Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Ririii88 είπε:

Έλα καλή μου , έχω να πω πως αυτό το παιδί μέχρι να γεννηθεί θα με κάνει καρδιακή !!!! Δεν φαίνεται τίποτα ούτε αποκόλληση ούτε αιμάτωμα τίποτα .. αναπτύσσεται πολύ καλά είναι 9,3 χιλιοστά κ έχει 138 παλμούς . Δεν ξέρουμε από που ήταν το αίμα μπορεί κ από την μήτρα που μεγαλώνει .. καλού κακού μου είπε να κάτσω ξάπλα στο κρεβάτι μέχρι να καθαρίσω τελείως !!! 

Αχ μπραβο! Χαιρομαι!Έτσι, να συνεχίσουν ολα καλά!!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ririii88 είπε:

Έλα καλή μου , έχω να πω πως αυτό το παιδί μέχρι να γεννηθεί θα με κάνει καρδιακή !!!! Δεν φαίνεται τίποτα ούτε αποκόλληση ούτε αιμάτωμα τίποτα .. αναπτύσσεται πολύ καλά είναι 9,3 χιλιοστά κ έχει 138 παλμούς . Δεν ξέρουμε από που ήταν το αίμα μπορεί κ από την μήτρα που μεγαλώνει .. καλού κακού μου είπε να κάτσω ξάπλα στο κρεβάτι μέχρι να καθαρίσω τελείως !!! Όπως είπε κ η @Xristina96

Μπράβο!!! Όλα καλά πάνε. Έχει κολλήσει εκεί για τα καλά! Οπλίσου με υπομονή ❤️ πόσο είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vasoula88 είπε:

Αχ μπραβο! Χαιρομαι!Έτσι, να συνεχίσουν ολα καλά!!!!

Κακομαθημένο από μήτρα .. 😏

πρίν από 1 λεπτό , Xristina96 είπε:

Μπράβο!!! Όλα καλά πάνε. Έχει κολλήσει εκεί για τα καλά! Οπλίσου με υπομονή ❤️ πόσο είσαι τώρα; 

Σ ευχαριστώ πολυ ! Ενημέρωσα κ δουλειά ότι την επόμενη εβδομάδα θα κάνω τηλεργασια .. σήμερα ακριβώς 7 εβδομάδα . Εσυ ;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κακομαθημένο από μήτρα .. 😏

Σ ευχαριστώ πολυ ! Ενημέρωσα κ δουλειά ότι την επόμενη εβδομάδα θα κάνω τηλεργασια .. σήμερα ακριβώς 7 εβδομάδα . Εσυ ;

Μπράβο, πολύ καλά έκανες!! 

Εγώ αύριο κλείνω τις 18 εβδομάδες. Σαν ψέμα μου φαίνεται.... Εύχομαι όλες οι γυναίκες που επιθυμούν να το βιωσουν! Ανυπομονώ να νιώσω και κίνηση....

Θα γίνω μαμά κουκουβάγια. Το δηλώνω. 🤭🤭

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Xristina96 είπε:

Μπράβο, πολύ καλά έκανες!! 

Εγώ αύριο κλείνω τις 18 εβδομάδες. Σαν ψέμα μου φαίνεται.... Εύχομαι όλες οι γυναίκες που επιθυμούν να το βιωσουν! Ανυπομονώ να νιώσω και κίνηση....

Θα γίνω μαμά κουκουβάγια. Το δηλώνω. 🤭🤭

Αχαχαχαχαζα !!! Πραγματικά έχουμε περάσει τόσα που αυτό φαίνεται σαν ψέμα.. εγώ δεν μπορώ ακόμα να πω σε κάποιον είμαι έγκυος μου φαίνεται αστείο .. πήρα την γιαγιά μου όταν ακούσαμε καρδούλα κ της λέω είναι έγκυος κ άρχισα να γελάω κ νόμιζε ότι την κοροϊδεύω .. 🤣🤣

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ririii88 είπε:

Αχαχαχαχαζα !!! Πραγματικά έχουμε περάσει τόσα που αυτό φαίνεται σαν ψέμα.. εγώ δεν μπορώ ακόμα να πω σε κάποιον είμαι έγκυος μου φαίνεται αστείο .. πήρα την γιαγιά μου όταν ακούσαμε καρδούλα κ της λέω είναι έγκυος κ άρχισα να γελάω κ νόμιζε ότι την κοροϊδεύω .. 🤣🤣

Ακόμα το παθαίνω, όταν το λέω , είναι σαν να μιλάω για άλλη. Ακόμα νομίζω είμαι σε σοκ.... Χαρούμενο σοκ.

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Xristina96 είπε:

Ακόμα το παθαίνω, όταν το λέω , είναι σαν να μιλάω για άλλη. Ακόμα νομίζω είμαι σε σοκ.... Χαρούμενο σοκ.

Ναι ναι .. άσε που νομίζω πως όσες φορές θα ακούω την καρδια του θα νιώθω ανατριχίλα .. κ σήμερα το ίδιο ένιωσα με προχθές που ήταν πρώτη φορά.. σοκ κ δάκρυα να τρέχουν … ξέρεις φύλλο ή όχι ακόμα ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ririii88 είπε:

Ναι ναι .. άσε που νομίζω πως όσες φορές θα ακούω την καρδια του θα νιώθω ανατριχίλα .. κ σήμερα το ίδιο ένιωσα με προχθές που ήταν πρώτη φορά.. σοκ κ δάκρυα να τρέχουν … ξέρεις φύλλο ή όχι ακόμα ;

Σε κάθε υπέρηχο θα λιώνεις!!! Εγώ έπαθα σοκ που από μικρά ποδαράκια την Δευτέρα είδαμε μπουτακια!!! Κανονικά ποδαράκια. Πετάς στα σύννεφα! 

Κοριτσάκι. 

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα εδώ στο φόρουμ, όταν είχα τις αιμορραγίες μου έλεγε έχω κορίτσι γιατί τα κοριτσάκια είναι πολύ δυνατά.

Μετά από όλα αυτά που περάσαμε ότι φύλο και να άκουγα το ίδιο μου ήταν αλήθεια! Χαίρεσαι μόνο και μόνο που ακούς την καρδούλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Xristina96 είπε:

Σε κάθε υπέρηχο θα λιώνεις!!! Εγώ έπαθα σοκ που από μικρά ποδαράκια την Δευτέρα είδαμε μπουτακια!!! Κανονικά ποδαράκια. Πετάς στα σύννεφα! 

Κοριτσάκι. 

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα εδώ στο φόρουμ, όταν είχα τις αιμορραγίες μου έλεγε έχω κορίτσι γιατί τα κοριτσάκια είναι πολύ δυνατά.

Μετά από όλα αυτά που περάσαμε ότι φύλο και να άκουγα το ίδιο μου ήταν αλήθεια! Χαίρεσαι μόνο και μόνο που ακούς την καρδούλα. 

Αχ με το καλο να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου !!!!! Ναι πραγματικά έχεις δίκιο σε αυτό που λες .. μου είναι εντελώς αδιαφορώ τι θα είναι αρκεί να είναι γερό !!!! Η ανάπτυξη τους είναι ραγδαία .. απίστευτο θαύμα της φύσης .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Ririii88 είπε:

Αχ με το καλο να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου !!!!! Ναι πραγματικά έχεις δίκιο σε αυτό που λες .. μου είναι εντελώς αδιαφορώ τι θα είναι αρκεί να είναι γερό !!!! Η ανάπτυξη τους είναι ραγδαία .. απίστευτο θαύμα της φύσης .. 

Είναι θαύμα! Στην αρχή προσπαθείς και κρατάς μικρό καλάθι. Όσο περνάει ο καιρός βλέπεις πως σχηματίζεται από φασολακι σε ολόκληρο μωράκι, γίνεται μετά να μην κάνεις όνειρα και σχέδια;; Πραγματικά να μας πάνε όλα καλά! Ανυπομονώ να ακούσω νέα και από τα αλλα μας κορίτσια εδώ ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Xristina96 είπε:

Είναι θαύμα! Στην αρχή προσπαθείς και κρατάς μικρό καλάθι. Όσο περνάει ο καιρός βλέπεις πως σχηματίζεται από φασολακι σε ολόκληρο μωράκι, γίνεται μετά να μην κάνεις όνειρα και σχέδια;; Πραγματικά να μας πάνε όλα καλά! Ανυπομονώ να ακούσω νέα και από τα αλλα μας κορίτσια εδώ ❤️

Πραγματικά όλες αξίζουμε να κρατήσουμε το θαυματακι μας αγκαλιά .. κ ο Φεβρουάριος ήταν τυχερός μήνας για πολλά κορίτσια όπως κ για μένα .. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !!! Χρειάζομαι τα φώτα σας για ακόμα μια φορά ! Πήγα σήμερα γιατρό με την έγκριση, είπαμε θα ξεκινήσουμε μετά το Πάσχα ! Έχω μια ερώτηση που ξέχασα να τον ρωτήσω, στο χαρτί που μου έγραψε το «πλάνο» υπερήχων κτλ στο «πρωτόκολλο διέγερσης ωοθηκών» έχει υπογραμμίσει το «GNRHant μέρα 6». Ποιο πρωτόκολλο είναι αυτό κ τι σημαίνει ; 
μου έχει τις πρώτες 4 μέρες gonal κ μετά την 6η μέρα έχει γράψει cetrotide κ στην gonal ερωτηματικό. Εννοείται 2η,6η,8η κ 10 πρώτα υπερήχους κ αίμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ririii88 είπε:

Πραγματικά όλες αξίζουμε να κρατήσουμε το θαυματακι μας αγκαλιά .. κ ο Φεβρουάριος ήταν τυχερός μήνας για πολλά κορίτσια όπως κ για μένα .. 

Το 2023 ήρθε για να σπάσει την γκαντεμια ετών θα πω εγώ. Τουλάχιστον για εμένα από το 2020!!! Εύχομαι να συνεχίσει έτσι! Όλο βλέπω θετικές χοριακες!! Έχω καλό προαίσθημα και για τις εμβρυομεταφορες που έγιναν αυτήν την εβδομάδα. Καλή επιτυχία κορίτσια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Xristina96 said:

Ακόμα το παθαίνω, όταν το λέω , είναι σαν να μιλάω για άλλη. Ακόμα νομίζω είμαι σε σοκ.... Χαρούμενο σοκ.

Αχ κι εγώ το παθαίνω. Σήμερα ξύπνησα χωρίς να νιώθω τίποτα, σαν μία μέρα από τα παλιά και δεν μπορούσα ούτε να με πω έγκυο, μου φαινόταν σαν να κοροϊδεύω τον εαυτό μου, αφού έλεγα στον άντρα μου νιώθω πως ότι έχουμε δει μέχρι στιγμής ήταν λάθος, εξετάσεις, υπέρηχοι, όλα. 

  • Λουλούδια 2
  • Χαχα 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...