Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανουλες Νοεμβρίου 2023 ❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και στα κοριτσάκια εδώ. Δεν μου βγάζει τις ειδοποιήσεις και έτσι κάθε φορά πρέπει να το ψάχνω στις παλιές δημοσιευτείς μου. Σήμερα είμαι ακριβώς 21 εβδομάδων με την μικρή να κάνει καθημερινά αισθητή την παρουσία της, είναι πάρα πολύ ζωηρή χιχι. Επίσης σήμερα έχω και την β επιπέδου και είμαι φουλ αγχωμένη, να είναι όλα καλά θεούλη μου και θα ξεχυθώ για αγορές μιας και δεν έχω ούτε πιπίλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pitsi21 είπε:

Καλημέρα και στα κοριτσάκια εδώ. Δεν μου βγάζει τις ειδοποιήσεις και έτσι κάθε φορά πρέπει να το ψάχνω στις παλιές δημοσιευτείς μου. Σήμερα είμαι ακριβώς 21 εβδομάδων με την μικρή να κάνει καθημερινά αισθητή την παρουσία της, είναι πάρα πολύ ζωηρή χιχι. Επίσης σήμερα έχω και την β επιπέδου και είμαι φουλ αγχωμένη, να είναι όλα καλά θεούλη μου και θα ξεχυθώ για αγορές μιας και δεν έχω ούτε πιπίλα.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Περιμένουμε τα νέα σου!!! 🥰

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα και στα κοριτσάκια εδώ. Δεν μου βγάζει τις ειδοποιήσεις και έτσι κάθε φορά πρέπει να το ψάχνω στις παλιές δημοσιευτείς μου. Σήμερα είμαι ακριβώς 21 εβδομάδων με την μικρή να κάνει καθημερινά αισθητή την παρουσία της, είναι πάρα πολύ ζωηρή χιχι. Επίσης σήμερα έχω και την β επιπέδου και είμαι φουλ αγχωμένη, να είναι όλα καλά θεούλη μου και θα ξεχυθώ για αγορές μιας και δεν έχω ούτε πιπίλα.

Καλή επιτυχία !!! Αναμένουμε νέα !!! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2023 at 10:48 ΜΜ, Ririii88 είπε:

Λες να έχουμε μαζί ;;; 🫶🏼

Καλησπέρα σε όλες

Εμένα μου έκλεισε Β επιπέδου 12 Ιουλίου 

9 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα και στα κοριτσάκια εδώ. Δεν μου βγάζει τις ειδοποιήσεις και έτσι κάθε φορά πρέπει να το ψάχνω στις παλιές δημοσιευτείς μου. Σήμερα είμαι ακριβώς 21 εβδομάδων με την μικρή να κάνει καθημερινά αισθητή την παρουσία της, είναι πάρα πολύ ζωηρή χιχι. Επίσης σήμερα έχω και την β επιπέδου και είμαι φουλ αγχωμένη, να είναι όλα καλά θεούλη μου και θα ξεχυθώ για αγορές μιας και δεν έχω ούτε πιπίλα.

Κορίτσι;πως πήγε ;έχεις νέα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκίνησαν οι Β;;;αχ αντε με το καλο ολες μας!!!σημερα κ εμεις ειχαμε γιατρο 300 γραμμαρια το μπεμπεκι μας!!!Αυριο θα παρω τηλ να κλεισω κ εγω τη Β!

Μωβ ηλιαχτίδα μη σκας!!οι γιατροι ζουν σε αλλο κοσμο απο μας!!πιο ωμο, πιο σκληρο,έχουν ζησει τοοοοοσες καταστασεις που ούτε εμεις θα τους καταλαβουμε αλλα ούτε κ αυτοι εμας!!σε εμας ενα πονακι μπορει να φαινεται τραγικο σ αυτούς " ελεοοος ενα πονακι ειναι!!! " οποτε μη δινεις τοσο σημασια σε αυτα εφοσον εισαι ικανοποιημενη με το αντικειμενο του 😁

 

Εγω Θεσσαλονικη!!ειναι αλλη;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Κάναμε και εμείς την β επιπέδου χτες. Το κορίτσι μας μεγάλωσε και είναι 393 γραμμάρια.Ειχε τα πόδια της στο κεφάλι και σε κάποια φάση άνοιξε την παλάμη της σαν να μας μουτζωνει χαχαχα 🖐️🖐️ολα τέλεια μου είπε ο γιατρός. Μέτρησε και τον τράχηλο 3.8  Εγώ έχω βάλει 1 κιλό. Ο γιατρός με βρήκε κομπλέ στις εξετάσεις που του πήγα  Και μου έγραψε να πάω σε 20 μέρες περίπου να κάνω την καμπύλη ζαχάρου 🤢🤮 μου αύξησε μόνο το σίδηρο σε πρωί βράδυ, και μας έδωσε το ελεύθερο για θάλασσα, να πάμε διακοπές κτλ. Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Κάναμε και εμείς την β επιπέδου χτες. Το κορίτσι μας μεγάλωσε και είναι 393 γραμμάρια.Ειχε τα πόδια της στο κεφάλι και σε κάποια φάση άνοιξε την παλάμη της σαν να μας μουτζωνει χαχαχα 🖐️🖐️ολα τέλεια μου είπε ο γιατρός. Μέτρησε και τον τράχηλο 3.8  Εγώ έχω βάλει 1 κιλό. Ο γιατρός με βρήκε κομπλέ στις εξετάσεις που του πήγα  Και μου έγραψε να πάω σε 20 μέρες περίπου να κάνω την καμπύλη ζαχάρου 🤢🤮 μου αύξησε μόνο το σίδηρο σε πρωί βράδυ, και μας έδωσε το ελεύθερο για θάλασσα, να πάμε διακοπές κτλ. Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα. 

Πολύ όμορφα τα νέα σου!!! 🥰 Πω πω έφτασε η ώρα για την καμπύλη;! 
 

Με το καλό όλες μας υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!! ❤️

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Εμείς προς το παρόν σύμφωνα με το γιατρό έχουμε ακόμα ένα ραντεβού μαζί του 5 Ιούλιου δηλαδή και μετά είπε θα κανονίσουμε για Β επιπέδου!

Αισθάνομαι την κοιλιά μου να τεντώνεται και να τραβιεται από μέσα σε σημείο που κάποιες φορές δεν βολεύομαι ούτε όταν κάθομαι κανονικά στην καρέκλα.

Από κίνηση κορίτσια πάντως δεν παίζει ΤΊΠΟΤΑ, δεν αισθάνομαι κάτι....να ανησυχησω;; Αύριο κλείνω 19 Εβδομάδες.😧(ο γιατρός μου είπε 20η με 21η βδομάδα θα αρχίσω να καταλαβαίνω) Κάνεις πάντως που δεν ξέρει δεν έχει καταλάβει ότι είμαι έγκυος 🤰 ....και δεν φοράω ριχτά.Φαινομαι απλώς.. με κιλά στην κοιλιά ή πρισμενη στην κοιλιά.

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και έχετε δίκιο όσον αφορά το γιατρό.Δεν θα ασχοληθώ περισσότερο και δεν θα τα παίρνω προσωπικά..

Με το καλό όσες πάνε για την Β επιπέδου και για οποιοδήποτε έλεγχο 😍

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! 🥰 πως είστε;;  αύριο πάμε γιατρό και λογικά θα παρω να κλείσω β επιπέδου μετά! 

On 21/6/2023 at 9:05 ΜΜ, Mωβ ηλιαχτίδα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Εμείς προς το παρόν σύμφωνα με το γιατρό έχουμε ακόμα ένα ραντεβού μαζί του 5 Ιούλιου δηλαδή και μετά είπε θα κανονίσουμε για Β επιπέδου!

Αισθάνομαι την κοιλιά μου να τεντώνεται και να τραβιεται από μέσα σε σημείο που κάποιες φορές δεν βολεύομαι ούτε όταν κάθομαι κανονικά στην καρέκλα.

Από κίνηση κορίτσια πάντως δεν παίζει ΤΊΠΟΤΑ, δεν αισθάνομαι κάτι....να ανησυχησω;; Αύριο κλείνω 19 Εβδομάδες.😧(ο γιατρός μου είπε 20η με 21η βδομάδα θα αρχίσω να καταλαβαίνω) Κάνεις πάντως που δεν ξέρει δεν έχει καταλάβει ότι είμαι έγκυος 🤰 ....και δεν φοράω ριχτά.Φαινομαι απλώς.. με κιλά στην κοιλιά ή πρισμενη στην κοιλιά.

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και έχετε δίκιο όσον αφορά το γιατρό.Δεν θα ασχοληθώ περισσότερο και δεν θα τα παίρνω προσωπικά..

Με το καλό όσες πάνε για την Β επιπέδου και για οποιοδήποτε έλεγχο 😍

Για να μην σε αγχώνει αυτό με την κίνηση θα σου πω πως παρόλο που την πρώτη την είχα νιώσει πολύ νωρίς στις 17 εβδομάδες, την Μπέμπα τωρα σιγά σιγά άρχισα να την νιώθω. Παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα, εμενα πχ είναι πρόσθιος όπως λέει στην αυχενική όποτε οι κινήσεις είναι πιο δύσκολα αντιληπτές. Σε μια- δυο εβδομάδες θα το νιώσεις, να μην σε ανησυχεί καθόλου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρα σε όλες! 🥰 πως είστε;;  αύριο πάμε γιατρό και λογικά θα παρω να κλείσω β επιπέδου μετά! 

Για να μην σε αγχώνει αυτό με την κίνηση θα σου πω πως παρόλο που την πρώτη την είχα νιώσει πολύ νωρίς στις 17 εβδομάδες, την Μπέμπα τωρα σιγά σιγά άρχισα να την νιώθω. Παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα, εμενα πχ είναι πρόσθιος όπως λέει στην αυχενική όποτε οι κινήσεις είναι πιο δύσκολα αντιληπτές. Σε μια- δυο εβδομάδες θα το νιώσεις, να μην σε ανησυχεί καθόλου!! 

Λες ε;;;; Αχ άντε δεν βλέπω την ώρα ανυπομονώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες! Πως είστε; Πως είναι τα μπεμπακια;; 
Εμείς πήγαμε Δευτέρα στον γιατρό. Η μπεμπουλα μας ήταν πολύ καλά και 325 γρ θηριακι 😂 19/7 έκλεισα για β επιπέδου και ανυπομονώ! Πλέον την νιώθω και εγώ κάθε μέρα όλο και πιο έντονα! ανυπομονώ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εγραψα σημερα εξετασεις, γενικη αιματος κ ουρων, τοξοπλασμα, d3 κ μια καμπυλη την μικρή λογω του οτι ειμαι υπερβαρη κ θα τις της παω την αλλη Παρασκευή που εχουμε την Β επιπέδου! Επιτελους εφτασαν οι μερες!!! Εχει περασει σχεδον μηνας απο το προηγούμενο ραντεβου. Το καλο ειναι ότι το νιωθω αρκετα. Αλλες μερες περισσότερο κι αλλες λιγότερο κ είναι πιο δραστηριο το βραδυ!

Εμενα παλι με εχουν βρει αλλα συμπτωματα.... 😥 Το βραδυ στον υπνο μου μου μουδιαζει το δεξι χερι κ τα δυο τελευταία βραδια με εχει πιασει κ κραμπα στα δαχτυλα. Απο οτι διαβασα στο ίντερνετ μαλλον με επιασε ο καρπιαιος σωλήνας... επιτυχια! Plus περασα δυο μερες με έντονη φαγουρα στα εξω γεννητικά οργανα, πηρα τηλεφωνο την γιατρό κ μου ειπε πως ειναι μυκητες καντιτα. Ακολούθησα τις οδηγιες της: πλυσιμο με χαμομηλι κ ειδικο σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη, ξεχωριστη πετσετα για εκεί, καλο στεγνωμα κ αερισμος της περιοχης. Μέσα σε δυο μερες μου περασε ευτυχως.

Παντως καμια φορα με πιανει λιγο γκρινια... νιωθω να εχω κουραστει... με τον υπνο στο πλαι, με τις αντιπηκτικες,  με τα χαπια... κι έχουμε ακόμα μπροστά!

Οι κοιλιες σας έχουν μεγαλωσει? Φαινεστε? Εμεις ακομα δεν το έχουμε πει πουθενά κ κανενας δεν εχει καταλαβει τιποτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Evdokia Pan said:

Εγω εγραψα σημερα εξετασεις, γενικη αιματος κ ουρων, τοξοπλασμα, d3 κ μια καμπυλη την μικρή λογω του οτι ειμαι υπερβαρη κ θα τις της παω την αλλη Παρασκευή που εχουμε την Β επιπέδου! Επιτελους εφτασαν οι μερες!!! Εχει περασει σχεδον μηνας απο το προηγούμενο ραντεβου. Το καλο ειναι ότι το νιωθω αρκετα. Αλλες μερες περισσότερο κι αλλες λιγότερο κ είναι πιο δραστηριο το βραδυ!

Εμενα παλι με εχουν βρει αλλα συμπτωματα.... 😥 Το βραδυ στον υπνο μου μου μουδιαζει το δεξι χερι κ τα δυο τελευταία βραδια με εχει πιασει κ κραμπα στα δαχτυλα. Απο οτι διαβασα στο ίντερνετ μαλλον με επιασε ο καρπιαιος σωλήνας... επιτυχια! Plus περασα δυο μερες με έντονη φαγουρα στα εξω γεννητικά οργανα, πηρα τηλεφωνο την γιατρό κ μου ειπε πως ειναι μυκητες καντιτα. Ακολούθησα τις οδηγιες της: πλυσιμο με χαμομηλι κ ειδικο σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη, ξεχωριστη πετσετα για εκεί, καλο στεγνωμα κ αερισμος της περιοχης. Μέσα σε δυο μερες μου περασε ευτυχως.

Παντως καμια φορα με πιανει λιγο γκρινια... νιωθω να εχω κουραστει... με τον υπνο στο πλαι, με τις αντιπηκτικες,  με τα χαπια... κι έχουμε ακόμα μπροστά!

Οι κοιλιες σας έχουν μεγαλωσει? Φαινεστε? Εμεις ακομα δεν το έχουμε πει πουθενά κ κανενας δεν εχει καταλαβει τιποτα. 

Καλησπέρα! Εγώ είμαι σήμερα 20+1, την Τετάρτη 5/7 έχω την β επιπέδου. Κορίτσια, η κοιλιά μου έγινε τεράστια! Σε σημείο που ντρέπομαι, φαίνομαι σαν 9 μηνών 🙄 στην 1η μου εγκυμοσύνη δεν ήμουν έτσι, ανησυχώ ότι μπορεί να κάνω κ κατάχρηση στα γλυκά και να είναι λόγω αυτού 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Εμείς έχουμε ραντεβού την Τετάρτη με το γιατρό και προς το παρόν όλα παραμένουν ίδια..Θεωρώ ότι η κοιλιά μου όχι δεν φαίνεται σαν εγκύου αλλά απλώς πρησμενη ή ότι έχω πάρει κιλά στο σημείο.Καπως έτσι.Ουτως η άλλως έχω κιλά..Επισης είναι κάτι που μου το λένε κιόλας κάποιοι ότι δεν φαίνομαι για έγκυος ή ότι φαίνομαι πιο λιγο μηνών.Ειμαι 20w κ 4d και από κίνηση έχω νιώσει τα εξής τα οποία δεν είμαι καθόλου σίγουρη αν είναι από το μωρουλινακι ή είναι έντερα κλπ..

1) τη βδομάδα που μας πέρασε είχα ξαπλώσει στον καναπέ κ αριστερά ένα σημείο της κοιλιάς μου κουνιόταν ρυθμικά όπως ένα ρολόι ή μια καρδιά (τικ τακ τικ τακ) Αν δεν το έβλεπα δεν θα το καταλάβαινα καν!!!! Έτυχε κ το είδα!

2) το πρωί ξαφνικά ενιωσα ότι ένα σημείο της κοιλιάς το ρουφαγε κάτι από μέσα ακριβώς όπως ρουφάει ο σωλήνας της ηλεκτρικής σκούπας...δεν ένιωσα πόνο! Μόνο... ρουφηγμα...

κατά τα άλλα τιποτα και δεν σας κρύβω ότι με έχει αγχωσει κάπως το θέμα δεν ξέρω γιατί.. όπως κ το θέμα του μεγέθους της κοιλιάς. Τεσπά 

πήγα και για τη γενική κ καλλιέργεια ούρων χτες που μου είχε ζητήσει ο γιατρός κ μου είπαν αν είναι όλα καλά τη Δευτέρα θα μου στείλουν τα αποτελέσματα,αν βρεθεί μικρόβιο την Τρίτη...

Ναι πλέον το έχουν μάθει όλοι διότι το είπα στη δουλειά εεε καί δεν θέλει κ πολύ.Αλλα αν δεν χρειαστεί δεν κάνω αναφορα από μόνη μου κ ειδικά σε άσχετους..(γείτονες γνωστούς κλπ) 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...