Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Chemist85 είπε:

Καλημέρα! Όχι αγάπη μου, περίμενε. Το έχω ακούσει σε πολλές κοπέλες αυτό να συμβαίνει και τελικά να είναι όλα καλά.

Πότε έχεις τον επόμενο υπέρηχο? Στον γιατρό σου το είπες?

Ναι του έστειλα μήνυμα πρωί πρωί κ με πήρε .. θα πάω σήμερα να δούμε .. 

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα, μην το προεξοφλείς. Το αίμα δεν είναι πάντα αρνητικό. Ο πόνος είναι ανησυχητικός. Αλλά μιλάμε για πόνο...ενημέρωσε τον γιατρό μήπως σε δει νωρίτερα 

Όχι πόνο δεν έχω καθόλου !! Ούτε όταν ξεκίνησε το αίμα εχθές ούτε σήμερα δεν έχω πονέσει καθόλου .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 11 λεπτά , Ririii88 είπε:

Ναι του έστειλα μήνυμα πρωί πρωί κ με πήρε .. θα πάω σήμερα να δούμε .. 

Όχι πόνο δεν έχω καθόλου !! Ούτε όταν ξεκίνησε το αίμα εχθές ούτε σήμερα δεν έχω πονέσει καθόλου .. 

Το πρώτο τρίμηνο γίνονται συνεχεια μικρές αποκολλησεις γιατί ακόμα δεν έχει σχηματιστεί εντελώς ούτε ο πλακούντας ουτε η μήτρα εχει παρει το σωστό μέγεθος. Αυτά είναι φυσιολογικα κ με λίγη ξεκούραση ξεπερνιουνται . Οποτε στο πρώτο τρίμηνο μικρές αιμοραγιες είναι μέσα στο πρόγραμμα.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Το πρώτο τρίμηνο γίνονται συνεχεια μικρές αποκολλησεις γιατί ακόμα δεν έχει σχηματιστεί εντελώς ούτε ο πλακούντας ουτε η μήτρα εχει παρει το σωστό μέγεθος. Αυτά είναι φυσιολογικα κ με λίγη ξεκούραση ξεπερνιουνται . Οποτε στο πρώτο τρίμηνο μικρές αιμοραγιες είναι μέσα στο πρόγραμμα.  

Ναι συμφωνώ είχα κ μερικές σταγόνες την περασμένη βδομάδα (σύστημα έγινε γίνει ) αλλά αυτήν την φορά έχω κ λίγα πηγματα .. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, vasoula88 said:

Καλησπέρα κοριτσια, τι κάνετε; Εγώ μόλις επέστρεψα από το γιατρο…κανονικά είχα ραντεβού την Παρασκευή,αλλά το απόγευμα είχα καφέ σκούρο υγρα κ μου είπε να πάω…κόπηκαν τα πόδια μου περιττό να το πω…είμαι 4+6 σήμερα,είδαμε ένα σάκο κ λεκιθίνη αν κατάλαβα σωστά…μου είπε ξάπλα εντελώς για μια βδομάδα κ το ξαναβλέπουμε…δεν είδε κάτι να την ανησυχεί αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη λέει….καμία παρόμοια εμπειρία κ να πήγαν ολα καλά;

Δεν ειναι τίποτα τα καφέ υγρά κορίτσι μου. Ειχα συνέχεια μεχρι και την 6η εβδομάδα. Είδε κάποια αποκόλληση; Πιθανότατα δεν ειναι ούτε καν αυτο οποτε μην ανησυχεις. Ξεκουράσου όπως σου ειπε και ολα καλα θα πάνε 

12 hours ago, Nina_1979 said:

Βρε κορίτσια, μια βοήθεια. Μέχρι τώρα είχα κάτι πονάκια χαμηλά σαν τσιμπήματα. Χθες και σήμερα κόπηκαν. Να απογοητευτώ; 

Υπενθυμιζω πως έχω δει μόνο σάκο και Παρασκευή πάω με την μικρή ελπίδα να δω έμβρυο…

Όλα αυτα πάνε και έρχονται. Μια μερα τα εχεις, μια δεν τα εχεις. Νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Καλή επιτυχία για αυριο!!

1 hour ago, Ririii88 said:

Καλημέρα κοριτσαρες! Επανέρχομαι πάλι με δυσάρεστα .. πάλι αίμα κ αυτή την φορά με λίγα πηγματα .. μάλλον πάει το μπεμπέ .. 😥

Τίποτα δεν πάει καλέ. Τα πηγματα ειναι συγκεντρωμένο αιμα απλώς. Ούτε αιμορραγία τρομερή είχες ούτε πόνους. Τίποτα δεν εχει τελειωσει. Πες το στον γιατρό σου να σε βάλει για εναν έκτακτο υπέρηχο να επιβεβαιώσετε οτι ολα ειναι καλα και προσπάθησε να ηρεμήσεις. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν ειναι τίποτα τα καφέ υγρά κορίτσι μου. Ειχα συνέχεια μεχρι και την 6η εβδομάδα. Είδε κάποια αποκόλληση; Πιθανότατα δεν ειναι ούτε καν αυτο οποτε μην ανησυχεις. Ξεκουράσου όπως σου ειπε και ολα καλα θα πάνε 

Όλα αυτα πάνε και έρχονται. Μια μερα τα εχεις, μια δεν τα εχεις. Νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Καλή επιτυχία για αυριο!!

Τίποτα δεν πάει καλέ. Τα πηγματα ειναι συγκεντρωμένο αιμα απλώς. Ούτε αιμορραγία τρομερή είχες ούτε πόνους. Τίποτα δεν εχει τελειωσει. Πες το στον γιατρό σου να σε βάλει για εναν έκτακτο υπέρηχο να επιβεβαιώσετε οτι ολα ειναι καλα και προσπάθησε να ηρεμήσεις. 

Καλημέρα @kateriiina25 μου! Όχι,όχι δεν είδε αποκολληση, μου είπε ότι είδαμε ότι αναμενόταν να δούμε σε αυτή τη φάση… κ από εκείνη την ώρα δεν ξανα είχα τπτ…οποτε ελπίζω ότι ολα καλά…θα κάτσω τώρα στα αβγά μου κ βλέπουμε!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν ειναι τίποτα τα καφέ υγρά κορίτσι μου. Ειχα συνέχεια μεχρι και την 6η εβδομάδα. Είδε κάποια αποκόλληση; Πιθανότατα δεν ειναι ούτε καν αυτο οποτε μην ανησυχεις. Ξεκουράσου όπως σου ειπε και ολα καλα θα πάνε 

Όλα αυτα πάνε και έρχονται. Μια μερα τα εχεις, μια δεν τα εχεις. Νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Καλή επιτυχία για αυριο!!

Τίποτα δεν πάει καλέ. Τα πηγματα ειναι συγκεντρωμένο αιμα απλώς. Ούτε αιμορραγία τρομερή είχες ούτε πόνους. Τίποτα δεν εχει τελειωσει. Πες το στον γιατρό σου να σε βάλει για εναν έκτακτο υπέρηχο να επιβεβαιώσετε οτι ολα ειναι καλα και προσπάθησε να ηρεμήσεις. 

Ναι του έστειλα πρωί πρωί θα κοιμόταν ο άνθρωπος , με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε να πάω το απόγευμα να με δει .. στεναχωριέμαι γιατί Δευτέρα ήταν όλα τέλεια κ 3 μέρα μετά απογοήτευση .. 🥺

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια κάντε καμια ευχουλα, φτάνει η ώρα!

Όλα τα καλά του κόσμου σου εύχομαι !!!! 🙏🏼👼🏼🧚🏼‍♂️

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vasoula88 said:

Καλημέρα @kateriiina25 μου! Όχι,όχι δεν είδε αποκολληση, μου είπε ότι είδαμε ότι αναμενόταν να δούμε σε αυτή τη φάση… κ από εκείνη την ώρα δεν ξανα είχα τπτ…οποτε ελπίζω ότι ολα καλά…θα κάτσω τώρα στα αβγά μου κ βλέπουμε!! 

Εμένα μου το έδειχνε κιόλας το αιματάκι μέσα στην μήτρα και μου έλεγε σε λίγες μέρες θα ξανά δεις και ότι είναι από αγγειάκια που σπάνε καθώς ανοίγουν χώρο στην μήτρα τα έμβρυα. Οπότε σταμάτησα να ανησυχώ κάθε φορά που έβλεπα. Σου αύξησε καθόλου την προγεστερόνη; 

16 minutes ago, Ririii88 said:

Ναι του έστειλα πρωί πρωί θα κοιμόταν ο άνθρωπος , με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε να πάω το απόγευμα να με δει .. στεναχωριέμαι γιατί Δευτέρα ήταν όλα τέλεια κ 3 μέρα μετά απογοήτευση .. 🥺

Όλα τα καλά του κόσμου σου εύχομαι !!!! 🙏🏼👼🏼🧚🏼‍♂️

Θα δεις, δεν θα είναι τίποτα 😏

26 minutes ago, Angot said:

κορίτσια κάντε καμια ευχουλα, φτάνει η ώρα!

Κοριτσάρα μου πολύυυ καλή επιτυχία!!!! Σήμερα είναι η μεταφορά;;;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kateriiina25 είπε:

Εμένα μου το έδειχνε κιόλας το αιματάκι μέσα στην μήτρα και μου έλεγε σε λίγες μέρες θα ξανά δεις και ότι είναι από αγγειάκια που σπάνε καθώς ανοίγουν χώρο στην μήτρα τα έμβρυα. Οπότε σταμάτησα να ανησυχώ κάθε φορά που έβλεπα. Σου αύξησε καθόλου την προγεστερόνη; 

Θα δεις, δεν θα είναι τίποτα 😏

Όχι,παίρνω 3 utrogestan κ 1 prolutex… κ δεν αλλάξαμε κάτι…

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εμένα μου το έδειχνε κιόλας το αιματάκι μέσα στην μήτρα και μου έλεγε σε λίγες μέρες θα ξανά δεις και ότι είναι από αγγειάκια που σπάνε καθώς ανοίγουν χώρο στην μήτρα τα έμβρυα. Οπότε σταμάτησα να ανησυχώ κάθε φορά που έβλεπα. Σου αύξησε καθόλου την προγεστερόνη; 

Θα δεις, δεν θα είναι τίποτα 😏

Κοριτσάρα μου πολύυυ καλή επιτυχία!!!! Σήμερα είναι η μεταφορά;;;

Μακάρι @kateriiina25 🥺 σ ευχαριστώ πολύ για όλα .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εμένα μου το έδειχνε κιόλας το αιματάκι μέσα στην μήτρα και μου έλεγε σε λίγες μέρες θα ξανά δεις και ότι είναι από αγγειάκια που σπάνε καθώς ανοίγουν χώρο στην μήτρα τα έμβρυα. Οπότε σταμάτησα να ανησυχώ κάθε φορά που έβλεπα. Σου αύξησε καθόλου την προγεστερόνη; 

Θα δεις, δεν θα είναι τίποτα 😏

Κοριτσάρα μου πολύυυ καλή επιτυχία!!!! Σήμερα είναι η μεταφορά;;;

ναι στη 1 ! 

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Ναι του έστειλα πρωί πρωί θα κοιμόταν ο άνθρωπος , με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε να πάω το απόγευμα να με δει .. στεναχωριέμαι γιατί Δευτέρα ήταν όλα τέλεια κ 3 μέρα μετά απογοήτευση .. 🥺

Όλα τα καλά του κόσμου σου εύχομαι !!!! 🙏🏼👼🏼🧚🏼‍♂️

να σαι καλα κορίτσι μου ! και σένα εύχομαι να πάνε όλα καλα ! 

1 hour ago, xristinakarr είπε:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, να πας με χαμόγελο και αισιοδοξία !!!🤞🌷

παω στη πένα σήμερα!!  θα δούμε 

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ririii88 είπε:

Ναι συμφωνώ είχα κ μερικές σταγόνες την περασμένη βδομάδα (σύστημα έγινε γίνει ) αλλά αυτήν την φορά έχω κ λίγα πηγματα .. 

Καλημέρα,

Προσπάθησε να ηρεμήσεις μεχρι να σε δει ο γιατρός. Εγώ είχα πηγματα και κάθε φορά έλεγα πάει ο σάκος. 

Εσείς ακούσατε και καρδούλα, εάν σκεφτούμε το κακό σενάριο τώρα θα ήσουν διπλωμένη.

Είχα 5 εβδομάδες, τρελές αιμορραγίες και πηγματα. Δεν είχα τίποτα. Ούτε αποκόλληση ακόμα είμαι καλά ❤️

Και εσύ θα είσαι καλά!! 

Ξεκουράσου όμως. Μην κάνεις τίποτα απολύτως. Ούτε δουλειά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Xristina96 είπε:

Καλημέρα,

Προσπάθησε να ηρεμήσεις μεχρι να σε δει ο γιατρός. Εγώ είχα πηγματα και κάθε φορά έλεγα πάει ο σάκος. 

Εσείς ακούσατε και καρδούλα, εάν σκεφτούμε το κακό σενάριο τώρα θα ήσουν διπλωμένη.

Είχα 5 εβδομάδες, τρελές αιμορραγίες και πηγματα. Δεν είχα τίποτα. Ούτε αποκόλληση ακόμα είμαι καλά ❤️

Και εσύ θα είσαι καλά!! 

Ξεκουράσου όμως. Μην κάνεις τίποτα απολύτως. Ούτε δουλειά. 

Αυτό κάνω ο

δεν πήγα για δουλειά κ είμαι μόνο κρεβάτι … ευτυχώς μάλλον πόνο δεν έχω καθόλου !!!! 😍🙏🏼

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ririii88 είπε:

Αυτό κάνω ο

δεν πήγα για δουλειά κ είμαι μόνο κρεβάτι … ευτυχώς μάλλον πόνο δεν έχω καθόλου !!!! 😍🙏🏼

Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνη, εάν μπορείς οικονομικά θα σου έλεγα το πρώτο τρίμηνο να πάρεις αναρρωτικη. Ειδικά εμείς που ή είδαμε αίμα συνεχόμενα ή είδαμε με διακοπές, καλό θα ήταν να μείνεις σπίτι πχ για 2 εβδομάδες που θα είσαι τελείως καθαρή και μετά να γυρίσεις. Ούτε ροζ ούτε καφέ, Ίχνος αποχρώσεις του αίματος. Ειδικά εάν δεν δει τίποτα ο γιατρός. 

Προσοχή τις σκάλες και εάν πας κάπου με το αμάξι λίγο μαλακά τις λακούβες και όχι πολύ ορθοστασία. Δεν ξέρω εάν έπαιξε σε εμένα κάποιο ρόλο όλα αυτά. Αλλά εγώ γύρισα δουλειά όταν έκλεισα 1 μήνα καθαρή. Ήμουν και χάλια με ζαλάδες και εμετούς, αλλά το πρόβλημα μου ήταν μην ξανά δω αίμα. Ο γιατρός μου έδωσε το οκ για την δουλειά στην 13η εβδομάδα.

 

Ναι ο πόνος είναι σημαντικός παράγοντας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...