Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Bρηκα επισημα στοιχεια εγκληματικοτητας και για Αγγλια και για Ελλαδα! Αρια φορ γιου! Μπορεις να κλικαρεις στην περιφερεια Μακεδονιας οπου ζεις για να δεις τα στατιστικα στοιχεια. Καποια εγκληματα οπως πχ Επαιτεια, ζωοκλοπες δε νομιζω να σε αφορουν:tongue:

http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2011/jul/14/crime-statistics-england-wales

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=18342&Itemid=52〈=〈=

Και εδω το μηνυμα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη δεν θα το συνεχίσω άλλο, γιατί όπως έγραψα απλά ζω σε περιοχή με μηδενική σχεδόν εγκληματικότητα, βρετανικά ειδησεογραφικά site διαβάζω σπάνια, ενώ διαβάζω καθημερινά τα ελληνικά. Οπότε βλέπω μόνο την εγκληματικότητα εκεί, όχι εδώ. Προσπάθησα απλά να καταλάβω από που αποκομίσατε αυτή την αίσθηση, δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα σας.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ, βλεπω στο Γιορκσαιρ που μενω εγω, με πληθυσμο 2.161.200 τα εγκληματα ανερχονται σε 184.085 για φετος.

Αντιστοιχα, στο νομο Κεντρικης Μακεδονιας και διαλεξα αυτον για να υπαρχει μια "σχετικη" αριθμητικη συγκριση επειδη ο νομος εχει 1.874.214 κατοικους, τα εγκληματα αν τα αθροισουμε απο το λινκ της ελληνικης αστυνομιας, ειναι 2.621. Να βγαλουμε και ποσοστο? Δε νομιζω οτι χρειαζεται. Ακομα και να τα διπλασιασεις γτ ειναι το 6μηνο τα νουμερα, παλι δε φτανει με τπτ το αγγλικο ποσοστο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν κρίνω, ρωτάω για να ενημερωθώ. Δεν νομίζω ότι θα βρεις ένα ποστ μου το οποίο να αμφισβειτεί αυτά που λέτε. Προσπαθώ απλά να καταλάβω αυτά που δεν βλέπω και δεν ξέρω. As simple as that. Ευχαριστώ και για τα links. Τα κοίταγα αναλυτικά τώρα, γιατί χτες τα πέρασα επιφανειακά.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Bρε Πικαμπου, δεν εννοουσα οτι με κρινεις!! Εκφραση ειναι..:tongue:

Σημαινει οτι δινεις γνωμη συμφωνα μονο με την προσωπικη σου εμπειρια, και αυτο φυσικα μπορει να ειναι παραπλανητικο. Ελλαδα δεν εχω κλειδωσει ας πουμε το αμαξι μου ποτε τι σημαινει αυτο οτι δεν κλεβουν αυτοκινητα? αν εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια θα ελεγα "αα παιδια ΠΟΤΕ δεν κλεβουν αυτοκινητο " και φυσικα δε θα ταν κ αληθεια... ελπιζω να λυθηκε η παρεξηγηση:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, δεν παρεξηγήθηκα (αμάν ο γραπτός λόγος! Θα αρχίσω να κολλάω emoticon παντού :)). Απλά, αν προσπαθώ να κάνω κάτι σταθερά σε αυτό το φόρουμ είναι να γράφω μόνο για αυτά που γνωρίζω από προσωπική εμπειρία και να διαβάζω τις καταγραφές των άλλων για τις δικές τους. Ποτέ να κρίνω. Αν το έχω κάνει, δεν το έχω καταλάβει.

Πολιτισμένη συζήτηση κάνουμε και ανταλλαγή απόψεων. Αυτός δεν είναι ο σκοπός των φόρα πάσα είδους, ούτως ή άλλως; :)

(Βελτιώνομαι με τα emoticon; Πως με κόβεις; :tongue:)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι η απάντηση είναι απλή: για να ενημερωθείς πρέπει να αρχίσεις να διαβάζεις βρετανικά ειδησεογραφικά σάιτ, να βλέπεις ειδήσεις, να παρακολουθείς Crimewatch κ.λπ. Από τα ελληνικά σάιτ σίγουρα δεν θα μάθεις τι γίνεται στην Αγγλία. Και σαφώς μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια, καθότι απ' ό,τι ξέρω το Wiltshire (Wiltshire δεν είσαστε?) φημίζεται ως μία από τις πιο ασφαλείς επαρχίες της Αγγλίας, άρα η εμπειρία σου δεν αντιπροσωπεύει ούτε καν το μέσο όρο.

Πάντως μακάρι να μέναμε κι εμείς σε τόσο ασφαλή περιοχή :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωχ τώρα διάβασα τα άλλα που γράψατε, οπότε για να σας προλάβω λέω από τώρα ότι δεν εννοούσα ότι κρίνεις Peekaboo, απλά χρησιμοποίησα την ίδια φράση που είχε χρησιμοποιήσει η Ελένη και με το ίδιο νόημα (δεν φταίω εγώ κύριε καθηγητά, η Παρασκευοπούλου με παρέσυρε) :tongue:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

No worries. Ναι στο Wiltshire μένω.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...