Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

ΟΚ, καλή ακούγεται η πρακτική σου :). Να ρωτήσω πάλι να με ξεστραβώσετε: οι θυρίδες είναι σε τράπεζες; Και πόσο κοστίζουν; Η χρέωση είναι με το μήνα/χρόνο; (Όχι ότι θα νοικιάσω τώρα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις ;))


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι θυριδες ειναι σσε τραπεζες ναι. Εγω Ελλαδα εχω τη θυριδα. Δε ξερω αν υπαρχει για μηνα, εμας ειναι οικογενειακη θυριδα και δε ξερω ποσο τη νοικιασαμε..νομιζω παει με το χρονο η χρεωση.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι τσιμπάς βρε; Αφού σας είπα, τα περισσότερα τα φοράω :tongue:


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

:tongue:

Στο προηγούμενο ευφυες και πολυ εποικοδομητικό σχόλιο μου θα ήθελα να προσθέσω πως εμείς το μόνο οικογενειακό που έχουμε είναι ο τάφος στο χωριο. Μπρρρρρ.....


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για να σας επαναφέρω στο θέμα μας (καθότι εγώ κοσμήματα δεν έχω και δεν μπορώ να συνεισφέρω στη συζήτηση) (ούτε οικογενειακό τάφο έχουμε, ούτε κατσίκα) ιδού μια επιλογή από τις σημερινές ειδήσεις:

Δωδεκάχρονη αγνοείται στο Croydon: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-19137933

Κάποιος πυροβόλησε 4 έφηβους στο Liverpool: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-merseyside-19134894

Στο Bradford έριξε χαλάζι και το έστρωσε στα πεζοδρόμια και τους κήπους σαν χιόνι (δεν βρίσκω την είδηση γραπτώς, αλλά το είδαμε μόλις τώρα στο BBC News) :shock:

Άντε, καλό χειμώνα!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ποσο μα πόσο χαιρομαι κορίτσια.... στον ουρανό σας γύρευα, στην γη σας βρήκα...

έψαχνα πληροφορίες για αγγλία, καθώς ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι, και βρήκα αυτό... σε οικείο περιβάλλον, αν και εγώ συνήθως γράφω στο parents, ως moonchild, αλλά το ίδιο είναι...

λοιπόν, έχουμε και λέμε, σύζηγος 43, τει ηλεκτρολογίας, με ελαφρύ κινητικό πρόβλημα και όχι καλά αγγλικά, 11 χρόνια ελεύθερος επαγγλματίας, νυν άνεργος.

συζηγος, εγώ, απόφοιτος ιεκ ιδιωτικού με διοίκηση επιχηρήσεων, άψογα αγγλικά, προυπηρεσία σε μεγάλες εταιρίες, και νυν σε πολυεθνική σε admininstration dpt.

do we stand a chance? - not to mention we are BROKE!

δύο μικρά, ένα 7 μηνών και μία 3,5, ψάχνουμε χώρα να τα μεγαλώσουμε, γιατί εδώ δεν υπάρχει περίπτωση. Πέρισυ πριν γεννήσω είχαμε στο σπίτι 16 βαθμούς, δεν θέλω να το ξαναζήσω. έχουμε 6 χρόνια ακόμη να ξερχεώσουμε το σπίτι μας, και δεν θέλω να διανοηθώ οτι θα το χάσουμε στην ουρά τώρα που φάγαμε το βόδι.

τις οικονομίες μας τις φάγαμε, οι ελπίδες μας εδώ τελείωσαν, και προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να έρθω αγγλία να κάνω την αλβανή της ευρώπης... αλλά θα μπορέσουμε?

ο μόνος λόγο που επιλέγουμε αγγλία είναι γιατί εγώ νιώθω άνετα με την γλώσσα, και γιατί έχουμε μια πρώτη ξαδέρφη που ζει λονδον και επιβιώνει εκεί μετά από μεταπτυχιακό...

ακούω γνώμες, κάθε συμβουλη ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Tik Tak!

Διάβασες τα παλαιότερα ποστ? Έχουμε γράψει κατεβατά ολόκληρα και αναλύσεις επί αναλύσεων ;)

Για μένα το πρώτο βήμα είναι να αρχίσεις να κοιτάς σε online sites για το είδος δουλειάς που ψάχνεις ώστε να διαμορφώσεις μια γνώμη πρώτον για το αν υπάρχουν δουλειές στον τομέα σου, και δεύτερον για το πόσο πληρώνουν. Το ίδιο να κάνει και ο άντρας σου.

Κοίτα στο http://www.totaljobs.com/ και στο http://www.jobs.co.uk/ για αρχή. Α και στο http://www.monster.co.uk/

Το σίγουρο είναι ότι ως "Αλβανή" δεν συντηρείς οικογένεια στο Λονδίνο, ίσως ούτε και πουθενά αλλού στην Αγγλία.

Η ξαδέρφη σου τι σου έχει πει (που σας ξέρει και καλύτερα)?


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσωπικά θεωρώ οτι το έχουμε εξαντλήσει το θεμα κ απλα γράφουμε προσωπικές εμπειρίες θεωρώ φρόνιμοτερο να σου πω οτι εμείς εδω δεν μπορούμε να σας βρούμε δουλεια ιδίως αν δεν είμαστε του χώρου, εγω τουλάχιστον

Το να έρθεις να εξασκησεις ένα επάγγελμα όταν δεν μιλάς τη γλώσσα ίσως ειναι ένα πρόβλημα

Το καλύτερο ΚΑΤ εμε που έχετε να κάνετε ειναι να κοίταξετε κατευθείαν στην Αγγλία αν υπάρχουν θέσεις στο αντικείμενο σας

Συγνώμη που δεν μπορω να φανώ πιο χρήσιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Tik Tak, esy exeis perissoteres pithanothtes gia douleia apo ton antra sou thewrw. Ena logw glwssas,kai dyo logw tou epaggelmatos tou. Ta eleythera epaggelmata edw einai kapws dyskola, douleyoun mesw agency k einai unreliable, mporei na doulepseis mia evdomada kai na kathesai 5.

stelne viografika se sites gia douleies, kai vlepeis ti apanthseis tha pareis...kai posa tha sou dinoun fysika.

Gia to 16 bathmoi, to xw zhsei kai egw edw akoma k me thermansh (mes sto spiti)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

δύο μικρά, ένα 7 μηνών και μία 3,5, ψάχνουμε χώρα να τα μεγαλώσουμε, γιατί εδώ δεν υπάρχει περίπτωση. Πέρισυ πριν γεννήσω είχαμε στο σπίτι 16 βαθμούς, δεν θέλω να το ξαναζήσω.

Γεια σου tik tak! Θα σου έλεγα κι εγω να φτιάξεις ένα λογαριασμό σε ιστοσελίδα ευρέσεως εργασίας, π.χ. www.reed.co.uk και να ξεκινήσεις απο εκει. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και προσπάθησε να μην χάνεις την πίστη σου.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...