Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , marmaki είπε:

Θεωρεί ότι και παραπάνω μονάδες να μου δώσει δεν θα έχω περισσότερα ωάρια...
Όταν έψαχνα γιατρό είχα πάει σε αρκετούς κι είχα ακούσει διάφορες γνώμες, και περισσότερες μονάδες μου είχαν προτείνει, δεν κατάλαβα πως κρίνει πόσες μονάδες να δώσει ο καθένας

Συνήθως οι γυναίκες με χαμηλή ΑΜΗ ανταποκρίνονται καλύτερα σε λιγότερες μονάδες. Εγώ που έχω δοκιμάσει και τα δυο το επιβεβαιώνω, πήγα καλύτερα με τις λιγότερες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια ..πως είστε ? Εγώ επέστρεψα στη δουλειά γτ είχα πάρει άδεια να ξεκουραστώ λίγο..να σας ρωτήσω λίγο,τα λευκά υγρά (γιαουρ)ΣΟΡΥ για περιγραφή,χωρίς κνησμό η οσμή ,είναι σημάδι πως έρχεται περίοδος ε??

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, τι κάνετε; Εγώ μόλις επέστρεψα από το γιατρο…κανονικά είχα ραντεβού την Παρασκευή,αλλά το απόγευμα είχα καφέ σκούρο υγρα κ μου είπε να πάω…κόπηκαν τα πόδια μου περιττό να το πω…είμαι 4+6 σήμερα,είδαμε ένα σάκο κ λεκιθίνη αν κατάλαβα σωστά…μου είπε ξάπλα εντελώς για μια βδομάδα κ το ξαναβλέπουμε…δεν είδε κάτι να την ανησυχεί αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη λέει….καμία παρόμοια εμπειρία κ να πήγαν ολα καλά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, τι κάνετε; Εγώ μόλις επέστρεψα από το γιατρο…κανονικά είχα ραντεβού την Παρασκευή,αλλά το απόγευμα είχα καφέ σκούρο υγρα κ μου είπε να πάω…κόπηκαν τα πόδια μου περιττό να το πω…είμαι 4+6 σήμερα,είδαμε ένα σάκο κ λεκιθίνη αν κατάλαβα σωστά…μου είπε ξάπλα εντελώς για μια βδομάδα κ το ξαναβλέπουμε…δεν είδε κάτι να την ανησυχεί αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη λέει….καμία παρόμοια εμπειρία κ να πήγαν ολα καλά;

Γιατί να μην πάει καλά? Δεν υπάρχει κάτι το περίεργο ή ασυνηθιστο σε όσα γράφεις.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Lotos είπε:

Κοριτσια ..πως είστε ? Εγώ επέστρεψα στη δουλειά γτ είχα πάρει άδεια να ξεκουραστώ λίγο..να σας ρωτήσω λίγο,τα λευκά υγρά (γιαουρ)ΣΟΡΥ για περιγραφή,χωρίς κνησμό η οσμή ,είναι σημάδι πως έρχεται περίοδος ε??

 

Αν είναι λευκόδιάφανα συνήθως υπάρχουν είτε τις μέρες της ωορηξια είτε κανα2-3 μέρες πριν την περιοδο. Αν όμως είναι πολύ πηχτα πρέπει να κοιτάξεις για μυκητιαση, δε φέρνει πάντα φαγούρα. Βέβαια και αυτή αν είναι ελαφριάς μορφης πολλές φορές με την περιοδο καθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Θεωρεί ότι και παραπάνω μονάδες να μου δώσει δεν θα έχω περισσότερα ωάρια...
Όταν έψαχνα γιατρό είχα πάει σε αρκετούς κι είχα ακούσει διάφορες γνώμες, και περισσότερες μονάδες μου είχαν προτείνει, δεν κατάλαβα πως κρίνει πόσες μονάδες να δώσει ο καθένας

Πως μπορεί να το γνωρίζει αυτό; Εχεις χαμηλή ΑΜΗ; Δεν ξέρω βέβαια και τι άλλο μπορεί να κοιτάνε..

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, μια βοήθεια. Μέχρι τώρα είχα κάτι πονάκια χαμηλά σαν τσιμπήματα. Χθες και σήμερα κόπηκαν. Να απογοητευτώ; 

Υπενθυμιζω πως έχω δει μόνο σάκο και Παρασκευή πάω με την μικρή ελπίδα να δω έμβρυο…

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Depi1234 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μια ερώτηση υπάρχει κάποια κοπέλα που να έκανε την εξέταση ngs και να της βρήκαν μικρόβια?

Το έκανα και γω και είχα μια ανισορροπία μεταξύ γαλακτοβάκιλλων και Gardnerellaς...... Πηρα αντιβίωση και έπεσε σε ποσοστό το μικρόβιο, αλλα όχι τελείως, οπότε ξαναπήρα και τώρα είμαι σε αναμονή..... Πιστεύω πως με την καταλληλη αγωγή αντιμετωπίζονται αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Το έκανα και γω και είχα μια ανισορροπία μεταξύ γαλακτοβάκιλλων και Gardnerellaς...... Πηρα αντιβίωση και έπεσε σε ποσοστό το μικρόβιο, αλλα όχι τελείως, οπότε ξαναπήρα και τώρα είμαι σε αναμονή..... Πιστεύω πως με την καταλληλη αγωγή αντιμετωπίζονται αυτά...

Εμένα μου βρήκαν σταφυλοκοκκο δεν μπορώ να καταλάβω πως δημιουργήθηκε,φοβάμαι μήπως ήταν από απόξεση που είχα κάνει το καλοκαίρι.

Just now, Depi1234 είπε:

Εμένα μου βρήκαν σταφυλοκοκκο δεν μπορώ να καταλάβω πως δημιουργήθηκε,φοβάμαι μήπως ήταν από απόξεση που είχα κάνει το καλοκαίρι.

Ξεχασα να σου πω ο άντρας μου που έκανε καλλιέργεια δεν του βρήκαν τπτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Depi1234 είπε:

Εμένα μου βρήκαν σταφυλοκοκκο δεν μπορώ να καταλάβω πως δημιουργήθηκε,φοβάμαι μήπως ήταν από απόξεση που είχα κάνει το καλοκαίρι.

Ξεχασα να σου πω ο άντρας μου που έκανε καλλιέργεια δεν του βρήκαν τπτ

Ναι δεν ξερω τι παιζει με αυτο.. Εγω ρώτησα τον γιατρο μου μηπως χρειαζεται να παρει και ο αντρας μου αγωγη (εφοσον οι επαφες μας ειναι ελευθερες) και μου είπε οχι, καθως το μικρόβιο (τουλαχιστον το δικό μου-για τον σταφυλοκοκκο δεν ξερω..) δεν βρίσκεται στον κόλπο, αλλα στο ενδομητριο!! Λογικα λόγω αυτού και εσενα ο αντρας σου ειναι καθαρος...Το έχεις πιο "μέσα" !

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katiamaxiking είπε:

Πως μπορεί να το γνωρίζει αυτό; Εχεις χαμηλή ΑΜΗ; Δεν ξέρω βέβαια και τι άλλο μπορεί να κοιτάνε..

Ναι χαμηλή ΑΜΗ 0,5 αλλά αρχικά είχα καλή υπερηχογραφική εικόνα, τώρα δεν ξέρω αν είναι ακόμα καλή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ririii88 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες! Επανέρχομαι πάλι με δυσάρεστα .. πάλι αίμα κ αυτή την φορά με λίγα πηγματα .. μάλλον πάει το μπεμπέ .. 😥

Καλημέρα! Όχι αγάπη μου, περίμενε. Το έχω ακούσει σε πολλές κοπέλες αυτό να συμβαίνει και τελικά να είναι όλα καλά.

Πότε έχεις τον επόμενο υπέρηχο? Στον γιατρό σου το είπες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ririii88 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες! Επανέρχομαι πάλι με δυσάρεστα .. πάλι αίμα κ αυτή την φορά με λίγα πηγματα .. μάλλον πάει το μπεμπέ .. 😥

Καλημέρα, μην το προεξοφλείς. Το αίμα δεν είναι πάντα αρνητικό. Ο πόνος είναι ανησυχητικός. Αλλά μιλάμε για πόνο...ενημέρωσε τον γιατρό μήπως σε δει νωρίτερα 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...