Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Την Τετάρτη είχα ραντεβού με το γιατρο και είδαμε το μικρό μου θαυματακι!!! Όλα καλά είναι,μεγαλώνει και δεν μπορώ να το πιστέψω! Σε μια φάση μου το δείχνει ο γιατρός που κουνιόταν κιολας!!!!!!! Τρελάθηκα! 😍Ούτε ότι την Πέμπτη,με το καλό, τελειώνει το πρώτο τρίμηνο😍

Ρε κορίτσια και κάτι άλλο! Εγώ έχω ένστικτο ότι είναι κορίτσι είμαι πολυ σίγουρη δεν υπάρχει περίπτωση! Και το συζητούσαμε και αν και πολύ νωρίς μου είπε δεν σου επιβεβαιώνω τίποτα είναι πολύ νωρίς αλλά μη το δένεις ότι είναι και κορίτσι!!! Χαχα 😆φαντάζεστε να είναι αγόρι; Πάσχουμε και από αγόρια στην οικογένεια τη δική μου,όλο κορίτσια είμαστε! Τεσπά γερό να είναι αυτό μας νοιάζει!

Επόμενο ραντεβού η αυχενική στην Αθήνα την παραλλη Βδομάδα! Αχ πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε έχω μεγαλη αγωνία και ανυπομονησια.😝

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Την Τετάρτη είχα ραντεβού με το γιατρο και είδαμε το μικρό μου θαυματακι!!! Όλα καλά είναι,μεγαλώνει και δεν μπορώ να το πιστέψω! Σε μια φάση μου το δείχνει ο γιατρός που κουνιόταν κιολας!!!!!!! Τρελάθηκα! 😍Ούτε ότι την Πέμπτη,με το καλό, τελειώνει το πρώτο τρίμηνο😍

Ρε κορίτσια και κάτι άλλο! Εγώ έχω ένστικτο ότι είναι κορίτσι είμαι πολυ σίγουρη δεν υπάρχει περίπτωση! Και το συζητούσαμε και αν και πολύ νωρίς μου είπε δεν σου επιβεβαιώνω τίποτα είναι πολύ νωρίς αλλά μη το δένεις ότι είναι και κορίτσι!!! Χαχα 😆φαντάζεστε να είναι αγόρι; Πάσχουμε και από αγόρια στην οικογένεια τη δική μου,όλο κορίτσια είμαστε! Τεσπά γερό να είναι αυτό μας νοιάζει!

Επόμενο ραντεβού η αυχενική στην Αθήνα την παραλλη Βδομάδα! Αχ πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε έχω μεγαλη αγωνία και ανυπομονησια.😝

Λιγο εμεινε! Με το καλό να πανε ολα καλα! 

Απο συμπτώματα πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Λιγο εμεινε! Με το καλό να πανε ολα καλα! 

Απο συμπτώματα πως εισαι?

Σε ευχαριστώ Ευδοκία!!! Και σε εσένα το ίδιο! 😍 Δεν έχω κάνει ποτέ εμετό ούτε είχα ζαλάδες,καούρες,ανακατωσουρες κλπ...είχα από την αρχή όμως έντονη υπνηλία και εξάντληση,σιγά σιγά σαν να συνερχομαι αλλά όχι εντελώς😄 Επίσης εξακολουθω να σιχαίνομαι καφέ και τσιγάρο που για μένα ήταν MUST!Και ίσως λόγω αυτού που ενώ δεν τα θέλω,μου λείπει η συνήθεια και κατά συνέπεια τρώω! Αλλά θέλω να το ελέγξω και αυτό το κομμάτι σιγά σιγα.Και τέλος,αδιαφορώ για τη δουλειά, δεν με νοιάζει πια, βαριεμαι να πηγαίνω γιατί έχω αλλού το μυαλό μου 😆αυταααα...εσυ τι συμπτώματα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2023 at 3:13 ΜΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Σε ευχαριστώ Ευδοκία!!! Και σε εσένα το ίδιο! 😍 Δεν έχω κάνει ποτέ εμετό ούτε είχα ζαλάδες,καούρες,ανακατωσουρες κλπ...είχα από την αρχή όμως έντονη υπνηλία και εξάντληση,σιγά σιγά σαν να συνερχομαι αλλά όχι εντελώς😄 Επίσης εξακολουθω να σιχαίνομαι καφέ και τσιγάρο που για μένα ήταν MUST!Και ίσως λόγω αυτού που ενώ δεν τα θέλω,μου λείπει η συνήθεια και κατά συνέπεια τρώω! Αλλά θέλω να το ελέγξω και αυτό το κομμάτι σιγά σιγα.Και τέλος,αδιαφορώ για τη δουλειά, δεν με νοιάζει πια, βαριεμαι να πηγαίνω γιατί έχω αλλού το μυαλό μου 😆αυταααα...εσυ τι συμπτώματα έχεις;

Καλημέρα κ λαλο μηνα!!!

Εγω εχω σποραδικα πονο στις θηλες. Το στηθος δεν ειναι ιδιαιτερα πρησμενο. Δυσπεψια, καουρα κ μια απροσδιοριστη αισθηση αηδιας σαν να εχω φαει κατι γλυκο κ να εχει κολλησει στον οισοφαγο. Παρ ολα αυτα τρωω κανονικοτατα! Το μεγαλυτερο μου πρόβλημα ειναι η δυσκοιλιότητα. 

Τέλος εξακολουθουμε να το κραταμε απο ολους κρυφο! Ουτε οι γονεις δεν το ξέρουν ακομσ κ δεν ξερω ποτε θα το πουμε. Μετα απο δυο απωλειες εχω μεγαλη ανασφάλεια κ νιώθω πως αν το πω κατι κακο θα γίνει. Ο δεν συζυγος μου ο οποίος ειναι γενικα εσωστρεφης σαν άνθρωπος δεν θελει να το μαθει κανεις! Αν καεις στο χυλο φυσας κ το γιαουρτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μελλοντικές μανούλες καλησπέρα και από εμένα!

Μετά από πολλή προσπάθεια ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε και δεν μπορούμε να το πιστέψουμε!😍 Δεν το έχουμε πει πουθενά πέραν των γονέων μου και αναγκαστικά εγώ στη δουλειά μου.

Εγώ έχω ΠΗΤ 07/11. Η αλήθεια είναι πως έχω αρκετό άγχος γιατί έχουμε περάσει πολλά!!

Χαίρομαι που θα είμαστε μαζί σε αυτό το όμορφο ταξίδι και εύχομαι μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα κ λαλο μηνα!!!

Εγω εχω σποραδικα πονο στις θηλες. Το στηθος δεν ειναι ιδιαιτερα πρησμενο. Δυσπεψια, καουρα κ μια απροσδιοριστη αισθηση αηδιας σαν να εχω φαει κατι γλυκο κ να εχει κολλησει στον οισοφαγο. Παρ ολα αυτα τρωω κανονικοτατα! Το μεγαλυτερο μου πρόβλημα ειναι η δυσκοιλιότητα. 

Τέλος εξακολουθουμε να το κραταμε απο ολους κρυφο! Ουτε οι γονεις δεν το ξέρουν ακομσ κ δεν ξερω ποτε θα το πουμε. Μετα απο δυο απωλειες εχω μεγαλη ανασφάλεια κ νιώθω πως αν το πω κατι κακο θα γίνει. Ο δεν συζυγος μου ο οποίος ειναι γενικα εσωστρεφης σαν άνθρωπος δεν θελει να το μαθει κανεις! Αν καεις στο χυλο φυσας κ το γιαουρτι...

Καλό μήνα να έχουμε, το με μόνο καλά νέα!!!😍 Πράγματι ξεχασα να αναφέρω το στήθος το οποίο το αισθάνομαι πολύ βαρύ και το βράδυ προσέχω πώς ξαπλώνω γιατί με πονάει κάπως.

Όσον αφορά την ανακοίνωση το ίδιο και εμείς και χαίρομαι πολύ για αυτό.Θα σου πω ότι καλα κάνεις!Απο την προηγούμενη φορά είχα πει ότι την επόμενη εγκυμοσύνη θα την ανακοίνωσω μετά το τρίμηνο+ !

Συγκεκριμένα,έχω σκοπό ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΌΣ να πάνε όλα καλά,να το ανακοινώσουμε αρχές Ιουνίου.Εχω ανάγκη να φύγει το πρώτο τρίμηνο,να ΠΕΡΑΣΕΙ και άλλος ένας μήνας και μετά.

Αυτό σήμαινει ότι θα μπαίνω στον 5ο (με το καλό) και ίσως κάποιοι παρεξηγηθουν που τους το είπα τόσο αργά αλλά καθόλου δεν με ενδιαφέρει.Μα καθόλου! Και όσον αφορά αυτό που λες ότι αν το πεις φοβασαι ότι θα γίνει κάτι κακό δεν σου κρύβω ότι το έχω και εγώ... Έχει λίγες μέρες που σαν να το έχω ξεπεράσει.Ειδικά στην πολύ αρχή νόμιζα ότι το καταλαβαίναν όλοι,ότι με συζητούσαν και θα γινόταν κάτι κακό.

(έκανα κάτι στη δουλειά και έλεγα "ωχ με είδε να σκύβω έτσι μήπως καταλάβει ότι είμαι έγκυος;" Ή "έχει καιρο να με δει να καπνίζω! Το έχει καταλάβει ότι είμαι έγκυος για αυτό με κοιτάει έτσι ")

Μαλιστα,αποφάσισα να μην το ανακοινώσω καν προσωπικα σε ορισμένα άτομα που την προηγούμενη φορά μου απέδειξαν ότι δεν το αξίζουν.Ας το μάθουν κατά τύχη από άλλους.

Για μένα,να το πείτε όταν θελήσετε σε όποιους θελήσετε και ΑΝ θελήσετε.

Παρόλ' αυτά πιστεύω πως ό,τι είναι να γίνει,θ γίνει και εύχομαι να είναι μόνο καλά αυτά που θα μας συμβαίνουν.

Εσύ πόσο νωρίς ανακοινώσες τις προηγούμενες δύο φορές;

Εγώ 5η με 6η Εβδομάδα σε γονείς αδέρφια και θείες (από την πλευρά του συντρόφου.)Εν τέλει δεν προλαβα να μπω στις 8 εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kounelaki17 είπε:

Κορίτσια και μελλοντικές μανούλες καλησπέρα και από εμένα!

Μετά από πολλή προσπάθεια ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε και δεν μπορούμε να το πιστέψουμε!😍 Δεν το έχουμε πει πουθενά πέραν των γονέων μου και αναγκαστικά εγώ στη δουλειά μου.

Εγώ έχω ΠΗΤ 07/11. Η αλήθεια είναι πως έχω αρκετό άγχος γιατί έχουμε περάσει πολλά!!

Χαίρομαι που θα είμαστε μαζί σε αυτό το όμορφο ταξίδι και εύχομαι μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας!

Αχ τέλεια κορίτσι μου μια χαρά εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ έχω ΠΗΤ 16/11 !! Όπως αισθάνεσαι για μένα πάντως και λίγο να το καθυστερήσεις να το πεις δεν πειράζει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ απο εμενα!!

Ειμαι 12+4 Εχτες ειχαμε την Αυχενική μας,ειδαμε το μπεμπινι μας!!ασταματητο δεν καταφεραμε να δουμε φύλο!!Προσωπικα δεν θα θελα να μαθω μεχρι να γεννηθεί αλλα ο μπαμπας δεν κρατιεται!!

Ημουν κ στις μανούλες Δεκεμβριου 21 κ εχω ενα αγορακι 17 μηνων!!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Αχ τέλεια κορίτσι μου μια χαρά εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ έχω ΠΗΤ 16/11 !! Όπως αισθάνεσαι για μένα πάντως και λίγο να το καθυστερήσεις να το πεις δεν πειράζει..

Τι ωραία όλα με το καλό σε όλες μας!

Και εγώ κορίτσια δεν ξέρω ίσως επειδή προσπαθήσαμε αρκετά ίσως είναι ψυχολογικό ακόμη δεν θέλω να το πούμε κάπου.Από Ιούνιο και βλέπουμε.έχω και εγώ αυτή την αίσθηση ότι αν το πούμε κάπου μπορεί να συμβεί κάτι(που το ξέρω ότι είναι στο μυαλό μου), οπότε για την ώρα είναι το πολύτιμο μας μυστικό!🧿Γιατί με αυτό τον τρόπο νιώθω στην παρούσα φάση πιο ήρεμη.

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όσο γίνεται, ένα βήμα τη φορά λέω κάθε φορά που πάμε στο γιατρό και βλέπουμε/ακούμε το μικρούλι και παίρνω δύναμη μέχρι την επόμενη.Από συμπτώματα το στομάχι μου ήταν πάρα πολύ χάλια στις αρχές τώρα κάπως καλύτερα και αυτό πάλι αναλόγως την ημέρα και το φαγητό.Κατά τα άλλα έντονη υπνηλία κόπωση υπάρχει.

Στέλνω ματάκια🧿 και θετική ενέργεια σε όλες!!

2 ώρες πρίν, Foux είπε:

Καλημερα κοριτσια κ απο εμενα!!

Ειμαι 12+4 Εχτες ειχαμε την Αυχενική μας,ειδαμε το μπεμπινι μας!!ασταματητο δεν καταφεραμε να δουμε φύλο!!Προσωπικα δεν θα θελα να μαθω μεχρι να γεννηθεί αλλα ο μπαμπας δεν κρατιεται!!

Ημουν κ στις μανούλες Δεκεμβριου 21 κ εχω ενα αγορακι 17 μηνων!!

 

Kαλησπέρα Foux μου να χαίρεσαι το αγοράκι σου και με το καλό να υποδεχτείτε το μπεμπίνι!

Η αίσθηση στην αυχενική που είδατε τ μικράκι δεν ήταν πολύ ωραία?Εγώ συγκινήθηκα όταν είδα το μπεμπάκι να κουνιέται!💗

Και εμένα το φύλο δεν με νοιάζει γερό να είναι μόνο!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 2:12 ΜΜ, Kounelaki17 είπε:

Κορίτσια και μελλοντικές μανούλες καλησπέρα και από εμένα!

Μετά από πολλή προσπάθεια ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε και δεν μπορούμε να το πιστέψουμε!😍 Δεν το έχουμε πει πουθενά πέραν των γονέων μου και αναγκαστικά εγώ στη δουλειά μου.

Εγώ έχω ΠΗΤ 07/11. Η αλήθεια είναι πως έχω αρκετό άγχος γιατί έχουμε περάσει πολλά!!

Χαίρομαι που θα είμαστε μαζί σε αυτό το όμορφο ταξίδι και εύχομαι μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας!

Καλωσηρθατε στη παρέα μας καθώς η foux 🙂

Εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε άγχη και ανησυχίες. Εγώ έκανα την αυχενική στις 22 /4  με πρόβλεψη για κορίτσι και προχθές κορίτσια μου πετάει ένα αγόρι μάλλον! Κάγκελο εγώ! Μη το δένεις κόμπο μου λέει είναι μικρό ακόμα μπορεί να είναι και κορίτσι δεν έχει ανοιχτά τα πόδια να μπορέσουμε να δουμε και έχω μείνει με την απορία που λέτε μέχρι τον επόμενο μήνα που θα με δει παλι. Θα δείξει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/5/2023 at 6:48 ΜΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Καλό μήνα να έχουμε, το με μόνο καλά νέα!!!😍 Πράγματι ξεχασα να αναφέρω το στήθος το οποίο το αισθάνομαι πολύ βαρύ και το βράδυ προσέχω πώς ξαπλώνω γιατί με πονάει κάπως.

Όσον αφορά την ανακοίνωση το ίδιο και εμείς και χαίρομαι πολύ για αυτό.Θα σου πω ότι καλα κάνεις!Απο την προηγούμενη φορά είχα πει ότι την επόμενη εγκυμοσύνη θα την ανακοίνωσω μετά το τρίμηνο+ !

Συγκεκριμένα,έχω σκοπό ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΌΣ να πάνε όλα καλά,να το ανακοινώσουμε αρχές Ιουνίου.Εχω ανάγκη να φύγει το πρώτο τρίμηνο,να ΠΕΡΑΣΕΙ και άλλος ένας μήνας και μετά.

Αυτό σήμαινει ότι θα μπαίνω στον 5ο (με το καλό) και ίσως κάποιοι παρεξηγηθουν που τους το είπα τόσο αργά αλλά καθόλου δεν με ενδιαφέρει.Μα καθόλου! Και όσον αφορά αυτό που λες ότι αν το πεις φοβασαι ότι θα γίνει κάτι κακό δεν σου κρύβω ότι το έχω και εγώ... Έχει λίγες μέρες που σαν να το έχω ξεπεράσει.Ειδικά στην πολύ αρχή νόμιζα ότι το καταλαβαίναν όλοι,ότι με συζητούσαν και θα γινόταν κάτι κακό.

(έκανα κάτι στη δουλειά και έλεγα "ωχ με είδε να σκύβω έτσι μήπως καταλάβει ότι είμαι έγκυος;" Ή "έχει καιρο να με δει να καπνίζω! Το έχει καταλάβει ότι είμαι έγκυος για αυτό με κοιτάει έτσι ")

Μαλιστα,αποφάσισα να μην το ανακοινώσω καν προσωπικα σε ορισμένα άτομα που την προηγούμενη φορά μου απέδειξαν ότι δεν το αξίζουν.Ας το μάθουν κατά τύχη από άλλους.

Για μένα,να το πείτε όταν θελήσετε σε όποιους θελήσετε και ΑΝ θελήσετε.

Παρόλ' αυτά πιστεύω πως ό,τι είναι να γίνει,θ γίνει και εύχομαι να είναι μόνο καλά αυτά που θα μας συμβαίνουν.

Εσύ πόσο νωρίς ανακοινώσες τις προηγούμενες δύο φορές;

Εγώ 5η με 6η Εβδομάδα σε γονείς αδέρφια και θείες (από την πλευρά του συντρόφου.)Εν τέλει δεν προλαβα να μπω στις 8 εβδομάδες.

Καλημέρα! Καλη βδομάδα!

Την πρωτη φορα στις 6 βδομάδες αφου ακουσαμε κ καρδια το ανακοινωσαμε σε γονεις κ αδερφια. Την δευτερη φορα δεν το ειπαμε πουθενα. Κ τα δυο παλλινδρομησαν στην 8η βδομαδα.  

Σημερα 13+3. Την Τετάρτη  εχω ραντεβου! Επιτελους!!! Εχουμε να το δούμε απο τις 25/4 που καναμε την αυχενικη!

Ελπιζω να μας πει φύλο τωρα. Δεν εχουμε προτίμησει αλλα θα υελαμε να ξέρουμε τι ειναι. Μας ξεφευγει συνέχεια ενα "μπεμπης" κ στους δυο πάντως! 🤣🤣🤣🤣

Σκέφτομαι μηπως το πούμε σε γονεις κ αδερφια προς το τέλος του μηνα κι αφου μαθουμε το φυλο. Πιο πολυ για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις... η πεθερα μου κ η κουνιαδα μου θα στραβωσουν σίγουρα (το εχω δει να το κάνουν σε συγγενικο τους προσωπο). Βέβαια κ στο πρωτο που το ειπαμε αμεσως, οχι μονο δεν μας ευχηθηκαν, αλλα.. τεσπα, δεν αξιζει να συγχιζομαι!!!

Να μας φυλαει ολες η Παναγια οπως κ τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα! Καλη βδομάδα!

Την πρωτη φορα στις 6 βδομάδες αφου ακουσαμε κ καρδια το ανακοινωσαμε σε γονεις κ αδερφια. Την δευτερη φορα δεν το ειπαμε πουθενα. Κ τα δυο παλλινδρομησαν στην 8η βδομαδα.  

Σημερα 13+3. Την Τετάρτη  εχω ραντεβου! Επιτελους!!! Εχουμε να το δούμε απο τις 25/4 που καναμε την αυχενικη!

Ελπιζω να μας πει φύλο τωρα. Δεν εχουμε προτίμησει αλλα θα υελαμε να ξέρουμε τι ειναι. Μας ξεφευγει συνέχεια ενα "μπεμπης" κ στους δυο πάντως! 🤣🤣🤣🤣

Σκέφτομαι μηπως το πούμε σε γονεις κ αδερφια προς το τέλος του μηνα κι αφου μαθουμε το φυλο. Πιο πολυ για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις... η πεθερα μου κ η κουνιαδα μου θα στραβωσουν σίγουρα (το εχω δει να το κάνουν σε συγγενικο τους προσωπο). Βέβαια κ στο πρωτο που το ειπαμε αμεσως, οχι μονο δεν μας ευχηθηκαν, αλλα.. τεσπα, δεν αξιζει να συγχιζομαι!!!

Να μας φυλαει ολες η Παναγια οπως κ τα μωράκια μας!

Καλησπέρα Ευδοκία καλή εβδομάδα!

Για εμένα αύριο είναι η αυχενική και δεν βλέπω την ώρα! Από τότε που έκλεισα το ραντεβού μόνο αυτή τη μέρα σκέφτομαι και επιτέλους ήρθε!!!! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Αν αισθάνεστε ότι θέλετε να το πείτε τότε ναι αλλά καλύτερα να γίνει επειδή θέλετε παρά για να μην παρεξηγηθουν!

Κάποια στιγμή όταν μιλούσα στο τηλέφωνο με την πεθερά μου και ήταν οι πρώτες μέρες μετά την αποβολή  θυμάμαι που μου είπε ότι "Εγώ πάντα φοβόμουν στις εγκυμοσύνες μου ότι κάτι μπορεί να συμβεί, δεν το έλεγα αμέσως" σαν να με "κατηγορούσε" ότι κακώς το είπα!(Παρόλο που έχουμε μια χαρά σχέσεις αυτό το σχόλιο της δεν μου άρεσε και είναι κατι που άκουσα και από άλλους)

Έτσι λοιπόν δεν θα τους φανεί πιστεύω παράξενο ότι δεν τους το είπαμε αμέσως σίγουρα όμως θα πάθουν πλάκα όταν το μάθουν στον 5ο μήνα!!!Αλλά εγώ τότε αισθάνομαι να το ανακοινώσω! Και σε κάποιους ούτε τότε!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δε νομίζω να  σας παρεξηγήσει κάνεις οποτε θέλετε και αποφάσισετε να το πείτε, αυτά τα πράγματα ειδικά όταν  προϋπάρχουν και κυήσεις που δε πήγαν καλά εξυπακούεται ότι το προφυλάσσεις όσο μπορείς. Τώρα αν στραβωσουν για μένα φίλοι και συγγενείς είναι κομπλεξικοί συγνώμη κιόλας.Εμεις το είπαμε σχεδόν από τη μέρα που το μαθαμε σε γονείς και αδέρφια και στο πρώτο έτσι έγινε. Αλλά σε άλλους μόλις ξεπέρασα το τρίμηνο που ήταν σος. Αυτή τη φορά όμως είναι αλλιώς από τη πλευρά των πεθερικων μου γτ ήταν το πρώτο εγγόνι. Μόλις το εμαθαν δε μπορώ να πω ότι έκλαιγαν από χαρά ειδικά ο κουνιάδος μ σε όλη την εγκυμοσύνη μου φιλαγε τη κοιλιά κάτι το οποίο ήταν τελείως άβολο για μενα και μπροστά σε τρίτους και όσο και να το έλεγα αυτός χαμπάρι.. Ούτε ο άντρας μου τέτοιες εκδηλώσεις 😋

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2023 at 12:07 ΠΜ, Angelvas είπε:

Καλωσηρθατε στη παρέα μας καθώς η foux 🙂

Εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε άγχη και ανησυχίες. Εγώ έκανα την αυχενική στις 22 /4  με πρόβλεψη για κορίτσι και προχθές κορίτσια μου πετάει ένα αγόρι μάλλον! Κάγκελο εγώ! Μη το δένεις κόμπο μου λέει είναι μικρό ακόμα μπορεί να είναι και κορίτσι δεν έχει ανοιχτά τα πόδια να μπορέσουμε να δουμε και έχω μείνει με την απορία που λέτε μέχρι τον επόμενο μήνα που θα με δει παλι. Θα δείξει. 

Καλώς σας βρήκαμε κορίτσια!😊

Σχετικά με την αυχενική διαφάνεια και το φύλο , η αλήθεια είναι πώς ακόμη και αν ο εμβρυομητρικός δώσει κάποιες πιθανότητες για αγόρι ή κορίτσι , αυτό μπορεί και να ανατραπεί στην πορεία.Εμάς μας είπε κατά πάσα πιθανότητα κοριτσάκι αλλά δεν το δένω και κόμπο.Γερό να είναι, και το φύλο δεν με απασχολεί!

@Evdokia Pan , @Angelvas , @Mωβ ηλιαχτίδα

Ως προς το θέμα των συγγενών , να πω ότι δεν σας καταλαβαίνω? H αλήθεια είναι πως και εμείς το έχουμε πεί μόνο στους γονείς μου και στα αδέρφια μου.όπως είπα και πάνω, σε αυτή τη φάση με βοηθαέι να είμαι πιο ήρεμη το γεγονός ότι δεν το ξέρουν πολλοί..Τα πεθερικά μου , με τα οποία έχουμε καλές σχέσεις στα πλαίσια του τυπικού βέβαια  και μένουν σε άλλη πόλη είναι "περίεργοι" χαρακτήρες όπως και η οικογένεια του αδερφού του συζύγου και ήταν επιλογή και των δύο μας να μην τους το πούμε ακόμη για να είμαστε ήρεμοι.Το ζήτημα είναι πως θα τουσ συναντήσουμε σε μια οικογενενειακή περίσταση αυτές τις ημέρες και  με πιέζουν οι γονείς μου να τους το πω για να μην παρεξηγηθούν επειδή θεωρούν ότι η πεθερά μου θα το καταλάβει λόγω του ότι θα έχω άβαφα μαλλιά (τι να κάνω έχω άσπρες τριχούλες από μικρή) , θα προσέχω τι τρώω κλπ. Έχω τα άγχη μου έχω και αυτά τώρα. 

Η άποψη μου σε κάθε περίπτωση είναι να το ανακοινώσει το κάθε ζευγάρι όποτε νιώθει έτοιμο να το μοιραστεί γιατί προτεραιότητα σε αυτή τη φάση είναι η ηρεμία της μέλλουσας μαμάς και του ζευγαριού εννοείται!και όποιος παρεξηγηθεί όπως λέει η @Angelvas από το ευρύτερο περιβάλλον έχει θέματα δικά του κόμπλεξ κλπ. που δεν πρέπει να μας απασχολούν.(και για εμένα το λέω να το ακούω)

Εύχομαι τα καλύτερα για εμάς και τα μωρά μας!🧿

@Mωβ ηλιαχτίδα καλά αποτελέσματα στην αυχενική , όλα θα πάνε υπέροχα!

Φιλιά και θετική ενέργεια σε όλες!

 

On 8/5/2023 at 10:34 ΠΜ, Evdokia Pan είπε:

Καλημέρα! Καλη βδομάδα!

Την πρωτη φορα στις 6 βδομάδες αφου ακουσαμε κ καρδια το ανακοινωσαμε σε γονεις κ αδερφια. Την δευτερη φορα δεν το ειπαμε πουθενα. Κ τα δυο παλλινδρομησαν στην 8η βδομαδα.  

Σημερα 13+3. Την Τετάρτη  εχω ραντεβου! Επιτελους!!! Εχουμε να το δούμε απο τις 25/4 που καναμε την αυχενικη!

Ελπιζω να μας πει φύλο τωρα. Δεν εχουμε προτίμησει αλλα θα υελαμε να ξέρουμε τι ειναι. Μας ξεφευγει συνέχεια ενα "μπεμπης" κ στους δυο πάντως! 🤣🤣🤣🤣

Σκέφτομαι μηπως το πούμε σε γονεις κ αδερφια προς το τέλος του μηνα κι αφου μαθουμε το φυλο. Πιο πολυ για να αποφύγουμε παρεξηγήσεις... η πεθερα μου κ η κουνιαδα μου θα στραβωσουν σίγουρα (το εχω δει να το κάνουν σε συγγενικο τους προσωπο). Βέβαια κ στο πρωτο που το ειπαμε αμεσως, οχι μονο δεν μας ευχηθηκαν, αλλα.. τεσπα, δεν αξιζει να συγχιζομαι!!!

Να μας φυλαει ολες η Παναγια οπως κ τα μωράκια μας!

Όπως τα λες δεν αξίζει καθόλου να συγχυζόμαστε!Προτεραιότητα η ψυχική μας ηρεμία.

23 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Κορίτσια δε νομίζω να  σας παρεξηγήσει κάνεις οποτε θέλετε και αποφάσισετε να το πείτε, αυτά τα πράγματα ειδικά όταν  προϋπάρχουν και κυήσεις που δε πήγαν καλά εξυπακούεται ότι το προφυλάσσεις όσο μπορείς. Τώρα αν στραβωσουν για μένα φίλοι και συγγενείς είναι κομπλεξικοί συγνώμη κιόλας.Εμεις το είπαμε σχεδόν από τη μέρα που το μαθαμε σε γονείς και αδέρφια και στο πρώτο έτσι έγινε. Αλλά σε άλλους μόλις ξεπέρασα το τρίμηνο που ήταν σος. Αυτή τη φορά όμως είναι αλλιώς από τη πλευρά των πεθερικων μου γτ ήταν το πρώτο εγγόνι. Μόλις το εμαθαν δε μπορώ να πω ότι έκλαιγαν από χαρά ειδικά ο κουνιάδος μ σε όλη την εγκυμοσύνη μου φιλαγε τη κοιλιά κάτι το οποίο ήταν τελείως άβολο για μενα και μπροστά σε τρίτους και όσο και να το έλεγα αυτός χαμπάρι.. Ούτε ο άντρας μου τέτοιες εκδηλώσεις 😋

Η αλήθεια ήταν  λίγο "ακραία" η εκδήλωση της χαράς του κουνιάδου!!😁

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Kounelaki17άστα να πάνε δεν ακούς που λένε αν παντρευτείς κάποιον, παντρεύεσαι και το σόι του μαζί? Κάπως έτσι. Όλα πάντως αλλάζουν μετά το παιδί. Και ανάμεσα στο ζευγάρι και ανάμεσα σε οικογενειακες σχέσεις από τη μεριά των πεθερικων. Δε λέω για τους γονείς μου γτ δε μένουν στην ίδια πόλη με έμας γτ ισως τότε να είχα παρόμοια θέματα. Σε άλλα νέα δε ξέρω κορίτσια αν είχατε ποτέ αιμορροΐδες. Υποφέρω από χθες... Και δεν έχω πάρει ακόμα το γιατρο τηλέφωνο ελπίζοντας να φύγει. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...