Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ, δίκιο έχετε βρε κορίτσια αλλά κάπως μου ήρθε. Μακάρι να είναι η τυχερή μου!!!

Μια χαρά είναι το εμβρυακι σου, τα Α και τα Β δίνουν καλά ποσοστά εγκυμοσύνης και αυτό σε ενδιαφέρει μόνο, εξάλλου είναι ενδεικτική η βαθμολογία αυτή, το σημαντικό είναι να είναι υγιές και η εξέλιξη μετα. Έχω μεταφέρει 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ με μηδενική χοριακη, άλλες δυο 5ΑΑ που κατέληξε σε παλινδρομη λογω χρωμοσωμικων και τώρα είμαι έγκυος από βλαστοκυστη 5ΑΒ ενώ στην ίδια διέγερση είχα και άλλες δύο 5ΑΑ που βρέθηκε ότι είχαν χρωμοσωμικες. Οποτε δεν έχει καμία σημασία,  το σημαντικό είναι να μαζέψεις βλαστοκυστες για να αυξήσεις τις πιθανότητες εγκυμοσύνης. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nels είπε:

Μια χαρά είναι το εμβρυακι σου, τα Α και τα Β δίνουν καλά ποσοστά εγκυμοσύνης και αυτό σε ενδιαφέρει μόνο, εξάλλου είναι ενδεικτική η βαθμολογία αυτή, το σημαντικό είναι να είναι υγιές και η εξέλιξη μετα. Έχω μεταφέρει 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ με μηδενική χοριακη, άλλες δυο 5ΑΑ που κατέληξε σε παλινδρομη λογω χρωμοσωμικων και τώρα είμαι έγκυος από βλαστοκυστη 5ΑΒ ενώ στην ίδια διέγερση είχα και άλλες δύο 5ΑΑ που βρέθηκε ότι είχαν χρωμοσωμικες. Οποτε δεν έχει καμία σημασία,  το σημαντικό είναι να μαζέψεις βλαστοκυστες για να αυξήσεις τις πιθανότητες εγκυμοσύνης. 

Αν επιτρέπεται πόσες είχες μαζέψει στην τελευταία διέγερση ,τις πηγές για προεμφ για να δεις πως είχαν χρωμ ανωμαλίες ??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Faith22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σας διαβάζω πάνω από 1,5 χρόνο αλλά μετά την τελευταία μου αποτυχία πήρα λίγο απόσταση από όλα οπότε έχω περίπου 6μηνο να μάθω νέα σας.

Ήθελα να ρωτήσω γιατί είμαι κ ανυπόμονη κ δεν μπορώ να περιμένω το ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο.Εκανα εξετάσεις για βιταμίνες κ θυροειδή προχθές, επιτέλους μετά από 2 χρόνια η βιταμίνη d πήγε 37 από 10,όμως η tsh μου είναι 2.89 ακόμη παρόλο το Τ4 50mg που παίρνω.Πιστευετε από την εμπειρία σας ότι μέχρι τέλος του μήνα που θα πάω για νέα προσπάθεια θα έχει πέσει κάτω απο 2.50 που την θέλουμε?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σίγουρα θα πέσει άμεσα αν σου αυξήσει λίγο τη δόση. Εμένα απο σχεδόν 4 έπεσε στο 1,50 μέσα σε 3 βδομάδες που ξεκίνησα το χάπι με δόση 50mg. Πιστεύω ότι και με 3 φορές τη βδομάδα να σου αυξήσει τη δόση στο 75 θα σου πέσει κάτω από 2 μέχρι τέλος του μήνα.

Just now, Lotos είπε:

Αν επιτρέπεται πόσες είχες μαζέψει στην τελευταία διέγερση ,τις πηγές για προεμφ για να δεις πως είχαν χρωμ ανωμαλίες ??

Είχα μαζεψει 5 στην τελευταία διέγερση και είχε μείνει και 1 από προηγούμενη. Ναι, τις έστειλα και τις 6 για προεμφυτευτικο γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω για άλλη παλλινδρομη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nels είπε:

Μια χαρά είναι το εμβρυακι σου, τα Α και τα Β δίνουν καλά ποσοστά εγκυμοσύνης και αυτό σε ενδιαφέρει μόνο, εξάλλου είναι ενδεικτική η βαθμολογία αυτή, το σημαντικό είναι να είναι υγιές και η εξέλιξη μετα. Έχω μεταφέρει 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ με μηδενική χοριακη, άλλες δυο 5ΑΑ που κατέληξε σε παλινδρομη λογω χρωμοσωμικων και τώρα είμαι έγκυος από βλαστοκυστη 5ΑΒ ενώ στην ίδια διέγερση είχα και άλλες δύο 5ΑΑ που βρέθηκε ότι είχαν χρωμοσωμικες. Οποτε δεν έχει καμία σημασία,  το σημαντικό είναι να μαζέψεις βλαστοκυστες για να αυξήσεις τις πιθανότητες εγκυμοσύνης. 

Σε ευχαριστώ πολύ, ξέρω ότι έχεις δίκιο,  θα πάρω τα πάνω μου σιγά σιγά. Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου 🥰

πρίν από 44 λεπτά , TaxAgg είπε:

Χμμ. Ναι μάλλον έχεις δίκιο. Σήμερα το πρωί μίλησα με τον εμβρυολογο κ μου είπε πως από τα 6 που μου πήραν εχθές γονιμοποιήθηκαν μόνο τα δυο γιατί τα αλλ δεν ήταν ώριμα δυστυχώς & του λέω πως συνεχίζουμε κ μου λέει την Πέμπτη το πρωί θα έρθεις να κάνουμε την εμβρυομεταφορα αυτών των δυο. 
δεν ρώτησα τίποτα άλλο γιατί τα έχασα. Ούτε τι ποιότητας είναι αυτά ούτε γιατί μου τα βάζουν 3 ημερών κ δεν περιμένουν πχ να γίνουν βλαστοκυατες (ούτε ξέρω με τι κριτήρια γίνεται αυτό). Είναι όλη η διαδικασία πρωτόγνωρη κ συνοδεύεται από πολύ φόβο. 
Προσπαθώντας να σκεφτώ θετικά, είπα στον άντρα μου ότι σε περίπτωση που δεν πάρουμε θετική χοριακη ή δεν προχωρήσει θα περάσουμε το καλοκαίρι μας με τρέλα και κορδέλα κ το ξαναβλέπουμε από Σεπτέμβρη. Δυστυχώς το κεφάλι μου δεν λειτουργεί αν δεν έχω κάνει το χειρότερο σενάριο κ δεν έχω βρει κ τρόπο αντιμετώπισης αυτού. Όποτε προσπαθώ μα σκεφτώ τι θα κάνω αν αποτύχουμε με σκοπό να είμαι αισιόδοξη! Του τρελού !

ευχομαι να μαζέψεις οοολα τα ωραία μέχρι την ετ σου το φθινόπωρο κ να γίνουν όλα γερά κ δυνατά !

Ποιότητα δεν γνωρίζουν σήμερα, θα σε ενημερώσουν την ημέρα της ετ. Επίσης επειδή ήταν δυο συνηθίζεται να τα βάζουν τριών ημερών. Να είναι τα τυχερά σου και σε λίγες μέρες να σου δίνουμε συγχαρητήρια!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα της ΑΜΗ που έκανα. Από 1.18 τον σεπτέμβριο, 0.41 τώρα. Γιατί τέτοια πτώση ρε κορίτσια, που οφείλεται τόσο πολύ;;; έχω παγώσει, είναι λες και με έχει χτυπήσει κεραυνός 

Την έκανες στο ίδιο εργαστήριο; Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος; 

3 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ ! Πρώτη εξωσωματική γενικότερα ναι.. 34 είμαι !

Καλη επιτυχία!!! Ευχομαι να είναι η πρώτη σου και τυχερή!!!

@Lotos ένα και καλο!! Πολύ καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Katiamaxiking said:

Την έκανες στο ίδιο εργαστήριο; Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος; 

στο ίδιο... τι λάθος να έγινε; μην μου λες τέτοια τώρα, δεν μπορώ να το διαχειριστώ ρε συ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σίγουρα θα πέσει άμεσα αν σου αυξήσει λίγο τη δόση. Εμένα απο σχεδόν 4 έπεσε στο 1,50 μέσα σε 3 βδομάδες που ξεκίνησα το χάπι με δόση 50mg. Πιστεύω ότι και με 3 φορές τη βδομάδα να σου αυξήσει τη δόση στο 75 θα σου πέσει κάτω από 2 μέχρι τέλος του μήνα.

Είχα μαζεψει 5 στην τελευταία διέγερση και είχε μείνει και 1 από προηγούμενη. Ναι, τις έστειλα και τις 6 για προεμφυτευτικο γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω για άλλη παλλινδρομη.

Και από τις 6 πόσες ήταν υγιείς?με το καλό το μωράκι σου !!προσπαθώ να δω στατιστικά ..εγώ σκέφτομαι πόσες πιθανότητες έχω 1/4 να είναι καλό...δεδομένου πως έχω σπω (φτωχότερη ποιότητα δλδ κ ιστορικο παλινδομων )αν κ 31

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarGe2022 είπε:

στο ίδιο... τι λάθος να έγινε; μην μου λες τέτοια τώρα, δεν μπορώ να το διαχειριστώ ρε συ

Πώς γίνεται τόσες πολλές από μας να έχουμε τόσο χαμηλή ΑΜΗ σε αυτή την ηλικία και χωρίς κανένα σύμπτωμα δεν μπορώ να το καταλάβω... 😔

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα της ΑΜΗ που έκανα. Από 1.18 τον σεπτέμβριο, 0.41 τώρα. Γιατί τέτοια πτώση ρε κορίτσια, που οφείλεται τόσο πολύ;;; έχω παγώσει, είναι λες και με έχει χτυπήσει κεραυνός 

Το ξέρεις κι εσύ ότι γυναίκες με πιο χαμηλή ΑΜΗ από τη δική σου κάνουν κανονικότατα μωράκια. Μην πέφτεις. Θα χρειαστείς απλά λίγες περισσότερες προσπάθειες για να συλλέξεις τα εμβρυάκια σου. Άσε την ΑΜΗ να πάει στα τσακίδια.

  • Μου αρέσει 7
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Και από τις 6 πόσες ήταν υγιείς?με το καλό το μωράκι σου !!προσπαθώ να δω στατιστικά ..εγώ σκέφτομαι πόσες πιθανότητες έχω 1/4 να είναι καλό...δεδομένου πως έχω σπω (φτωχότερη ποιότητα δλδ κ ιστορικο παλινδομων )αν κ 31

Από τις 6 η μία ήταν υγιής, την οποία και μετέφερα μόνη της. Οι 3 ηταν παθολογικές και σε 2 από τις 6 δε βγήκε αποτέλεσμα ή ήταν πολύ χάλια ή δεν ήταν καλό το δείγμα της βιοψιας οπότε τις άφησα και αυτές στην άκρη. Αλλά εγώ είμαι 42 ετών, αναμενόμενο να έχω μονο μια γερή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marjie είπε:

Καλημέρα!!!! Η χθεσινη μου χοριακη 495.50 💗

Αυριο παλι τωρα!!!

Υπεροχααααααα !!!!!!!!!! Ήταν η πρώτη χοριακη ;;; Σε κάθε περίπτωση ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!! Πολύ πολύ καλούς διπλασιασμούς !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marjie είπε:

Η πρώτη ναι!! Ευχαριστω πολυ!

Συγχαρητήρια!!! Φαινόταν από τα τεστ πως θα ήταν μεγάλη η χοριακη σου! Ή έγινε νωρίς η εμφύτευση ή πιάστηκαν και τα δύο 😁με το καλό η δεύτερη χοριακη τώρα! Πιστεύω δεν θα σ βάλει τριτη, θα σου κλείσει υπέρηχο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...