Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια, ερωτηση: έτυχε σε κάποια μετά από νάρκωση (έκανα υστεροσκοπηση την περασμένη Δευτέρα) να αλλοιωθεί η γεύση της?? Από την επόμενη της εξέτασης μου φαίνονται όλα άνοστα, έχω γεύση αλλά είναι σα να έχει ελαττωθεί.... Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι μπορεί να συμβεί.. Covid δεν είναι έκανα 2 τεστ.. Αύριο θα πάω στο γιατρό να δω τι θα μου πει κ αυτός.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Aangelika8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ερωτηση: έτυχε σε κάποια μετά από νάρκωση (έκανα υστεροσκοπηση την περασμένη Δευτέρα) να αλλοιωθεί η γεύση της?? Από την επόμενη της εξέτασης μου φαίνονται όλα άνοστα, έχω γεύση αλλά είναι σα να έχει ελαττωθεί.... Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι μπορεί να συμβεί.. Covid δεν είναι έκανα 2 τεστ.. Αύριο θα πάω στο γιατρό να δω τι θα μου πει κ αυτός.... 

Προσωπικά μου έχει τύχει πριν πολλά χρόνια μετά από ολική νάρκωση να έχω άθλια γεύση για 1-2 μέρες..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , xristinakarr είπε:

Προσωπικά μου έχει τύχει πριν πολλά χρόνια μετά από ολική νάρκωση να έχω άθλια γεύση για 1-2 μέρες..

 

Εγώ μετράω ήδη 9 μέρες.... Κ δε βλέπω βελτίωση... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

στο ίδιο... τι λάθος να έγινε; μην μου λες τέτοια τώρα, δεν μπορώ να το διαχειριστώ ρε συ

Ότι και να πω είναι λίγο..καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου και την απογοήτευση σου..προσπάθησε να μείνεις σε αυτό που σου λένε ότι αυτός ο αριθμός δεν καθορίζει το αν θα γίνεις μανούλα. Λυπαμαι πολύ πάντως..τραβάμε τόσα και ο φόβος είναι πραγματικά μεγάλος μη σταθεί κάτι εμποδιο.. καλο κουραγιο!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από τον δοκιμαστικό υπέρηχο με σικλακουρ...το ενδομήτριο μόνο 6!τα έχω φτύσει πραγματικά ψυχολογικά ....θα κάνουμε υστεροσκοπηση.νομιζω κάθε μέρα απομακρύνομαι απ' το όνειρο 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 10:53 AM, TaxAgg said:

Κορίτσια 2 γονιμοποιήθηκαν.. την Πέμπτη κάνουμε εμβρυομεταφορα. 

Κορίτσι μου καλή επιτυχία για την εμβρυομεταφορά σου αύριο!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι τα τυχερά σου! 💓

@Alex@, @Σποράκι, @Neverstop, @Blue Velvet, @Katiamaxiking, @Ιουλιέτα, @Soho24 σας ευχαριστώ πραγματικά που μου δώσατε κουράγιο και που μοιραστήκατε τις ιστορίες σας για επιτυχημένες εγκυμοσύνες με τιμή ΑΜΗ χαμηλότερη από την δική μου, κάπως αναθάρρησα. Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που την έκανα. Με πήρε και ο γιατρός, μου είπε να μην ανησυχώ, εμείς πάμε να δούμε τι θα μας δώσουν οι ωοθήκες. Μου είπε επίσης ότι η τιμή της ΑΜΗ μπορεί να επηρεάστηκε ελαφρά από το γεγονός ότι το αίμα για την εξέταση πάρθηκε ενώ έχω τις τρεις κύστες και τόσο μεγάλη Ε2. 

Απλά ελπίζω να φύγουν οι κύστες μέχρι τον επόμενο κύκλο και να μπορέσω να προχωρήσω με το νέο πρωτόκολλο τον Ιούλιο. Αν πάω στον επόμενο υπέρηχο και δεν έχουν φύγει οι κύστες, και πάω μετά για Σεπτέμβρη, εντάξει, πιστεύω το άγχος θα χτυπήσει κόκκινο. Πραγματικά, θέλω από κάπου ένα θετικό νέο, έχει πέσει η ψυχολογία μου αρκετά. Σας ευχαριστώ όλες! 💖

  • Καλή τύχη! 7
  • Δύναμη! 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Lotos είπε:

Κορίτσια γύρισα από τον δοκιμαστικό υπέρηχο με σικλακουρ...το ενδομήτριο μόνο 6!τα έχω φτύσει πραγματικά ψυχολογικά ....θα κάνουμε υστεροσκοπηση.νομιζω κάθε μέρα απομακρύνομαι απ' το όνειρο 

Τι μέρα είσαι; Εγώ ξεκινάω χαμηλά και σιγά σιγά ανεβαίνει. Η υστεροσκοπηση σε τι θα βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Τι μέρα είσαι; Εγώ ξεκινάω χαμηλά και σιγά σιγά ανεβαίνει. Η υστεροσκοπηση σε τι θα βοηθήσει;

21η δεν έχω κύκλο σικλακουρ έπαιρνα ...γτ έχω σπω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lotos είπε:

21η δεν έχω κύκλο σικλακουρ έπαιρνα ...γτ έχω σπω..

Χμμμ, όντως είναι λίγο οριακό. Μήπως όμως να βλέπατε και κάνα δυο κύκλους ακόμα; Επίσης ξέρω και από άλλες κοπέλες με ίδια περίπτωση που έπαιρναν φεμαρα και πήγαιναν με φυσικό κύκλο. Στην πορεία μπορείς να προσθέσεις και σικλακιουρ για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σποράκι είπε:

Χμμμ, όντως είναι λίγο οριακό. Μήπως όμως να βλέπατε και κάνα δυο κύκλους ακόμα; Επίσης ξέρω και από άλλες κοπέλες με ίδια περίπτωση που έπαιρναν φεμαρα και πήγαιναν με φυσικό κύκλο. Στην πορεία μπορείς να προσθέσεις και σικλακιουρ για βοήθεια.

Πφφφφ δεν ξέρω τι συμβαίνει!!!!είχα παλιά πλ καλό..φοβάμαι γτ ειχα αποξεσεις...νιώθω πως δεν έχω άλλες αντοχές ειλικρινά .ακόμη και τα φεμαρα σε εμένα δε δουλεύουν ..το Σάββατο θα κάνω υστεροσκοπηση..Σκέφτομαι ακόμη τη λύση παρένθετης ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lotos είπε:

Πφφφφ δεν ξέρω τι συμβαίνει!!!!είχα παλιά πλ καλό..φοβάμαι γτ ειχα αποξεσεις...νιώθω πως δεν έχω άλλες αντοχές ειλικρινά .ακόμη και τα φεμαρα σε εμένα δε δουλεύουν ..το Σάββατο θα κάνω υστεροσκοπηση..Σκέφτομαι ακόμη τη λύση παρένθετης ...

Λύσεις υπάρχουν πολλές απλά μην τρελαίνεσαι αυτή τη στιγμή. Θέλει λίγο παρακολούθηση αλλά δεν σημαίνει ότι και με έξι ενδομήτριο απαγορεύεται να προχωρήσεις. Θα βρεθεί ο καλός ο μήνας 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarGe2022 είπε:

Κορίτσι μου καλή επιτυχία για την εμβρυομεταφορά σου αύριο!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι τα τυχερά σου! 💓

@Alex@, @Σποράκι, @Neverstop, @Blue Velvet, @Katiamaxiking, @Ιουλιέτα, @Soho24 σας ευχαριστώ πραγματικά που μου δώσατε κουράγιο και που μοιραστήκατε τις ιστορίες σας για επιτυχημένες εγκυμοσύνες με τιμή ΑΜΗ χαμηλότερη από την δική μου, κάπως αναθάρρησα. Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που την έκανα. Με πήρε και ο γιατρός, μου είπε να μην ανησυχώ, εμείς πάμε να δούμε τι θα μας δώσουν οι ωοθήκες. Μου είπε επίσης ότι η τιμή της ΑΜΗ μπορεί να επηρεάστηκε ελαφρά από το γεγονός ότι το αίμα για την εξέταση πάρθηκε ενώ έχω τις τρεις κύστες και τόσο μεγάλη Ε2. 

Απλά ελπίζω να φύγουν οι κύστες μέχρι τον επόμενο κύκλο και να μπορέσω να προχωρήσω με το νέο πρωτόκολλο τον Ιούλιο. Αν πάω στον επόμενο υπέρηχο και δεν έχουν φύγει οι κύστες, και πάω μετά για Σεπτέμβρη, εντάξει, πιστεύω το άγχος θα χτυπήσει κόκκινο. Πραγματικά, θέλω από κάπου ένα θετικό νέο, έχει πέσει η ψυχολογία μου αρκετά. Σας ευχαριστώ όλες! 💖

Αγαπημένη μου, θα σε επιπλήξω σφόδρα! Όχι, όχι και πάλι όχι! Δεν είναι ψυχολογία αυτή! Με αυτό το σκεπτικό, θα περάσεις έναν ολόκληρο μήνα μέσα στην τρελή αγωνία για το αν θα έχουν φύγει οι κύστες τον Ιούλιο. Πόσο μπορεί να σε βοηθήσει αυτό? Και εγώ σου λέω ότι άντε και δεν έφυγαν. Με το χέρι στην καρδιά, πόση ζημιά θα υποστείς από αυτό? Καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ την αγωνία σου, πηγάζει κυρίως από τη λαχτάρα να αποκτήσεις το μωράκι σου. Όλες το ίδιο νιώθουμε. Η όλη φασούλα όμως είναι πολυυυυυυ της υπομονής. Δεν σου κρύβω ότι κατά διαστήματα με πιάνει πανικός. Διαβάζω στο διαδίκτυο για ποσοστά γεννήσεων (όχι κυήσεων, γεννήσεων υγιών βρεφών) για γυναίκες άνω των 40 και νιώθω ότι θέλω να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά τώρα, χθες, πρόπερσι! Υπάρχουν τόσοι πολλοί παράγοντες που μπορούν να μας πιέσουν ασφυκτικά, αλλά δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας. Δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε ότι χρειαζόμαστε πολλή υπομονή και άπειρη αισιοδοξία. Σου στέλνω έναν σκασμό θετικής ενέργειας, με την ευχή να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...