Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια, δεν θυμάμαι ποτέ να μου έχουν συστήσει συγκεκριμένο φάρμακο, μόνο "painkillers". Είναι δικό σου θέμα τι painkiller θα πάρεις. Στα μωρά δίνουν calpol ή ibuprofen.

Υπάρχει και baby aspirin, αλλά δεν τη δίνουν στα μωρά, το όνομα είναι κατ' ευφημισμόν.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ασχετο, αλλα να μια διαφορά με Ελλάδα! Δυσκολα βλέπεις ειδικό γιατρό και δε σου δινουν ευκολα φαρμακο εκτός από ντεπον. Στην ελλάδα ολοι έχουμε μια αντιβιωση στο ντουλάπι που την κάνουμε self-administer!

eygenia emena o antras mou akoma me stravokoitaei pou exw antiviwseis xwmenes kapou gia wra anagkhs. Kala leei ayta ti ta xreiazesai? Kata boulhsh tha ta pareis, xwris syntagh giatrou?:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω πάρει ποτέ αντιβίωση χωρίς συνταγή γιατρού, ούτε εδώ ούτε στην Ελλάδα. Είμαι σπάνιο είδος;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Οι μαμαδοπεθερές φροντίζουν να μας εφοδιάζουν πάντα με την απαραίτητη αντιβιωση. μια φορα που αρρώστησε η κόρη μου, μου λένε " ε δως της αντιβιωση, στην έβαλα στο τάδε ντουλάπι". Κατι μου φαίνεται λάθος σε αυτή την προσέγγιση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω τι να πω, νιώθω σαν να έχω μεγαλώσει σε άλλο πλανήτη. Ούτε στο σπίτι των γονιών μου έχω δει ποτέ αντιβίωση. Σιρόπι είναι ή χάπια;

Πάντως η Ελένη έχει δίκιο, η αλλεργία δεν έχει σχέση με τη συνταγογράφηση.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

kala den exei sxesh, allergia mporei na sou evgaze akoma kai an epairnes syntagografhmenh antiviwsh...

Οχι απαραιτητα. Βαριεμαι να το εξηγήσω, αλλά θα το κάνω. Χρόνια αργότερα μου ειπε μια γιατρός οτι αν πάρεις αντιβιωση για αμυγδαλιτιδα που να είναι ιογενης (δηλαδή να μην έχει ακόμη προσβληθει η περιοχή απο βακτήριο που να δικαιολογεί την χρήση αντιβιωσης) τότε σου βγάζει αυτή την δερματική αντίδραση... Ε εγώ αμυγδαλιτιδα είχα και πηρα την αντιβιωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω, νιώθω σαν να έχω μεγαλώσει σε άλλο πλανήτη. Ούτε στο σπίτι των γονιών μου έχω δει ποτέ αντιβίωση. Σιρόπι είναι ή χάπια;

Πάντως η Ελένη έχει δίκιο, η αλλεργία δεν έχει σχέση με τη συνταγογράφηση.

Και τα δυο ανάλογα με το ποιος το παιρνει. Στα παιδάκια δινουμε σιρόπι συνηθως!

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα. Βαριεμαι να το εξηγήσω, αλλά θα το κάνω. Χρόνια αργότερα μου ειπε μια γιατρός οτι αν πάρεις αντιβιωση για αμυγδαλιτιδα που να είναι ιογενης (δηλαδή να μην έχει ακόμη προσβληθει η περιοχή απο βακτήριο που να δικαιολογεί την χρήση αντιβιωσης) τότε σου βγάζει αυτή την δερματική αντίδραση... Ε εγώ αμυγδαλιτιδα είχα και πηρα την αντιβιωση.

Ενδιαφέρον. Είναι αλλεργία όμως; Ή δερματίτιδα;

Το μόνο φάρμακο που φέρνω από την Ελλάδα είναι σιρόπι για το βήχα. Για όλα τα άλλα βολεύομαι με αυτά που βρίσκω εδώ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Είναι αλλεργία όμως; Ή δερματίτιδα;

Το μόνο φάρμακο που φέρνω από την Ελλάδα είναι σιρόπι για το βήχα.

Αλλεργία. Δεν ξέρω γιατί γίνεται και κουφάθηκα οταν το άκουσα αλλά η αλήθεια είναι οτι πριν από αυτό ειχα πάρει αντιβιωσεις στη ζωή μου χωρίς προβλημα. Anyway, καλά λέει η Ελενη το ξεφτιλισαμε λίγο το θέμα... Η Ειρήνη το άλλο νυχτοπουλι που να ειναι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...