Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Xristina96 είπε:

Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνη, εάν μπορείς οικονομικά θα σου έλεγα το πρώτο τρίμηνο να πάρεις αναρρωτικη. Ειδικά εμείς που ή είδαμε αίμα συνεχόμενα ή είδαμε με διακοπές, καλό θα ήταν να μείνεις σπίτι πχ για 2 εβδομάδες που θα είσαι τελείως καθαρή και μετά να γυρίσεις. Ούτε ροζ ούτε καφέ, Ίχνος αποχρώσεις του αίματος. Ειδικά εάν δεν δει τίποτα ο γιατρός. 

Προσοχή τις σκάλες και εάν πας κάπου με το αμάξι λίγο μαλακά τις λακούβες και όχι πολύ ορθοστασία. Δεν ξέρω εάν έπαιξε σε εμένα κάποιο ρόλο όλα αυτά. Αλλά εγώ γύρισα δουλειά όταν έκλεισα 1 μήνα καθαρή. Ήμουν και χάλια με ζαλάδες και εμετούς, αλλά το πρόβλημα μου ήταν μην ξανά δω αίμα. Ο γιατρός μου έδωσε το οκ για την δουλειά στην 13η εβδομάδα.

 

Ναι ο πόνος είναι σημαντικός παράγοντας.

Κοιτά η αλήθεια είναι πως είναι λίγο δύσκολο να μην πάω δουλειά , αυτό που σκέφτηκα είναι αν δει κάτι ο γιατρός να κάτσω τηλεργασια έστω κάποιες μέρες που κ αυτό δεν ξέρω πως θα το κάνω γιατί δεν το ξέρουν στην δουλειά παρά μόνο η προϊσταμένη μου .. θα δω τι θα μου πει σήμερα 🥺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

3 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες! Επανέρχομαι πάλι με δυσάρεστα .. πάλι αίμα κ αυτή την φορά με λίγα πηγματα .. μάλλον πάει το μπεμπέ .. 😥

Καλέ τι απαισιοδοξία είναι αυτή, μια χαρά είναι το μωρακι σου, δε χάνεται έτσι απλα 8 εβδομαδων εμβρυο με τοσο καλό καρδιακό παλμό. Θα είχες πολυυυυ κοκκινο αιμα και πολύ πόνο σε κοιλιά και μέση.  Περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο, μεχρι τότε ξεκουρασου και μίλα στο φασολακι σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nels είπε:

Καλέ τι απαισιοδοξία είναι αυτή, μια χαρά είναι το μωρακι σου, δε χάνεται έτσι απλα 8 εβδομαδων εμβρυο με τοσο καλό καρδιακό παλμό. Θα είχες πολυυυυ κοκκινο αιμα και πολύ πόνο σε κοιλιά και μέση.  Περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο, μεχρι τότε ξεκουρασου και μίλα στο φασολακι σου.

Αχ πόση δύναμη μου δίνετε ρε κορίτσια … μακάρι να είναι καλά πραγματικά .. 🥺

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κοιτά η αλήθεια είναι πως είναι λίγο δύσκολο να μην πάω δουλειά , αυτό που σκέφτηκα είναι αν δει κάτι ο γιατρός να κάτσω τηλεργασια έστω κάποιες μέρες που κ αυτό δεν ξέρω πως θα το κάνω γιατί δεν το ξέρουν στην δουλειά παρά μόνο η προϊσταμένη μου .. θα δω τι θα μου πει σήμερα 🥺

Εσύ ξέρεις καλύτερα. Εάν δει κάτι ο  γιατρός τότε θα σου πει κατάκλιση, συνήθως αυτό λένε σε αποκόλληση μέχρι να κολλήσει. Παίρνει μέρες αυτό. Στο λέω απλά για να είσαι προετοιμασμένη. Δεν χρειάζεται να πεις την αλήθεια εάν δεν θες ακόμα. Μπορείς να βάλεις άλλη αναρρωτικη, δες το σε δεύτερη φάση με την προϊστάμενη σου ❤️ 

Πότε θα πας για υπέρηχο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Xristina96 είπε:

Εσύ ξέρεις καλύτερα. Εάν δει κάτι ο  γιατρός τότε θα σου πει κατάκλιση, συνήθως αυτό λένε σε αποκόλληση μέχρι να κολλήσει. Παίρνει μέρες αυτό. Στο λέω απλά για να είσαι προετοιμασμένη. Δεν χρειάζεται να πεις την αλήθεια εάν δεν θες ακόμα. Μπορείς να βάλεις άλλη αναρρωτικη, δες το σε δεύτερη φάση με την προϊστάμενη σου ❤️ 

Πότε θα πας για υπέρηχο; 

Ναι ναι θα δω .. σήμερα το απόγευμα όταν γυρίσω ο άντρας μου από την δουλειά θα πάμε .. 😏

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Όλα αυτα πάνε και έρχονται. Μια μερα τα εχεις, μια δεν τα εχεις. Νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Καλή επιτυχία για αυριο!!

 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να μη σημαίνει τίποτα. Νομίζω ότι δεν πονάει και το στήθος μου τόσο, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Δεν περνάνε οι ώρες ρε παιδιά, δεν περνάνε…

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Depi1234 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια έκανα εξέταση ngs και μου βρήκαν σταφυλοκοκκο έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία????πως το αντιμετωπίσε?και σε πόσο καιρό έκανε προσπάθειες?

Δεν θυμάμαι το μικρόβιο...η εξέταση είχε δείξει την πρώτη φορά μικρόβια και 5% γαλακτοβάκιλλους. Έκανα θεραπεία με αντιβιώσεις από στόματος και κολπικά για ένα μήνα. Επανεξέταση: άλλο μικρόβιο και γαλακτοβάκιλλους στο 0%. Πολύ καλά πήγε αυτό...πάλι η ίδια θεραπεία με μικρές αλλαγές στα αντιβιωτικά. Δεν επανελέγχω !!! Ό,τι έγινε έγινε...δεν ξαναμπαίνω σε αυτή τη διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια τελείωσα, γύρισα σπίτι και κάνω την κότα! αυτή τη φορά πόνεσα λιγάκι, επίσης μου έκανε και κολπικο υπερηχο μετά και μου έδωσε και filicine ! μου έδωσε και αναφορά για έμβρυα , ήταν κόμπακτ 8 κύτταρα grade 1,5 και grade 2! στη φωτογραφία όμως τα έβλεπα πιο ομοιόμορφα λες και ήταν 4ων ημερών! μου έκανε εντύπωση! 

Καλή επιτυχία! Τρίτη και τυχερή να είναι! Τεστακι έκανες ή από αύριο; 😅

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα.. έχω καιρό να μπω  να σας γράψω νέα μου..αλλά ως τώρα δόξα το θεό βαίνουν όλα καλά.. βρίσκομαι στην 11η εβδομαδα κυησης και στις 31 έχω την αυχενική διαφάνεια. δε ξέρω γιατί με χει κατακλύσει το άγχος για το πως θα πάει.. μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου πει αν έχεις πάει με εξωσωματικη και με δανεικό γενετικό υλικό τι πιθανοτητες υπάρχουν να πάει κάτι στραβά.. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2023 at 9:17 ΠΜ, kateriiina25 είπε:

Καραμπινάτο θετικό!!! Συγχαρητήρια ❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️ με έναν πόνο!!!

On 22/3/2023 at 2:55 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα!!εμεις ειχαμε κατακερματισμό 46% και όταν τον ρίξαμε στο 28% μας έδωσαν το πράσινο φως για την εξωσωματική. Με αυτόν τον κατακερματισμό και με κακη μορφολογία-κινητικότητα (κάναμε icsi) ειχαμε εγκυμοσύνη. Εμάς έπεσε με αντιοξειδωτικά (προφερτιλ). Είχε και υψηλό οξειδωτικό στρες, δεν θυμάμαι ποσο. Τώρα δεν ξέρω αν χρειάζεται να φτιάξουν και άλλο σ εσάς οι δείκτες γιατί εγω δεν έχω πωα. Ελπιζω να βοήθησα καπως 

Καλησπέρα Κάτια μου

Και εγώ πριν κάποια χρόνια εμείνα έγκυος με εξωσωματική ICSI (κατακερματισμό DFI θυμάμαι 29%),λόγω ολιγοασθενοσπερμίας με υψηλό οξειδωτικό στρές που αντιμετώπιζε ο άνδρας μου , μετά από την επεξεργασία ενεργοποίησης και τον διαχωρισμό στο σπέρμα είχαμε εγκυμοσύνη απευθείας. 😀

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...