Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Αααα, τι καλά!θα δείτε την μπουμπούλα σας σήμερα!!!

να μου την φιλήσεις!!!

Η λίστα μου σιγά-σιγά μεγαλώνει...αλλά αν το πιστεψεις ακόμα δεν έχω βρει χρόνο να κάτσω και να ψάξω όσα πράγματα θέλω:(:(

είναι μόνο λίγες μέρες που έχω γυρίσει στο σπίτι αφού σταμάτησα τη δουλειά, και ακόμα δεν έχω μπει σε πρόγραμμα...απίστευτο πως περνούν οι ώρες του πρωινού στο σπίτι...στη δουλειά μου φαινόταν αιώνας χαχαχα!!!

Πάντως όσο σκέφτομαι τι ψώνια θα έκανα αν ήμουν ακόμα Πειραιά....αχ, και εμείς όταν είμασταν εκεί και βαριόμασταν στο σπίτι κανένα βροχερο απόγευμα πέρναμε σβάρνα τα πολυκαταστήματα από μεντιαμαρκτ μέχρι πράκτικερ και χαζεύαμε, όλο και κάτι ψιλοψωνίζαμε βέβαια, αλλά πιό πολύ για βόλτα μας άρεσε..μετά πηγαίναμε και ένα βιλατζ για σινεμαδάκι και φαγητό και έτσι εξαφανίζαμε τους μισθούς μας:lol::lol::lol::lol:Ωραίες εποχές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αααα, τι καλά!θα δείτε την μπουμπούλα σας σήμερα!!!

να μου την φιλήσεις!!!

Η λίστα μου σιγά-σιγά μεγαλώνει...αλλά αν το πιστεψεις ακόμα δεν έχω βρει χρόνο να κάτσω και να ψάξω όσα πράγματα θέλω:(:(

είναι μόνο λίγες μέρες που έχω γυρίσει στο σπίτι αφού σταμάτησα τη δουλειά, και ακόμα δεν έχω μπει σε πρόγραμμα...απίστευτο πως περνούν οι ώρες του πρωινού στο σπίτι...στη δουλειά μου φαινόταν αιώνας χαχαχα!!!

Πάντως όσο σκέφτομαι τι ψώνια θα έκανα αν ήμουν ακόμα Πειραιά....αχ, και εμείς όταν είμασταν εκεί και βαριόμασταν στο σπίτι κανένα βροχερο απόγευμα πέρναμε σβάρνα τα πολυκαταστήματα από μεντιαμαρκτ μέχρι πράκτικερ και χαζεύαμε, όλο και κάτι ψιλοψωνίζαμε βέβαια, αλλά πιό πολύ για βόλτα μας άρεσε..μετά πηγαίναμε και ένα βιλατζ για σινεμαδάκι και φαγητό και έτσι εξαφανίζαμε τους μισθούς μας:lol::lol::lol::lol:Ωραίες εποχές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχαχαχα!! Ακριβως ετσι κι εμεις!!! Παιρνουμε σβαρνα τα πολυκαταστηματα και οποιον παρει ο χαρος!! Ε, τι να κανεις; Δε βγαινει αλλιως! Βεβαια και ετσι δε βγαινει ο μηνας αλλα τι να κανουμε!!! Αυτη ειναι η ψυχαγωγια μας!!! :P

Ενταξυ, εχουμε μπολικο χρονο ακομη μην αγχωνεσαι... Ολα θα τα βαλεις σε προγραμμα. Κι εγω ξεκινησα νωρις για να παιρναει η ωρα και γιατι ανυπομονω! Αυτες οι ετοιμασιες ειναι πολυ ομορφες!!! :lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοπελιτσες! Που ειστε καλεε;;; :rolleyes:

Εμεις πηγαμε στο γιατρο μας σημερα και ειδαμε τη μπεμπα μας... Ειναι καλα, μεγαλωνουμε σταθερα και νορμαλ! Ειμαστε 630 περιπου γραμμαρια και την επομενη φορα που θα παμε, πρωτα ο Θεος, θα ειμαστε κοντα στο κιλο!! χιχιχχχι!:lol:

Μεχρι τοτε εχουμε. Σε περιπου 3 βδομαδες ξαναπαμε και θα εχουμε μπει στον 7ο...

Παω για ξαπλα, σας χαιρετω και σας φιλω γλυκα! Αντε αυριο μπειτε και οι υπολοιπες να πουμε καμια κουβεντουλα καλιε....:rolleyes:

Υ.Γ. Λια μου, εδωσα τα φιλακια σου στη μπουμπου! Να δεις χαρουλες που εκανε!!:P Εκεινη εστειλε αγκαλιτσα στον μικρο σου!! ;)


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πολλά μπράβο στη μπεμπούλα σου που τρώει όλο το φαγάκι της;););)

τέλεια νέα!!!

κάνατε και την βολτίτσα σας από ότι κατάλαβα και πολύ καλά κάνατε!τα ωραία νέα θέλουν και επιβράβευση!!!

Ευχαριστούμε για την αγκαλίτσα και ανταποδίδουμε λέει ο μπέμπης, χαχαχα! έχουμε χαζεψει οι προσεχώς -μανούλες, να δω τι θα πάθουμε όταν γεννηθούν με το καλο τα ζουζούνια μας:lol::lol::lol:

Σήμερα εδώ έχουμε ωραία λιακάδα και μόλις βράσουν τα ρεβύθια μου, λέω να πάω βολτίτσα να ξεσκάσω γιατί 2 μέρες έχω να βγω από το σπίτι...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κορίτσια!!!!!!!!

Χαθήκαμε όντως...μου χάλασε το καλώδιο του λαπτοπ σπίτι που φορτίζει (φορτίζει μόνο όποτε θέλει αυτό...) και δεν μπορώ να μπαίνω...μόνο λίγο από το κινητό...ίσα ίσα για να διαβάσω τα νέα σας...αλλά που να γράψω από εκεί...τώρα μπαίνω από το γραφείο μου, αλλά κι εδώ άν έχω δουλειά είναι δύσκολο να συγκεντρωθώ και να σας γράψω...πάντως μου λείπετε πολύ όλες..σας νιώθω σαν φίλες που σας ξέρω χρόνια!!!!!!!!

Λία καλή βόλτα σου εύχομαι μια που εκεί έχει καλό καιρό...σήμερα!!!! Εμείς είχαμε πριν δυο μέρες ηλιοφάνεια, τώρα όμως ξεκίνησε να βρέχει στην Κρήτη!!!

Με το ζώδιο μας, δεν είμαι σίγουρη τι θα βγει ο μικρός, γιατί η τελική μου ημερομηνία είναι 3 Ιουνίου, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα γεννηθεί τότε...κατά τις 20 το Μάη το βλέπω να πηγαίνουμε...νομίζω τότε είναι ακόμα Ταύρος...

Τώρα με τα κιλά, κι εγώ έχω πάρει γύρω στα 4,5, που νομίζω ότι είναι πολύ καλά...στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 13 μέχρι τώρα, και σύνολο 22.....εύχομαι αυτή τη φορά να μην τα πάω έτσι, γιατί την έβαψα...μετά θα χρειαστώ πολύ δίαιτα..κλαψ - κλαψ...!!!

Ρε παιδιά, τόσο ακριβά θερμόμετρα? 50 και 80 ευρώ? Αν έχετε γνωστό φαρμακοποιό που τον εμπιστεύεσται...ζητήστε του ένα καλό θερμόμετρο σε καλή τιμή... Εγώ δεν θυμάμαι τι μάρκα είναι το δικό μας, το πήρα από το φαρμακείο που είναι γνωστή μου η φαρμακοποιός και έχει και αυτή παιδάκια, και μου δίνει φάρμακα και οτιδήποτε άλλο, ανοιχτά...!!! μου έδωσε ένα ηλεκτρονικό θερμόμετρο, πάρα πολύ γρήγορο, με ένδειξη και ήχο (μπιπ, όταν είναι έτοιμο να βγει...) και έκανε γύρω στα 12 - 15 ευρώ... Βασικά σας το λέω αυτό, γιατί αργότερα που θα ξεπεταχτεί το μωρό, θα θέλει να το πιάνει, να δει τι είναι...μπορεί και να σας το πετάξει...και να σας το κάνει 2 κομμάτια με τα χεράκια του...χιλια δυο μπορουν να κάνουν αυτά τα θαυματουργά χεράκια, από τα υπέροχα πλασματάκια μας...γι αυτό δεν αξίζει να δώσετε πολλά λεφτά...γιατί μπορεί να χρειαστεί να τα ξαναδώσετε κι άλλες φορές!!!!!!

Παιδιά, για το rooming in, να το σκεφτείται καλά...αν έχετε βοήθεια, κάντε το άφοβα, αλλά άν δεν έχετε, και περιμένετε και πολλούς επισκέπτες...αφήστε το καλύτερα...μην σας τα κολλήσουν τίποτα και τρέχετε...έτσι κι αλλιώς, θα τα χορτάσετε τα ζουζουνάκια σας...μην στενοχωριέσται...

Λοιπόν καλή η παρέα σας,

...αλλά....άντε να κάνω και καμιά δουλειά...

...γιατί θα με απολύσω...!!!!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πολλά μπράβο στη μπεμπούλα σου που τρώει όλο το φαγάκι της;););)

τέλεια νέα!!!

κάνατε και την βολτίτσα σας από ότι κατάλαβα και πολύ καλά κάνατε!τα ωραία νέα θέλουν και επιβράβευση!!!

Ευχαριστούμε για την αγκαλίτσα και ανταποδίδουμε λέει ο μπέμπης, χαχαχα! έχουμε χαζεψει οι προσεχώς -μανούλες, να δω τι θα πάθουμε όταν γεννηθούν με το καλο τα ζουζούνια μας:lol::lol::lol:

Σήμερα εδώ έχουμε ωραία λιακάδα και μόλις βράσουν τα ρεβύθια μου, λέω να πάω βολτίτσα να ξεσκάσω γιατί 2 μέρες έχω να βγω από το σπίτι...

Καλημερα, Λια μου!

Εχουμε χαζεψει τελειως και ειναι νωρις ακομη.... χαχα :P:p:p Οταν με το καλο γεννησουμε.... αστα να πανε! Δε θα επικοινωνουμε με το περιβαλλον!!

Την επομενη φορα που θα παω στο γιατρο μου ειπε οτι θα κλεισουμε ημερομηνια! Τι καλαα!! :P :p Καπου μεχρι 7 Μαιου θα ειναι! Αντε να δουμε... :lol:

Τον ρωτησα και την αμοιβη του και μου ειπε το εξης: 1700, αλλα με αποδειξη των 1000 ευρω αν θελω, ή 2000 με αποδειξη ολου του ποσου. Λιγο που το σκεφτηκαμε δεν αξιζει να δωσουμε 2000 γιατι και οι ιατρικες δαπανες ειναι μεχρι ενος ποσου και ασε μη ζητησουν και τεκμηριο ποθεν εσχες... Αρα μαλλον θα κανουμε την πρωτη επιλογη να γλιτωσουμε στα σιγουρα και 300 ευρω... Αν περιμενουμε απο επιστροφη φορου....σωθηκαμε!!!:rolleyes: Βεβαια καλου κακου θα ρωτησουμε και τον λογιστη που θα μας κανει τη φετινη φορολογικη δηλωση..:rolleyes:

Κι εδω σημερα εχει καλουτσικο καιρο... Και δεν επιασε ακομη κρυο. Απο αυριο νομιζω ειπαν τα χειροτερα και παρατεταμενο κρυο!:(


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!!!!!!!

Χαθήκαμε όντως...μου χάλασε το καλώδιο του λαπτοπ σπίτι που φορτίζει (φορτίζει μόνο όποτε θέλει αυτό...) και δεν μπορώ να μπαίνω...μόνο λίγο από το κινητό...ίσα ίσα για να διαβάσω τα νέα σας...αλλά που να γράψω από εκεί...τώρα μπαίνω από το γραφείο μου, αλλά κι εδώ άν έχω δουλειά είναι δύσκολο να συγκεντρωθώ και να σας γράψω...πάντως μου λείπετε πολύ όλες..σας νιώθω σαν φίλες που σας ξέρω χρόνια!!!!!!!!

Λία καλή βόλτα σου εύχομαι μια που εκεί έχει καλό καιρό...σήμερα!!!! Εμείς είχαμε πριν δυο μέρες ηλιοφάνεια, τώρα όμως ξεκίνησε να βρέχει στην Κρήτη!!!

Με το ζώδιο μας, δεν είμαι σίγουρη τι θα βγει ο μικρός, γιατί η τελική μου ημερομηνία είναι 3 Ιουνίου, αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα γεννηθεί τότε...κατά τις 20 το Μάη το βλέπω να πηγαίνουμε...νομίζω τότε είναι ακόμα Ταύρος...

Τώρα με τα κιλά, κι εγώ έχω πάρει γύρω στα 4,5, που νομίζω ότι είναι πολύ καλά...στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 13 μέχρι τώρα, και σύνολο 22.....εύχομαι αυτή τη φορά να μην τα πάω έτσι, γιατί την έβαψα...μετά θα χρειαστώ πολύ δίαιτα..κλαψ - κλαψ...!!!

Ρε παιδιά, τόσο ακριβά θερμόμετρα? 50 και 80 ευρώ? Αν έχετε γνωστό φαρμακοποιό που τον εμπιστεύεσται...ζητήστε του ένα καλό θερμόμετρο σε καλή τιμή... Εγώ δεν θυμάμαι τι μάρκα είναι το δικό μας, το πήρα από το φαρμακείο που είναι γνωστή μου η φαρμακοποιός και έχει και αυτή παιδάκια, και μου δίνει φάρμακα και οτιδήποτε άλλο, ανοιχτά...!!! μου έδωσε ένα ηλεκτρονικό θερμόμετρο, πάρα πολύ γρήγορο, με ένδειξη και ήχο (μπιπ, όταν είναι έτοιμο να βγει...) και έκανε γύρω στα 12 - 15 ευρώ... Βασικά σας το λέω αυτό, γιατί αργότερα που θα ξεπεταχτεί το μωρό, θα θέλει να το πιάνει, να δει τι είναι...μπορεί και να σας το πετάξει...και να σας το κάνει 2 κομμάτια με τα χεράκια του...χιλια δυο μπορουν να κάνουν αυτά τα θαυματουργά χεράκια, από τα υπέροχα πλασματάκια μας...γι αυτό δεν αξίζει να δώσετε πολλά λεφτά...γιατί μπορεί να χρειαστεί να τα ξαναδώσετε κι άλλες φορές!!!!!!

Παιδιά, για το rooming in, να το σκεφτείται καλά...αν έχετε βοήθεια, κάντε το άφοβα, αλλά άν δεν έχετε, και περιμένετε και πολλούς επισκέπτες...αφήστε το καλύτερα...μην σας τα κολλήσουν τίποτα και τρέχετε...έτσι κι αλλιώς, θα τα χορτάσετε τα ζουζουνάκια σας...μην στενοχωριέσται...

Λοιπόν καλή η παρέα σας,

...αλλά....άντε να κάνω και καμιά δουλειά...

...γιατί θα με απολύσω...!!!!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!

Γεια σου, Κατερινακι!!!:P

Αντε αλλαξε καλωδιο για να τα λεμε!! :P Φορτιζει μονο του,ε;;;; Ειναι καλωδιο με αποψη, οχι αντε αντε....:tongue:

Σχετικα με το rooming in εγω θα εχω σιγουρα βοηθεια ειτε τον αντρα μου ειτε μανα ειτε πεθερα.... εδω θα ειναι ολοι λιγο πολυ αρκει να μην τσινανε απο την κλινικη. Αρα τετοιο θεμα δεν εχω νομιζω... Απο επισκεπτες θα ερθουν ελαχιστοι γιατι ειμαστε απο Θεσσαλονικη-Καβαλα και καταλαβαινεις οτι εκτος απο γονεις χλωμο να ερθει αλλος! Ενα φιλικο ζευγαρι μονο εχουμε εδω να ερθει... Αρα λεω να το κανω.:rolleyes:

Το θερμομετρο αυτο δεν ειναι το κλασικο ηλεκτρονικο και το μωρο δεν το πιανει καθολου. Για ενα δευτερολεπτο το κρατας εσυ μπροστα απο το αυτακι ή το μετωπο (εχει διαφορα) και αυτο ουτε το βλεπει. Εννοειται δεν του το δινεις. Πως θα το σπασει;; Για μενα ειναι καλο και ποοοολυ γρηγορο γι αυτο κανει τοσα χρηματα και ο αδερφος μου το καταβολευτηκαν. Ηλεκτρονικο των 10-15 ευρω εχουμε ηδη αλλα δεν ειναι το ιδιο. Τελοσπαντων, οπως βολευεται κανεις!:rolleyes:

Ααα, τα κιλα σου ειναι σουπερ!!! Πολυ λιγα εχεις παρει... Εγω ειμαι οριακα... Ουτε χαλια, αλλα ουτε και πολυ καλα... Η διαιτα μετα θα ειναι στο τσεπακι μου... Για taste n' diet με βλεπω γιατι μονη μου διαιτα δυσκολο...:confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Μπράβο Ελενίτσα για τα νέα της μπουμπούς, μεγάλωσε πολύ!

Κι εγώ πήγα γιατρό τη Δευτέρα, μεγάλωσε κι εμένα που το έλεγα μινιόν το κορίτσι μου, 770 γραμ πήγε! Ευτυχώς πήρε κι αυτή, μην τα παίρνω όλα εγώ, σε ένα μήνα πώς τα κατάφερα και πήρα 3,5 μου λέτε? Ηταν και οι γιορτές στη μέση βέβαια! Σύνολο +6,5 είμαι τώρα, σαν την πρώτη φορά με κόβω πάνω κάτω, 16 είχα πάρει σύνολο, ευτυχώς τα έχασα εύκολα μετά.

Κατερίνα μου για το γιατρό που με ρώτησες στο νοσοκομείο, μάλλον αυτός θα με ξεγεννήσει αν με αναλάβει γιατί έχει πολλές ο συγκεκριμένος, ο προηγούμενος που είχα πήρε σύνταξη και τώρα πηγαίνω σε ιδιωτικό γιατρό για τους υπέρηχους, αλλά για τη γέννα δε με παίρνει στα οικονομικά μου να πάω σε κλινική ενώ θα το ήθελα. Θα δούμε..

Σήμερα μου έφεραν τις κουρτίνες στο σπίτι, πολύ ωραίο έδειξε τώρα, πήρα και της μπουμπούς μία με πεταλουδίτσες μωβ και ροζ, όμορφο θα γίνει το δωματιάκι της, το έχουμε βαμένο και σε αυτά τα χρώματα, ανυπομονώ να της το φτιάξω, προς το παρόν έχω μόνο το γραφείο με τον υπολογιστή μέσα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια!

Μπράβο Ελενίτσα για τα νέα της μπουμπούς, μεγάλωσε πολύ!

Κι εγώ πήγα γιατρό τη Δευτέρα, μεγάλωσε κι εμένα που το έλεγα μινιόν το κορίτσι μου, 770 γραμ πήγε! Ευτυχώς πήρε κι αυτή, μην τα παίρνω όλα εγώ, σε ένα μήνα πώς τα κατάφερα και πήρα 3,5 μου λέτε? Ηταν και οι γιορτές στη μέση βέβαια! Σύνολο +6,5 είμαι τώρα, σαν την πρώτη φορά με κόβω πάνω κάτω, 16 είχα πάρει σύνολο, ευτυχώς τα έχασα εύκολα μετά.

Κατερίνα μου για το γιατρό που με ρώτησες στο νοσοκομείο, μάλλον αυτός θα με ξεγεννήσει αν με αναλάβει γιατί έχει πολλές ο συγκεκριμένος, ο προηγούμενος που είχα πήρε σύνταξη και τώρα πηγαίνω σε ιδιωτικό γιατρό για τους υπέρηχους, αλλά για τη γέννα δε με παίρνει στα οικονομικά μου να πάω σε κλινική ενώ θα το ήθελα. Θα δούμε..

Σήμερα μου έφεραν τις κουρτίνες στο σπίτι, πολύ ωραίο έδειξε τώρα, πήρα και της μπουμπούς μία με πεταλουδίτσες μωβ και ροζ, όμορφο θα γίνει το δωματιάκι της, το έχουμε βαμένο και σε αυτά τα χρώματα, ανυπομονώ να της το φτιάξω, προς το παρόν έχω μόνο το γραφείο με τον υπολογιστή μέσα!

Γεια σου, Σισακι! Που χαθηκες καλεε;;; :rolleyes:

Καλα τα πανε τα μωρακια μας, παιρνουν τα πανω τους σιγα σιγα... Αντε να φτασουμε και το κιλο! χιχι

Καλα ειναι τα κιλα που εχεις παρει, εγω πηρα πιο πολλα... Συν 7-8 ειμαι μεχρι στιγμης! Ορεξη να εχουμε...:rolleyes: Συνολικα να βλεπεις τα κιλα που εχεις παρει. Καποιο μηνα θα παρεις περισσοτερα και καποιο λιγοτερα. Το συνολο ειναι αυτο που μας απασχολει.... Εγω με τα γλυκα εχω ενα θεματακι... Δεν τα αποχωριζομαι απλα προσπαθω να μην το παρακανω! Καθε μερα με κατι γλυκαινομαι.... Σε 2 βδομαδες που θα κανω καμπυλη σακχαρου να δω... Παντως μεχρι στιγμης το σακχαρο στις αιματολογικες ειναι καλο. Αλλα απο τα 7-8 που εβαλα, τα 2 ειναι σιγουρα λογω των γλυκων. Ειναι και που απο την αρχη τρωω καλα γιατι αναγουλες δεν ειχα.

Οσο για τα συμπτωματα, καουρες ακομη δεν εχω, κατι ξινιλες μου ανεβαινουν οταν ρεβομαι μερικες φορες ή οταν ειμαι ξαπλωμενη. Καουρες οχι, αλλα συμβαινει εχω ακουσει. Αλλωστε μπορει να με πιασουν αργοτερα. Ακομη η κοιλια δεν εχει φουσκωσει πολυ.

Οντως οι κλινικες ειναι πολλα λεφτα. Ας ειναι καλος ο γιατρος σου και τα αλλα ερχονται δευτερα. Κι εμεις που θα τα δωσουμε αυτα τα λεφτα ελπιζουμε απλα να πιασουν τοπο..

Αντε τελεια με το δωματιακι! Με το καλο να το φτιαξετε! Εμεις νοικιαζουμε και τοιχους δε βαφω... Κανενα παιδικο καδρακι θα βαλω... Και φυσικα ροζουλα κουρτινα! Αυτη την εχω βαλει ηδη...:P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Κατερινούλα και τη Σίσσυ μας!

πως τα πάτε κορίτσια?

κατερίνα έχεις δίκιο για το μωρό στο δωμάτιο, σίγουρα θα είναι πού κουραστικό αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο τρόπο για να προετοιμαστώ για τα επακόλουθα στο σπίτι...εξάλου μέσα στην κλινική νιώθεις και μια σιγουριά, ανα πάσα στιγμή καλείς μια κοπέλα να σε βοηθήσει;);)

Σίσσυ και εμένα οι καούρες έχουν κάνει δειλά-δειλά την εμφάνισή τους και μάλιστα σήμερα το μεσημέρι όταν ξάπλωσα να κοιμηθώ μου βγήκε το φαγητό από τη μύτη!!!!στα αλήθεια!!!ξαφνικά πάνω που με έπαιρνε ο ύπνος αρχισε να τρέχει το φαγητό από τη μύτη!!!!μεγάλες στιγμές!!!

Ελένη, έχεις κρεμάσει και κουρτίνα????

Αχχχχ, ζουλέυω:wink:;-):wink:ανυπομονώ να φτιάξω και εγώ το δωματιάκι του μικρού!!!

πάντως αν για ένα λόγο θα ήθελα κοριτσάκι είναι για όλα αυτά τα ροζάκια!!!μου κάνουν πολύ μωρουδίλα και ζουζουνιά βρε παιδί μου:D:D:D


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Κατερινούλα και τη Σίσσυ μας!

πως τα πάτε κορίτσια?

κατερίνα έχεις δίκιο για το μωρό στο δωμάτιο, σίγουρα θα είναι πού κουραστικό αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο τρόπο για να προετοιμαστώ για τα επακόλουθα στο σπίτι...εξάλου μέσα στην κλινική νιώθεις και μια σιγουριά, ανα πάσα στιγμή καλείς μια κοπέλα να σε βοηθήσει;);)

Σίσσυ και εμένα οι καούρες έχουν κάνει δειλά-δειλά την εμφάνισή τους και μάλιστα σήμερα το μεσημέρι όταν ξάπλωσα να κοιμηθώ μου βγήκε το φαγητό από τη μύτη!!!!στα αλήθεια!!!ξαφνικά πάνω που με έπαιρνε ο ύπνος αρχισε να τρέχει το φαγητό από τη μύτη!!!!μεγάλες στιγμές!!!

Ελένη, έχεις κρεμάσει και κουρτίνα????

Αχχχχ, ζουλέυω:wink:;-):wink:ανυπομονώ να φτιάξω και εγώ το δωματιάκι του μικρού!!!

πάντως αν για ένα λόγο θα ήθελα κοριτσάκι είναι για όλα αυτά τα ροζάκια!!!μου κάνουν πολύ μωρουδίλα και ζουζουνιά βρε παιδί μου:D:D:D

Σου βγηκε το φαγητο απο τη μυτη;;;;;; Θεουλη μου!! Τρομαξα τωρα... Και τι εγινε; Μολις σηκωθηκες σταματησε; Να περιμενω και κατι τετοιο δηλαδη, μην τα χασω αν γινει...:confused:

Κι εγω πιστευω οτι το rooming in ειναι ο,τι καλυτερο μπορεις να κανεις για το μωρο σου. Ξεχασα να πω στην Κατερινα πριν οτι ετσι κι αλλιως μου ειπαν απο την κλινικη οτι τις ωρες του επισκεπτηριου τα παιρνουν τα μωρα και στο rooming in. Αν τωρα θελει να θηλασει ελπιζω να το φερνουν και να μην του δινουν ξενο γαλα!!!!:mad: Θα ξαναπαω 1-2 βδομαδες πριν τη γεννα να τα διευκρυνισω αυτα....

Ναι, αγορασα, επλυνα, σιδερωσα και κρεμασα την κουρτινουλα της. Δεν ειναι ακριβη, απο τα jumbo την πηρα. Ειναι αδιαφανης, δεν τρελαθηκα κιολας οταν την κρεμασα, αλλα ενταξει δεν ειναι κι ασχημη.. Ειναι παντως ροζ με νεραιδουλες!:P Αυτα τα ροζουλια οντως ειναι τρελα.... Θα γεμισει ο τοπος!!!:P

Βγαλαμε χθες καινουριες φωτο, αλλα δεν ειναι καλες...Ειναι αρκετα αλλοιωμενες, δε φαινεται καλα... Αλλα απο το τιποτα!:rolleyes:

Τι ωραια η φωτο στο facebook! Εισαι μια πολυ ομορφη και φιτ εγκυουλα!!:-P:-P:-P Φτου φτου!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!! Λία τι είναι αυτό που έπαθες με το φαγητό...πως συνέβη? Κι εγώ τρόμαξα...όπως και η Ελένη...

Ελένη, τι ζουζουνιάρικη φωτογραφία είναι αυτή που ανέβασες...την πετύχατε σε πολύ καλή φάση την μικρή!!!!!!!!

Κορίτσια αυτό για τις καούρες λένε, ότι όταν έχεις, θα έχουν πολλά μαλλάκια τα μωρά...δεν ξέρω αν ισχύει...Παρόλο που ο δικός μου, όταν γεννήθηκε, δεν μπορείται να φανταστείται, τι μαλλί είχε (έμοιαζε για 1 έτους παιδί το μαλλί του)...αφού κάθε μέρα μου τον έφερναν οι κοπέλες της κλινικής χτενισμένο, σύμφωνα με τα γούστα της κάθε μίας...πότε χωρίστρα από την μέση...πότε από το ένα πλάι, και πότε από το άλλο...καούρες δεν θυμάμαι να είχα, αλλά θυμάμαι ότι ήθελα να πίνω πολύ νερό...και το ευχαριστιόμουν σαν να έπινα δεν ξέρω κι εγώ τι...περίμενετε να σας ανεβάσω φωτογραφία (αν τα καταφέρω)...θα πάθετε πλάκα από το τι μαλλι είχε...

Sisi ο Τάκης ο γιατρός που σου λέω, δεν ξέρω τι φήμη μπορεί να έχει σαν γιατρός στο Ρέθυμνο, αλλά είναι καταπληκτικός άνθρωπος...όταν έμεινα έγκυος στον γιο μου, έπαιρνε τηλέφωνο τον άντρα μου συνέχεια και τον ρώταγε πότε έχω ραντεβού με τον γιατρό μου εδώ για να τον πάρει τηλέφωνο να τον ρωτήσει...μας έλυνε τις απορίες μας, μας ζήταγε από μόνος του κι έβλεπε τις εξετάσεις μου κάθε φορά...ήταν φοβερός...τώρα έμαθε πάλι ότι είμαι έγκυος πριν 20 μέρες περίπου που μιλήσανε με τον άντρα μου και έδειξε πάλι τρομερό ενδιαφέρον...η πλάκα είναι που ήθελε να έρθει και στον τοκετό μου, απο ενδιαφέρον από μόνος του, αλλά με το να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω νύχτα, του την έκανα...

Λοιπόν κορίτσια, τα λέμε πάλι... φιλιά!!!!!!

post-27615-14825440817277_thumb.jpg


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...