Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Αχ κ δεν μ αρέσει καθολουυυυυυ😹 βοηθάει ;

Καλή επιτυχία!!! Να είναι το τυχερό σου. 

Κάνε ουακαμόλε! Σαν συνοδευτικό ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

3 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Αχ κ δεν μ αρέσει καθολουυυυυυ😹 βοηθάει ;

Εγώ το κρύβω μέσα στα smoothie ... Βάζω φρούτα (ανανά, μπανάνα, φράουλα, πεπόνι κλπ), ελάχιστο μέλι, γάλα, πρόσθετω κ αβοκάντο κ λίγο κανέλλα κ το πίνω εξαιρετικά ευχάριστα 🤣 Άσε που κοροιδευομαι κ στο κομμάτι του γλυκού 😉

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Lela79 είπε:

Εγώ το κρύβω μέσα στα smoothie ... Βάζω φρούτα (ανανά, μπανάνα, φράουλα, πεπόνι κλπ), ελάχιστο μέλι, γάλα, πρόσθετω κ αβοκάντο κ λίγο κανέλλα κ το πίνω εξαιρετικά ευχάριστα 🤣 Άσε που κοροιδευομαι κ στο κομμάτι του γλυκού 😉

Λένε ανανά να αποφεύγουμε γιατί το εσωτερικό του (το σκληρό κομμάτι) έχει μια ουσία που ειδικοί λένε ότι προκαλούν συσπάσεις. Είναι από τα φρούτα που αποφεύγονται και στη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Αχ κ δεν μ αρέσει καθολουυυυυυ😹 βοηθάει ;

Ναι βοηθάει ετσι ξέρω και εγω, μπορείς να το λιώνεις μαζί με βραστό αυγο και να το βάζεις πάνω σε μια φέτα ψωμιού ολικής. Οτι πρέπει για πρωινό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Xristina96 είπε:

Λένε ανανά να αποφεύγουμε γιατί το εσωτερικό του (το σκληρό κομμάτι) έχει μια ουσία που ειδικοί λένε ότι προκαλούν συσπάσεις. Είναι από τα φρούτα που αποφεύγονται και στη εγκυμοσύνη.

Αλήθεια ; Πρώτη φορά το ακούω αυτό ... Εγώ έχω ακούσει κ διαβάσει εδώ ότι βοηθάει πολύ στην εμφύτευση... Αλλα οκ ας μη βάλει ανανά αν ισχύει κάτι τέτοιο...  ούτως ή άλλως κ εγώ μισή φέτα στρογγυλή από κομμένο ανανά σε ροδελες βάζω στο smoothie δε βάζω καμία μεγαλη ποσότητα ... Επίσης το εσωτερικό σκληρό κομμάτι δε τρώγεται .... Εγώ τουλάχιστον αγοράζω τον ανανά καθαρισμένο σε ροδελες στο σούπερ κ το κομμάτι αυτό έχει αφαιρεθεί. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Alex@ είπε:

Ναι βοηθάει ετσι ξέρω και εγω, μπορείς να το λιώνεις μαζί με βραστό αυγο και να το βάζεις πάνω σε μια φέτα ψωμιού ολικής. Οτι πρέπει για πρωινό 

Κι εγώ έτσι το τρώω, προσθέτω και Κοτατζ. Λίγες σταγόνες ελαιόλαδο και λίγο αλάτι. Πολύ χορταστικό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Neverstop είπε:

Κι εγώ έτσι το τρώω, προσθέτω και Κοτατζ. Λίγες σταγόνες ελαιόλαδο και λίγο αλάτι. Πολύ χορταστικό! 

Και εγώ αλλά δεν το έγραψα γτ δεν ξέρω αν το κοτατζ κάνει στην εγκυμοσύνη!! 🤣🤣

Είσαι πολύ φίλη μου! 🤣🤣

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lela79 είπε:

Αλήθεια ; Πρώτη φορά το ακούω αυτό ... Εγώ έχω ακούσει κ διαβάσει εδώ ότι βοηθάει πολύ στην εμφύτευση... Αλλα οκ ας μη βάλει ανανά αν ισχύει κάτι τέτοιο...  ούτως ή άλλως κ εγώ μισή φέτα στρογγυλή από κομμένο ανανά σε ροδελες βάζω στο smoothie δε βάζω καμία μεγαλη ποσότητα ... Επίσης το εσωτερικό σκληρό κομμάτι δε τρώγεται .... Εγώ τουλάχιστον αγοράζω τον ανανά καθαρισμένο σε ροδελες στο σούπερ κ το κομμάτι αυτό έχει αφαιρεθεί. 

Έτσι έχω διαβάσει. Καλά εγώ το τρώω το σκληρό όπως στο καρπούζι το λαχανί πριν γίνει πράσινο χαχαχχαχα σαν την αγελάδα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Και εγώ αλλά δεν το έγραψα γτ δεν ξέρω αν το κοτατζ κάνει στην εγκυμοσύνη!! 🤣🤣

Είσαι πολύ φίλη μου! 🤣🤣

Γιατί να μην κάνει?? Μην λες τέτοια φίλη μου 😁😅

Link to comment
Share on other sites

Αααααα κορίτσια πολύ ααα ευχαριστώ για τος ιδέες !! Θα το φάω κ αυτό τι να κάνω (το αβοκάντο )!! Χαχαχαχα 

Έλεγα πως νόμιζα πως σταμάτησαν οι ενέσεις αλλά με ξεκίνησε από εχθές prolutex & Ivor  συν υποθετα Cyclogest κ αυτές οι δυο ενέσεις με πονάνε πιο πολύ από αυτές που έκανα για την διέγερση ! 

κ δεν μπαίνουν το ίδιο κ στο δέρμα ! Ένα δραμα 😂😂😂

κοιταγα την κοιλιά μου εχθές κ έλεγα σπορε το καλό που σου θέλω γατζωσου μονάκριβο μου γιατί αλλιώς ουε κ αλίμονο 😂😂😂😂

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια!!!🌸

εκανα εμβρυομεταφορα 1 εμβρυακι 3 ημερών το Σάββατο . Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι ότι σε όλες σας είχαν δώσει αντιθρομβωτικη θεραπεία μετά; Εμένα δεν μου έδωσε κάτι , μόνο προγεστερονη utrogestan & cyclogest.

Βέβαια το 2020 επειδή έπρεπε μετά από χειρουργείο ενδομητριωσης να παίρνω αντισυλληπτικά , είχα κάνει εξέταση θρόμβο φιλίας και ήταν οκ. 
Μέσα σε όλο το άγχος σφηνωθηκε και αυτό τώρα στο μυαλό μου 🫤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Liony είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!🌸

εκανα εμβρυομεταφορα 1 εμβρυακι 3 ημερών το Σάββατο . Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι ότι σε όλες σας είχαν δώσει αντιθρομβωτικη θεραπεία μετά; Εμένα δεν μου έδωσε κάτι , μόνο προγεστερονη utrogestan & cyclogest.

Βέβαια το 2020 επειδή έπρεπε μετά από χειρουργείο ενδομητριωσης να παίρνω αντισυλληπτικά , είχα κάνει εξέταση θρόμβο φιλίας και ήταν οκ. 
Μέσα σε όλο το άγχος σφηνωθηκε και αυτό τώρα στο μυαλό μου 🫤

Καλημέρα. Και εγώ έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και είμαι οκ αλλά μου δίνουν κανονικά αντιπηκτικές. Όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι τις βάζουν λόγω των πολλών φαρμάκων που παίρνουμε στην αρχή. Μην ανησυχείς όμως, προφανώς δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί άρα δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη. Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλημέρα. Και εγώ έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και είμαι οκ αλλά μου δίνουν κανονικά αντιπηκτικές. Όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι τις βάζουν λόγω των πολλών φαρμάκων που παίρνουμε στην αρχή. Μην ανησυχείς όμως, προφανώς δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί άρα δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη. Καλή επιτυχία!!!

Σε Ευχαριστω πολυ  για την απαντηση🙂

θα προσπαθήσω να μην χάνω την εμπιστοσυνη μου στο γιατρο ..🙄

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Γιατί να μην κάνει?? Μην λες τέτοια φίλη μου 😁😅

Λόγω της καζεινης που έχει αλλά είναι υψηλής ποιότητας πρωτεΐνη, οπότε ίσως να κάνει κ καλό, πάντα ρωτάμε τον γιατρό μας σε αυτά βέβαια. ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Liony είπε:

Σε Ευχαριστω πολυ  για την απαντηση🙂

θα προσπαθήσω να μην χάνω την εμπιστοσυνη μου στο γιατρο ..🙄

Πάντως κ εγώ όταν έκανα την εμβρυομεταφορα ήμουν με άλλες δυο κοπέλες μαζί που ήμασταν κ στην ωοληψια πάρεα & κοιτούσαμε τα φάρμακα που μας έδωσε ο ιδιος γιατρός. Σκέψου εμένα μου έχει βάλει προγεστερονη (ενέσιμη κ υπόθετο ) κ αντιπηκτική, στην άλλη κοπέλα αλοιφή προγεστερονης, χαπι medrol κ Σαλοσπίρ χωρίς να της δώσει κάτι άλλο. Και στην Τρίτη κοπέλα πάλι διαφορετικά. Δεν ξέρω πως τα βγάζουν και τι κάνουν αυτοί είναι οι επιστήμονες ! Απλά καταλαβαίνω πως ο κανόνας είναι προγεστερονη (αν εξαίρετου μορφής) κ κάποιας μορφής αντιπηκτικό. Τώρα εσυ αφού έχεις κάνει εξέταση θρομβοφιλιας γι αυτό ίσως δεν σου έβαλε. Εγώ ας πούμε δεν έχω κάνει εξέταση για θρομβοφιλια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...