Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα μιλήσω με τον εξωσωματικό την επόμενη εβδομάδα να δω τι προτείνει και αυτός, θα του αναφέρω αυτό που μου είπες γιατί με 300 δεν έχω κάνει. Μπορεί να μην με θέλει η γκονάλ τι να πω....

Προεμφυτευτικό χρειαζόμαστε γιατί έχουμε και οι δύο το στίγμα... άσε σου λέω, όλα τα έχουμε! 

η άλλη λύση θα ήταν να προσπαθήσουμε και με ελεύθερες επαφές αλλά δεν το έχουμε τολμήσει γιατί δεν θέλουμε να έχουμε άσχημη κατάληξη με άρρωστο έμβρυο που θα πρέπει μετά να μπω σε διαδικασία διακοπής κυήσης, οι πιθανότητες είναι 25% κάθε φορά. 

Κατάλαβα, ναι είναι μεγάλο ρίσκο να προσπαθήσεις φυσιολογικά. Έχω κι εγώ το στίγμα, ευτυχώς δεν το είχε ο σύζυγος. Ο γιατρός σου δείχνει ευέλικτος οπότε με τη συζήτηση θα βρείτε την κατάλληλη λύση! Η ηλικία σου πάντως είναι σούπερ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 24 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Χτες ξεκίνησα την διέγερση με γκοναλ, πρώτη φορά. Την ένεση θα μου την κάνει ο άντρας μου καθώς εργάζεται στον χώρο της υγείας. Κάναμε όλα τα βήματα σωστά χθες με την πένα διαβάζοντας τις οδηγίες και βλέποντας κ βιντεακια, όταν όμως βάλαμε τις μονάδες είχε βρε κορίτσια φυσαλίδα όσο μια φακή, ο άντρας μου δεν ήθελε να μου κάνει τη ένεση γτ έλεγε πως πρέπει να φύγει ο αέρας, με τα πολλά επικοινωνησαμε με την κλινική και μου έκανε την ένεση.

Έτσι πρέπει να ειναι;; είχε κ σε εσάς φυσαλίδα;; γτ αγχώνομαι για σήμερα το βράδυ 

Καλημέρα!
Κι εγώ αγχωνόμουν με την τόσο μικρή φυσαλίδα, και έβγαζα το υγρό και το ξαναέβαζα και να προσπαθώ ξανά. Κάποια στιγμή μετά από 2-3 μέρες κάλεσα μια μαία που μένει κοντά μου να έρθει να με βοηθήσει και μου είπε ότι μια χαρά την έκανα την ένεση και ότι για να δημιουργήσει πρόβλημα η φυσαλίδα πρέπει να είναι τεράστια, να βάλεις πάρα πολύ αέρα (10ml αέρα δηλαδή άρα ουσιαστικά μόνο αέρα και καθόλου υγρό).

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alex@ said:

Το serpafar σε αυτό τον κύκλο το έβαλε ως ανταγωνιστή;

 

 

δεν νομίζω, κλομιφαίνη είναι, για να διεγείρει τις ωοθήκες, αλλά ίσως τα άλλα κορίτσια να ξέρουν καλύτερα...

14 minutes ago, Neverstop said:

Κατάλαβα, ναι είναι μεγάλο ρίσκο να προσπαθήσεις φυσιολογικά. Έχω κι εγώ το στίγμα, ευτυχώς δεν το είχε ο σύζυγος. Ο γιατρός σου δείχνει ευέλικτος οπότε με τη συζήτηση θα βρείτε την κατάλληλη λύση! Η ηλικία σου πάντως είναι σούπερ! 

σε ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , marmaki είπε:

Καλημέρα!
Κι εγώ αγχωνόμουν με την τόσο μικρή φυσαλίδα, και έβγαζα το υγρό και το ξαναέβαζα και να προσπαθώ ξανά. Κάποια στιγμή μετά από 2-3 μέρες κάλεσα μια μαία που μένει κοντά μου να έρθει να με βοηθήσει και μου είπε ότι μια χαρά την έκανα την ένεση και ότι για να δημιουργήσει πρόβλημα η φυσαλίδα πρέπει να είναι τεράστια, να βάλεις πάρα πολύ αέρα (10ml αέρα δηλαδή άρα ουσιαστικά μόνο αέρα και καθόλου υγρό).

Σε ευχαριστώ! Με καθησυχασες! Είχα αγχωθεί, έχω κ τον άντρα μου να με τρελαίνει μη συμβεί κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Συγχαρητήρια!!! Κάναμε την ίδια μέρα και μεταφορά και χοριακη! Και πήραμε κι ίδιο νούμερο σχεδόν! Πρώτη φορά κι εγώ θετική χοριακη! Καλή συνέχεια στα επόμενα βήματα😍🙏🙏🙏

Ααααααχ Συγχαρητηρια πολλά κ σε εσένα! Γουρλιδικη Δευτέρα η 08/05 έτσι !!!!! Τι ωραία ! Εύχομαι ολόψυχα να προχωρήσουν οοοοολα ήρεμα κ όμορφα κ για τις δύο μας !!!! 🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️🥰🥰

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει καμία φάρμακα για μικρή διέγερση που θα ήθελε να μου δώσει/πουλήσει. Είμαι στην Αθήνα και είπε ο γιατρός ότι μπορεί να είναι καλός ο κύκλος κ να κάνουμε μια μικρή διέγερση- είμαι με ΠΩΑ και κάνω φυσικούς.

ευχαριστώ για την βοήθεια.

Κορίτσια συγγνώμη που το επαναφέρω, μήπως έχει καμία φάρμακα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που το επαναφέρω, μήπως έχει καμία φάρμακα; 

Εγώ δυστυχώς δεν έχω.. Τα χάρισα τον προηγούμενο μήνα που έληγαν.. Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Καλησπέρα σε όλες  !!!! Γράφω για να σας πω να μη σταματάτε ποτέ να πιστεύετε στο όνειρο !  Εγώ σήμερα έζησα ένα δικό μου .... Πήρα για πρώτη μου φορά θετική χοριακη μετά από ετ που έκανα στις 08/05 (πρώτη φορά με δοτρια) !!!! Είδα το 225 κ έκλαιγα σα μικρό παιδί .... 🥰

Εύχομαι για όλες μας τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα κ να κρατάμε αγκαλιά τα παιδάκια μας ξεχνοντας ολα τα ζόρια που περάσαμε μέχρι εκείνη τη στιγμή ....

Ξέρω ότι τωρα ξεκινάνε άλλες αγωνίες κ πολλά μικρά βήματα ακόμα, με πρώτη εκείνη του υπερήχου σε 2 εβδομάδες, αλλά για σήμερα υποσχέθηκα στον εαυτό μου μόνο χαρά κ κλάματα χαράς γιατί τα κέρδισα μετά από τόσες απογοητεύσεις στο παρελθόν ! 🥰

Πολλά πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Neverstop είπε:

Μήπως σε άλλη κοπέλα ήθελες να το γράψεις?? Γιατί δεν μ ήρθε κάτι 😁

Αχ ναι, sorry,  στην Kate33 ήθελα να στείλω που έψαχνε φάρμακα, αλλά επικοινωνησαμε με pm, όλα καλά. Sorry και πάλι για το μπέρδεμα, αντί να απαντήσω σε αυτή απάντησα στη δικιά σου απάντηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Είναι λυπηρό να το ζεις αυτο στον φιλικό σου κύκλο.. αν ζουν τις αγωνίες σου και ξέρουν τι προσπάθειες κάνεις αδυνατω να καταλάβω τα σχόλια τους.. εφόσον ειναι φιλες και όχι ξένες, στη θέση σου αν τις ήθελα πραγματικά κοντά μου θα τους είχα μιλήσει ήδη, δεν θα κρατιόμουν βασικά. Δεν είναι ζήλεια, είναι η αλήθεια σου και ίσως να ναι πολύ απελευθερωτικό για σένα! Αν δεν καταλάβουν ούτε τότε δεν αξίζουν τη φιλία σου.. το να μιλάνε για τη χαρά τους προσωπικά το θεωρώ υγιές, αρκεί να γίνεται με σεβασμό και αλήθεια και όχι ως επίδειξη και κόντρα.. ο κόσμος δεν σταματάει σε εμάς, άλλωστε και τα παιδια των φίλων μας χαρά είναι.. και καμια φορά παρηγοριά.. επίσης εγω ειμαι της άποψης οτι οι πραγματικοί φιλοι μας δεν θα πουν παντα τη σωστή κουβεντα για να μας παρηγορήσουν όσο κ να μας αγαπάνε, αλλα κ αυτο ειναι υγιές και φυσιολογικό.. δεν ειναι ψυχολόγοι, αλλά άνθρωποι που καποιες φορες δεν θα βρουν τη σωστή κουβεντα..αλλα η αγκαλια τους, η καλη διαθεση και η αγαπη τους αρκεί! Αν σε χαλάει η παρεα τους κόψε οσο μπορείς, αν τις αγαπάς μείνε και ξεκαθάρισε το μεσα σου.. θα σε ανακουφίσει! Απο μενα εχεις μια ειλικρινή αγκαλια για καληνυχτα!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ειλικρινά και γεμάτα αγάπη λόγια σου. Έχω ήδη ξεκινήσει και ανοίγομαι περισσότερο στις φίλες μου αν και θα ήθελα όλο αυτό να το περάσω μόνη μου χωρις να ξέρει κανείς τπτ αλλά ο καιρός είναι πολλής και αργά η γρήγορα κάποια πράγματα μαθαίνονται θέλω δεν θέλω. Απλά δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να μπω στη διαδικασία να αναλύσω πράγματα και τι με πειράζει η τι όχι. Θα ήθελα οι κοντινοί μ φίλοι να καταλαβαίνουν τα αυτονόητα και να είναι λίγο πιο προσεκτικοί. Ίσως να είναι κ η ψυχολογία μου που φταίει και να τα παίρνω όλα πιο βαριά από ότι θα έπρεπε. Ο χρόνος θα δείξει ποιοί είναι οι φίλοι που πρέπει να μείνουν και ποιοί όχι!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ειλικρινά και γεμάτα αγάπη λόγια σου. Έχω ήδη ξεκινήσει και ανοίγομαι περισσότερο στις φίλες μου αν και θα ήθελα όλο αυτό να το περάσω μόνη μου χωρις να ξέρει κανείς τπτ αλλά ο καιρός είναι πολλής και αργά η γρήγορα κάποια πράγματα μαθαίνονται θέλω δεν θέλω. Απλά δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να μπω στη διαδικασία να αναλύσω πράγματα και τι με πειράζει η τι όχι. Θα ήθελα οι κοντινοί μ φίλοι να καταλαβαίνουν τα αυτονόητα και να είναι λίγο πιο προσεκτικοί. Ίσως να είναι κ η ψυχολογία μου που φταίει και να τα παίρνω όλα πιο βαριά από ότι θα έπρεπε. Ο χρόνος θα δείξει ποιοί είναι οι φίλοι που πρέπει να μείνουν και ποιοί όχι!!

Ό,τι σε κάνει εσένα να αισθάνεσαι καλύτερα και πιο άνετα! Αν σου βγει σου βγήκε... Αν όχι δεν είσαι έτοιμη! Καμιά φορά μπορεί σε έναν τρίτο εκτός φιλικού κύκλου να μας βγει να μιλήσουμε... Αν μας το εκπέμπει.. μου έχει συμβεί βασικά και κατάλαβα ότι ενιωθα πιο ελεύθερη να μιλήσω σε έναν τρίτο, γιατι δεν φοβόμουν οτι θα με κρίνει ή θα τον κουράσω... Σου εύχομαι να έχεις ψυχική ηρεμία αρχικά και όπως σωστά είπες ο χρόνος θα δείξει τι θα φερει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έκανα σήμερα έναν επανέλεγχο στο θυρεοειδή μου (έχω hasimoto) και η tsh έχει εκτοξευθεί ενώ ήταν για καιρό ρυθμισμένη. Τους προηγούμενους μήνες είχα κάνει διεγέρσεις και αναρωτιέμαι μήπως η αύξηση της οφείλεται εκεί; Έκλεισα εννοείται ραντεβού με ενδοκρινολόγο. Επίσης καθώς θα συνεχίσω με φυσικούς κύκλους αναρωτιέμαι μέχρι να ξανα ρυθμιστεί η tsh μήπως δεν έχει νόημα; Επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έκανα σήμερα έναν επανέλεγχο στο θυρεοειδή μου (έχω hasimoto) και η tsh έχει εκτοξευθεί ενώ ήταν για καιρό ρυθμισμένη. Τους προηγούμενους μήνες είχα κάνει διεγέρσεις και αναρωτιέμαι μήπως η αύξηση της οφείλεται εκεί; Έκλεισα εννοείται ραντεβού με ενδοκρινολόγο. Επίσης καθώς θα συνεχίσω με φυσικούς κύκλους αναρωτιέμαι μέχρι να ξανα ρυθμιστεί η tsh μήπως δεν έχει νόημα; Επηρεάζει την ποιότητα των ωαρίων; 

Εγώ έχω hasimoto χρόνια τώρα...με τρεις διεγέρσεις δεν έχει επηρεαστεί αλλά είναι ρυθμισμένος με το χάπι. Τώρα για την ποιότητα των ωαρίων δεν έχω ακούσει κάτι ούτε μ έχουν πει οι γιατροί το οτιδήποτε. Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...