Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Κορίτσια το ένα από τα δυο τα κατάφερε αλλά δεν μου φαίνεται καλό. 4ΒΒ, αυτοί που είπαν πως είναι καλό αλλά εγώ σκέτη απογοήτευση 🥲

Μπραβο @Σποράκι ! Μια χαρά είναι. Να είναι η τυχερή σου 💕

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Όντως η πρώτη μου, απλά το περίμενα λίγο διαφορετικά. Θα δούμε στο επόμενο…

Ποτέ θα κανείς εμβρυομεταφορα ;;; Εύχομαι να ειναι κ εσένα η τυχερη σου !! Έχουμε την ίδια ψυχολογία σήμερα, αλλαααααααααααα θα το παλέψουμε Ε ;! Θα πιστέψουμε σε ότι έχουμε !!!! Και θα πάνε όλα καλά ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neverstop είπε:

Κι εγώ αυτό πιστεύω, πως δεν έχει καμία σημασία. Εγώ είχα 1,40 ng που δεν είναι άσχημη κι έκανα οκτώ ωοληψιες για να έχω έμβρυα. Ένας αριθμός είναι. 

@TaxAggνα ναι τα τυχερά σου! Η πρώτη μεταφορά θα ναι? Τι ηλικία έχεις? 

Είχα 9,5 ΑΜΗ και είχα μόνο ένα ωάριο. Μέχρι και ο γιατρός είχε σοκαριστεί 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Κορίτσια το ένα από τα δυο τα κατάφερε αλλά δεν μου φαίνεται καλό. 4ΒΒ, αυτοί που είπαν πως είναι καλό αλλά εγώ σκέτη απογοήτευση 🥲

Είναι μια χαρά η βλαστοκύστη σου! Εκτός από τις άριστες ΑΑ, οι βλαστοκύστες με χαρακτηριστικά ΑΒ, ΒΑ, ΒΒ είναι καλές βλαστοκύστες και μπορούν να οδηγήσουν σε εγκυμοσύνη! Να την χαίρεσαι την βλαστκυστούλα σου 😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , TaxAgg είπε:

Ποτέ θα κανείς εμβρυομεταφορα ;;; Εύχομαι να ειναι κ εσένα η τυχερη σου !! Έχουμε την ίδια ψυχολογία σήμερα, αλλαααααααααααα θα το παλέψουμε Ε ;! Θα πιστέψουμε σε ότι έχουμε !!!! Και θα πάνε όλα καλά ! 

Μέρα είναι και θα περάσει, να σκέφτεσαι μόνο ότι η μέρα της ετ είναι πιο ωραία σε όλο αυτό που ζούμε. Επίσης είχες δυο στα δυο, τα ώριμα μετράνε, όχι ποσα πήραμε. Εγώ από Σεπτέμβρη Οκτώβρη θα προχωρήσω, θέλω να μαζέψω 1-2 ακόμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Κορίτσια το ένα από τα δυο τα κατάφερε αλλά δεν μου φαίνεται καλό. 4ΒΒ, αυτοί που είπαν πως είναι καλό αλλά εγώ σκέτη απογοήτευση 🥲

Μακάρι να είναι το τυχερό!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!! 💗

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Είναι μια χαρά η βλαστοκύστη σου! Εκτός από τις άριστες ΑΑ, οι βλαστοκύστες με χαρακτηριστικά ΑΒ, ΒΑ, ΒΒ είναι καλές βλαστοκύστες και μπορούν να οδηγήσουν σε εγκυμοσύνη! Να την χαίρεσαι την βλαστκυστούλα σου 😊

Αχ σε ευχαριστώ πολύ, δίκιο έχετε βρε κορίτσια αλλά κάπως μου ήρθε. Μακάρι να είναι η τυχερή μου!!!

  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ, δίκιο έχετε βρε κορίτσια αλλά κάπως μου ήρθε. Μακάρι να είναι η τυχερή μου!!!

Φυσικά και θα είναι!! Γιατί όχι? Από όλα αυτά που διαβάζω συνειδητοποιώ πως είναι ήδη ένα μικρό επίτευγμα να φτάνουν κάποια έμβρυα 5η μέρα και να δίνουν βλαστοκύστη. Είναι ένα σημαντικό βήμα! Ένα βήμα τη φορά λοιπόν, καλωσόρισες βλαστοκύστη 🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!Σας διαβάζω πάνω από 1,5 χρόνο αλλά μετά την τελευταία μου αποτυχία πήρα λίγο απόσταση από όλα οπότε έχω περίπου 6μηνο να μάθω νέα σας.

Ήθελα να ρωτήσω γιατί είμαι κ ανυπόμονη κ δεν μπορώ να περιμένω το ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο.Εκανα εξετάσεις για βιταμίνες κ θυροειδή προχθές, επιτέλους μετά από 2 χρόνια η βιταμίνη d πήγε 37 από 10,όμως η tsh μου είναι 2.89 ακόμη παρόλο το Τ4 50mg που παίρνω.Πιστευετε από την εμπειρία σας ότι μέχρι τέλος του μήνα που θα πάω για νέα προσπάθεια θα έχει πέσει κάτω απο 2.50 που την θέλουμε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μέρα είναι και θα περάσει, να σκέφτεσαι μόνο ότι η μέρα της ετ είναι πιο ωραία σε όλο αυτό που ζούμε. Επίσης είχες δυο στα δυο, τα ώριμα μετράνε, όχι ποσα πήραμε. Εγώ από Σεπτέμβρη Οκτώβρη θα προχωρήσω, θέλω να μαζέψω 1-2 ακόμα!!!

Είχα δυο στα έξι ! Απλά πίστεψα πως θα είχα έστω ένα ακόμα να κατάψυξη σε περίπτωση που δεν πάει καλά η ετ. 
πρεπει να δυναμώσω και να τα πιστέψω. Μόνο αυτό μπορώ να κάνω. 
μαζευεις με φυσικούς ; Συγγνώμη δεν θυμάμαι καθόλου τι κανείς. 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , TaxAgg είπε:

Είχα δυο στα έξι ! Απλά πίστεψα πως θα είχα έστω ένα ακόμα να κατάψυξη σε περίπτωση που δεν πάει καλά η ετ. 
πρεπει να δυναμώσω και να τα πιστέψω. Μόνο αυτό μπορώ να κάνω. 
μαζευεις με φυσικούς ; Συγγνώμη δεν θυμάμαι καθόλου τι κανείς. 
 

Δυο δεν είπες ότι ήταν ωριμα;;; Τα αλλά μην τα υπολογίζεις, ότι δεν είναι ώριμο καταστρέφεται και δεν μπαίνει για γονιμοποίηση. Αν κατάλαβα καλά και ήταν δυο έχεις 100% επιτυχία. Εγώ ναι, φυσικούς, μήνα μήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κορίτσια το ένα από τα δυο τα κατάφερε αλλά δεν μου φαίνεται καλό. 4ΒΒ, αυτοί που είπαν πως είναι καλό αλλά εγώ σκέτη απογοήτευση 🥲

Εχω κ εγώ μια ΒΑ κ μου την είπαν καλή...λογικά αυτές δίνουν εγκυμοσύνη για να τη χαρακτηρίζουν έτσι !εύχομαι να σου πιάσει σπορακι κ του χρόνου να τα σκεφτομαστε σαν μια ανάμνηση !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Lotos είπε:

Εχω κ εγώ μια ΒΑ κ μου την είπαν καλή...λογικά αυτές δίνουν εγκυμοσύνη για να τη χαρακτηρίζουν έτσι !εύχομαι να σου πιάσει σπορακι κ του χρόνου να τα σκεφτομαστε σαν μια ανάμνηση !

Μακάρι!!! Ένα Α το ήθελα και εγώ αλλά… ΧαΧαζα, σκεφτόμαστε θετικά. Αυτά είναι τα παιδιά μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δυο δεν είπες ότι ήταν ωριμα;;; Τα αλλά μην τα υπολογίζεις, ότι δεν είναι ώριμο καταστρέφεται και δεν μπαίνει για γονιμοποίηση. Αν κατάλαβα καλά και ήταν δυο έχεις 100% επιτυχία. Εγώ ναι, φυσικούς, μήνα μήνα!!!

Χμμ. Ναι μάλλον έχεις δίκιο. Σήμερα το πρωί μίλησα με τον εμβρυολογο κ μου είπε πως από τα 6 που μου πήραν εχθές γονιμοποιήθηκαν μόνο τα δυο γιατί τα αλλ δεν ήταν ώριμα δυστυχώς & του λέω πως συνεχίζουμε κ μου λέει την Πέμπτη το πρωί θα έρθεις να κάνουμε την εμβρυομεταφορα αυτών των δυο. 
δεν ρώτησα τίποτα άλλο γιατί τα έχασα. Ούτε τι ποιότητας είναι αυτά ούτε γιατί μου τα βάζουν 3 ημερών κ δεν περιμένουν πχ να γίνουν βλαστοκυατες (ούτε ξέρω με τι κριτήρια γίνεται αυτό). Είναι όλη η διαδικασία πρωτόγνωρη κ συνοδεύεται από πολύ φόβο. 
Προσπαθώντας να σκεφτώ θετικά, είπα στον άντρα μου ότι σε περίπτωση που δεν πάρουμε θετική χοριακη ή δεν προχωρήσει θα περάσουμε το καλοκαίρι μας με τρέλα και κορδέλα κ το ξαναβλέπουμε από Σεπτέμβρη. Δυστυχώς το κεφάλι μου δεν λειτουργεί αν δεν έχω κάνει το χειρότερο σενάριο κ δεν έχω βρει κ τρόπο αντιμετώπισης αυτού. Όποτε προσπαθώ μα σκεφτώ τι θα κάνω αν αποτύχουμε με σκοπό να είμαι αισιόδοξη! Του τρελού !

ευχομαι να μαζέψεις οοολα τα ωραία μέχρι την ετ σου το φθινόπωρο κ να γίνουν όλα γερά κ δυνατά !

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...