Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Σας γράφω γιατί από χθες δεν νιώθω καθόλου καλά και νιώθω ότι εσείς θα με καταλάβετε . Θέλω να τα πω κάπου να τα βγάλω από μέσα μου!!Τις επόμενες ημέρες έχω ραντεβού με το γιατρό για να μιλήσουμε για εξωσωματική αλλά με το σύζυγό δεν είμαστε στα καλύτερα μας.

Ο άντρας μου έχει νεανικό διαβήτη και το τελευταίο διάστημα δεν υπάρχει διάθεση για σεξ και γενικά δεν μπορεί λόγω του διαβήτη ,έχει στυτική δυσλειτουργία 

Είμαστε μαζί 7 χρόνια και είχαμε τα θεματακια μας πάντα αλλά τώρα έχει χειροτερέψει η κατάσταση και μου φαίνεται βουνό!!

Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ με τίποτα!

Είμαι τόσο απογοητευμένη που μια λέω να τα παρατήσω όλα και να φύγω και από την άλλη δεν μπορώ,τον αγαπάω πολύ και θέλω να παλέψω για εμάς.Απο την άλλη θέλω τόσο πολύ και ένα μωράκι με αυτό τον άνθρωπο!!

Πφφφ πολύ μπέρδεμα.

Συγγνώμη αν το θέμα μου δεν είναι τόσο στο θέμα της εξωσωματικής αλλά ξέρω ότι είστε γυναίκες μαχητριες και θα με καταλάβετε.

 

 

 

 

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 3 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας γράφω γιατί από χθες δεν νιώθω καθόλου καλά και νιώθω ότι εσείς θα με καταλάβετε . Θέλω να τα πω κάπου να τα βγάλω από μέσα μου!!Τις επόμενες ημέρες έχω ραντεβού με το γιατρό για να μιλήσουμε για εξωσωματική αλλά με το σύζυγό δεν είμαστε στα καλύτερα μας.

Ο άντρας μου έχει νεανικό διαβήτη και το τελευταίο διάστημα δεν υπάρχει διάθεση για σεξ και γενικά δεν μπορεί λόγω του διαβήτη ,έχει στυτική δυσλειτουργία 

Είμαστε μαζί 7 χρόνια και είχαμε τα θεματακια μας πάντα αλλά τώρα έχει χειροτερέψει η κατάσταση και μου φαίνεται βουνό!!

Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ με τίποτα!

Είμαι τόσο απογοητευμένη που μια λέω να τα παρατήσω όλα και να φύγω και από την άλλη δεν μπορώ,τον αγαπάω πολύ και θέλω να παλέψω για εμάς.Απο την άλλη θέλω τόσο πολύ και ένα μωράκι με αυτό τον άνθρωπο!!

Πφφφ πολύ μπέρδεμα.

Συγγνώμη αν το θέμα μου δεν είναι τόσο στο θέμα της εξωσωματικής αλλά ξέρω ότι είστε γυναίκες μαχητριες και θα με καταλάβετε.

 

 

 

 

Καταρχάς δε νομίζω καμία μας εδώ με όλα αυτά που τραβαμε να είμαστε στα ντουζενια μας με τους άντρες μας. Δε γνωρίζω για τις επιπτώσεις του νεανικού διαβήτη στη στυση και αν αυτές είναι μακροχρόνιες αλλά δοκιμάσατε για αρχή να πάτε σε έναν ανδρολογο? Μήπως μπορεί κάπως να σας βοηθήσει, με βιταμινες, με βιάγκρα, με κάτι τελωπαντων.

Ο δρόμος της εξωσωματικής είναι δύσκολος και θα χρειαστείς πολλή στήριξη, είναι σημαντικό να είστε καλά μεταξύ σας πριν ξεκινήσετε την διαδικασία γιατι λίγο το στρες μετά, λίγο οι ορμόνες, λίγο η ανασφάλεια και να μην υπάρχουν θέματα στο ζευγάρι όλο και κάτι θα προκύψει.

Καταρχας για ποιο λόγο θα στραφειτε στην εξωσωματικη? 

Σε κάθε περίπτωση αν δεν είσαι απόλυτα σίγουρη τι θέλεις να κανεις μπορείς να ξεκινήσεις με μια κατάψυξη ωαριων και να αποφασίσεις αργότερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ σε προηγούμενη προσπάθεια έβγαλα δυο απο την κατάψυξη που είχα απο άλλο κέντρο και δεν επιβίωσαν (μου είπαν ότι δεν ήταν καλής ποιότητας). Μετά έβγαλα αλλά δυο απο το κέντρο που είμαι τώρα και είχα εικόνα για τα ωαρια και γονιμοποιήθηκαν και τα δυο. Φαντάζομαι ότι ξαναμπαίνουν κατάψυξη γιατί ήθελαν εξαρχής να χρησιμοποιήσω 4-5 ωαρια, άρα αν είχα επιπλέον έμβρυο θα έμπαινε κατάψυξη.

Καταλαβα...εχει το ρισκο του κ αυτό... Σκέφτομαι να μαζέψουμε κανα τριαρι απο φυσικους και μετα να κανει ο αντρας μου παρακεντηση και να τα γονιμοποιησουμε τότε... Γιατί κάνουμε ωοληψιες και πανε θεωρητικα χαμενες γιατί προφανως το σπερμα δεν ειναι καλο... Προχθες πηραμε ενα καλο ωαριο,βρηκαμε ενα και μονο σπερματοζωαριο σε δυο δειγματα που εδωσε και έφτασε μέχρι τέταρτη μερα και τελος. Και μου αρέσει που παίρνουμε και βιταμινες...και πρωτη φορα το δειγμα ηταν τοσο χαλια...

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nels είπε:

Καταρχάς δε νομίζω καμία μας εδώ με όλα αυτά που τραβαμε να είμαστε στα ντουζενια μας με τους άντρες μας. Δε γνωρίζω για τις επιπτώσεις του νεανικού διαβήτη στη στυση και αν αυτές είναι μακροχρόνιες αλλά δοκιμάσατε για αρχή να πάτε σε έναν ανδρολογο? Μήπως μπορεί κάπως να σας βοηθήσει, με βιταμινες, με βιάγκρα, με κάτι τελωπαντων.

Ο δρόμος της εξωσωματικής είναι δύσκολος και θα χρειαστείς πολλή στήριξη, είναι σημαντικό να είστε καλά μεταξύ σας πριν ξεκινήσετε την διαδικασία γιατι λίγο το στρες μετά, λίγο οι ορμόνες, λίγο η ανασφάλεια και να μην υπάρχουν θέματα στο ζευγάρι όλο και κάτι θα προκύψει.

Καταρχας για ποιο λόγο θα στραφειτε στην εξωσωματικη? 

Σε κάθε περίπτωση αν δεν είσαι απόλυτα σίγουρη τι θέλεις να κανεις μπορείς να ξεκινήσεις με μια κατάψυξη ωαριων και να αποφασίσεις αργότερα.

Έχουμε πάει σε ανδρολογο κορίτσι μου, έχει πάρει κάποια χάπια αλλά όταν έχει πολύ άγχος δεν βοηθάνε και αυτά.

Αποφασίσαμε για εξωσωματική γιατί φυσικά δεν έρχεται και έχω κάνει τρεις αποτυχημένες σπερματεγχυσεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Καταλαβα...εχει το ρισκο του κ αυτό... Σκέφτομαι να μαζέψουμε κανα τριαρι απο φυσικους και μετα να κανει ο αντρας μου παρακεντηση και να τα γονιμοποιησουμε τότε... Γιατί κάνουμε ωοληψιες και πανε θεωρητικα χαμενες γιατί προφανως το σπερμα δεν ειναι καλο... Προχθες πηραμε ενα καλο ωαριο,βρηκαμε ενα και μονο σπερματοζωαριο σε δυο δειγματα που εδωσε και έφτασε μέχρι τέταρτη μερα και τελος. Και μου αρέσει που παίρνουμε και βιταμινες...και πρωτη φορα το δειγμα ηταν τοσο χαλια...

Γιατί δεν ζητάς τη γνώμη του γιατρού; Εμένα είναι υπέρ της κατάψυξης αλλά ξέρω ότι μπορεί να έχουμε απώλειες. Στην περίπτωση σας όμως το σπερμα είναι πρόβλημα, όποτε καλό θα ήταν να μη χάνεις και τα ωαρια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας γράφω γιατί από χθες δεν νιώθω καθόλου καλά και νιώθω ότι εσείς θα με καταλάβετε . Θέλω να τα πω κάπου να τα βγάλω από μέσα μου!!Τις επόμενες ημέρες έχω ραντεβού με το γιατρό για να μιλήσουμε για εξωσωματική αλλά με το σύζυγό δεν είμαστε στα καλύτερα μας.

Ο άντρας μου έχει νεανικό διαβήτη και το τελευταίο διάστημα δεν υπάρχει διάθεση για σεξ και γενικά δεν μπορεί λόγω του διαβήτη ,έχει στυτική δυσλειτουργία 

Είμαστε μαζί 7 χρόνια και είχαμε τα θεματακια μας πάντα αλλά τώρα έχει χειροτερέψει η κατάσταση και μου φαίνεται βουνό!!

Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ με τίποτα!

Είμαι τόσο απογοητευμένη που μια λέω να τα παρατήσω όλα και να φύγω και από την άλλη δεν μπορώ,τον αγαπάω πολύ και θέλω να παλέψω για εμάς.Απο την άλλη θέλω τόσο πολύ και ένα μωράκι με αυτό τον άνθρωπο!!

Πφφφ πολύ μπέρδεμα.

Συγγνώμη αν το θέμα μου δεν είναι τόσο στο θέμα της εξωσωματικής αλλά ξέρω ότι είστε γυναίκες μαχητριες και θα με καταλάβετε.

 

 

 

 

Να μην ζητάς συγνώμη εμεις ειμαστε εδώ να μας λες ότι θες και ότι σε προβληματίζει. Αν τον θες τόσο πολύ και είσαι σίγουρη πως θες να κάνεις ένα παιδάκι μαζί του. Να το κάνεις και να μην σκεφτεσαι τίποτα. Έχει ο θεός. Εσύ θα κάνεις την προσπάθεια σου και όλα μα όλα θα πάνε καλά. Είναι μια διαδικασία η οποία πρέπει να σας ενώσει και να κάνει πιο δυνατή την σχέση σας. Στήριξε τον και εσυ το ίδιο. Μην απελπίζεσαι. 

4 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Αυτή τη φορά ήθελα να γράψω κάτι πέρα απ' τα γνωστά προβληματάκια που με συνοδεύουν και θα με συνοδεύουν (αγνωστο για πόσο ακόμα), όπως και όλες μας, σε αυτό το γκρουπάκι. Θέλω να το αναφέρω εδώ καθώς ανεβαίνουμε όλες το ίδιο "βουνό" και πιστεύω καταλαβαινόμαστε. Ίσως να έχει κάποια ή κάποιες αντίστοιχη εμπειρία, αλλά για μένα ήταν η πρώτη φορά, καθώς έχω μπει στο τρυπάκι της υπογονιμότητας, των προσπαθειών και της εξωσωματικής το τελευταίο διάστημα. 

Βγήκα για ένα καφέ με κάτι φίλες μου που είχα μήνες να δω, καθώς και οι δυο είναι φρέσκες μανούλες. (Να σημειώσω πως ειμαι 35 και οι φιλες μου στα 39.) Σε κουβέντα που είχαμε, όταν με ρώτησαν πως πάω με τις προσπάθειες (εκείνες εμειναν εγκυες σε 2-3 μηνες προσπαθειων φυσιολογικα) και τους ανέφερα πως έκανα την 1η μου αποτυχημενη εξωσωματική πριν 2 μηνες και γενικά κάνω εξετέσεις και το παλεύω-πολύ κουλ εγω, η μια από τις δυο είπε "ναι ειναι καθαρα θεμα τύχης" και χτύπησε με το χέρι της ξύλο. Κοιτάχτηκαν με νόημα. Ένιωσα λίγο περίεργα. Και εγώ που είμαι γενικά πολύ κουλ με το θέμα αυτό... "Σαν να είναι το χειρότερο κακό, που να χτυπήσω ξύλο, εγώ το παιδί μου το έκανα!"... Πολύ άσχημο συναίσθημα ρε κορίτσια.... Δεν νομίζω να το καταλάβει κανείς που δεν το περνάει.. Αυτό. Απλά ήθελα κάπου να τα πω. Κάπου που ίσως να μη λυπηθούν για αυτό που μου συμβαίνει!!!

 

Εννοείται πως δεν καταλαβαίνουν και δεν σε νιώθουν. Μην δινεις σημασία γιατί ποτέ δεν θα έχεις την κατανόηση και την υποστήριξη. Οποίος δεν έχει βρεθεί στην θέση σου δν μπορεί να σε νιώσει. Εσύ κάνεις ξανά την προσπάθεια σου και από εκεί και πέρα αν δεν νιώθεις άνετα μην τους λες για τις διαδικασίες σου για να μην το σκέφτεσαι και σε παίρνει από κάτω. Οτι θες είμαστε εδώ!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marina21 είπε:

Να μην ζητάς συγνώμη εμεις ειμαστε εδώ να μας λες ότι θες και ότι σε προβληματίζει. Αν τον θες τόσο πολύ και είσαι σίγουρη πως θες να κάνεις ένα παιδάκι μαζί του. Να το κάνεις και να μην σκεφτεσαι τίποτα. Έχει ο θεός. Εσύ θα κάνεις την προσπάθεια σου και όλα μα όλα θα πάνε καλά. Είναι μια διαδικασία η οποία πρέπει να σας ενώσει και να κάνει πιο δυνατή την σχέση σας. Στήριξε τον και εσυ το ίδιο. Μην απελπίζεσαι. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Τα λόγια σου πραγματικά είναι βάλσαμο αυτή τη στιγμή!!

Να έχεις όλα τα καλά εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Kate89 είπε:

Έχουμε πάει σε ανδρολογο κορίτσι μου, έχει πάρει κάποια χάπια αλλά όταν έχει πολύ άγχος δεν βοηθάνε και αυτά.

Αποφασίσαμε για εξωσωματική γιατί φυσικά δεν έρχεται και έχω κάνει τρεις αποτυχημένες σπερματεγχυσεις 

Καλησπέρα και από εμένα, μην ανησυχείς όλα καλά θα πανε και θα βρεθεί και η λύση για εσάς.

Έχει κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα να έχετε μια εικόνα; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kate89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Τα λόγια σου πραγματικά είναι βάλσαμο αυτή τη στιγμή!!

Να έχεις όλα τα καλά εύχομαι 

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Οτι θες είμαι εδώ!!!! Να χαμογελάς και να σκέφτεσαι θετικά!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, μην ανησυχείς όλα καλά θα πανε και θα βρεθεί και η λύση για εσάς.

Έχει κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα να έχετε μια εικόνα; 

 

Έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα ναι και είναι αρκετά καλό τώρα μετά τις βιταμίνες που επερνε για ένα διάστημα.

Σε ευχαριστώ πολύ!

πρίν από 1 λεπτό , Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Οτι θες είμαι εδώ!!!! Να χαμογελάς και να σκέφτεσαι θετικά!!! 

Θα προσπαθήσω να βρω τον εαυτό μου γιατί η αλήθεια είναι ότι τον έχω χάσει!

Σε ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία σου!!

πρίν από 4 λεπτά , Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Οτι θες είμαι εδώ!!!! Να χαμογελάς και να σκέφτεσαι θετικά!!! 

Να σου ζήσει και για το μωράκι σου!! Τώρα το διάβασα!!

Γερό και τυχερό να είναι 🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εχει κανει καποια καταψυξη ωαρίων; Κ αν ναι τι ποσοστό επιβιωσης εχουν στην αποψυξη; Οχι θεωρητικά...σε δικες σας περιπτώσεις... Κ αν αποψυχθει ενα ωαριο και γινει εμβρυο, μπορεί να καταψυχθει ξανα;

Είχα κάνει εγώ όταν έκανα φυσικούς. Από τα 3 επιβίωσαν τα 2, αλλά είχαν χρωμοσωμικές ανωμαλίες. 

Γενικώς όμως είναι μια πρακτική που χρησιμοποιείται συχνά, ξέρω πολλές κοπέλες γύρω στα 30-35 που καταψύχουν ωάρια για να τα χρησιμοποιήσουν σε μεταγενέστερη φάση της ζωής τους. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Kate89 είπε:

Έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα ναι και είναι αρκετά καλό τώρα μετά τις βιταμίνες που επερνε για ένα διάστημα.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Θα προσπαθήσω να βρω τον εαυτό μου γιατί η αλήθεια είναι ότι τον έχω χάσει!

Σε ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία σου!!

Να σου ζήσει και για το μωράκι σου!! Τώρα το διάβασα!!

Γερό και τυχερό να είναι 🥰

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ririii88 είπε:

Κοριτσιααααα μου … όλα καλά είναι τελικά … ακούσαμε καρδούλα 128 παλμοί .. κ είμαστε 7 χιλιοστά .. 

Μπραβοοοοοο!!! Όλα συνεχίσουν έτσι όμορφα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...