελάμε!

Καλή δύναμη σε όλους. Σας διαβάζουμε καθημερινά.... 

Μπράβο σου που είσαι τόσο υποστηρικτικός και καταλαβαίνεις τι νιώθουμε. Σίγουρα και εσείς οι μπαμπάδες ζείτε και νιώθετε την αγωνία μαζί με εμάς. Ευχομαι η επόμενη προσπάθεια να φέρει χαρές (το ότι είναι τριών ημερών δεν μειώνει την δυναμική τους) και να μην ταλαιπωρηθείτε άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,μετα την εμβρυομεταφορα καθεστε στο κρεβάτι? Κι αν ναι πόσες μέρες??

Στις δυο πρωτες ετ εκατσα στον καναπε μου χωρις να κανω τιποτα για 4-5 μερες! Ημουν κρεβατι-μπανιο-καναπε! Στην τριτη ετ βγηκα για καφε την επομενη μερα! Μετα πηγα σουπερ μαρκετ μονη μου κουβαλησα ψωνια! Μαγειρευα συμμαζευα το σπιτι! Δεν εκανα οτι κ τις προηγουμενες φορες! Κ ηταν αυτη που πετυχε, πρωτη φορα θετικη χοριακη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@Ele@n βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Δυστυχώς όχι δεν ανήκω σε κανένα γκρουπ :-( Είμαι στο ψάξιμο για κενουριο κέντρο και γιατρό βασικά!!!!Και μετά πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά θα είμαι στο στάδιο για διέγερση.... Έχω ακόμα δρόμο μπροστά για την επόμενη προσπάθεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 hours ago, teenthybell said:

Κορίτσια καλησπέρα,μετα την εμβρυομεταφορα καθεστε στο κρεβάτι? Κι αν ναι πόσες μέρες??

Καλημέρα! Σε κάθε νέα προσπάθεια ήμουν και πιο χαλαρή απο την προηγούμενη. Στην τελευταία και επιτυχημένη, 5η μέρα έκανα κανονικά το μάθημα χορού μου (και ειχα δει και αίμα φαντάσου). Την μερα της ετ και τις 2 επόμενες ήμουν κυρίως κρεβάτι ή γραφείο για δουλειά αλλά σηκωνόμουν συνεχώς για μικροπράγματα. Νομίζω πως το καλύτερο ειναι να κανεις αυτο που σε κανει να νιώθεις όμορφα.

8 hours ago, Georgebbi said:

Μακάρι.... Νιωθουμε ότι είμαστε πολύ πολύ κοντά... Μακάρι να είναι αληθινό το ένστικτο!!! 

Και να σου πω την αλήθεια θα χαλαρώσουμε αν βγει θετική η θρομβοφιλια θα ξέρουμε τουλάχιστον γιατί και θα το αντιμετωπίσουμε πριν μεταφέρουμε τα εμβρύα. Φοβάμαι βέβαια που θα μεταφέρουμε 3ης μέρας και όχι βλαστοκυστες αλλά ποτέ δεν ξέρεις 1 τυχερό θέλουμε και μακάρι να πετύχει και να μην ξανά μπούμε στην διαδικασία της διέγερσης.... Θα πρέπει πάλι να μαζεύουμε χρήματα κανένα χρόνο.... Έχουμε κλατάρει οικονομικά!!!! 

Αλλά έχει ο θεός όλοι εμείς που παιδευόμαστε στο τέλος θα ανταμιφθουμε και θα σκεφτόμαστε όλα αυτά και θα χαμογελάμε. Κάνεις μας κάνεις δεν καταλαβαίνει τον πόνο μας μόνο όσοι το περνάνε. Νομίζουν ότι είναι εύκολο. Ε έλα μωρέ θα ξανά προσπαθήσετε. Όλα εμείς όλα τα ζευγάρια που το περνάμε ζούμε ένα πένθος και μάλιστα ένα βαρύ πένθος. Εύχομαι σε όλους σας να έχετε πίστη δύναμη και τσαμπουκά. Και να αισθάνεστε περηφανες κορίτσια όλες σας είστε ήρωες. Μπορεί εμείς να μην βιώνουμε 100% τον πόνο σας και να μην τα περνάει το σωμα μας αλλά θα πρέπει ο κάθε σύντροφος να είναι δίπλα σας.... Η προσπάθεια είναι από κοινού το μόνο που αλλάζει είναι ότι δυστυχώς η φύση ήταν λίγο παραπάνω άδικη και δυστυχώς το περνάει όλο αυτό το σώμα σας... Είμαστε περηφανοι και μόλις γεννηθούν τα παιδιά μας θα είναι και αυτά περηφανα για εμάς... Εύχομαι όλοι σύντομα να ξεμπλεξουμε από όλο αυτό το πράγμα και να χαμογελάμε!

Καλή δύναμη σε όλους. Σας διαβάζουμε καθημερινά.... 

Συγχαρητήρια για την υποστηρικτικότητα σου καταρχάς! Πράγματι είναι δύσκολο οι γύρω να αντιληφθούν τι περνάμε αλλά δεν χρειάζεται κιόλας, σημασία εχει οι δυο σας να είστε καλα και να το παλεύετε μαζί. Ψηλά το κεφάλι και οι δύο και συνεχίζετε. Και συμβουλή: μην μείνετε μονο στην θρομβοφιλία. Απευθυνθείτε σε αιματολόγο, είτε σε αυτήν στο Έλενας που σου είπαμε είτε σε όποιον άλλον θέλετε αλλα μην μείνετε στα πολυ βασικά που θα σας πει ο γυναικολόγος σας. Αφου θα μπείτε σε αυτή την διαδικασια τουλάχιστον να τα τσεκάρετε όλα. Στο Έλενας υπόψιν θα σας βγουν ολα δωρεάν 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@Ele@n βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Γκρουπ β εδώ, καλημέρα! Από βδομάδα θα γνωρίζουμε αν θα προχωρήσουμε...που το ελπίζω κιόλας αλλιώς μετά μας πιάνει το Πάσχα και πάμε καλό Μάιο για διέγερση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Κορίτσια μου .. γύρισα από τον πρώτο υπέρηχο … είδαμε έναν σάκο με εμβρυακα στοιχεία .. την άλλη Δευτέρα θα πάω για καρδούλα … 🙏🏼🥰🧚🏼‍♂️

Μπράβο κορίτσι μου !!! Συγχαρητήρια !! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη !!

 

9 ώρες πρίν, Georgebbi είπε:

Μακάρι.... Νιωθουμε ότι είμαστε πολύ πολύ κοντά... Μακάρι να είναι αληθινό το ένστικτο!!! 

Και να σου πω την αλήθεια θα χαλαρώσουμε αν βγει θετική η θρομβοφιλια θα ξέρουμε τουλάχιστον γιατί και θα το αντιμετωπίσουμε πριν μεταφέρουμε τα εμβρύα. Φοβάμαι βέβαια που θα μεταφέρουμε 3ης μέρας και όχι βλαστοκυστες αλλά ποτέ δεν ξέρεις 1 τυχερό θέλουμε και μακάρι να πετύχει και να μην ξανά μπούμε στην διαδικασία της διέγερσης.... Θα πρέπει πάλι να μαζεύουμε χρήματα κανένα χρόνο.... Έχουμε κλατάρει οικονομικά!!!! 

Αλλά έχει ο θεός όλοι εμείς που παιδευόμαστε στο τέλος θα ανταμιφθουμε και θα σκεφτόμαστε όλα αυτά και θα χαμογελάμε. Κάνεις μας κάνεις δεν καταλαβαίνει τον πόνο μας μόνο όσοι το περνάνε. Νομίζουν ότι είναι εύκολο. Ε έλα μωρέ θα ξανά προσπαθήσετε. Όλα εμείς όλα τα ζευγάρια που το περνάμε ζούμε ένα πένθος και μάλιστα ένα βαρύ πένθος. Εύχομαι σε όλους σας να έχετε πίστη δύναμη και τσαμπουκά. Και να αισθάνεστε περηφανες κορίτσια όλες σας είστε ήρωες. Μπορεί εμείς να μην βιώνουμε 100% τον πόνο σας και να μην τα περνάει το σωμα μας αλλά θα πρέπει ο κάθε σύντροφος να είναι δίπλα σας.... Η προσπάθεια είναι από κοινού το μόνο που αλλάζει είναι ότι δυστυχώς η φύση ήταν λίγο παραπάνω άδικη και δυστυχώς το περνάει όλο αυτό το σώμα σας... Είμαστε περηφανοι και μόλις γεννηθούν τα παιδιά μας θα είναι και αυτά περηφανα για εμάς... Εύχομαι όλοι σύντομα να ξεμπλεξουμε από όλο αυτό το πράγμα και να χαμογελάμε!

Καλή δύναμη σε όλους. Σας διαβάζουμε καθημερινά.... 

Συγχαρητήρια για την ενσυναισθηση σου! Έχω έναν υποστηρικτικό άντρα δίπλα μου κ δεν νομίζω να προχωρούσα αν ήταν αλλιώς, είναι πολύ σημαντικό αλλά δυστυχώς δεν είναι οι περισσότεροι σύντροφοι έτσι !! Σας εύχομαι τα καλύτερα που θα έρθουν ! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Georgebbi είπε:

Μακάρι.... Νιωθουμε ότι είμαστε πολύ πολύ κοντά... Μακάρι να είναι αληθινό το ένστικτο!!! 

Και να σου πω την αλήθεια θα χαλαρώσουμε αν βγει θετική η θρομβοφιλια θα ξέρουμε τουλάχιστον γιατί και θα το αντιμετωπίσουμε πριν μεταφέρουμε τα εμβρύα. Φοβάμαι βέβαια που θα μεταφέρουμε 3ης μέρας και όχι βλαστοκυστες αλλά ποτέ δεν ξέρεις 1 τυχερό θέλουμε και μακάρι να πετύχει και να μην ξανά μπούμε στην διαδικασία της διέγερσης.... Θα πρέπει πάλι να μαζεύουμε χρήματα κανένα χρόνο.... Έχουμε κλατάρει οικονομικά!!!! 

Αλλά έχει ο θεός όλοι εμείς που παιδευόμαστε στο τέλος θα ανταμιφθουμε και θα σκεφτόμαστε όλα αυτά και θα χαμογελάμε. Κάνεις μας κάνεις δεν καταλαβαίνει τον πόνο μας μόνο όσοι το περνάνε. Νομίζουν ότι είναι εύκολο. Ε έλα μωρέ θα ξανά προσπαθήσετε. Όλα εμείς όλα τα ζευγάρια που το περνάμε ζούμε ένα πένθος και μάλιστα ένα βαρύ πένθος. Εύχομαι σε όλους σας να έχετε πίστη δύναμη και τσαμπουκά. Και να αισθάνεστε περηφανες κορίτσια όλες σας είστε ήρωες. Μπορεί εμείς να μην βιώνουμε 100% τον πόνο σας και να μην τα περνάει το σωμα μας αλλά θα πρέπει ο κάθε σύντροφος να είναι δίπλα σας.... Η προσπάθεια είναι από κοινού το μόνο που αλλάζει είναι ότι δυστυχώς η φύση ήταν λίγο παραπάνω άδικη και δυστυχώς το περνάει όλο αυτό το σώμα σας... Είμαστε περηφανοι και μόλις γεννηθούν τα παιδιά μας θα είναι και αυτά περηφανα για εμάς... Εύχομαι όλοι σύντομα να ξεμπλεξουμε από όλο αυτό το πράγμα και να χαμογελάμε!

Καλή δύναμη σε όλους. Σας διαβάζουμε καθημερινά.... 

Μια χαρά είναι τα 3ων ημερών, η μήτρα έχει τη δυνατότητα να διορθώνει και μικροελλειψεις εάν υπάρχουν στο στάδιο των 3ων ημερών! Με το καλο η επόμενη σας προσπάθεια! Συγχαρητήρια για την στάση σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια μου έχει καρφωθεί κάτι που μου είπε ο γιατρός...μου λέει αν όντως έχουμε ωορρηξία μπορεί να γίνει "θαύμα"..εκείνη την ώρα πληγώθηκα γτ σκεφτόμουν πως κάποτε είχαμε 3 εγκυμοσ άσχετα την κατάληξη.τωρα λέω πρέπει να είμαστε εντελώς χάλια ..από το καλό στο χειρότερο δλδ..έχω φτάσει σε φάση που νιώθω απογοητευση μεγάλη ..ελπίζω να μη σας ρίχνω το ηθικό !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...