Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Οι χοριακες δεν έχουν ορια τα νούμερα έχουν σημασία δεν υπάρχει διαφορετικός τροπος μέτρησης. Γενικα αν είναι γύρω στο 1500 ειναι οριακα να δεις κάτι.  Δηλαδη κ με 2000 κ με 3000 χοριακη μπορει να μην δει ο γιατρος σακο ανάλογα κ το μηχάνημα που εχει . 

Σκέψου ότι η πρώτη της ήταν 1422 κ 4 μέρες μετά 10065 αλλά η τιμή αυτή ελεγε 4-5η βδομάδα από 1.500-23.000

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 23 λεπτά , Ririii88 είπε:

Σκέψου ότι η πρώτη της ήταν 1422 κ 4 μέρες μετά 10065 αλλά η τιμή αυτή ελεγε 4-5η βδομάδα από 1.500-23.000

Ε πες της να πάει να κάνει σε ενα μαιευτηριο ένα υπέρηχο γιατί ίσως ο γιατρος της δεν έχει καλό μηχάνημα. Κανονικά έπρεπε να βλέπει κ εμβρυικα στοιχεία με τέτοια χοριακη αλλα επειδή κ εγώ την έχω πατήσει με τα μηχανήματα παιζει να εχει γίνει κάποιο λάθος. Εξωμητριο με τέτοια χοριακη κ τετοια άνοδο ειναι δύσκολο να υπάρχει. Αλλα κ το να μην βλέπεις τίποτα ειναι περίεργο . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Ε πες της να πάει να κάνει σε ενα μαιευτηριο ένα υπέρηχο γιατί ίσως ο γιατρος της δεν έχει καλό μηχάνημα. Κανονικά έπρεπε να βλέπει κ εμβρυικα στοιχεία με τέτοια χοριακη αλλα επειδή κ εγώ την έχω πατήσει με τα μηχανήματα παιζει να εχει γίνει κάποιο λάθος. Εξωμητριο με τέτοια χοριακη κ τετοια άνοδο ειναι δύσκολο να υπάρχει. Αλλα κ το να μην βλέπεις τίποτα ειναι περίεργο . 

Ναι της είπα ότι λογικά παραςκευη θα ξανά κάνουν σε μαιευτήριο .. όποτε λογικά γι αυτόν τον λόγο .. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate89 είπε:

Καλημερα!!Ηρακλειο Κρητης μενω δυστηχως.Εχεις να μου προτεινεις καποιον εδω;

Μιλησα με εναν και θα με δει τη Τριτη

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον. Καλη αρχή σου ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Κοιτά είχε 7 φορές πάνω την τελευταία 4 μέρες μετά !!! Ναι κ εγώ αυτό σκέφτηκα για εξωμηριο .. ο γιατρός της είπε ότι είναι νωρίς κ θα την ξανά δει Παρασκευή ή Δευτέρα . Δεν θέλω να της πω κ κάτι για να μην την αγχωσω.. 

καλησπέρα και από Εμενα.

Να μην το αφήσει. Να δει γιατί δεν βλέπει σάκο. Έπρεπε να φαινεται με χοριακη πάνω από 1500.

Και Εμενα έτσι μου είπαν και έφτασα να κανω απόξεση επειγόντως και λαπαροσκόπηση για να αποκλείσομε το εξωμητριο. 
Τελικα το έμβρυο είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες και δεν έκανε ποτε σάκο. Το είδαν στην υστεροσκοπηση όταν έκανα απόξεση.

Είχα 1η χοριακη 200 και κανονικούς διπλασιασμούς μέχρι 20000. Δυστυχώς Εμενα λόγω πρωτοχρονιάς ανέβηκε πολύ και μπήκα για απόξεση ανήμερα φώτα. 
Πριν την πρωτοχρονιά είχα 2500, το αφήσαμε να δούμε μηπως και είχαν πιάσει και τα 2 και δε φαίνονταν ακόμη και μετά τρέχαμε και δε φτάναμε 

Εντωμεταξυ ούτε πόνο, ούτε αίμα, μόνο χοριακες που ανέβαιναν όπως ακριβώς επρεπε.

Σακος πουθενά, εξωμητριο πουθενά σε 3 διαφορετικούς γιατρούς. Ήμουν στους γονείς μου επαρχία και επέστρεψα ξημερώματα για να μπω για απόξεση με το γιατρό μου.

Αν το είχαμε καταλάβει νωρίτερα μπορεί και να ειχα γλιτώσει 4 ώρες χειρουργείο…

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

κοριτσια κάναμε εξέταση για κατακερματισμό, οξειδωτικό και καλλιέργεια μετά την πρώτη αποτυχημένη μεταφορά.

η καλλιέργεια βγήκε καθαρή, ο κατακερματισμός βγήκε 28% (μέσα στα όρια - αλλά υψηλό)

και το οξειδωτικό εκτός Ορίων 3.51%
 

Εχετε καμία πρόταση για ουρολόγο;
Και γενικά πως σας φαίνονται;

Θεωρώ ότι θα βοηθούσε να βελτιωθούν οι τιμές γιατί εγώ είμαι με ΠΩΑ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Chris_V είπε:

καλησπέρα και από Εμενα.

Να μην το αφήσει. Να δει γιατί δεν βλέπει σάκο. Έπρεπε να φαινεται με χοριακη πάνω από 1500.

Και Εμενα έτσι μου είπαν και έφτασα να κανω απόξεση επειγόντως και λαπαροσκόπηση για να αποκλείσομε το εξωμητριο. 
Τελικα το έμβρυο είχε χρωμοσωμικες ανωμαλίες και δεν έκανε ποτε σάκο. Το είδαν στην υστεροσκοπηση όταν έκανα απόξεση.

Είχα 1η χοριακη 200 και κανονικούς διπλασιασμούς μέχρι 20000. Δυστυχώς Εμενα λόγω πρωτοχρονιάς ανέβηκε πολύ και μπήκα για απόξεση ανήμερα φώτα. 
Πριν την πρωτοχρονιά είχα 2500, το αφήσαμε να δούμε μηπως και είχαν πιάσει και τα 2 και δε φαίνονταν ακόμη και μετά τρέχαμε και δε φτάναμε 

Εντωμεταξυ ούτε πόνο, ούτε αίμα, μόνο χοριακες που ανέβαιναν όπως ακριβώς επρεπε.

Σακος πουθενά, εξωμητριο πουθενά σε 3 διαφορετικούς γιατρούς. Ήμουν στους γονείς μου επαρχία και επέστρεψα ξημερώματα για να μπω για απόξεση με το γιατρό μου.

Αν το είχαμε καταλάβει νωρίτερα μπορεί και να ειχα γλιτώσει 4 ώρες χειρουργείο…

Έχεις δίκιο .. της έκλεισε ραντεβού στο νοσοκομείο για Δευτέρα κ της είπε να κάνει κ χοριακη πριν … τι να πω ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα γιατί έχει ταλαιπωρηθεί πολύ !!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Kate33 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

κοριτσια κάναμε εξέταση για κατακερματισμό, οξειδωτικό και καλλιέργεια μετά την πρώτη αποτυχημένη μεταφορά.

η καλλιέργεια βγήκε καθαρή, ο κατακερματισμός βγήκε 28% (μέσα στα όρια - αλλά υψηλό)

και το οξειδωτικό εκτός Ορίων 3.51%
 

Εχετε καμία πρόταση για ουρολόγο;
Και γενικά πως σας φαίνονται;

Θεωρώ ότι θα βοηθούσε να βελτιωθούν οι τιμές γιατί εγώ είμαι με ΠΩΑ.

Καλησπέρα!!εμεις ειχαμε κατακερματισμό 46% και όταν τον ρίξαμε στο 28% μας έδωσαν το πράσινο φως για την εξωσωματική. Με αυτόν τον κατακερματισμό και με κακη μορφολογία-κινητικότητα (κάναμε icsi) ειχαμε εγκυμοσύνη. Εμάς έπεσε με αντιοξειδωτικά (προφερτιλ). Είχε και υψηλό οξειδωτικό στρες, δεν θυμάμαι ποσο. Τώρα δεν ξέρω αν χρειάζεται να φτιάξουν και άλλο σ εσάς οι δείκτες γιατί εγω δεν έχω πωα. Ελπιζω να βοήθησα καπως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Αν κάποια είναι σε διαδικασία διέγερσης και την ενδιαφέρει, έχω πέντε pergoveris των 300. Λήγουν Απρίλιο. Κι εγώ βρίσκομαι Θεσσαλονίκη. 

Το έχω στείλει και στο no baby news στο Instagram. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Γιατί δεν σου αυξάνει τις μονάδες; Δεν σου δίνει το μεγιστο απ ότι καταλαβαίνω. Εγω θα έπαιρνα και δεύτερη γνώμη από άλλο γιατρό. 

Θεωρεί ότι και παραπάνω μονάδες να μου δώσει δεν θα έχω περισσότερα ωάρια...
Όταν έψαχνα γιατρό είχα πάει σε αρκετούς κι είχα ακούσει διάφορες γνώμες, και περισσότερες μονάδες μου είχαν προτείνει, δεν κατάλαβα πως κρίνει πόσες μονάδες να δώσει ο καθένας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...