Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 58 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      • Μου αρέσει 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Eγω ετσι το σκεφτηκα και πηραμε θυριδα. Δεν ηθελα να χω στο σπιτι ουτε τα κοσμηματα του γαμου, ουτε του αρραβωνα, ουτε κειμηλια οικογενειακα της γιαγιας μου που ειναι μιας καποιας αξιας...

Και φυσικα Φερυ δεν τα φοραω στην καθημερινοτητα μου φανταζεσαι να πηγαινω στη δουλεια με ενα ζευγαρι πανακριβα σκουλαρικια που ειναι δωρο αρραβωνα? Ε ειπαμε...

Εχω αρκετα φο μπιζου η' απλα ασημενια που φοραω καθημερινα που και να μου τα παρουν δε τρεχει κατι. Επισης στο σπιτι μας αν εμπαιναν θα μας σκυλοβριζαν διοτι μετρητα παιζει να χουμε μεχρι £5:tongue: εχει εδω κοντα ΑΤΜ και ποτε δεν εχουμε στο σπιτι μετρητα,..οτι θελουμε με καρτα η' βγαζουμε και τα ξοδευουμε απευθειας.

Στην Ελλαδα γενικα εχεις πιο πολλα αντικειμενα αξιας στο σπιτι, χρυσαφικα, επιπλα καλα η' πινακες, κλπ. Εδω ουτε το λαπ τοπ δεν αξιζει να παρουν γτ βρισκουν κλεμμενο απο μαγαζια καινουργιο. Για ηλεκτρικες συσκευες δεν ασχολουμαι καν..σιγα μην κουβαλανε ψυγεια κ τηλεορασεις. αντιθετως παιζει πολυ κλεψια σε κλαμπ το βραδυ, εξου και η κλασσικη εικονα αγγλιδας να χορευει με την τσαντουλα στον ωμο..αληθεια εχετε δει εσεις ποτε Ελλαδα σε μπαρ να χορευουν τσιφτετελια με τις τσαντες κρεμασμενες στον ωμο?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης να σας πω ότι αν σας κλέψουν την τσάντα (φτου φτου μακριά από εμάς) να κοιτάξετε στη γύρω περιοχή γιατί σίγουρα κάπου θα την έχουν πετάξει. Συνήθως είναι ναρκωμανείς ή αλκοολικοί που θέλουν ρευστό, ανοίγουν το πορτοφόλι, παίρνουν όσα χρήματα βρουν και τα υπόλοιπα (κάρτες, κλειδιά) τα πετάνε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για να μην τους πιάσουν στα πράσα.

Μπιγκι μου χαν κλεψει εμενα την τσαντα στο σχολειο, μια μαθητρια μου! Το πορτοφολι βασικα οχι ολοκληρη την τσαντα! Πηρε οτι μετρητα ειχα και το βρηκαμε στις τουαλετες των κοριτσιων στον καδο με τα sanitary towels:-?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Μπιγκι μου χαν κλεψει εμενα την τσαντα στο σχολειο, μια μαθητρια μου! Το πορτοφολι βασικα οχι ολοκληρη την τσαντα! Πηρε οτι μετρητα ειχα και το βρηκαμε στις τουαλετες των κοριτσιων στον καδο με τα sanitary towels

Είδες που σου είπα, παίρνουν τα λεφτά και το πορτοφόλι το πετάνε.

Ωραία μαθήτρια, να την χαίρεσαι :?

Ούτε εμείς έχουμε ρευστό στο σπίτι. Ακόμα και πίτσα να παραγγείλουμε, πληρώνουμε με κάρτα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φερυ η αληθεια ειναι εγω δεν ηξερα τι θα μου παρει ο καθενας. Εκτος απο το μονοπετρο που το διαλεξα...αλλα και κατι απλο να παρεις εχει αξια ιδιως συναισθηματικη. Δε θα θελα να ρισκαρω να μου το κλεψουν. Το μονο που φοραω καθημερινα ειναι η βερα μου και ενα σουπερ ρολοι που μου εκανε η ξαδελφη μου δωρο στον αρραβωνα της.:D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω κοσμήματα αξίας. Μου τα πήραν όλα όταν άνοιξαν το σπίτι μου στην Αθήνα στις αρχές του 90 - και τον βαφτιστικό σταυρό και δαχτυλίδια και ό,τι άλλο είχα. Από τότε και μετά, τα μόνα χρυσά κοσμήματα που έχω αγοράσει είναι η βέρα μου, το ρολόι μου και μια καδένα που τη φοράω πάντα. Ούτε μονόπετρο έχω, ούτε δώρα αρραβώνων. Αν ποτέ μου δώσει κάτι η μητέρα μου που θα έχει συναισθηματική αξία, θα το βάλω σίγουρα σε θυρίδα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου τα έκλεψαν, σταυρο βαφτίστηκο, δώρα της γιαγιάς - δικά της κοσμήματα, το δώρο των κουμπάρων μου για το γάμο τους που μου άρεσε παρα πολυ, όταν εμένα στα Καμινια πριν 8-9 χρόνια.

Και η πεθερά μου δεν μου έχει πάρει τιποτα γιατι έχει Αλτσχάιμερ και δεν με θυμάται. χαχαχαχαχ. :tongue:

Ξέρω τώρα θα πεσετε να με φατε που κοροιδευω!


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ να σε φάμε;

Πάντως μην ανησυχείς, και να σε θυμόταν πάλι τίποτα δεν θα σου είχε πάρει :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω Φοραω κ το σταυρο του αρραβώνα κ τα σκουλαρίκια κ διάφορα αλλα απο θειους. Επειδή ακριβώς εχουν συναισθηματική αξία μου φαίνεται πως πρέπει να τα Φοραω κ γι αυτο έπεισα την πεθερά να πάρουμε κάτι απλό. Ο υπόλοιπος κοσμος μου πήρε κ αυτός απλα καθημερινά κ τους τιμώ όλους φορώντας τα :)

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω νομιζω οτι παλια Ελλαδα γινοταν περισσοτερες διαρηξεις σε σπιτια. Τοτε ουτε πλαστικο χρημα ειχαμε, θυμαμαι ο πατερας μου εφερνε το μισθο του και τον εβαζε σ ενα συρταρι στην κουζινα! Η γιαγια μου φυλαζε τη συνταξη της επισης στην κουζινα και κλασσικα το κλειδι της πορτας στο γλαστρακι στην εισοδο!:tongue:

Τοτε και τα ηλεκτρικα ειχαν περισσοτερη αξια, δλδ μια κλεμμενη τηλεοραση ο αλλος τη μοσχοπουλαγε..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Α, τόσο καλα οι Αγγλιδες πεθερες! :P

Δεν το χουν αυτο με τα δωρα στον αρραβωνα που εχουμε εμεις. Το μονοπετρο ας πουμε μου το πηρε ο αντρας μου ενω Ελλαδα το παιρνουν τα πεθερικα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο άντρας μου μου το πήρε το μονόπετρο. Είμαι και εγώ όπως η fairy. Τα λιγοστά κοσμήματα που έχω τα φοράω γιατί εκτός από αντικειμενική έχουν κυρίως συναισθηματική αξία. Η βέρα μου, το μονόπετρο, το πρώτο δαχτυλίδι που μου είχε πάρει ο άντρας μου όταν βγαίναμε και το ρολόι που μου έκανε δώρο στην πρώτη επέτειο γάμου. Έχω και μερικά ακόμη, όπως ένα δαχτυλίδι της μαμάς μου που υπεραγαπώ, αλλά δεν μπορώ να τα φοράω όλα μαζί.

Δεν νομίζω ότι θα έμπαινα στη διαδικασία να τα βγάζω από τη θυρίδα αν τα είχα σε τέτοια. Πότε τα χαίρεστε κορίτσια που τα έχετε;

(Ελένη αυτά για σένα :):D:P )


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ο άντρας μου μου το πήρε το μονόπετρο. Είμαι και εγώ όπως η fairy. Τα λιγοστά κοσμήματα που έχω τα φοράω γιατί εκτός από αντικειμενική έχουν κυρίως συναισθηματική αξία. Η βέρα μου, το μονόπετρο, το πρώτο δαχτυλίδι που μου είχε πάρει ο άντρας μου όταν βγαίναμε και το ρολόι που μου έκανε δώρο στην πρώτη επέτειο γάμου. Έχω και μερικά ακόμη, όπως ένα δαχτυλίδι της μαμάς μου που υπεραγαπώ, αλλά δεν μπορώ να τα φοράω όλα μαζί.

Δεν νομίζω ότι θα έμπαινα στη διαδικασία να τα βγάζω από τη θυρίδα αν τα είχα σε τέτοια. Πότε τα χαίρεστε κορίτσια που τα έχετε;

(Ελένη αυτά για σένα :):D:P )

Πικαμπου τα χαιρομαι με μετρο:tongue: Τι εννοω

το μονοπετρο το φοραω παντα, και μεχρι το χασαπη να παω το βαζω, δε φευγω ποτε απο το σπιτι χωρις αυτο φοβαμαι μην μου το κλεψουν..τη βερα τη φοραω, το ρολοι των αρραβωνων επισης.

Το σετ του γαμου σκουλαρικια-κρεμαστο, τα σετ που μου πηραν οι θειοι μου και το κολιε της γιαγιας μου που ειναι κειμηλιο τα χω στη θυριδα μαζι με βαφτιστικο σταυρο κλπ. αυτα τα φοραω μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις στις οποιες παντα ειμαι Ελλαδα δλδΠρωτοχρονια, Πασχα, γιορτες, επετειους. Αυταααα:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...