Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασικά δεν μου διευκρινησαν για ποιες ηλικιες μπορει οντως να υπάρχουν αλλά για τα 3 χρονα και πάνω, όταν ρωτησα δεν μου ειπαν για λεπτομερειες, ας πούμε πόσο ειναι το μωρό μου για πότε ενδιαφερομαι κλπ κλπ...

Όταν ξανα πάν θα ρωτησω εκτενέστερες πληροφορίες... Εκει που πήγαν ειναι community που εχει και προγραμμα για μανουλες με τα παιδάκια τους αυτο μου το εξηγεισε ξεχωριστα και ότι κανουν διαφορες δραστηριοτητες εκει...


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Ta Community groups diorganwnoun diafores drasthriothtes stis opoies plirwneis ena sxetika mikro antitimo gia na symmetasxeis, opws px

mathimata pilates, h' gymnastiki einai kati analogo me ta dhmotika gymnasthria sthn Ellada h' me ta mathimata xorou klp pou diorganwnoun oi diaforoi dhmoi.

Epishs diorganwnoun kapoies drasthriothtes opws playgroups gia mamades kai paidakia, kapoies wres thn evdomada stis opoies mama kai mwro pane mazi, synithws se Community Halls, se kapoies aithouses diladi pou anhkoun sto Dhmo. Gia childcare yparxoun oi kanonikoi (idiwtikoi) paidikoi stathmoi, kai oi childminders pou omws den erxontai sto spiti sou prepei esy na tous pas to paidi sto diko tous.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Οι Childminders εχουν ελεγχθει? Θελω να πω το σπίτι τους ειναι ελεγμενο απο το κρατος με τις καταλληλες εγκαταστασεις προκειμενουν να δεχθει 4-5 παιδάκια?

Επίσης εχουν καποιο χαρτί και αν ναι πως το ξέρω της το ζητάω ή ειναι πολύ τραβηγμένο αυτο?

Κάτι άλλο, πως μπορώ να " ελεγχω " το παιδι μου? Δηλαδη εχω την ιδια ασφαλεια που θα ειχα αν εβαζα το παιδι μου σε σταθμό?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας!!! Θα με ενδιέφερε κι εμένα οποιαδήποτε πληροφορία για δημόσιους παιδικούς σταθμούς, ακόμα κι αν δεν είναι 100% δωρεάν, δλδ πρέπει να πληρώνεις συμμετοχή. Ευχαριστώ πολύ πολύυυυυυυυυ :P

Link to comment
Share on other sites

Ok Eleni, efxaristo, tora diavasa ola ta minimata. Prin eixa dei mono ekeino tis Stelinoulla pou elege oti vrike dimosious paidikous stathmous, gi' afto rotisa, epeidi eimaste se fasi psaksimatos.

Kanena provlima na sai kala! Elpizw na vreite ena kalo paidiko stathmo gia to mikro sas!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ δημόσια το μέλος Στελλινούλα που με βοηθησε και μου έδωσε εναν πρώτο οδηγό στα αγνωστά μα τόσο σημαντικά βηματα της ζωης μου στην Αγγλία...


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ok Eleni, efxaristo, tora diavasa ola ta minimata. Prin eixa dei mono ekeino tis Stelinoulla pou elege oti vrike dimosious paidikous stathmous, gi' afto rotisa, epeidi eimaste se fasi psaksimatos.

Δεν υπάρχουν δημόσιοι παιδικοί σταθμοί. Η Στελλινούλα μάλλον δεν κατάλαβε τι της λέγανε. Το μόνο που υπάρχει είναι τα play clubs, τα οποία όσα είναι δωρεάν είναι στην ουσία παιδικές χαρές που έχουν και κλειστό χώρο.

Υπάρχουν και play clubs πιο ψαγμένα (baby massage, baby bounce κλπ) αλλά οι θέσεις είναι περιορισμένες, οι ώρες λιγότερες και φυσικά στα περισσότερα πληρώνεις. Σε όλα αυτά πας μαζί με το μωρό. Αν θες να το αφήσεις και να φύγεις, τότε πληρώνεις για ιδιωτικό παιδικό σταθμό ή κάνεις υπομονή μέχρι να πάει 3 χρονών και να σου πληρώνει ο δήμος τις 15 ώρες που δικαιούσαι...

Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα και ξαναρωτησα για να μου εξηγησουν τι παιζει με ΟΛΑ αυτα....Μιας και δεν καταλαβα...

Λοιπόν,

Υπάρχουν παιδικοι και βρεφικοι ιδιωτικοι που ΟΜΩΣ αναλογα το οικονομικο πακετο του εργαζόμενου μεσα στο σπίτι του δινουν κάποια κουπόνια ή και κάποια σημαντική έκπτωση που μπορεί να του βγει απο οικονομικά έως και τσάμπα...

Επίσης αυτοι οι σταθμοί μπορεί να είναι και ιδιωτικοί αλλά και συστεγασμένοι σε δημόσια σχολεία που προσφέρουν και αυτην την υπηρεσια για βρέφη ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ...

Αυταααα


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα και ξαναρωτησα για να μου εξηγησουν τι παιζει με ΟΛΑ αυτα....Μιας και δεν καταλαβα...

Λοιπόν,

Υπάρχουν παιδικοι και βρεφικοι ιδιωτικοι που ΟΜΩΣ αναλογα το οικονομικο πακετο του εργαζόμενου μεσα στο σπίτι του δινουν κάποια κουπόνια ή και κάποια σημαντική έκπτωση που μπορεί να του βγει απο οικονομικά έως και τσάμπα...

Επίσης αυτοι οι σταθμοί μπορεί να είναι και ιδιωτικοί αλλά και συστεγασμένοι σε δημόσια σχολεία που προσφέρουν και αυτην την υπηρεσια για βρέφη ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ...

Αυταααα

Poioi einai aytoi oi stathmoi sygkekrimena? Einai dynaton toses kopeles edw panw apo 10 xronia na mhn exoume akousei tipota?

Akoma kai agglides me paidia pou kserw xrhsimopoioun childminders kai oxi paidikous giati einai akrivoi. De kserw aytes oi plirofories apo pou proerxontai alla sigoura egw pou eimai Agglia apo to 1999 den kserw tipota epi tou thematos.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω για τις υπολοιπες εμενα παντως με εχει κουρασει ολο αυτο.δε ξερω ποιος ειναι ποιος και γιατι λεει ο καθενας το μακρυ το και το κοντο του.μου τη δινει να βλεπω ποστ σε ολα τα θεματα για τα οποια δεν υπαρχει αντικειμενικη αποψη και απλα θεωριες.ας απανταμε ΜΟΝΟ για οσα γνωριζουμε και εχουμε διασταυρωσει και οχι με βαση το τεραστιο ΕΓΩ του καθενος και την ισχυρογνωμοσυνη!!!κουραστηκα και βαρεθηκα!!!ημουν στο παρεντς καθημερινα και τωρα αποφευγω να μπω γιατι θα δω αυτα που βλεπω!αυτα απο μενα!


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω για τις υπολοιπες εμενα παντως με εχει κουρασει ολο αυτο.δε ξερω ποιος ειναι ποιος και γιατι λεει ο καθενας το μακρυ το και το κοντο του.μου τη δινει να βλεπω ποστ σε ολα τα θεματα για τα οποια δεν υπαρχει αντικειμενικη αποψη και απλα θεωριες.ας απανταμε ΜΟΝΟ για οσα γνωριζουμε και εχουμε διασταυρωσει και οχι με βαση το τεραστιο ΕΓΩ του καθενος και την ισχυρογνωμοσυνη!!!κουραστηκα και βαρεθηκα!!!ημουν στο παρεντς καθημερινα και τωρα αποφευγω να μπω γιατι θα δω αυτα που βλεπω!αυτα απο μενα!

Swsto ayto..Ara egw parathetw ayta pou vrhka apo to kyvernhtiko site gia childcare gia na milaw me apodeikseis kai na mh lew apla mia apopsi...

"Costs

Aside from the free early years education entitlement for three and four year olds, there will be a charge for childcare. Costs will vary, so the best thing to do is contact your local Sure Start Childen's Centre directly."

SOURCE:

http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Childcare/DG_181206


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...