Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Κορίτσια μόλις θυμήθηκα κάτι και θα ήθελα πολύ την άποψη σας.

Είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου και μιλούσαμε για διαφορα βρεφικά είδη (καρότσι, κούνια,καρεκλακι φαγητού κλπ) και κάποια στιγμή ήρθε στη συζήτηση η μπανιεριτσα μωρού την οποία εγώ χωρίς καν να το έχω ψάξει τη θεωρώ αρκετά χρήσιμη..Ο άντρας μου θεωρεί ότι είναι περιττή πόσο μάλλον όπως είπε αφού έχουμε μπανιέρα και όταν τον ρώτησα πώς θα κάνουμε μπάνιο το μωράκι μας μου είπε ότι θα σκύβουμε στα γόνατα θα το κράταμε με το ένα χέρι και με το άλλο θα βάζουμε σαμπουάν/ρίχνουμε νερό.... Μου είπε επίσης ότι μπορω να μπαίνω και εγώ μαζί του και να το κρατάω στα γόνατα κάνοντας το μπάνιο...

Μου φάνηκε πολύ ανωριμο όλο αυτό έως και επικίνδυνο.Πως άραγε το φαντάζεται; Είναι δυνατόν;

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας σχετικά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να μπορώ να μπω και εγώ στο ομορφο παρεάκι σας .🤗 Σήμερα είμαι 16&5 και έχω ΠΗΤ 09/11 .. Είναι το πρώτο μας παιδάκι και είναι αγοράκι απ ότι μας είπε ο γιατρός στην περασμένη μας επίσκεψη.. 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

@Ririii88 καλως ηρθες κι ολα με το καλο! 

6 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κορίτσια μόλις θυμήθηκα κάτι και θα ήθελα πολύ την άποψη σας.

Είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου και μιλούσαμε για διαφορα βρεφικά είδη (καρότσι, κούνια,καρεκλακι φαγητού κλπ) και κάποια στιγμή ήρθε στη συζήτηση η μπανιεριτσα μωρού την οποία εγώ χωρίς καν να το έχω ψάξει τη θεωρώ αρκετά χρήσιμη..Ο άντρας μου θεωρεί ότι είναι περιττή πόσο μάλλον όπως είπε αφού έχουμε μπανιέρα και όταν τον ρώτησα πώς θα κάνουμε μπάνιο το μωράκι μας μου είπε ότι θα σκύβουμε στα γόνατα θα το κράταμε με το ένα χέρι και με το άλλο θα βάζουμε σαμπουάν/ρίχνουμε νερό.... Μου είπε επίσης ότι μπορω να μπαίνω και εγώ μαζί του και να το κρατάω στα γόνατα κάνοντας το μπάνιο...

Μου φάνηκε πολύ ανωριμο όλο αυτό έως και επικίνδυνο.Πως άραγε το φαντάζεται; Είναι δυνατόν;

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας σχετικά.

 

Εγω ειμαι σημερα 16 κ 4. Ειμαι υπέρβαρη γενικα κ η κοιλιά μου έχει κανει πιο στρογγυλο σχημα. Δεν με χαλαει που δεν φαίνεται γιατι καλως η κακως ακόμα δεν το έχουμε πει πουθενά,  ουτε καν γονείς. 

Αυτες τις μερες ειμαι λιγο στα καγκελα γιατί τελευταία φορα ειχα ραντεβου 10/5 & το επομενο ειναι 7/6, οπότε ανησυχω για το τι γινεται εκει μεσα... Φυλο εμενα δεν μου εχει πει, στην β επιπέδου θα πει με σιγουριά...

Σχετικά με την βρεφικη μπανιερα, εγω να σου πω την αμαρτια μου την θεωρω σημαντική αλλα οχι απαραίτητη.  Εχω δει μια που μπαινει σε βαση κ ειναι στο υψος μας. Θεωρω πραγματικά δυσκολο τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα για την μητερα μα σκυβει η να καθεται στα γονατα για να πλύνει το μωρο, ποσο δε μαλλον αν ειναι απο καισαρική.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κορίτσια μόλις θυμήθηκα κάτι και θα ήθελα πολύ την άποψη σας.

Είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου και μιλούσαμε για διαφορα βρεφικά είδη (καρότσι, κούνια,καρεκλακι φαγητού κλπ) και κάποια στιγμή ήρθε στη συζήτηση η μπανιεριτσα μωρού την οποία εγώ χωρίς καν να το έχω ψάξει τη θεωρώ αρκετά χρήσιμη..Ο άντρας μου θεωρεί ότι είναι περιττή πόσο μάλλον όπως είπε αφού έχουμε μπανιέρα και όταν τον ρώτησα πώς θα κάνουμε μπάνιο το μωράκι μας μου είπε ότι θα σκύβουμε στα γόνατα θα το κράταμε με το ένα χέρι και με το άλλο θα βάζουμε σαμπουάν/ρίχνουμε νερό.... Μου είπε επίσης ότι μπορω να μπαίνω και εγώ μαζί του και να το κρατάω στα γόνατα κάνοντας το μπάνιο...

Μου φάνηκε πολύ ανωριμο όλο αυτό έως και επικίνδυνο.Πως άραγε το φαντάζεται; Είναι δυνατόν;

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας σχετικά.

 

Απ ότι βλέπω απο τη μπεμπούλα της αδερφής μου είναι απαραιτητη η μπανιέρα, και από θέμα ασφάλειας και για να πλατσουριζει το μωρο που που τους αρέσει. Και γιατί να μην αγοράσετε, εχει ωραιότατες σε τιμή γύρω στα 30ευρω, δεν είναι κανένα φοβερό έξοδο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια, για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ενημερώσεις για τα νέα σχόλια και κάθομαι και ψάχνω το καφέ κάθε φορά.! Πως τα πάτε εχούν κάνει την εμφάνιση τους οι κοιλίτσες σας? Εμένα ακόμα όχι. Μόνο κάποιες μέρες που με πιάνει η κολίτιδα χαχαχαχα.

@Mωβ ηλιαχτίδα το μπανιεράκι του για μένα είναι απαραίτητο. Και μπροστά τα τόσα έξοδα, είναι πάρα πολύ μικρό το ποσό. Εγώ μετά από έρευνα αγοράς κατέληξα σε αυτό (δεν έχω τίποτα για το νέο μέλος τα είχα δώσει όλα τότε.)  https://www.letoshop.gr/el/p/mpanakia-baseis/60383-mpanio-cam-baby-bagno-mpez.html

@Evdokia Pan και εγώ είμαι πολύ αγχωμένη γιατί τελευταίο ραντεβού είχα 16/5 και τώρα στις 20/6

 

  • Δύναμη! 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ενημερώσεις για τα νέα σχόλια και κάθομαι και ψάχνω το καφέ κάθε φορά.! Πως τα πάτε εχούν κάνει την εμφάνιση τους οι κοιλίτσες σας? Εμένα ακόμα όχι. Μόνο κάποιες μέρες που με πιάνει η κολίτιδα χαχαχαχα.

@Mωβ ηλιαχτίδα το μπανιεράκι του για μένα είναι απαραίτητο. Και μπροστά τα τόσα έξοδα, είναι πάρα πολύ μικρό το ποσό. Εγώ μετά από έρευνα αγοράς κατέληξα σε αυτό (δεν έχω τίποτα για το νέο μέλος τα είχα δώσει όλα τότε.)mpanio-cam-baby-bagno-mpez.jpg

@Evdokia Pan και εγώ είμαι πολύ αγχωμένη γιατί τελευταίο ραντεβού είχα 16/5 και τώρα στις 20/6

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nels είπε:

Απ ότι βλέπω απο τη μπεμπούλα της αδερφής μου είναι απαραιτητη η μπανιέρα, και από θέμα ασφάλειας και για να πλατσουριζει το μωρο που που τους αρέσει. Και γιατί να μην αγοράσετε, εχει ωραιότατες σε τιμή γύρω στα 30ευρω, δεν είναι κανένα φοβερό έξοδο.

Ναι ναι έτσι όπως το λες θέμα ασφάλειας και για να πλατσουριζει!Δεν το είπε από θέμα τσιγκουνιας αλλά από την άποψη "και τι να το κάνουμε....που θα χρησιμεύσει;"

Όπως πολύ σωστά λέει και η Ευδοκία όμως και αυτό δεν μου έκοψε να του το πω.Μετα από τη γέννα υποθέτω δεν είναι και ότι καλύτερο να πέφτεις στα γόνατα...άλλα τόσα ξέρει τόσα λέει.🤬

 

1 hour ago, Evdokia Pan είπε:

@Ririii88 καλως ηρθες κι ολα με το καλο! 

Εγω ειμαι σημερα 16 κ 4. Ειμαι υπέρβαρη γενικα κ η κοιλιά μου έχει κανει πιο στρογγυλο σχημα. Δεν με χαλαει που δεν φαίνεται γιατι καλως η κακως ακόμα δεν το έχουμε πει πουθενά,  ουτε καν γονείς. 

Αυτες τις μερες ειμαι λιγο στα καγκελα γιατί τελευταία φορα ειχα ραντεβου 10/5 & το επομενο ειναι 7/6, οπότε ανησυχω για το τι γινεται εκει μεσα... Φυλο εμενα δεν μου εχει πει, στην β επιπέδου θα πει με σιγουριά...

Σχετικά με την βρεφικη μπανιερα, εγω να σου πω την αμαρτια μου την θεωρω σημαντική αλλα οχι απαραίτητη.  Εχω δει μια που μπαινει σε βαση κ ειναι στο υψος μας. Θεωρω πραγματικά δυσκολο τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα για την μητερα μα σκυβει η να καθεται στα γονατα για να πλύνει το μωρο, ποσο δε μαλλον αν ειναι απο καισαρική.  

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια, για κάποιο λόγο δεν μου έρχονται ενημερώσεις για τα νέα σχόλια και κάθομαι και ψάχνω το καφέ κάθε φορά.! Πως τα πάτε εχούν κάνει την εμφάνιση τους οι κοιλίτσες σας? Εμένα ακόμα όχι. Μόνο κάποιες μέρες που με πιάνει η κολίτιδα χαχαχαχα.

@Mωβ ηλιαχτίδα το μπανιεράκι του για μένα είναι απαραίτητο. Και μπροστά τα τόσα έξοδα, είναι πάρα πολύ μικρό το ποσό. Εγώ μετά από έρευνα αγοράς κατέληξα σε αυτό (δεν έχω τίποτα για το νέο μέλος τα είχα δώσει όλα τότε.)

@Evdokia Pan και εγώ είμαι πολύ αγχωμένη γιατί τελευταίο ραντεβού είχα 16/5 και τώρα στις 20/6

Εμένα φαίνεται για τα καλά η κοιλίτσα μου .. Λες και έχω βάλει μπάλα μπροστά είναι .. 😛

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mωβ ηλιαχτίδα said:

Κορίτσια μόλις θυμήθηκα κάτι και θα ήθελα πολύ την άποψη σας.

Είχα μια συζήτηση με τον άντρα μου και μιλούσαμε για διαφορα βρεφικά είδη (καρότσι, κούνια,καρεκλακι φαγητού κλπ) και κάποια στιγμή ήρθε στη συζήτηση η μπανιεριτσα μωρού την οποία εγώ χωρίς καν να το έχω ψάξει τη θεωρώ αρκετά χρήσιμη..Ο άντρας μου θεωρεί ότι είναι περιττή πόσο μάλλον όπως είπε αφού έχουμε μπανιέρα και όταν τον ρώτησα πώς θα κάνουμε μπάνιο το μωράκι μας μου είπε ότι θα σκύβουμε στα γόνατα θα το κράταμε με το ένα χέρι και με το άλλο θα βάζουμε σαμπουάν/ρίχνουμε νερό.... Μου είπε επίσης ότι μπορω να μπαίνω και εγώ μαζί του και να το κρατάω στα γόνατα κάνοντας το μπάνιο...

Μου φάνηκε πολύ ανωριμο όλο αυτό έως και επικίνδυνο.Πως άραγε το φαντάζεται; Είναι δυνατόν;

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας σχετικά.

 

Εγώ από την εμπειρία μου την θεωρώ απαραίτητη, μπορεί να τύχει να την κάνεις εσύ ή ο σύζυγός σου μόνο μπάνιο, είναι δύσκολο κ επικίνδυνο να γλιστρήσει, δε θα το ρίσκαρα. Κ υπάρχουν πολύ οικονομικές, από το ικεα που πήραμε εμείς ήταν μόλις 10 ευρώ. Κ στην τελική όταν δε θα την χρειάζεσαι μπορείς να την χρησιμοποιείς Κ για την μπουγάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ririii88 είπε:

Εμένα φαίνεται για τα καλά η κοιλίτσα μου .. Λες και έχω βάλει μπάλα μπροστά είναι .. 😛

 

Αααα θέλω και εγώ! Πόσο εβδομάδων είσαι;; Εγώ είμαι 15w και 5d.😍

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Αααα θέλω και εγώ! Πόσο εβδομάδων είσαι;; Εγώ είμαι 15w και 5d.😍

Είμαι 16&5 .. κοιτά η κοιλιά μου φάνηκε από πολύ νωρίς , ίσως επειδή είμαι αδύνατη κ αρκετά λεπτοκαμωμενη στην λεκάνη πετάχτηκε .. 🤣🤣🤣 γλυκουλα είναι δεν την κρύβω μπορώ να σου πω αντιθέτως .. αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ririii88 είπε:

Είμαι 16&5 .. κοιτά η κοιλιά μου φάνηκε από πολύ νωρίς , ίσως επειδή είμαι αδύνατη κ αρκετά λεπτοκαμωμενη στην λεκάνη πετάχτηκε .. 🤣🤣🤣 γλυκουλα είναι δεν την κρύβω μπορώ να σου πω αντιθέτως .. αχαχαχαχα

Τέλεια τελεία εγώ πάλι εχω κιλά είμαι 78 για την ακρίβεια με 1,60 ύψος οπότε μάλλον θα αργήσω να τη δω

πρίν από 2 λεπτά , dec-e είπε:

Και εγώ 15+5, αγοράκι 💚💚💚

Και μειιιιις το ίδιοοοο🩵🩵🩵

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Τέλεια τελεία εγώ πάλι εχω κιλά είμαι 78 για την ακρίβεια με 1,60 ύψος οπότε μάλλον θα αργήσω να τη δω

Και μειιιιις το ίδιοοοο🩵🩵🩵

Πολλά αγοράκια πάντως .. εγώ είμαι 1,62 (τα 2 με μάραναν ) και ήμουνα 53 όταν έμεινα έγκυος !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...