Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@[email protected] βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Είσαι η θετική ενέργεια του φόρουμ αυτού !! Αλήθεια !!! Θεωρώ πως όλες σε ευχαριστούμε!! Εγώ προσωπικά σίγουρα ! Μακάρι να πάρω το χαρτί, μακάρι σε όλες να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!! Γιατί αν δεν πάνε καλά δεν είναι το τέλος, όπως μου λέει κ η μανουλα ✌🏻

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Lotos είπε:

Πλέον έτσι αυτοπαρηγορουμαι κάθε εβδομάδα..αλλά έχω συνεχώς εμπόδια,ακόμη κ στο να προσπαθήσω..εύχομαι απλά να έρθουν όλα ανώδυνα απ' εδώ κ πέρα 

Θα έρθουν που θα πάει ! Θα έρθουν ! Να ! Το πρώτο θετικό είναι αυτή έδω η ομάδα ! Άνθρωποι να σε καταλαβαίνουν να μην σε «λυπούνται» άνθρωποι που έχουν ζήσει τα ίδια, χειρότερα ή καλύτερα, χωρίς να κρίνουν ! Μόνο αγάπη, συμπαράσταση κ κατανόηση ! Όλα θα γίνουν κ στο τέλος θα τα καταφέρουμε !

 

πρίν από 41 λεπτά , Alex@ είπε:

Σε ποια περιοχή πήγες στον ΕΟΠΥΥ; 

Πολύ άσχημη συμπεριφορά, ειδικές αυτές οι κυρίες που βλέπουν καθημερινά τόσες γυναίκες να έρχονται και να εναποθέτουν τις ελπίδες του σε έναν φάκελο θα έπρεπε να έχουν κατανόηση και ευγένεια!

 

Ιωάννινα! Το ανάποδο είχαν οι συγκεκριμένες….. δε βαριέσαι.. να μην βρεθούν στην θέση μας !! Εγώ αυτό εύχομαι ! Μα ρθουν στα παιδιά τους όλα «όπως πρέπει». Εμείς είμαστε δυνατότερες !

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια @dec-e @Σποράκι@dreamteam! Έχετε δίκιο το ένα μετράει και μπορεί να είναι και το τυχερό!! Μακάρι!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 @Jamie ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση!!! Σου εύχομαι με το καλό σε λίγους μήνες να χαρείς το μωράκι σου!!! Γερό και τυχερό!!! ❤️❤️❤️  @MarGe2022απλά θεά!! Η θετική σου αύρα μας φτιάχνει τη διάθεση και μας δίνει δύναμη!! Σε υπέρ ευχαριστούμε!!! ❤️😘❤️ 
@TaxAggΠραγματικά δεν υπάρχουν λόγια... Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι τέτοιες συμπεριφορές συμβαίνουν συνεχώς και έχουν φτάσει στο επίπεδο να μη μας ξαφνιάζουν πλέον ακόμη και σε τέτοιες θέσης που θα έπρεπε να έχουν κανονικά ενσυναίσθηση... Λυπάμαι που μέσα στο άγχος σου έπρεπε να το περάσεις και αυτό... Είσαι όμως πολύ δυνατή, με αυτά που διάβασα δε μασάς πουθενά!!! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου θετικά νέα σύντομα!!! ✌🏻🏻🏻

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/11/2023 at 10:14 AM, Κατερινα83 said:

Γεια σας κορίτσια!

Θα ήθελα αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει από γνωστή/ φίλη να με βοηθησει…

Διαγνωστηκα με καρκίνο μαστού και πρόκειται να προχωρήσω σε χημειοθεραπείες αμεσα.

Ειμαι 40 ετών και πριν διαγνωστω προσπαθουσαμε για εγκυμοσύνη η οποία μετά από προσπάθειες 8 μηνών δεν ηρθε φυσιολογικά οποτε κάναμε εξετάσεις για να μπούμε σε διαδικασία εξωσωματικής.

Μας πρόλαβε όμως ο καρκίνος…

Η ογκολογος μου είπε ότι μετά τη χημειοθεραπεία κατά 80% θα ειμαι στείρα. Επισης θα ακολουθήσουν ακτινοβολιες και ορμονοθεραπεια καθως ο καρκινος μου είναι ορμονοεξαρτωμενος. Αποφάσισα να κάνω μια προσπάθεια να κρατήσω γενετικό υλικό οποτε και έχω ξεκινησει πρόκληση με random start δλδ ενα σύντομο πρωτόκολλο πρόκλησης ωορηξιας 15 ημερών που ξεκίνησε ομως σε λάθος φάση δλδ αφού είχε ήδη γίνει ωορηξια…

Δεν έχω δυστυχώς χρόνο να περιμένω 5 βδομαδες , έχω καρκίνο με δείκτη πολλαπλασιασμού 80% οποτε και αυτές τις 15 μέρες μου τις έδωσε με το ζόρι η ογκολόγος…

Ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία τι ποσοστά επιτυχίας ωορηξιας έχει το random start.

Επισης αν καμία κοπέλα αφού έκανε χημειοθεραπείες κλπ  και προσπέρασε τον καρκίνο μετά από ποσο καιρό έκανε προσπάθειες για εγκυμοσύνη και αν τελικά είχε θετικα αποτελέσματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας και εύχομαι ολες να έχουμε υγεία και το πολυπόθητο μωράκι μας στην αγκαλιά μας σύντομα!

 

 

Κορίτσι μου, δεν θα πω κάτι άλλο, στα είπαν οι υπόλοιπες. Σου εύχομαι να είσαι σιδερένια και όλο αυτό σε λίγους μήνες να είναι ένα κακό όνειρο. Οι ευχές μας για καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση είναι μαζί σου!

1 hour ago, dreamteam said:

Μαρή που τα θυμάσαι όλα? Εγώ σε μια κοπέλα θέλω να στείλω και τσεκαρω δέκα φορές μη στείλω αλλά Ντι άλλων!!! Ναι φίλη ο γιατρός είπε Μάιο αλλά εγώ θέλω να ηρεμήσω καλό Ιούλιο θα πάω και αυτό αν δεν κανονίσω να φύγω σε κανένα νησάκι! 

Τι να θυμάμαι μαρή;;; το μαντείο των Δελφών νομίζεις ότι είμαι;;; απλά κοιτάζω τα posts από την τελευταία φορά που έγραψα!

Ναι φίλη, οκ, αλλά πάμε πρώτα μαζί Μάιο-Ιούνιο για μια διεγερσούλα, και φύγαμε Ιούλιο για μπανάκια μετά! Μην με αφήσεις μόνη μου, θα φαρμακωθώ! Είδες πόσο σκ**τά τα πήγα την άλλη φορά που με αφήσατε μόνη μου να κάνω διέγερση! 😂 Έλα να πάμε αγκαζέ αυτήν την φορά, δυο δυο, σαν τους Χιώτες! 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@[email protected] βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Δεν τα πήρα ακόμα όχι, επειδή μένω σε επαρχία δεν δέχτηκαν να πάω να τα πάρω μόνη από Θεσσαλονίκη, πρέπει να τα παραγγείλω από τον ΕΟΠΥΥ της περιοχής μου. Μάλλον θα πάω για τον Απρίλιο. 

 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, TaxAgg said:

Είσαι η θετική ενέργεια του φόρουμ αυτού !! Αλήθεια !!! Θεωρώ πως όλες σε ευχαριστούμε!! Εγώ προσωπικά σίγουρα ! Μακάρι να πάρω το χαρτί, μακάρι σε όλες να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!! Γιατί αν δεν πάνε καλά δεν είναι το τέλος, όπως μου λέει κ η μανουλα ✌🏻

Εγώ σας ευχαριστώ. Μου δώσατε γνώσεις όταν δεν ήξερα που πάνε τα 4, και δύναμη όταν έφτασα πάτωμα. Το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να ενθαρρύνουμε η μία την άλλη. ❤️

Κράτα με να σε κρατώ, να ανεβούμε το βουνό λέει η δικιά μου η μανούλα, και να ξέρεις, οι μανούλες έχουν πάντα δίκιο....! 😉

  • Μου αρέσει 6
  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@[email protected] βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Οπότε βλέπω μύνημα σου μου φτιάχνεις το κέφι...ηλικρεινα...μπράβο σου γλυκό μου κορίτσι!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσι μου, δεν θα πω κάτι άλλο, στα είπαν οι υπόλοιπες. Σου εύχομαι να είσαι σιδερένια και όλο αυτό σε λίγους μήνες να είναι ένα κακό όνειρο. Οι ευχές μας για καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση είναι μαζί σου!

Τι να θυμάμαι μαρή;;; το μαντείο των Δελφών νομίζεις ότι είμαι;;; απλά κοιτάζω τα posts από την τελευταία φορά που έγραψα!

Ναι φίλη, οκ, αλλά πάμε πρώτα μαζί Μάιο-Ιούνιο για μια διεγερσούλα, και φύγαμε Ιούλιο για μπανάκια μετά! Μην με αφήσεις μόνη μου, θα φαρμακωθώ! Είδες πόσο σκ**τά τα πήγα την άλλη φορά που με αφήσατε μόνη μου να κάνω διέγερση! 😂 Έλα να πάμε αγκαζέ αυτήν την φορά, δυο δυο, σαν τους Χιώτες! 😂

Ναι άλλωστε εγώ είμαι το κατάλληλο άτομο να χεις ντουέτακι σε διέγερση χαχχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


26 minutes ago, Georgebbi said:

Καλησπέρα το θριλερ έφτασε στο τέλος μηδένισε η χοριακή..... Τεράστιος πόνος και στεναχώρια αλλά συνεχίζουμε...... Περιμένουμε να καθαρίσει κλείσαμε ραντεβού για εξετάσεις θρομβοφιλιας και στον επόμενο κύκλο πάμε να πάρουμε 2 άριστα έμβρυα 3ης μέρες 8 διαιρσεων.... Και ο Θεός να βάλει το χέρι του παλι

Λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα. Εύχομαι πραγματικά καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου για την επόμενη σας προσπάθεια. Θα σας πρότεινα να ξεσκονιστείτε με τις εξετάσεις πριν προχωρήσετε σε επόμενη προσπάθεια. Συγγνώμη αν το έχουν αναφέρει τα κορίτσια και το έχω χάσει, αλλά θα σας πρότεινα να επισκεφτείτε την κα. Οικονομοπούλου στο Έλενα, με όλες σας τις εξετάσεις. 

14 minutes ago, dreamteam said:

Ναι άλλωστε εγώ είμαι το κατάλληλο άτομο να χεις ντουέτακι σε διέγερση χαχχαχα!!!

αν ενώσουμε τις γκαντεμιές μας, θα πάμε κόντρα στα προγνωστικά ρε συ! Μα όλα εγώ θα στα λέω πχια;;;; 😂😂

(τάδε έφη η MarGe χτυπώντας το 11ο χάπι της ημέρας... ρε έχω μουρλαθεί στις βιταμίνες, τα έβαλα σε μια εφαρμογή στο κινητό να τα θυμάμαι πλέον, είχα μπουρδουκλώσει τα μπούτια μου τις πρώτες μέρες!) 😂 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , TaxAgg είπε:

Θα έρθουν που θα πάει ! Θα έρθουν ! Να ! Το πρώτο θετικό είναι αυτή έδω η ομάδα ! Άνθρωποι να σε καταλαβαίνουν να μην σε «λυπούνται» άνθρωποι που έχουν ζήσει τα ίδια, χειρότερα ή καλύτερα, χωρίς να κρίνουν ! Μόνο αγάπη, συμπαράσταση κ κατανόηση ! Όλα θα γίνουν κ στο τέλος θα τα καταφέρουμε !

 

Ιωάννινα! Το ανάποδο είχαν οι συγκεκριμένες….. δε βαριέσαι.. να μην βρεθούν στην θέση μας !! Εγώ αυτό εύχομαι ! Μα ρθουν στα παιδιά τους όλα «όπως πρέπει». Εμείς είμαστε δυνατότερες !

Μου κάνει εντύπωση για την αντιμετώπιση σου γιατί εγώ όταν πέρασα από επιτροπη το 2019 βέβαια, ηταν πολύ ευγενικές. 

Και όταν χρειάστηκε να κάνω χαρτιά για 2η φορά και πήρα τηλ να ρωτήσω για δικαιολογητικά ήταν μια υπάλληλος πολύ εξυπηρετική!!

Λογικα θα έχουν έρθει καινούργιες!!Πάντως έπρεπε να τις βάλεις στη θέση τους!!Γενικα στις δημόσιες υπηρεσίες οι περισσότεροι υπάλληλοι βαριούνται να σε εξυπηρετήσουν αλλά τουλάχιστον σε τέτοια πόστα και ειδικά γυναίκες θα πρέπει να προσέχουν πως συμπεριφερονται σε αυτήν την τόσο ευάλωτη κατηγορία γυναικών!!

Λυπαμαι πολύ για τον τρόπο που σου συμπεριφερθηκαν αλλά όπως λέει και ο σοφός λαός ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,μετα την εμβρυομεταφορα καθεστε στο κρεβάτι? Κι αν ναι πόσες μέρες??

Εμένα μου ειπε τις πρώτες τρεις μέρες πολύ ήπια δραστηριότητα αλλα όχι τελείως κρεβάτι, λίγο καναπέ, λίγο κουζινα, γενικά περπατούσα λίγο μέσα στο σπίτι να κυκλοφορεί και το αίμα που λένε.  Αλλά δε σήκωνα βάρη, δεν έκανα δουλειές εκτός από κάνα εύκολο μαγείρεμα και γενικά πρόσεχα. Και για καφέ ή φαγητό μου πε να πάω αλλά μέχρι 4η μέρα δε βγήκα από το σπίτι.

Μετά μου είπε από 3η έως 5η μέρα επιστροφή σιγά σιγά στη ρουτίνα μου και από 5η και μετά να κάνω οτι και πριν εκτός βάρη και ζορικης γυμναστικής. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι σχεδον ένα μήνα μετά εξακολουθώ να είμαι προσεκτική και να έχω ήπια δραστηριότητα, στη δουλειά πάω λίγες μέρες τη βδομάδα (ευτυχώς είχα άδεια από πέρυσι να κολλησω), μονο για κανά καφέ ή φαγητό θα βγω και περπάτημα στη γειτονιά για να αγοράσω τα απαραίτητα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Giouli36 είπε:

Μου κάνει εντύπωση για την αντιμετώπιση σου γιατί εγώ όταν πέρασα από επιτροπη το 2019 βέβαια, ηταν πολύ ευγενικές. 

Και όταν χρειάστηκε να κάνω χαρτιά για 2η φορά και πήρα τηλ να ρωτήσω για δικαιολογητικά ήταν μια υπάλληλος πολύ εξυπηρετική!!

Λογικα θα έχουν έρθει καινούργιες!!Πάντως έπρεπε να τις βάλεις στη θέση τους!!Γενικα στις δημόσιες υπηρεσίες οι περισσότεροι υπάλληλοι βαριούνται να σε εξυπηρετήσουν αλλά τουλάχιστον σε τέτοια πόστα και ειδικά γυναίκες θα πρέπει να προσέχουν πως συμπεριφερονται σε αυτήν την τόσο ευάλωτη κατηγορία γυναικών!!

Λυπαμαι πολύ για τον τρόπο που σου συμπεριφερθηκαν αλλά όπως λέει και ο σοφός λαός ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!! 

Η δεύτερη κυρία ήταν η ίδια που όταν είχα πάει να ρωτήσω ήταν ευγενέστατη. Σήμερα μπροστά στην επιτροπή ήταν άλλος άνθρωπος ! 
δεν ξέρω μπορεί κ εκείνη να είχε κακή μέρα. 
Σε κάθε άλλη περίπτωση θα είχα αντιδράσει, γενικά με ευγένεια πάντα απαντώ (εν ανάγκη ειρωνία αλλά χωρίς φωνές). Σήμερα πάγωσα..  

1 hour ago, Miss_Pineapple είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια @dec-e @Σποράκι@dreamteam! Έχετε δίκιο το ένα μετράει και μπορεί να είναι και το τυχερό!! Μακάρι!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 @Jamie ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση!!! Σου εύχομαι με το καλό σε λίγους μήνες να χαρείς το μωράκι σου!!! Γερό και τυχερό!!! ❤️❤️❤️  @MarGe2022απλά θεά!! Η θετική σου αύρα μας φτιάχνει τη διάθεση και μας δίνει δύναμη!! Σε υπέρ ευχαριστούμε!!! ❤️😘❤️ 
@TaxAggΠραγματικά δεν υπάρχουν λόγια... Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι τέτοιες συμπεριφορές συμβαίνουν συνεχώς και έχουν φτάσει στο επίπεδο να μη μας ξαφνιάζουν πλέον ακόμη και σε τέτοιες θέσης που θα έπρεπε να έχουν κανονικά ενσυναίσθηση... Λυπάμαι που μέσα στο άγχος σου έπρεπε να το περάσεις και αυτό... Είσαι όμως πολύ δυνατή, με αυτά που διάβασα δε μασάς πουθενά!!! Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου θετικά νέα σύντομα!!! ✌🏻🏻🏻

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ! Μου έχετε δώσει πολύ δύναμη σήμερα! Τουλάχιστον αν ξανά χρειαστεί να μην ξανά «παγωσω» ! 

 

1 hour ago, Georgebbi είπε:

Καλησπέρα το θριλερ έφτασε στο τέλος μηδένισε η χοριακή..... Τεράστιος πόνος και στεναχώρια αλλά συνεχίζουμε...... Περιμένουμε να καθαρίσει κλείσαμε ραντεβού για εξετάσεις θρομβοφιλιας και στον επόμενο κύκλο πάμε να πάρουμε 2 άριστα έμβρυα 3ης μέρες 8 διαιρσεων.... Και ο Θεός να βάλει το χέρι του παλι

Διαβάζω όλες τις μέρες το θρίλερ σας. Λυπάμαι για την αποτυχία αλλά είμαι βέβαιη πως θα τα καταφέρετε. Κάθε απογοήτευση, κάθε αποτυχία μας κάνει ένα τσικ δυνατότερους. Εδώ είμαστε όλοι μαζί για τις καλές και τις κακές μέρες. Θα πάτε πιο σίγουροι κ πιο δυνατοί στην επόμενη προσπάθεια !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε ;; Πέρασα μια δύσκολη εβδομάδα δεν είχα μπει καθόλου και σήμερα διάβασα 15 σελίδες να μάθω τα νέα σας! 
σε upd ενημέρωσης επιτροπής που περνούσα σήμερα να σας πω ότι δεν ξεκίνησε καλά.. εμένα στο τηλ μ είχαν πει πως περνάω σήμερα και να πάω από τις 08·00-14·00 πάω συναμενη κουνάμενη όλο χαρά σήμερα το πρωί και μου έβαλαν 2 κύριες τις φωνές, γιατί σήμερα συνεδρίαζε η επιτροπή κ έπρεπε να τα πάω Παρασκευή & τους λέω μα στο τηλέφωνο μου είπατε Δευτέρα και δώστου να μου φωνάζουν.. βούρκωσα κορίτσια (ενώ σε άλλη φάση θα είχα πάει στν διευθυντή για τον τρόπο τους) αλλά σήμερα πάγωσα, έτρεμα.. τλκ κάνοντας μου «χάρη» κράτησαν τον φάκελο μ κ μ είπαν πως αν προλάβει σήμερα η επιτροπή θα το έβλεπαν ΑΝ είναι όλα τα χαρτιά σωστά.. τόλμησα να ρωτήσω ποτέ θα με ενημερώσουν κ μου φώναζε θα σε πάρω τηλέφωνο κοπέλα μου. Που πήγε η πυγμή μου, μου λέτε ; Σαν σκουπίδι ένιωσα κ δεν μίλησα κιόλας.. με έπιασε το παράπονο κ από πάνω. Και πραγματικά θα γελάτε που αντιμετωπίζω αυτό ως πρόβλημα απλά η ψυχολογία είναι σαν ασανσέρ αυτές τις μέρες.. 

οποτε για τις κοπέλες που περνούν τις επόμενες μέρες επιτροπή, κορίτσια το νου σας ρωτήστε ποτέ να πάτε τν φάκελο !

Ηρωίδα είσαι που δεν τους σιχτίρισες. 

2 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Τσα! 😃 Σας έλειψα;;;; πώς πάμε;;; Κάτι μυρίστηκα και μπαίνω και τι να δω;;;; κάτι πήρε το μάτι μου για πεσμένες ψυχολογίες! Βρε! Να μην σας αφήσω λίγες μέρες μόνες σας, δεν προλαβαίνω να στρίψω τα μάτια μου, και αυτά κάνετε;;; 😂 έλα να ανέβει πάλι η ομάδα!!! 💓

Έχομεν πολλά updates??? Για να δούμε, έχουμε και λέμε! 😃

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

@TaxAgg τι συμπεριφορά ήταν αυτή που αντιμετώπισες κορίτσι μου;;; για όνομα του Θεού, θα έπρεπε να ντρέπονται! έχουμε το χάλι μας και τις αγωνίες μας και έχουμε και αυτούς τους ανεκδιήγητους υπάλληλους της επιτροπής, με τις παρωχημένες διαδικασίες τους και την χαρτούρα! Μην στενοχωριέσαι, βάλτο πίσω σου, και σκέψου το τελικό αποτέλεσμα: θα πάρεις το χαρτί και θα ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!!! 

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Βάσω91, @Machart, @Fay_ , @Lotos (λίγο πιο πίσω αλλά θα έρθει η ώρα!)

@dreamteam είδες που πρέπει να έχεις πίστη; πήρες ωάρια εκεί που έλεγες ότι δεν θα έχεις τίποτα. Πάμε γερά και στην επόμενη ωοληψία, κάτι μου λέει ότι θα είμαστε μαζί. Χαπακώσου τώρα με τις βιταμίνες σου και εσύ όπως και εγώ και πάμε δυνατά!!! 😘

@Miss_Pineapple ξέρω ότι νιώθεις απογοητευμένη αλλά είχες μια γονιμοποίηση, και θυμίσου χρειαζόμαστε μόνο ένα! Έχε πίστη στο εμβρυάκι σου! 😘

@Kate89 λυπάμαι για την αρνητική χοριακή σου, βάλε δύναμη και σου εύχομαι η εξωσωματική σου να πετύχει με την μία!

@Alex@ τι προτείνει τελικά ο γιατρός; να προχωρήσετε ή όχι;

@Anna G τα πήρες τα φάρμακα; πότε ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

@[email protected] βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων;;; πότε με το καλό ξεκινάς; καλή επιτυχία!!!

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @SummerDream, @Ria_ (εύχομαι όλα καλά με την καλλιέργεια!), @Lela79 (welcome!), @Maroxmarox και φυσικά τα special κορίτσια μας @Pagor, @Σποράκι 😘

και...@Angot και @amelie77 πάμε με όλες τις ευχές του Γκρουπ Α, του Βου, του Γου και του Δου ΜΑΖΙ για πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά!!!!!!! 😘

@kroxa σε βάζω εδώ σωστά;;;

@Depi1234 καλώς όρισες και καλή επιτυχία!

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που περιμένουν θετική χοριακή ❤️

@Chemist85, @Titti

@Georgebbi πώς είστε; θρίλερ κανονικό! είχατε κάποιο νεότερο; 

@vasoula88 σε θέλω ήρεμη!!! προς το παρόν επικεντρώσου στο σεμινάριο, θα σε εξετάσω να δω αν τα ξέρεις!!! 😂 @Ninaki- τα ίδια ισχύουν και για σένα! Ωωωωωμμμμ, σας θέλω ζεν και τις δυο!

@Stef91 καλώς ήρθες, ελπίζω να πάρεις θετικά νέα!

 

Γκρουπ "Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!!!" 😂  ή αλλιώς κορίτσια που πήραν θετικές χοριακές ❤️ 

@kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

@Nina_1979 πως πας κορίτσι μου;;; να ξέρεις, το βραβείο υπομονής εδώ μέσα το παίρνεις εσύ δικαιωματικά! 🥇

@piglet μεταπήδησες εδώ στο λέω να το ξέρεις!!! μπράβο κορίτσι μου!!!

@dec-e  κοριτσάρα άλλαξες γκρουπ!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!

@GBAL σου εύχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη, χωρίς άλλες στενοχώριες!

 

Έλαααααα πάμεεεεεεε ομάδες, πλάτη ίσια, κεφάλι ψηλά, μαλλί, γυαλί και παντελόνι Λιηηηηηη 😂, και προχωράμε αγέρωχα εμπρός με το δικό μας μοναδικό τρόπο!!!  💪 

Τί καλό κορίτσι μωρέ, όες μας σκέφτεσαι ❤️

Εγώ δεν είμαι στα καλά μου, κάνω συνεχώς απαισιόδοξες σκέψεις, σχεδόν εύχομαι να πέσει η χοριακή να το πάρω απόφαση και να συνεχίσω τη ζωή μου. Τετάρτη θα ξαναπάω για χοριακή. Είμαι 7η βδομάδα και δεν έχω δει καν σάκκο, δε ξέρω τί σκατά γίνεται εκεί μέσα και θέλω σαν τρελή να καπνίσω και να πιω …

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...