Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

Και εγώ σκέφτομαι για αρχή να δω εγώ έναν ψυχολόγο, σίγουρα θα με βοηθήσει να αντιμετωπίσω με άλλη οπτική τα πράγματα και να ξεμπλοκαρω.Ο χωρισμός δεν είναι πάντα η λύση στο πρόβλημα.αυτο πιστεύω εγώ 

Αυτό ακριβώς!😊😊 ευχομαι όλα να πάνε τέλεια! ❤️❣️

πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

Και εγώ σκέφτομαι για αρχή να δω εγώ έναν ψυχολόγο, σίγουρα θα με βοηθήσει να αντιμετωπίσω με άλλη οπτική τα πράγματα και να ξεμπλοκαρω.Ο χωρισμός δεν είναι πάντα η λύση στο πρόβλημα.αυτο πιστεύω εγώ 

Αυτό ακριβώς!😊😊 ευχομαι όλα να πάνε τέλεια! ❤️❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

5 ώρες πρίν, Nina_1979 είπε:

Update 

Με πήρε ο Δόκτωρ. Μου είπε ότι ανέβηκε η χοριακή είναι καλό και ότι «έχει κάποιες πιθανότητες η εγκυμοσύνη να είναι βιώσιμη» (επί λέξει).

Θα πάω την Παρασκευή πάλι για υπέρηχο και είπε ότι θα μου πει σίγουρα πού βρισκόμαστε. Ή έχω κενό σάκο και πάω για απόξεση, ή βλέπω έμβρυο και ανοίγω σαμπάνια. 🤷‍♀️

Σου εύχομαι πραγματικά το δεύτερο!!!! Θετικές σκέψεις και είμαστε όλες μαζί σου!!! Αναμένουμε πως και πως τα νέα σου, είναι μαχητής το εμβρυάκι σου :) 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Μετά απο εμβρυομεταφορα τριων ημερών εμβρύων ποσες μέρες μετά γίνεται η εμφύτευση? Είμαι 8 μέρες μετά και δεν νιώθω συμπτώματα ιδιαίτερα...ποσο άγχος 😕😕😕

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Μετά απο εμβρυομεταφορα τριων ημερών εμβρύων ποσες μέρες μετά γίνεται η εμφύτευση? Είμαι 8 μέρες μετά και δεν νιώθω συμπτώματα ιδιαίτερα...ποσο άγχος 😕😕😕

Μην ανησυχείς. Ξέρω πολλές περιπτώσεις που είχαν θετικό χωρίς συμπτώματα. Η νύφη μου πχ, κανένα σύμπτωμα, θετική χοριακή και δίδυμα. Καλή επιτυχία ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Kate89 είπε:

Και εγώ σκέφτομαι για αρχή να δω εγώ έναν ψυχολόγο, σίγουρα θα με βοηθήσει να αντιμετωπίσω με άλλη οπτική τα πράγματα και να ξεμπλοκαρω.Ο χωρισμός δεν είναι πάντα η λύση στο πρόβλημα.αυτο πιστεύω εγώ 

Μένεις Αθήνα; Επειδή είμαι ψυχολόγος - ψυχοθεραπεύτρια, έχω αρκετούς συναδέλφους να σου συστήσω. Σίγουρα θα σε βοηθήσει να ξεκινήσεις θεραπεία γιατί πραγματικά είναι μια πολύ δύσκολη κατάσταση η υπογονιμότητα με όλα αυτά τα συναισθήματα που φέρνει μαζί. Οι άντρες δυσκολεύονται να πάνε για θεραπεία, είναι η αλήθεια. Αυτό που μπορείς να κανεις ειναι να ξεκινησεις εσυ με κίνητρο εσένα. Και πιθανόν να τον συμπαρασύρεις κάνοντας εσυ κάποιες αλλαγές και αν πάλι όχι, θα εχεις μια πιο καθαρή εικόνα για το τι θελεις. 
 

On 20/3/2023 at 12:33 ΜΜ, marmaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,
εκτός από την @Angotυπάρχει καμιά άλλη κοπέλα που διαφωνεί με τον γιατρό της για το αν θα κάνει διέγερση ή όχι;

Προσπαθώ να κάνω κατάψυξη ωαρίων (34 χρονών), τον Οκτώβρη στην 1η ωοληψία με διέγερση 150 μονάδες meriofert+femara πήραμε 4 ωάρια, στον αμέσως επόμενο κύκλο με την ίδια διέγερση πήραμε 1 ωάριο και ένα ακόμα ωάριο δεύτερης φάσης. Ο γιατρός απογοητευμένος είπε ότι οι ωοθήκες μου δεν δίνουν πολλά ωάρια και να μην κάνω κανένα διάλειμμα και να συνεχίσουμε με φυσικούς κύκλους.
Εγώ ήθελα να κάνω ένα διάλειμμα και να συνεχίσω με μια τελευταία διέγερση μήπως πάρουμε άλλα 4 ωάρια όπως την πρώτη φορά να φτάσω τον αριθμό των 10...
Θέλω να πάρω πάλι meriofert αλλά δεν ξέρω πως να πείσω τον γιατρό μου...

Γιατί δεν σου αυξάνει τις μονάδες; Δεν σου δίνει το μεγιστο απ ότι καταλαβαίνω. Εγω θα έπαιρνα και δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσουδες καλημέρα !!! Μπορώ να ρωτήσω σε ποια μέρα είδατε σάκο ;;; Γιατί πήγε η κουμπαρά μου με εξωσωματική κ αυτή εχθές ήταν ακριβώς 5η βδομάδα κ δεν είδαν τίποτα ούτε έναν μικρό σάκο .. 😏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κοριτσουδες καλημέρα !!! Μπορώ να ρωτήσω σε ποια μέρα είδατε σάκο ;;; Γιατί πήγε η κουμπαρά μου με εξωσωματική κ αυτή εχθές ήταν ακριβώς 5η βδομάδα κ δεν είδαν τίποτα ούτε έναν μικρό σάκο .. 😏

Καλημέρα! Εμείς είδαμε 2 σάκους όταν ήμουν 5+2! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα! Εμείς είδαμε 2 σάκους όταν ήμουν 5+2! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

με άγχωσε λίγο όταν είπε ότι δεν είδαν ούτε έναν μικρό σάκο .. τίποτα .. γιατί κ εγώ 5&3 είδα σάκο  😏 με το καλο γλυκιά μου !!!!!! 👶🏻👶🏻

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κοριτσουδες καλημέρα !!! Μπορώ να ρωτήσω σε ποια μέρα είδατε σάκο ;;; Γιατί πήγε η κουμπαρά μου με εξωσωματική κ αυτή εχθές ήταν ακριβώς 5η βδομάδα κ δεν είδαν τίποτα ούτε έναν μικρό σάκο .. 😏

Ανάλογα κ τι χοριακη εχει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Ανάλογα κ τι χοριακη εχει...

Μωρέ στο κέντρο που πήγε είχαν πολύ περίεργες μονάδες υποτίθεται είχε πολύ ψηλά αλλά αν έβλεπες τα όρια ήταν οκ γιατί κ αυτά ήταν παρά πολύ ψηλά .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Ririii88 είπε:

Μωρέ στο κέντρο που πήγε είχαν πολύ περίεργες μονάδες υποτίθεται είχε πολύ ψηλά αλλά αν έβλεπες τα όρια ήταν οκ γιατί κ αυτά ήταν παρά πολύ ψηλά .. 

Με χοριακη πάνω από 1500 θα έπρεπε να δούνε σακο. Πως αυξανοντουσαν οι χοριακες της? Τι της είπαν οι γιατροί? Λογικα πρέπει να κάνει ξανά χοριακη μην τυχόν είχε βιοχημικη, αλλιως πρέπει  ελέγξουν και τον κίνδυνο για εξωμητριο. Μακάρι να είναι απλά νωρίς και να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nels είπε:

Με χοριακη πάνω από 1500 θα έπρεπε να δούνε σακο. Πως αυξανοντουσαν οι χοριακες της? Τι της είπαν οι γιατροί? Λογικα πρέπει να κάνει ξανά χοριακη μην τυχόν είχε βιοχημικη, αλλιως πρέπει  ελέγξουν και τον κίνδυνο για εξωμητριο. Μακάρι να είναι απλά νωρίς και να πάνε όλα καλά.

Κοιτά είχε 7 φορές πάνω την τελευταία 4 μέρες μετά !!! Ναι κ εγώ αυτό σκέφτηκα για εξωμηριο .. ο γιατρός της είπε ότι είναι νωρίς κ θα την ξανά δει Παρασκευή ή Δευτέρα . Δεν θέλω να της πω κ κάτι για να μην την αγχωσω.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Μένεις Αθήνα; Επειδή είμαι ψυχολόγος - ψυχοθεραπεύτρια, έχω αρκετούς συναδέλφους να σου συστήσω. Σίγουρα θα σε βοηθήσει να ξεκινήσεις θεραπεία γιατί πραγματικά είναι μια πολύ δύσκολη κατάσταση η υπογονιμότητα με όλα αυτά τα συναισθήματα που φέρνει μαζί. Οι άντρες δυσκολεύονται να πάνε για θεραπεία, είναι η αλήθεια. Αυτό που μπορείς να κανεις ειναι να ξεκινησεις εσυ με κίνητρο εσένα. Και πιθανόν να τον συμπαρασύρεις κάνοντας εσυ κάποιες αλλαγές και αν πάλι όχι, θα εχεις μια πιο καθαρή εικόνα για το τι θελεις. 
 

Γιατί δεν σου αυξάνει τις μονάδες; Δεν σου δίνει το μεγιστο απ ότι καταλαβαίνω. Εγω θα έπαιρνα και δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό. 

Καλημερα!!Ηρακλειο Κρητης μενω δυστηχως.Εχεις να μου προτεινεις καποιον εδω;

Μιλησα με εναν και θα με δει τη Τριτη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Κοριτσουδες καλημέρα !!! Μπορώ να ρωτήσω σε ποια μέρα είδατε σάκο ;;; Γιατί πήγε η κουμπαρά μου με εξωσωματική κ αυτή εχθές ήταν ακριβώς 5η βδομάδα κ δεν είδαν τίποτα ούτε έναν μικρό σάκο .. 😏

Καλημέρα σου, εμείς είδαμε σάκο στις 5 εβδομάδες + 4 μέρες μαζί με εμβρυϊκά στοιχεία. Οι χοριακές της είναι σε ικανοποιητικό βαθμό; Ο υπέρηχος, το μηχανήματα, ήταν καλός ή πιο παλιάς τεχνολογίας. Εάν οι χοριακές της ανεβαίνουν σε ικανοποιητικό βαθμό καλό είναι να πάρει και μια δεύτερη γνώμη με πιο σύγχρονο μηχάνημα. Τουλάχιστον της είπαν εάν το ενδομήτριο είναι παχύ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κοιτά είχε 7 φορές πάνω την τελευταία 4 μέρες μετά !!! Ναι κ εγώ αυτό σκέφτηκα για εξωμηριο .. ο γιατρός της είπε ότι είναι νωρίς κ θα την ξανά δει Παρασκευή ή Δευτέρα . Δεν θέλω να της πω κ κάτι για να μην την αγχωσω.. 

Οι χοριακες δεν έχουν ορια τα νούμερα έχουν σημασία δεν υπάρχει διαφορετικός τροπος μέτρησης. Γενικα αν είναι γύρω στο 1500 ειναι οριακα να δεις κάτι.  Δηλαδη κ με 2000 κ με 3000 χοριακη μπορει να μην δει ο γιατρος σακο ανάλογα κ το μηχάνημα που εχει . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...