Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Καλημέρα! Καλη βδομάδα!!!

10 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κοριτσιααα πίκρα!!!!😦

Μου έστειλαν χαρτί και είμαι τακτικό μέλος εφορευτικής!

Πρακτικά είμαι μια χαρά και θα μπορούσα να πάω αλλά ρε κορίτσια δεν θα ήθελα να το υποστώ αυτό τόσες ώρες!Συν ότι την επόμενη μέρα δουλεύω πρωί 6 με 2 άρα πάλι θα ξυπνήσω χάραμα!

Ελπίζω να μπορέσω να απαλλαχθω.Δεν ξέρω που να απευθυνθώ και αν δικαιούμαι, θα το ψάξω από αύριο.

Είναι μεγάλη ταλαιπωρία.

Εννοείται οτι δεν θα πας! Θα κανεις ακριβως οτι σου ειπε η News παραπανω κ θα είσαι super καλυμμένη!

1 hour ago, teenthybell είπε:

Κορίτσια καλημερα

Αύριο θα μπω στην 12 εβδομάδα και δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Μονο κοπωση καποιες στιγμές συχνοουρια κ πολύ πολυ διψα κ ανησυχω. Σήμερα έχουμε υπερηχο ευτυχώς. Πότε ξεκιναμε να νιώθουμε το μωράκι άραγε? Αυριο έχουμε κ την αυχενική κ εχω πεθάνει απο το άγχος μου. 😱😱😱 

Με το καλο η αυχενικη κ καλα αποτελέσματα! Τα συμπτωματα ειναι μια περιεργη υποθεση κ δεν ειναι ιδια ουτε καν στην ιδια γυναίκα απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.  Εγω ειμαι 14w & 3d. Μέχρι κ την προηγούμενη Πέμπτη ήμουν καλα! Την Πέμπτη εκανα πρωτη φορα εμετο κ εκ τοτε πειναω κ δεν μου αρεσει τιποτα. Τρωω κ ανακατευομαι απίστευτα.  Το μεγαλυτερο ομως πρόβλημα το εχω με την τουαλέτα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα! Καλη βδομάδα!!!

Εννοείται οτι δεν θα πας! Θα κανεις ακριβως οτι σου ειπε η News παραπανω κ θα είσαι super καλυμμένη!

Με το καλο η αυχενικη κ καλα αποτελέσματα! Τα συμπτωματα ειναι μια περιεργη υποθεση κ δεν ειναι ιδια ουτε καν στην ιδια γυναίκα απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.  Εγω ειμαι 14w & 3d. Μέχρι κ την προηγούμενη Πέμπτη ήμουν καλα! Την Πέμπτη εκανα πρωτη φορα εμετο κ εκ τοτε πειναω κ δεν μου αρεσει τιποτα. Τρωω κ ανακατευομαι απίστευτα.  Το μεγαλυτερο ομως πρόβλημα το εχω με την τουαλέτα!

Τρως φρουτα κ λαχανικά άπλετα? Επίσης εμένα μου είπε η ενδοκρινολόγος με μέτρο οι υδατάνθρακες οχι πολλά ψωμια μακαρόνια ρυζι... Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες! Λιγη θετική ενέργεια χρειάζεται 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2023 at 4:58 ΠΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κουνελακι μου και υπόλοιπα κορίτσια πράγματι η αυχενική έγινε χτες και ο γιατρός είπε πως όλα φαίνονται μια χαρουλα!!!!! Έχω μεγάλη χαρά και ανακούφιση! Μέχρι να ξανάρθει άλλη εξέταση και να αγχώθω πάλι χιχι 

Το είδαμε να τεντώνεται, να κάθεται σταυροπόδι, να κάνει το χεράκι μπουνιτσα και να το κρατάει ψηλά καπως έτσι! Μόνο το μικρούλακι μου σκέφτομαι.

Λοιπόν όσον αφορά την ανακοίνωση που σου λένε να κάνεις στα πεθερικά δε νιώθω απόλυτα καθώς υπάρχουν κάποια πράγματα που μπορεί να σε καρφώσουν.Εμενα ας πούμε υπήρχε το τσιγάρο!Για αυτό και μετα την αποβολή είπα στον σύντροφό μου ότι από δω και πέρα υποτίθεται ότι δεν καπνίζω πια έτσι ώστε σε επόμενη εγκυμοσύνη να μην αναγκαστεί να θίξω το θέμα του τσιγάρου! Και πράγματι έτσι έγινε οπότε κάνεις δεν έχει καταλάβει αυτή τη φορά κάτι διότι θεωρούν ότι το έκοψα έτσι και αλλιώς μετά την αποβολή!

Νομίζω τώρα όσον αφορά τη βαφή ίσως να μην είναι και τόσο μεγάλο θέμα! Δοκίμασε να τα φέρεις έτσι ώστε να φανεί ότι η κομμώτρια που πας δεν οργάνωσε καλά το ραντεβού ή ότι έχεις σκοπό να κάνεις ανταύγιες ή ακόμα πες ένα ψέμα:ότι η κομμώτρια ήρθε και συνέβη κάτι και έπρεπε να φύγει και σε παράτησε έτσι και παίξτο τσαντισμενη.

Όσο για τα φαγητά που δεν θα φας γνώμη μου Βάλτα στο πιάτο σου και απλά μη τα φας! 

Θεωρείς ότι υπάρχει περίπτωση τα πεθερικά σου να αναμένουν μια επόμενη εγκυμοσύνη σας; Είναι κάτι δηλαδή που μπορεί να το έχουν στο μυαλό τους και να "ψάχνουν" στοιχεία;

 

Καλησπέρα Ηλιαχτίδα μου!

Λόγω τρελού φόρτου εργασίας σήμερα μπόρεσα να δω τα μνματα σας.

Καταρχήν χαίρομαι που πήγανε ολα καλά με την αυχενική , μπράβο!🥳Και που είδες το μωράκι σας,μοναδική αίσθηση!💗

Όσον αφορά την εφορευτική επιτροπή ,συμφωνώ με τα κορίτσια @Nels , @Evdokia Pan να μην πας στην κατάσταση σου!Δεν μου έχει τύχει αλλά πιστεύω σίγουρα θα υπάρχει τρόπος να το αποφύγεις.Πάνω από όλα εσύ και το μωρό.

Εγώ βρέθηκα στην περίσταση με τα πεθερικά , με το μαλλάκι μου άβαφο και η αλήθεια είναι πως η πεθερά μου πρώτη φορά στα χρονικά δεν σχολίασε τπτ (με τον άντρα μου κοιταζόμασταν)ούτε τα μαλλιά μου ,ούτε αν και πόσο έφαγα αν και σε περίπτωση που ρωτούσε είχα σκεφτεί πάνω κάτω στο χαλαρό να πώ κάποια δικαιολογία.Ήμουν και αρκετά κουρασμένη εκείνη την ημέρα και δεν ήμουν και σε mood για κουβέντες πολλές!😜Οπότε αφού πέρασε και αυτό , να είναι όλα καλά από τον άλλο μήνα βλέπουμε αν θα το πούμε. Δεν ξέρω αν ψάχνει ακριβώς στοιχεία, απλά ανακοινώθηκε αυτές τις ημέρες και άλλη εγκυμοσύνη στην οικογένεια οπότε πιστεύω ήταν στραμμένη η προσοχή της εκεί.

Κατά τα άλλα , περιμένω με αγωνία την άλλη εβδομάδα να πάμε στο γιατρό να δω το μικρούλι!!

On 11/5/2023 at 12:05 ΜΜ, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια ας πω και εδώ τα νέα μου. Εγώ έχω γιατρό στις 16/5 (από 19/4 που πήγα για αυχενική) και έχω σκάσει από αγωνία να δω ότι όλα πάνε καλά. έχω απο την Κυριακή που αρχίζω δειλά δειλά και νιώθω κάποια πολύ απαλά γουργουρητά το βράδυ που ξαπλώνω εκεί στο ύψος του αφαλού. Κατά τα άλλα αρχίζω και νιώθω πιο δυσκίνητη όσο περνάνε οι εβδομάδες, πέρασα και μια εβδομάδα με πόνους σε αυχένα και ισχίο και ο γιατρός δεν με άφηνε να πάρω τίποτα, ευτυχώς με πολύ μασαζ πέρασαν. 

@dec-e εμένα το πάχος ήταν 1,50mm

Καλησπέρα και εγώ έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα ένα μήνα μετά την αυχενική και είμαι και εγώ μέσα στην αγωνία να είναι όλα καλα.🧿

Το σημαντικό είναι ότι είσαι καλύτερα και πέρασαν οι πόνοι,καλή δύναμη και υπομονή!

Και με το καλό αύριο να δεις το μπεμπε σας.

On 12/5/2023 at 10:03 ΠΜ, Foux είπε:

Καλημερα κουνελακι!!

Εμενα η αυχενικη βγηκε 2,5 οι αιματολογικες πολυ καλες βεβαια!!

Ο γιατρός μου προτεινε βεβαια αν θελουμε nipt αλλα αποφασισα να μην το κανω!!μεσα μου πιστευω πως ολα ειναι καλα!!θα το δουμε ειπε κ στο επομενο ραντεβου!!

Δεν πειράζει δέχομαι και εγώ την καλημέρα σου Foux!!😁

Σε παρακαλω δώσε μου λίγη από την αισιοδοξία σου , που είμαι αγχώδης.

11 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Τρως φρουτα κ λαχανικά άπλετα? Επίσης εμένα μου είπε η ενδοκρινολόγος με μέτρο οι υδατάνθρακες οχι πολλά ψωμια μακαρόνια ρυζι... Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες! Λιγη θετική ενέργεια χρειάζεται 

Καλησπέρα teenthybell και με το καλό το μωράκι σου.

Από συμπτώματα ήμουν χάλια με αναγούλες και δυσπεψία.Ένα μόνιμο άισθημα αηδίας στο στόμα.όλα με αηδιάζαν.Εμετοί μία-δύο φορές την εβδομάδα.Είναι περίπου δέκα ημέρες που νιώθω καλύτερα σε σχέση με αυτά , είμαι 14 εβδομάδων σήμερα. Αλλά κόπωση, συχνοουρία κλπ συνεχίζονται. Τώρα για το πότε νιώθουμε το μωρό και εμένα το πρώτο μου είναι , και έχω και εγώ την απορία.Ας μας δώσουν τα φώτα τους όσες έχουνε ήδη παιδάκι!😊

Εγώ είμαι πολύ αγχώδης , προσπαθώ όσο μπορώ να σκέφτομαι θετικά.

Εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα με την αυχενική σου αύριο.Καλά αποτελέσματα!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες!! Πως είστε? Αύριο θα πάω να κάνω τη nipt. Την ειχα κάνει και στη πρώτη εγκυμοσύνη να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Στην ουσία σου δείχνει κατά 99.9% πρόβλεψη για τον αν στο μέλλον το παιδί έχει προδιαθεση σε διαφορα σύνδρομα που οφείλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες,αυτο μέσα στις άκρες,οσο για το down ένα 5% δε το ανιχνεύει ο υπέρηχος αλλά nipt στο ξεκαθαριζει. Αυτά! Σε άλλα νέα θέλω να μου πείτε γνώμες για το εμβόλιο bexero όσες έχετε ήδη παιδάκια. Θα το κάνω της μικρής γτ θα τη στείλω σταθμό. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Για κάποιο λόγο δεν μου εμφανίζει ειδοποιήσεις για νέα σχόλια! Σήμερα είμαι ακριβώς 16 εβδομάδων. Εδώ και μια εβδομάδα όταν ξαπλώνω και χαλαρώνω, έχω αρχίσει και καταλαβαίνω ότι κουνιέται το ψαράκι μου. Σήμερα έχω γιατρό το βράδυ επιτέλους να δούμε ότι όλα πάνε καλά. Και εγώ είμαι πάρα πολύ αγχώδης ενώ είναι 4η εγκυμοσύνη νομίζω έχω το περισσότερο άγχος από τις προηγούμενες.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/5/2023 at 12:25 ΠΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κοριτσιααα πίκρα!!!!😦

Μου έστειλαν χαρτί και είμαι τακτικό μέλος εφορευτικής!

Πρακτικά είμαι μια χαρά και θα μπορούσα να πάω αλλά ρε κορίτσια δεν θα ήθελα να το υποστώ αυτό τόσες ώρες!Συν ότι την επόμενη μέρα δουλεύω πρωί 6 με 2 άρα πάλι θα ξυπνήσω χάραμα!

Ελπίζω να μπορέσω να απαλλαχθω.Δεν ξέρω που να απευθυνθώ και αν δικαιούμαι, θα το ψάξω από αύριο.

Είναι μεγάλη ταλαιπωρία.😕

 

Καλησπέρα Foux!

Τι ακριβώς είναι το nipt; 

Καλημερα!!!νομίζω το εξηγησε πιο πανω καποια κοπελα..ειναι εξεταση αιματος που απομονωνουν το dna του εμβρυου κ σου δειχνει εαν υπαρχει καποιο συνδρομο!!ανωδυνη ειναι μονο αιμα δινεις αλλα ακριβη βεβαια!!

Περιμένω να παμε στις 30 του μηνα στο  επομενο ραντεβου να δουμε το μπεμπεκι κ πιστευω πως ολα θα ναι τελεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2023 at 10:03 AM, Foux said:

Καλημερα κουνελακι!!

Εμενα η αυχενικη βγηκε 2,5 οι αιματολογικες πολυ καλες βεβαια!!

Ο γιατρός μου προτεινε βεβαια αν θελουμε nipt αλλα αποφασισα να μην το κανω!!μεσα μου πιστευω πως ολα ειναι καλα!!θα το δουμε ειπε κ στο επομενο ραντεβου!!

Πήγα πριν λίγο στον γιατρό μου, ευτυχώς τα βρήκε όλα καλά! Μου είπε ότι δεν θεωρεί ότι υπάρχει λόγος να κάνω το neobona και σίγουρα όχι αμνιοκεντηση. Με καθησυχασε πάρα πολύ, παρόλα αυτά αποφάσισα να το κάνω. 

Όσο για τα συμπτώματα εμένα σταμάτησαν από την 10η βδομάδα, από τότε νιώθω σαν να μην είμαι έγκυος! Οπότε μην ανησυχείτε, λίγο πολύ το 2ο τρίμηνο είναι σε όλες πολύ πιο ήρεμο από το 1ο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Χτες επιτέλους είδαμε την μπεμπουλα μας. ( Ναι ναι το επιβεβαίωσε 100% ) πιπιλουσε το δαχτυλακι της και κουνούσε συνέχεια τα πόδια της. Είναι 151γραμμαρια το σπουργιτάκι μου!!! Είναι όλα πολύ καλά. Προχωράμε όπως πρέπει. Εμένα με βρήκε αρκετά καλά, χωρίς να έχω πάρει καθόλου κιλά μέχρι στιγμής. . Αλλά με μπουσταρε με φάρμακα χαχαχα. Μου είπε αν θέλω να αυξήσω το σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι 35.9 μου έδωσε ασβέστιο (λόγω της αρθρίτιδας που έχω) με βιταμίνη d (έχω ανεπάρκεια μόλις 11 :( ) και μαγνήσιο γιατί του είπα γιατρε μου μην γελάσεις αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη είμαι πόλυ ξεχασιαρα σαν να είμαι αφηρημένη. Και εκεί μου είπε μπράβο που το λες γιατί πολλές γυναίκες δεν το παραδέχονται. Είναι ορμονικό και μετά την γέννα φεύγει μου είπε οπότε μην σε ανησυχεί. Απλά το μαγνήσιο μου είπε θα με βοηθήσει. 

Τώρα επόμενο ραντεβού στις 20/6 για β επιπέδου. 

  • Μου αρέσει 3
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

@dec-e μπραβο μπραβο κοριτσι μου!!!!τι καλα νεα!!!!πολυ χαρηκα!!Ανυπομονώ κ εγω για τη σειρα μου!!

@pitsi21 να παιρνεις το σιδηρο οπωσδηποτε μην το ξεχνας!!εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα θεμα με τον αιματοκριτη..επεφτε μονιμα  κ ανέβαινε με το ζορι μια μια μοναδα!!εφτασα μεχρι 26 φαντασου!!απ οσο θυμαμαι γέννησα περιπου στο 30-32!! κ αφ'οτου γέννησα ανεβηκε στο 40!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες! Μπήκα κι εγώωωω 😀 σήμερα μπήκα στην 14η εβδομάδα! Είμαι κι εγώ μανούλα Δεκεμβρίου 2021 παρέα με την @Foux και η μπουμπου μου είναι 17 μηνών! Κάναμε αυχενική πριν 2 εβδομάδες και ήταν όλα πολύ καλά και μάλλον πάμε για την 2η κόρη μας! 🥰 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια 

Σήμερα είμαι 15 βδομάδων ακριβώς 

Είδαμε το μωρό είναι 130 γραμμάρια 

Και είναι αγοριιιιι ☺️☺️☺️

8 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες! Μπήκα κι εγώωωω 😀 σήμερα μπήκα στην 14η εβδομάδα! Είμαι κι εγώ μανούλα Δεκεμβρίου 2021 παρέα με την @Foux και η μπουμπου μου είναι 17 μηνών! Κάναμε αυχενική πριν 2 εβδομάδες και ήταν όλα πολύ καλά και μάλλον πάμε για την 2η κόρη μας! 🥰 

Στην αυχενική και εμένα μου είπαν κορίτσι αλλά τελικά ήταν αγόρι 

Κάντε λίγο υπομονή ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , a.brimi1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Σήμερα είμαι 15 βδομάδων ακριβώς 

Είδαμε το μωρό είναι 130 γραμμάρια 

Και είναι αγοριιιιι ☺️☺️☺️

Στην αυχενική και εμένα μου είπαν κορίτσι αλλά τελικά ήταν αγόρι 

Κάντε λίγο υπομονή ☺️

Ααααα μην μου λες τέτοιααααα! Η αλήθεια είναι ήθελα αγοράκι, να έχω ένα και ένα! Την επόμενη Πέμπτη έχω γιατρό και φαντάζομαι θα φανεί καλύτερα σίγουρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

Υπάρχει καμία κοπέλα που να έχει εμπειρία με τον κυριο Βλάχο δημητριο? Θα ήθελα πολύ να ακουσω γνωμες κ εμπειριες τοκετου. Με έχει πιάσει ένα άγχος με τον τοκετό αυτες τις μέρες. Εχω κ υψηλή μυωπία κ σίγουρα θα παω για καισαρική πιστεύω. Θα μου το πει ο οφθαλμίατρος βέβαια αυτό για σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2023 at 9:34 ΜΜ, Eva n είπε:

Ααααα μην μου λες τέτοιααααα! Η αλήθεια είναι ήθελα αγοράκι, να έχω ένα και ένα! Την επόμενη Πέμπτη έχω γιατρό και φαντάζομαι θα φανεί καλύτερα σίγουρα! 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα 

Τι να σου πω εγώ ήθελα αγοράκι 

Και στη αυχενική μου είπαν κορίτσι αλλά μην το δέσω κόμπο γιατί ήταν ο λώρος μπροστά και μπορεί αύριο μεθαύριο να μου πουν αγόρι

Αλλά εγώ μέσα μου ήξερα ότι ήταν αγόρι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!

Χαίρομαι για τα όμορφα νέα σας

Εμάς,μετά το ραντεβού της Τετάρτης ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι έχουμε ένα ΑΓΟΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙ 😍 😍 😍  Μολις 128 γραμμάρια!

Μας είπε ότι η καρδιά του είναι τέλεια και η ανάπτυξη του πολύ καλή! Όλα φαίνονται μια χαρά δόξα τω Θεώ!!

Ξεκίνησα σίδηρο μαζί με φυλλικό και ασβέστιο το οποίο νομίζω είπε ότι έχει και βιταμίνη;; Κάτι τέτοιο! Είναι αναβραζον και στο ποτήρι είναι ακριβώς σαν πορτοκαλάδα.

Αυτό που με προβληματίζει λιγουλακι είναι ότι δεν φαίνομαι καν έγκυος.

Δεν το συζητησα μαζί του η αλήθεια είναι αλλά...να.... πίστευα ότι θα είχα ήδη κοιλιά εγκυου τώρα αλλά ούτε καν.Φαινομαι απλά πρισμενη ή ότι έχω πάρει κάποια κιλά στην κοιλιά. Έγκυος με την καμία. Είμαι στην 15w και 4d😐

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...