Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Απο το λινκ, βλεπω στο Γιορκσαιρ που μενω εγω, με πληθυσμο 2.161.200 τα εγκληματα ανερχονται σε 184.085 για φετος.

Αντιστοιχα, στο νομο Κεντρικης Μακεδονιας και διαλεξα αυτον για να υπαρχει μια "σχετικη" αριθμητικη συγκριση επειδη ο νομος εχει 1.874.214 κατοικους, τα εγκληματα αν τα αθροισουμε απο το λινκ της ελληνικης αστυνομιας, ειναι 2.621. Να βγαλουμε και ποσοστο? Δε νομιζω οτι χρειαζεται. Ακομα και να τα διπλασιασεις γτ ειναι το 6μηνο τα νουμερα, παλι δε φτανει με τπτ το αγγλικο ποσοστο.

Ξαναποσταρω , γιατι εδω κανω συγκριση δυο παρομοιων αριθμητικα περιοχων...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

to pou aisthanesai asfalis k pou oxi einai k thema psuxologiko k idiosugkrasias.

meta ton persino Ioulio pou mpikan sto spiti mou k me eklepsan kai epeidi se olous mou tous poloi kontinous suggeneis exeoun sumvei tetoia peristatika ton teleutaio enamisi xrono stin ellada enoiotha megaluteri anasfalia. edo oxi toso alla isos einai k thema agnoias. euxomai na mi xreiastei na allaxo:D

auto pantos pou skeutomai vlepontas ola ta spitia xoris pantzouria k me ta tzamia mono einai pos den mpainoun kthe mera mesa kleftes? stin ellada me kleista pantzouria kai portes asfaleias k pali mpainoun. mia fora afisame ta pantzouria anoixta noris to vradaki mia mera sto xalandri kai mpeikan k mou peiran oooooola mou ta kosmimata!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι θες να πεις. Οτι δεν μπορεις να συγκρινεις δυο ανομοια πραγματα. Ομως και επισημοι οργανισμοι κανουν συγκρισεις χρησιμοποιωντας ποσοστα επι τοις εκατο η' αναλυωντας ανα χιλια ατομα πληθυσμου.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

to pou aisthanesai asfalis k pou oxi einai k thema psuxologiko k idiosugkrasias.

meta ton persino Ioulio pou mpikan sto spiti mou k me eklepsan kai epeidi se olous mou tous poloi kontinous suggeneis exeoun sumvei tetoia peristatika ton teleutaio enamisi xrono stin ellada enoiotha megaluteri anasfalia. edo oxi toso alla isos einai k thema agnoias. euxomai na mi xreiastei na allaxo:D

auto pantos pou skeutomai vlepontas ola ta spitia xoris pantzouria k me ta tzamia mono einai pos den mpainoun kthe mera mesa kleftes? stin ellada me kleista pantzouria kai portes asfaleias k pali mpainoun. mia fora afisame ta pantzouria anoixta noris to vradaki mia mera sto xalandri kai mpeikan k mou peiran oooooola mou ta kosmimata!

Καταρχην τα τζαμια/παραθυρα ασφαλιζουν πολυ καλα και ειναι και διπλα ειναι δυσκολο να τα "ανοιξεις". Δευτερο το παραθυρο αν παρατηρησεις δεν ανοιγει διαπλατα οπως στην Ελλαδα, ανοιγει το πανω μερος προς τα εξω και ειναι παααρα πολυ δυσκολο για εναν ενηλικα να μπει απο εκεινο το σημειο!! Μεχρι και εγω που ειμαι μικροκαμωμενη δε νομιζω να χωραω με την καμμια ειδικα εφοσον το ενα φυλο ειναι ανοιχτο προς τα εξω και με εμποδιζει....

Οταν κλεβουν σπιτια εδω μπαινουν σαν κυριοι απο την πορτα την οποια παραβιαζουν. εμεις εχουμε πορτες ασφαλειας με double bolt που ειναι πολυ δυσκολο να παραβιαστει. επισης εδω τα περισσοτερα σπιτια εχουν συναγερμο. Αν βεβαια πας σ ενα σπιτι με το απλο παραθυρο , που ανοιγει διαπλατα, χωρις συναγερμο, χωρις πορτες ασφαλειας εχεις μεγαλυτερη πιθανοτητα καποια στιγμη να "στο ανοιξουν"


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχην τα τζαμια/παραθυρα ασφαλιζουν πολυ καλα και ειναι και διπλα ειναι δυσκολο να τα "ανοιξεις". Δευτερο το παραθυρο αν παρατηρησεις δεν ανοιγει διαπλατα οπως στην Ελλαδα, ανοιγει το πανω μερος προς τα εξω και ειναι παααρα πολυ δυσκολο για εναν ενηλικα να μπει απο εκεινο το σημειο!! Μεχρι και εγω που ειμαι μικροκαμωμενη δε νομιζω να χωραω με την καμμια ειδικα εφοσον το ενα φυλο ειναι ανοιχτο προς τα εξω και με εμποδιζει....

Οταν κλεβουν σπιτια εδω μπαινουν σαν κυριοι απο την πορτα την οποια παραβιαζουν. εμεις εχουμε πορτες ασφαλειας με double bolt που ειναι πολυ δυσκολο να παραβιαστει. επισης εδω τα περισσοτερα σπιτια εχουν συναγερμο. Αν βεβαια πας σ ενα σπιτι με το απλο παραθυρο , που ανοιγει διαπλατα, χωρις συναγερμο, χωρις πορτες ασφαλειας εχεις μεγαλυτερη πιθανοτητα καποια στιγμη να "στο ανοιξουν"

emas mas espasan to parathuro me petra kai to anoixan kai otan piga na allaxo parathiro mou eipa autoi pou exoun to magazi oti tous exoun mpei 3-4 fores sto spiti me dipla tzamia kai portes asfalias. asta an heloun na mpoun mpainoun!

den xero pos einai edo ta parathura pantos sto spiti pou meno tora an ithelan na mpoun mpainoun aneta! eutuxos akoma den exoun mpei!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

mia fora afisame ta pantzouria anoixta noris to vradaki mia mera sto xalandri kai mpeikan k mou peiran oooooola mou ta kosmimata!

Έχεις δει αγγλικά κοσμήματα; Αυτός είναι ο λόγος που δεν μπαίνουν. Σοβαρά το λέω αυτό, δεν κάνω πλάκα. Στην Ελλάδα ο κόσμος έχει ρευστό στο σπίτι, εδώ όλοι έχουν κάρτες. Οι γυναίκες έχουν ελάχιστα κοσμήματα και συνήθως είναι ασήμι ή χρυσός 9 καρατίων. Τι να τα κάνουν αυτά; Να σου πάρουν τα σκουλαρίκια που αξίζουν 30 λίρες ολοκαίνουρια στο κοσμηματοπωλείο, να τα πουλήσουν για πόσο; 10, 15 λίρες; Καλύτερα να σουφρώσουν ένα πορτοφόλι, πιο πολλά λεφτά θα βρουν μέσα. Οι τηλεοράσεις είναι πλέον τεράστιες, δεν μπορείς να τις μεταφέρεις. Τα αναλώσιμα δεν κοστίζουν. Το πολύ-πολύ να σου πάρουν το λάπτοπ.

Πλέον στην Αγγλία οι διαρρήξεις και οι κλοπές γίνονται από ναρκωμανείς που χρειάζονται ρευστό για τη δόση τους ή είναι οργανωμένο έγκλημα, που μπαίνει σπείρα όσο λείπεις διακοπές και σηκώνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Να σπάσει ο άλλος παράθυρο για να σου πάρει ένα παλιό λάπτοπ, μια ψηφιακή μηχανή και κοσμήματα συνολικής αξίας 50 λιρών δεν έχει νόημα. Σε ένα μπαρ να πας μια Παρασκευή, μπορείς να μαζέψεις 5 λάπτοπ και 5 ψηφιακές μηχανές (και 5 κινητά) με πολύ λιγότερο κόπο.

Επίσημα στατιστικά στοιχεία της αστυνομίας λένε ότι 80% των κλοπών είναι ευκαιριακές, δηλαδή μπαίνουν από ανοιχτά παράθυρα ή πόρτες. Αυτός είναι ο λόγος που η ασφάλεια δεν σε καλύπτει αν είχες αφήσει τα παράθυρα ανοιχτά ή ξεκλείδωτα και σου ανοίξουν το σπίτι.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Νατασσα συναγερμο εχετε? Αν εσπαγαν με πετρα το παραθυρο θα ουρλιαζε ο συναγερμος..

Να σου πω την αληθεια οι διαρηξεις Ελλαδα ειναι πιο συνηθισμενο φαινομενο το ειπα κ πριν, αλλα εγω το βρισκω τελειως ασκοπο δλδ πλεον τι να παρει κανεις απο ενα σπιτι? Μετρητα αν υπαρχουν θα ειναι λιγα γτ ολοι συναλασομαστε με καρτες η' βγαζουμε απο ΑΤΜ τοσα οσα χρειαζομαστε..

Κοσμηματα εγω τα εχω σε θυριδα, τωρα αν ειναι για κατι φο που εχω ας τα παρουν για τον κοπο τους ψιλοαχρηστα ειναι...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ πραγματικά δεν μπορούν να πάρουν τίποτα? λάπτοπ? τηλεόραση? τα κοσμήματα σε θυριδα? δηλαδή κάθε πρωι περνάς απο τη θυριδα να επιλεξεις σκουλαρίκια? χαχαχ εκτος αν έχεις τόσα πολλα κ ακριβά

Την αδερφή μου κλεψανε μέχρι κ το ενυδρειο τους πήρανε κατα μοντεμ κ ολα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει αγγλικά κοσμήματα; Αυτός είναι ο λόγος που δεν μπαίνουν. Σοβαρά το λέω αυτό, δεν κάνω πλάκα. Στην Ελλάδα ο κόσμος έχει ρευστό στο σπίτι, εδώ όλοι έχουν κάρτες. Οι γυναίκες έχουν ελάχιστα κοσμήματα και συνήθως είναι ασήμι ή χρυσός 9 καρατίων. Τι να τα κάνουν αυτά; Να σου πάρουν τα σκουλαρίκια που αξίζουν 30 λίρες ολοκαίνουρια στο κοσμηματοπωλείο, να τα πουλήσουν για πόσο; 10, 15 λίρες; Καλύτερα να σουφρώσουν ένα πορτοφόλι, πιο πολλά λεφτά θα βρουν μέσα. Οι τηλεοράσεις είναι πλέον τεράστιες, δεν μπορείς να τις μεταφέρεις. Τα αναλώσιμα δεν κοστίζουν. Το πολύ-πολύ να σου πάρουν το λάπτοπ.

Πλέον στην Αγγλία οι διαρρήξεις και οι κλοπές γίνονται από ναρκωμανείς που χρειάζονται ρευστό για τη δόση τους ή είναι οργανωμένο έγκλημα, που μπαίνει σπείρα όσο λείπεις διακοπές και σηκώνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Να σπάσει ο άλλος παράθυρο για να σου πάρει ένα παλιό λάπτοπ, μια ψηφιακή μηχανή και κοσμήματα συνολικής αξίας 50 λιρών δεν έχει νόημα. Σε ένα μπαρ να πας μια Παρασκευή, μπορείς να μαζέψεις 5 λάπτοπ και 5 ψηφιακές μηχανές (και 5 κινητά) με πολύ λιγότερο κόπο.

Επίσημα στατιστικά στοιχεία της αστυνομίας λένε ότι 80% των κλοπών είναι ευκαιριακές, δηλαδή μπαίνουν από ανοιχτά παράθυρα ή πόρτες. Αυτός είναι ο λόγος που η ασφάλεια δεν σε καλύπτει αν είχες αφήσει τα παράθυρα ανοιχτά ή ξεκλείδωτα και σου ανοίξουν το σπίτι.

:P:p:p:p:D:D:D:D:D:D

kala auto den to eixa skeftei! giauto exo frikarei kai eipa den xanapairno akriva kosmimata!

oxi eleni den eixame sunagermo dustuxos.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης να σας πω ότι αν σας κλέψουν την τσάντα (φτου φτου μακριά από εμάς) να κοιτάξετε στη γύρω περιοχή γιατί σίγουρα κάπου θα την έχουν πετάξει. Συνήθως είναι ναρκωμανείς ή αλκοολικοί που θέλουν ρευστό, ανοίγουν το πορτοφόλι, παίρνουν όσα χρήματα βρουν και τα υπόλοιπα (κάρτες, κλειδιά) τα πετάνε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για να μην τους πιάσουν στα πράσα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κανένα λάπτοπ να πάρουν Fairy, τα υπόλοιπα τους είναι άχρηστα γιατί δεν έχουν υψηλή αξία μεταπώλησης. Υπάρχει αρκετό οργανωμένο έγκλημα από κλοπές μαγαζιών (και τα γνωστά fallen off the back of a lorry... αγγλική πατέντα αυτή) που όποιος έχει πρόθεση να αγοράσει κλεμένο, μπορεί εύκολα να βρει ολοκαίνουριο στο κουτί του, γιατί να πάρει χρησιμοποιημένο;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ πραγματικά δεν μπορούν να πάρουν τίποτα? λάπτοπ? τηλεόραση? τα κοσμήματα σε θυριδα? δηλαδή κάθε πρωι περνάς απο τη θυριδα να επιλεξεις σκουλαρίκια? χαχαχ εκτος αν έχεις τόσα πολλα κ ακριβά

Την αδερφή μου κλεψανε μέχρι κ το ενυδρειο τους πήρανε κατα μοντεμ κ ολα

min to les, an exeis akriva kosmimata pou den ta foras kathimerina einai vlakeia na ta exeis spiti! milaei i pathousa. eixa polla kosmimata pou den ta forousa kai mou ta peiran eno an ta eixa sti thurida tha upirxan. giauto apofasisa pos afou den ta forao den agorazo kai akriva kosmimata. oxi oti ta eixa agorasei ego! itan eite tis manas mou eite dora sto gamo klp. mexri kai ti vera k to monopetro mou peiran. kai poio polu stenoxorithika giati mou eixe agorasei i pethera mou sti genna ena kremasto xruso polu oraio kai teleutaia den to foraga giati fovomoun mou to arpaxoun apo to laimo sto dromo!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακριβά κοσμήματα, συμφέρει σαφώς να τα έχεις σε θυρίδα, ειδικά κοσμήματα που έχουν και συναισθηματική αξία.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποια...τώρα δεν ξέρω αν είναι πολλα...απο τον αρραβώνα κ ένα δαχτυλίδι που μου πήρε ο άντρας μου...αλλα γενικα τα Φοραω....

Μωρε είναι να μην σου τύχει το κακό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...