Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

7 hours ago, Ele@n said:

Ω ναι επηρεάζεται με τα φάρμακα όπως και με τα σικλακουρ. Αλλά με ρύθμιση κατεβαίνει σε λίγες εβδομάδες.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Έχω ακριβώς τα ίδια άγχη. Άκου τι έχει να σου προτείνει ο γιατρός και πώς εξηγεί το αποτέλεσμα και πράττεις αναλόγως. Συζήτησε του και για κλομιφαινη μήπως μπορέσει να πάρει αντί για ένα του φυσικού έστω δύο. Γιατί και αυτές οι βλαστοκυστες μαζεύονται με τόσο κόπο...

 

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας πω ότι έχω κάποια φάρμακα. 6 κουτιά ultrogestan των 200, 2 κουτιά trofocart max, arvekap, 1 κουτί pregnacare original λείπουν 2 χαπακια τα είχα πιει, και ασβέστιο calcioral d3 μισό κουτί. Είναι ότι έμεινε από τον αγώνα μου. Αν κάποια τα θέλει ας στείλει προσωπικό μνμ. Είμαι κοντά σε Κορωπί και Γλυφάδα η και στο Ρέα που πάω κάθε μέρα για τα μωράκια....

Καλησπέρα κορίτσια, ήθελα να σας πω ότι έχω κάποια φάρμακα. 6 κουτιά ultrogestan των 200, 2 κουτιά trofocart max, arvekap, pregnacare original έχω πιει μόνο δύο χαπακια από το κουτι ,και calcioral d3 ασβέστιο μισό κουτί. είμαι κοντά σε Κορωπί η Γλυφάδα η και στο Ρέα που πάω κάθε μέρα για τα μωράκια. Εννοείται χαρίζονται.

Οποία θέλει ας στείλει μνμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

9 ώρες πρίν, Nels είπε:

Έπαιρνες glucophage ή αντίστοιχο φάρμακο που ρυθμίζει το σάκχαρο? Γιατί αν ήταν ελαφρώς τσιμπημένες οι τιμές σου με αυτό και μια πιο σωστή διατροφή με αποφυγή υδστανθρακων είσαι οκ, έτσι μου είχε πει ο ενδοκρινολογος μου. Αν δεν έπαιρνες τίποτα πιθανόν να συντελεί αρνητικά η αντίσταση στην ινσουλινη. Εμένα μου έδωσε αντίστοιχο χαπι (retaform) προληπτικά,  παρόλο που ήταν καλές οι καμπύλες μου, γιατί λόγω του χασιμοτο που έχω υπάρχει προδιάθεση για αντίσταση στην ινσουλινη συν ότι απ ότι μου είπε βοηθάει και στην ποιότητα των ωαρίων γι αυτό και το δίνουν και σε ασθενείς με ΠΩΑ.

Μου έδωσε να περνώ το glucophage αλλά δυστηχως μου έφερνε πολύ τάση για εμετό κ πόνο στο στομάχι κ έτσι το σταμάτησα...μου είχε πει ότι μονο για 3 μήνες θα το έπερνα σαν βοήθεια γιατί δεν έβλεπε κάποιο πρόβλημα μιας κ η καμπυλη ζαχάρου ήταν μια χαρά...απλά μόνο για την ινσουλίνη θα μου το εδεινε...ήταν μέσα στα όρια η ινσουλίνη απλα στα υψηλά επίπεδα ..όχι όμως εκτός ορίων...κ έτσι μου το έδωσε για λίγο...εγώ έχω πάλι την άλλη εβδομάδα ραντεβού ξανά μαζί του...ίσως του ζητήσω να μου αλλάξει αυτό που μου έδωσε κ να πάρω κάτι άλλο ...να μην με πειράζει....

Δεν μου βρίσκουν τίποτα άλλο ...δεν ξέρω τι να σκεφτώ...ακόμα κ σε αυτό 3 γιατροί μου είπαν ότι δεν λειτουργεί απογορευτηκο...αλλά δεν ξέρω ηλικρεινα...διάβαζα κ στο ίντερνετ οτι μπορεί με αντίσταση ινσουλίνης να μην μπορεί να γίνει εμφύτευση κ δεν ξέρω τι να σκεφτώ...θα πάω πάλι...έτσι κ αλλιώς δεν έχω εμβυα στην άκρη...θα παω για νέα διέγερση από Σεπτέμβριο άρα μέχρι τοτε αν κάτι είναι να το φτιάξω...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Δε βγαινει άκρη κοπελ μου μη ψαχνεις τίποτα έγω με fsh 18,5 κ αμη 0,3 εκανα εξαιρετικες βλαστοκυστες  με φυσικους που μαζευα κ με φαρμακα ειχα ακαταλληλα .έχει παρει κ απο μενα 2 ωαρια σε φυσικο αλλά μονο το ενα ειχε γονιμοποιηθει..ολα θα πανε καλα ! Απλα σπερματεγχυση για μενα δεν αξιζει καν..

Τα καλά τα έκανες με τελείως φυσικούς ή και με τα χαπάκια; Εμένα μου είπε να πάρω Femara για τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

SOS ξέρει καμιά πού μπορώ να βρω Femara? Δεν το έχει κανένα φαρμακείο εκεί που μένω.

Ευχαριστώ 

Καλημέρα!
Δεν μπορούν να στο παραγγείλουν τα φαρμακεία;
Μπορώ να σου στείλω εγώ. Που μένεις; Φαντάζομαι δεν είσαι Αθήνα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

SOS ξέρει καμιά πού μπορώ να βρω Femara? Δεν το έχει κανένα φαρμακείο εκεί που μένω.

Ευχαριστώ 

Πρέπει να έχω στο σπίτι, είμαι Θεσσαλονίκη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marmaki είπε:

Καλημέρα!
Δεν μπορούν να στο παραγγείλουν τα φαρμακεία;
Μπορώ να σου στείλω εγώ. Που μένεις; Φαντάζομαι δεν είσαι Αθήνα. 

Στην πόλη που είμαι μου είπαν όλοι ότι δεν υπάρχουν! Ευτυχώς βρήκα στην Αθήνα, οπότε θα προσπαθήσω να τα πάρω. Χίλια ευχαριστώ!

πρίν από 4 λεπτά , Alex@ είπε:

Πρέπει να έχω στο σπίτι, είμαι Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ πάρα πολύ, αλλά τα βρήκα τελικά! 💜

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Μου έδωσε να περνώ το glucophage αλλά δυστηχως μου έφερνε πολύ τάση για εμετό κ πόνο στο στομάχι κ έτσι το σταμάτησα...μου είχε πει ότι μονο για 3 μήνες θα το έπερνα σαν βοήθεια γιατί δεν έβλεπε κάποιο πρόβλημα μιας κ η καμπυλη ζαχάρου ήταν μια χαρά...απλά μόνο για την ινσουλίνη θα μου το εδεινε...ήταν μέσα στα όρια η ινσουλίνη απλα στα υψηλά επίπεδα ..όχι όμως εκτός ορίων...κ έτσι μου το έδωσε για λίγο...εγώ έχω πάλι την άλλη εβδομάδα ραντεβού ξανά μαζί του...ίσως του ζητήσω να μου αλλάξει αυτό που μου έδωσε κ να πάρω κάτι άλλο ...να μην με πειράζει....

Δεν μου βρίσκουν τίποτα άλλο ...δεν ξέρω τι να σκεφτώ...ακόμα κ σε αυτό 3 γιατροί μου είπαν ότι δεν λειτουργεί απογορευτηκο...αλλά δεν ξέρω ηλικρεινα...διάβαζα κ στο ίντερνετ οτι μπορεί με αντίσταση ινσουλίνης να μην μπορεί να γίνει εμφύτευση κ δεν ξέρω τι να σκεφτώ...θα πάω πάλι...έτσι κ αλλιώς δεν έχω εμβυα στην άκρη...θα παω για νέα διέγερση από Σεπτέμβριο άρα μέχρι τοτε αν κάτι είναι να το φτιάξω...

Καμια φορα ψάχνουμε και ψάχνουμε μπας και μπορέσουμε να εξηγήσουμε το γιατί δεν πέτυχε η εμβρυομεταφορα αφού είναι όλα καλα και να μπορέσουμε να το διορθώσουμε για την επόμενη. Και εγω ψαχνω σ εμενα γιατί οι εξετάσεις μου είναι όλες πολύ καλές. Εγω ξεκίνησα εδώ και 1,5 μήνα το glucophage γιατί φαινόταν από τις καμπύλες να κάνω λιγη υπογλικαιμια (στην εγκυμοσύνη που ειχα κανει 3 καμπύλες, καμια δεν είχε δείξει υπογλικαιμια). Αυτό φαινόταν στις καμπύλες πριν την εξωσωματική. Δυστυχως το μωρό το χάσαμε. Οποτε αν εχω κάποιο θέμα με αντίσταση στην ινσουλίνη, έμεινα έγκυος. Τωρα που μου το έδωσε ο γιατρός είπε ότι έχει εμπειρικά ότι βοηθαει. Ταυτόχρονα εχω εδώ και 3 μήνες περίπου που παίρνω fertilimax και ovamax που είναι για τη ποιότητα και τη ποσότητα των ωαρίων γιατί μάλλον υποψιάζονται κακή ποιότητα ωαρίων που αυτό δεν φαίνεται από εξετάσεις. Μάλλον τον άλλο μήνα πάω για διέγερση οποτε θα σας πω και πως θα πάει αυτή τη φορα. 
 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καμια φορα ψάχνουμε και ψάχνουμε μπας και μπορέσουμε να εξηγήσουμε το γιατί δεν πέτυχε η εμβρυομεταφορα αφού είναι όλα καλα και να μπορέσουμε να το διορθώσουμε για την επόμενη. Και εγω ψαχνω σ εμενα γιατί οι εξετάσεις μου είναι όλες πολύ καλές. Εγω ξεκίνησα εδώ και 1,5 μήνα το glucophage γιατί φαινόταν από τις καμπύλες να κάνω λιγη υπογλικαιμια (στην εγκυμοσύνη που ειχα κανει 3 καμπύλες, καμια δεν είχε δείξει υπογλικαιμια). Αυτό φαινόταν στις καμπύλες πριν την εξωσωματική. Δυστυχως το μωρό το χάσαμε. Οποτε αν εχω κάποιο θέμα με αντίσταση στην ινσουλίνη, έμεινα έγκυος. Τωρα που μου το έδωσε ο γιατρός είπε ότι έχει εμπειρικά ότι βοηθαει. Ταυτόχρονα εχω εδώ και 3 μήνες περίπου που παίρνω fertilimax και ovamax που είναι για τη ποιότητα και τη ποσότητα των ωαρίων γιατί μάλλον υποψιάζονται κακή ποιότητα ωαρίων που αυτό δεν φαίνεται από εξετάσεις. Μάλλον τον άλλο μήνα πάω για διέγερση οποτε θα σας πω και πως θα πάει αυτή τη φορα. 
 

Σήμερα είχα ραντεβού στο Ιασώ...εμένα δυστηχως αυτό το φάρμακο με πειραξε τρελά κ έτσι το σταμάτησα...μου είπαν όμως επειδή δεν έχω ιδιαίτερο θέμα εάν λιγάκι προσέχω ( μην τρώω γλυκά κάθε μέρα δηλαδη) όλα θα πάνε καλά ...όλα ωραία καλά μου τα είπαν..κανένα θέμα δεν έχουμε μας ειπαν( αυτά μας τα είχε πει κ η κ Οικονομοπουλου από το Έλενας) είναι θέμα χρόνου κ θα έρθει...η ποιότητα ωαριων μας είπαν άψογη ..το σπερμα επισης...τωρα τι να πω δεν ξερω αληθεια...Καμια φορά αυτό το όλα είναι άψογα μου χτυπάει τόσο ασχημα...ολα καλά κ όμως τιποτα...Ισως δεν ήταν να έρθει για εμάς τωρα...υπάρχουν κοπέλες με θέματα κ όμως πιανουν με την πρώτη κ κοπέλες που δεν έχουν τίποτα κ όμως δεν πιάνουν...ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν γιατί γίνεται αυτό....

Ρώτησα τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ από εξετάσεις κ μου είπαν ότι δεν έχω κάτι άλλο να δούμε...υπομονή ..Σεπτέμβριο θα κανω κ εγώ νεα διεγερση με περισσότερα φάρμακα γιατί την άλλη φορά είχαμε κάνει με πολύ μικρή δόση είχαμε πάρει μόνο 3 τα οποία μας έδωσαν 3 άψογα έμβρυα 3 ημερών grade 1 αλλά με μηδενικές χοριακες...τώρα λέμε να πάμε πιο δυναμικά να πάρουμε περισσότερα πρώτα ο Θεός...θα δείξει...

Εχω διαβάσει παλιότερα που είχες γράψει ...ξέρω ότι έχεις χάσει ένα παιδάκι...σου εύχομαι από την ψυχή μου ότι σας πήραν τα άλλα χρονια να σας τα φερει τώρα δίπλα με χαρές πίσω...από την καρδιά μου να σας πάνε ολα τέλεια!!!

Υ.γ αυτές οι βιταμίνες ειναι πολύ καλές έπερνα κ εγώ παλιά ( στην εγκυμοσύνη που έχασα αυτές επερνα πριν μείνω έγκυος φυσιολογικά)τώρα περνώ άλλες ...θα δω μήπως ξανά πάρω τις ίδιες...άσκηση μου είπε...πράσινο τσάι κ όχι στρες ...αυτά είναι για το καλοκαίρι μου η συνταγή γιατρού....αάαα κ πολύ σεξ....χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Pagor είπε:

Σήμερα είχα ραντεβού στο Ιασώ...εμένα δυστηχως αυτό το φάρμακο με πειραξε τρελά κ έτσι το σταμάτησα...μου είπαν όμως επειδή δεν έχω ιδιαίτερο θέμα εάν λιγάκι προσέχω ( μην τρώω γλυκά κάθε μέρα δηλαδη) όλα θα πάνε καλά ...όλα ωραία καλά μου τα είπαν..κανένα θέμα δεν έχουμε μας ειπαν( αυτά μας τα είχε πει κ η κ Οικονομοπουλου από το Έλενας) είναι θέμα χρόνου κ θα έρθει...η ποιότητα ωαριων μας είπαν άψογη ..το σπερμα επισης...τωρα τι να πω δεν ξερω αληθεια...Καμια φορά αυτό το όλα είναι άψογα μου χτυπάει τόσο ασχημα...ολα καλά κ όμως τιποτα...Ισως δεν ήταν να έρθει για εμάς τωρα...υπάρχουν κοπέλες με θέματα κ όμως πιανουν με την πρώτη κ κοπέλες που δεν έχουν τίποτα κ όμως δεν πιάνουν...ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν γιατί γίνεται αυτό....

Ρώτησα τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ από εξετάσεις κ μου είπαν ότι δεν έχω κάτι άλλο να δούμε...υπομονή ..Σεπτέμβριο θα κανω κ εγώ νεα διεγερση με περισσότερα φάρμακα γιατί την άλλη φορά είχαμε κάνει με πολύ μικρή δόση είχαμε πάρει μόνο 3 τα οποία μας έδωσαν 3 άψογα έμβρυα 3 ημερών grade 1 αλλά με μηδενικές χοριακες...τώρα λέμε να πάμε πιο δυναμικά να πάρουμε περισσότερα πρώτα ο Θεός...θα δείξει...

Εχω διαβάσει παλιότερα που είχες γράψει ...ξέρω ότι έχεις χάσει ένα παιδάκι...σου εύχομαι από την ψυχή μου ότι σας πήραν τα άλλα χρονια να σας τα φερει τώρα δίπλα με χαρές πίσω...από την καρδιά μου να σας πάνε ολα τέλεια!!!

Υ.γ αυτές οι βιταμίνες ειναι πολύ καλές έπερνα κ εγώ παλιά ( στην εγκυμοσύνη που έχασα αυτές επερνα πριν μείνω έγκυος φυσιολογικά)τώρα περνώ άλλες ...θα δω μήπως ξανά πάρω τις ίδιες...άσκηση μου είπε...πράσινο τσάι κ όχι στρες ...αυτά είναι για το καλοκαίρι μου η συνταγή γιατρού....αάαα κ πολύ σεξ....χαχαχαχα

Και σ εσάς να πάνε όλα καλα και σύντομα να αποκτήσετε παιδάκι!!! 
προτεινω για άσκηση στο YouTube τη growwithjo. Είναι πολύ διασκεδαστική!!! Εμενα μου αρέσει πολύ και παραμένω συνεπής!

οποτε καλοκαιράκι, θάλασσα και το αγόρι σου!!! 
υπομονη και προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο μπορείς!! 😘😘😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2023 at 8:20 ΜΜ, Fay_ είπε:

Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα. Ενημέρωσα την ενδοκρινολόγο κ περιμένω να με πάρει τηλ. Όποτε δεν έχω μιλήσει ακόμα. Εχω στεναχωρηθεί όμως γιατί σήμερα αδιαθέτησα όποτε έχουμε σκοπό να κάνουμε ωοληψια τις επόμενες μέρες (αν κ εφόσον μεγαλώνει δλδ) κ τώρα έκατσε αυτό. 

Καλημέρα!! Μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε!!! Εμένα κανένας γιατρός δεν μ έχει πει ότι ο θυρεοειδής είναι 'επικίνδυνος ' για τις διαδικασίες που κανουμε. Πιστεύω με ένα χάπι θα ρυθμιστεί σύντομα αλλά και να μην γίνει δεν νομίζω ότι επηρεάζει τα ωάρια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2023 at 10:08 ΠΜ, Ιουλιέτα είπε:

Τα καλά τα έκανες με τελείως φυσικούς ή και με τα χαπάκια; Εμένα μου είπε να πάρω Femara για τον επόμενο μήνα.

Τα εξαιρετικα τα πηρα με σκέτους φυσικους κ μια αλλη φορα με 150 μοναδες Περγκοβερις καθε μερα για 6 μερες οπου κ κατεβασα 2 ωαρια που γινανε κ τα 2 βλαστοκυστες ΑΒ. του ειχα προτεινει κ γω χαπια τυπου κλομιφαινη κ φεμαρα κ μου ειχε πει οτι δε κάνουν για μενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς 💪!

Λοιπόν βρίσκομαι στην 5η μέρα διέγερσης με γκοναλ 200 μνδ, σήμερα από το πρωί ξεκίνησα και orgalutran, αλλά δεν νιώθω τίποτα, ούτε πρήξιμο, φούσκωμα, τίποτα!! 

Είναι φυσιολογικό; γιατί με αγχώνει 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex@ said:

Κορίτσια καλησπέρα! Στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς 💪!

Λοιπόν βρίσκομαι στην 5η μέρα διέγερσης με γκοναλ 200 μνδ, σήμερα από το πρωί ξεκίνησα και orgalutran, αλλά δεν νιώθω τίποτα, ούτε πρήξιμο, φούσκωμα, τίποτα!! 

Είναι φυσιολογικό; γιατί με αγχώνει 

@Alex@ ούτε εγώ ένιωθα κάποιο ιδιαίτερο πρήξιμο ή φούσκωμα και τις δυο φορές. Έχω την εντύπωση ότι πρήξιμο νιωθεις πιο μετά και ιδιαίτερα όταν έχεις πάρα πολλά ωοθυλάκια.
Είσαι πολύ νωρίς ακόμα στη διαδικασία. Μην αγχώνεσαι και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Θετικές σκέψεις μόνο! Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου, μέσα από την καρδιά μου ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...