Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Ririii88 είπε:

Πολλά αγοράκια πάντως .. εγώ είμαι 1,62 (τα 2 με μάραναν ) και ήμουνα 53 όταν έμεινα έγκυος !

Χαχα δεν έχει σημασια θα τα λέμε όλα 

Αααα εγώ πρέπει να ήμουν 72 όταν ξεκίνησα...η αλήθεια είναι ότι έκοψα το τσιγάρο και αυτό με έκανε να θέλω να ξεσπάω στο φαγητό (κακώς βέβαια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Χαχα δεν έχει σημασια θα τα λέμε όλα 

Αααα εγώ πρέπει να ήμουν 72 όταν ξεκίνησα...η αλήθεια είναι ότι έκοψα το τσιγάρο και αυτό με έκανε να θέλω να ξεσπάω στο φαγητό (κακώς βέβαια)

Αχ αυτό το τσιγαρο .. εγώ το έχω ρίξει στα φρούτα για να απασχολώ το χέρια μου να μην θέλω τσιγαρο .. 😏αν κ όταν προσπάθησα να κάνω δεν μπόρεσα ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα και από εμένα!

17 εβδομάδων και έχουμε κοριτσάκι!💗Εμένα η κοιλίτσα μου έχει πεταχτεί λιγάκι και τα παντελόνια μου δεν κουμπώνουν καλά όπως πριν αλλα σε γενικές γραμμές δεν πολυφαίνεται.Επίσης έχω παρατηρήσει κάτι δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε εσάς , το πρωί που ξυπνάω η κοιλιά μου μου φαίνεται πιο μικρή και μέσα στην ημέρα μ φαίνεται οτι φουσκώνει,να είναι η ιδέα μου δεν ξέρω.

Όσο για το φαγητό πεινάω συνέχεια,θέλω συνέχεια να τρώω.

@pitsi21 @Evdokia Pan μια από τα ίδια με είδε ο γιατρός 23/5 και τώρα ξανά 21/6 και λέω πως θα περάσει ο καιρός!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ελπίζω να είστε καλά! 

Θα συμφωνήσω για το μπανακι εμένα μου φάνηκε άκρως χρήσιμο στη μικρή. Καταρχάς κορίτσια δε ξέρετε πόσο γλιστράει ένα βρέφος με νερό και σαπούνι, δεν αργεί να γίνει το κακό. Αφού έβαζα και πετσετουλα στο προσκέφαλο γτ γλίστραγε και το πλαστικό ακόμα. 

Να σας πω επίσης ότι περιμένουμε πάλι κορίτσαρο!! Η μόνη ανησυχία είναι ότι έχω και εγώ κάθε μήνα πια επίσκεψη και επειδη δε νιώθω ακόμα το μωρό ενώ αν θυμάμαι καλά η πρώτη ήταν πιο ζωηρή και ειχε δώσει πόνο από πολύ νωρίς έχω αρχίσει και σκέφτομαι χαζά. Αύριο θα πάω να με δει. Βέβαια μπορεί να ειναι κ ότι κοιλίτσα δε τη λες όπως τη πρώτη κοιλαρα ναι! 🤣

  • Μου αρέσει 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 
Επιβεβαιώσαμε κι εμείς πως περιμένουμε την δεύτερη κορούλα μας και ανυπομονούμε τόσο πολύ! 🥰 

Ηθελα να πω για το μπανάκι πως είναι απο τα πιο χρήσιμα πράγματα! Κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το κανείς μπάνιο και θα είσαι μόνη, είναι πολύ επικίνδυνο λοιπόν αν δεν έχεις το μπανάκι. 
Η δίκη μου κοιλιά ήδη φαίνεται αρκετά, αλλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα μεγάλη κοιλιά οπότε είναι αναμενόμενο να κάνω πάλι μεγάλη κοιλιά. 
Επισης θα ήθελα να συμφωνήσω με την @Foux για το θέμα να μεταφερθεί. Δυστυχώς είναι όντως δυσεύρετο και στους γονείς 2023 θα είναι πιο εύκολο για οποία κοπέλα το ψάχνει να το βρει και να έρθει στην παρέα μας! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Angelvas είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Ελπίζω να είστε καλά! 

Θα συμφωνήσω για το μπανακι εμένα μου φάνηκε άκρως χρήσιμο στη μικρή. Καταρχάς κορίτσια δε ξέρετε πόσο γλιστράει ένα βρέφος με νερό και σαπούνι, δεν αργεί να γίνει το κακό. Αφού έβαζα και πετσετουλα στο προσκέφαλο γτ γλίστραγε και το πλαστικό ακόμα. 

Να σας πω επίσης ότι περιμένουμε πάλι κορίτσαρο!! Η μόνη ανησυχία είναι ότι έχω και εγώ κάθε μήνα πια επίσκεψη και επειδη δε νιώθω ακόμα το μωρό ενώ αν θυμάμαι καλά η πρώτη ήταν πιο ζωηρή και ειχε δώσει πόνο από πολύ νωρίς έχω αρχίσει και σκέφτομαι χαζά. Αύριο θα πάω να με δει. Βέβαια μπορεί να ειναι κ ότι κοιλίτσα δε τη λες όπως τη πρώτη κοιλαρα ναι! 🤣

Σα να μαζευόμαστε και τα κοριτσάκια!Join the club😍

Και εγώ ακόμη δεν είμαι σίγουρη αν έχω νιώσει κάτι , ένιωσα κάτι διαφορετικό σαν μπουρμπουλήθρες κάτω από τον ομφαλό δεν ξέρω πως να το πω αλλά δεν ξέρω κιόλας!Είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αύριο!

 

 

πρίν από 7 λεπτά , Eva n είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 
Επιβεβαιώσαμε κι εμείς πως περιμένουμε την δεύτερη κορούλα μας και ανυπομονούμε τόσο πολύ! 🥰 

Ηθελα να πω για το μπανάκι πως είναι απο τα πιο χρήσιμα πράγματα! Κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το κανείς μπάνιο και θα είσαι μόνη, είναι πολύ επικίνδυνο λοιπόν αν δεν έχεις το μπανάκι. 
Η δίκη μου κοιλιά ήδη φαίνεται αρκετά, αλλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα μεγάλη κοιλιά οπότε είναι αναμενόμενο να κάνω πάλι μεγάλη κοιλιά. 
Επισης θα ήθελα να συμφωνήσω με την @Foux για το θέμα να μεταφερθεί. Δυστυχώς είναι όντως δυσεύρετο και στους γονείς 2023 θα είναι πιο εύκολο για οποία κοπέλα το ψάχνει να το βρει και να έρθει στην παρέα μας! 

Join the club Eva n!😍

Η αλήθεια δεν έχω καν σκεφτεί για μπανάκι αν και πιστεύω ότι χρειάζεται για πολλούς λόγους τους οποίους αναφέρατε.Εμένα ως προς αυτό το κομμάτι άλλο με προβληματίζει και θα μου πείτε ότι πάω μακριά, αλλά πως κάνεις μπάνιο ένα νεογέννητο χωρίς να βραχεί ο ομφαλός του?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα!!! Πώς είστε;; Οι κοιλιτσες; Εγώ στο γραφείο τρώω το κουλουράκι μου (νομίζω πως μόλις γεννήσω δεν θα ξανά φάω ποτέ χαχαχα)

πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα,γιατί θέλει τα πρώτα πρωινά ούρα αλλά εγώ την νύχτα σηκώνομαι για τουαλέτα 😬 αλήθεια εσείς πώς τα πάτε βρε κορίτσια με την συχνοουρία; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; 

@Kounelaki17 δεν υπάρχει πρόβλημα να βραχεί λίγο ο αφαλός. Να βυθίζεται στο νερό απαγορεύετε (πχ στο μπανιεράκι) για αυτό μπάνιο ''κανονικό'' στο μπανιεράκι του κάνουμε όταν πέσει ο αφαλός και μετά. Αλλά μην αγχώνεσαι βρε, θα μας στα πουν όλα στο μαιευτήριο και ο παιδίατρος όταν έρθει αυτή η ώρα.

19 ώρες πρίν, Foux είπε:

Να πω κατι προς τη διαχείριση;;να μεταφερθει το θεμα στο θα γινουμε γονεις το 23;;ειναι δυσευρετο για όποιον το ψαχνει!!συμφωνείτε κοριτσια;;

Εγώ συμφωνώ είχα στείλει μήνυμα και στην διαχείριση για αυτό τον λόγο. Σε αυτή την κατηγορία που το έχουν τοποθετήσει χάνετε και είναι κρίμα.

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα!!! Πώς είστε;; Οι κοιλιτσες; Εγώ στο γραφείο τρώω το κουλουράκι μου (νομίζω πως μόλις γεννήσω δεν θα ξανά φάω ποτέ χαχαχα)

πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα,γιατί θέλει τα πρώτα πρωινά ούρα αλλά εγώ την νύχτα σηκώνομαι για τουαλέτα 😬 αλήθεια εσείς πώς τα πάτε βρε κορίτσια με την συχνοουρία; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; 

@Kounelaki17 δεν υπάρχει πρόβλημα να βραχεί λίγο ο αφαλός. Να βυθίζεται στο νερό απαγορεύετε (πχ στο μπανιεράκι) για αυτό μπάνιο ''κανονικό'' στο μπανιεράκι του κάνουμε όταν πέσει ο αφαλός και μετά. Αλλά μην αγχώνεσαι βρε, θα μας στα πουν όλα στο μαιευτήριο και ο παιδίατρος όταν έρθει αυτή η ώρα.

Εγώ συμφωνώ είχα στείλει μήνυμα και στην διαχείριση για αυτό τον λόγο. Σε αυτή την κατηγορία που το έχουν τοποθετήσει χάνετε και είναι κρίμα.

Καλησπέρα κορίτσια!! Περιμένω και γω το δεύτερο παιδάκι μου το Νοέμβρη....η ιστορία μου: έχασα το πρώτο μου μωρό στις 20 βδομάδες από ανεπάρκεια τραχήλου για την οποία δεν είχα ιδεα- τραυματική εμπειρία...μετά έμεινα πάλι έγκυος έκανα περιδεση τραχήλου προληπτικά στη 17η βδομάδα και γεννησα φυσιολογικα την κορούλα μου στη 40ηβδομαδα! Τώρα τρίτη εγκυμοσύνη έκανα χτες περιδεση είμαι στη 16η βδομάδα....ελπίζω να τα καταφέρω και να περάσουν οι μήνες που μου φαινονται βουνό....ευτυχώς σταμάτησα τη δουλειά και θα κάτσω μόνο σπίτι! Εύχομαι σε όλες πραγματικά από την καρδιά μου τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωρα!!

  • Ευχή 4
  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Della21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Περιμένω και γω το δεύτερο παιδάκι μου το Νοέμβρη....η ιστορία μου: έχασα το πρώτο μου μωρό στις 20 βδομάδες από ανεπάρκεια τραχήλου για την οποία δεν είχα ιδεα- τραυματική εμπειρία...μετά έμεινα πάλι έγκυος έκανα περιδεση τραχήλου προληπτικά στη 17η βδομάδα και γεννησα φυσιολογικα την κορούλα μου στη 40ηβδομαδα! Τώρα τρίτη εγκυμοσύνη έκανα χτες περιδεση είμαι στη 16η βδομάδα....ελπίζω να τα καταφέρω και να περάσουν οι μήνες που μου φαινονται βουνό....ευτυχώς σταμάτησα τη δουλειά και θα κάτσω μόνο σπίτι! Εύχομαι σε όλες πραγματικά από την καρδιά μου τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωρα!!

Καλωσηρθες! Απίστευτο αυτό με την πρώτη ιστορία σου και το πρώτο παιδάκι σου. Εγώ στη κόρη μου στις 20w πήγα με πόνους έντονους περίοδου και είχα λέπτυνση του τραχήλου και πήρα αμέσως προγεστερονη κολπικά μέχρι την 34w και γεννησα εν τέλει 41w. Τόσο καλά το '' χτισαμε" που δεν έλεγε μα βγει η μικρή. Μου κάνει απλά έντυπωση και στα γράφω αυτά. Δεν είχες συμπτώματα? Και καλα ο γυναικολόγος δε μέτρησε τραχηλο? Εμένα σε κάθε εξέταση μετράει προληπτικά να δει αν είναι κλειστός. Συγνωμη αλλά νομίζω ο γιατρός φταιει. Τεσπα να πάνε όλα καλά εύχομαι και με το καλό το δεύτερο θαύματακι σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Καλωσηρθες! Απίστευτο αυτό με την πρώτη ιστορία σου και το πρώτο παιδάκι σου. Εγώ στη κόρη μου στις 20w πήγα με πόνους έντονους περίοδου και είχα λέπτυνση του τραχήλου και πήρα αμέσως προγεστερονη κολπικά μέχρι την 34w και γεννησα εν τέλει 41w. Τόσο καλά το '' χτισαμε" που δεν έλεγε μα βγει η μικρή. Μου κάνει απλά έντυπωση και στα γράφω αυτά. Δεν είχες συμπτώματα? Και καλα ο γυναικολόγος δε μέτρησε τραχηλο? Εμένα σε κάθε εξέταση μετράει προληπτικά να δει αν είναι κλειστός. Συγνωμη αλλά νομίζω ο γιατρός φταιει. Τεσπα να πάνε όλα καλά εύχομαι και με το καλό το δεύτερο θαύματακι σου. 

Έβαζα και γω προγεστερονη στο πρώτο παιδι. Μετρούσε τον τραχηλο και ήταν κλειστός...έγινε ξαφνικά! Οπως και να χει οι γιατροι στο νοσοκομειο δεν ηθελαν να κανουν ουτε επειγουσα περιδεση!Όπως και να χει άλλαξα φυσικά γιατρό γιατί ψυχικά και σωματικά τραυματιστηκα πάρα πολύ. Επίσης στη δεύτερη εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά με το που έμαθα πως ήμουν έγκυος και έκατσα σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Della21 είπε:

Έβαζα και γω προγεστερονη στο πρώτο παιδι. Μετρούσε τον τραχηλο και ήταν κλειστός...έγινε ξαφνικά! Οπως και να χει οι γιατροι στο νοσοκομειο δεν ηθελαν να κανουν ουτε επειγουσα περιδεση!Όπως και να χει άλλαξα φυσικά γιατρό γιατί ψυχικά και σωματικά τραυματιστηκα πάρα πολύ. Επίσης στη δεύτερη εγκυμοσύνη σταμάτησα τη δουλειά με το που έμαθα πως ήμουν έγκυος και έκατσα σπίτι. 

Πωπω τρομερό. Σε καταλαβαίνω γι αυτό που λες για το γιατρό. Εν μέρει πιστεύω ότι ένα κομμάτι σου του ρίχνει ευθυνη. Τέλος καλό όλα καλά. Πανε αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!17η εβδομαδα κ εγω σημερα!!καλε πλησιαζουμε προς τα μισα σιγα σιγααα!!κ εγω αρχιζω να νιωθω σαν ψαρακι που κουνιεται!!ανυπομονω για τη πρωτη κλωτσια!!νομιζω πως εκει φευγει ενα μεγαλο αγχος γιατι νιωθεις συνεχεια το μωρο,ενω τωρα ειμαστε στα σκοταδια!! @Kounelaki17 μην το σκέφτεσαι καν,εξαλλου τις πρωτες μερες δεν κανουμε το μπανιο που φανταζεσαι,λιγο τοπικα πλυσιμο κ τους αρκει..δεν εχουν αναγκη ακομα απο αφρολουτρα.θα σε κατατοπισουν κ οι μαιες μην ανησυχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Δεν μου έρχονται ούτε εμένα οι ειδοποιήσεις δεν ξέρω τι έχει γίνει 

Σήμερα ειμαστε 17 και 3 μέρες αγοράκι

Από την Δευτέρα έχω λίγο αίμα και φοβάμαι 

Πήγα στον γιατρό την τεταρτη και μου είπε ότι όλα είναι καλά δεν φαίνεται ούτε ο τράχηλος μικρός Ουτε αποκόλληση 

Από την Τετάρτη είχε σταματήσει και σήμερα πάλι είδα αίμα με καφέ 

Δεν λερώνει στο σκούπισμα μόνο αλλά φοβάμαι πολύ 

Έχει κάποια άλλη αντίστοιχη εμπειρία ;

On 30/5/2023 at 9:26 ΠΜ, Ririii88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να μπορώ να μπω και εγώ στο ομορφο παρεάκι σας .🤗 Σήμερα είμαι 16&5 και έχω ΠΗΤ 09/11 .. Είναι το πρώτο μας παιδάκι και είναι αγοράκι απ ότι μας είπε ο γιατρός στην περασμένη μας επίσκεψη.. 

Ίδια τελική ημερομηνία έχουμε και το δικό μου είναι αγοράκι 

Με το καλό ❤️

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, a.brimi1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Δεν μου έρχονται ούτε εμένα οι ειδοποιήσεις δεν ξέρω τι έχει γίνει 

Σήμερα ειμαστε 17 και 3 μέρες αγοράκι

Από την Δευτέρα έχω λίγο αίμα και φοβάμαι 

Πήγα στον γιατρό την τεταρτη και μου είπε ότι όλα είναι καλά δεν φαίνεται ούτε ο τράχηλος μικρός Ουτε αποκόλληση 

Από την Τετάρτη είχε σταματήσει και σήμερα πάλι είδα αίμα με καφέ 

Δεν λερώνει στο σκούπισμα μόνο αλλά φοβάμαι πολύ 

Έχει κάποια άλλη αντίστοιχη εμπειρία ;

Ίδια τελική ημερομηνία έχουμε και το δικό μου είναι αγοράκι 

Με το καλό ❤️

Με το καλο κ εσυ κορίτσι μου … 🙏🏼επικοινώνησε ξανά με τον γιατρό σου αν κ λογικά θα σου πει ξεκούραση και μπορεί να σου γράψει κ προγεστερονη!!!!

Το πρώτο σου παιδάκι είναι ;; 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...