Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου, γεια σας!

Μπήκα να σας πω οτι ηρθε σημερα η γιατρος μας και μας εξετασε και ολα ειναι πολυ καλα, Παναγιτσα μου!! Πήραμε 1 κιλο σε λιγοτερο απο μηνα κατα 3 μερες και 4,5 ποντους ! Ειμαστε 4070 και 54 ποντους (εμεις λαθος τη μετρησαμε...). Ολα σουπερ με το θηλασμο μεχρι στιγμης δηλαδη και συνεχιζουμε παρακολουθωντας το καθε βδομαδα. Αρχες Ιουλιου θα κανουμε και το πρωτο μας εξαπλο εμβολιο!! :shock: Μας ειπε η γιατρος οτι το ζητουμενο ειναι να παιρνει το μωρο απο 750 εως 900 περιπου γρ. το μηνα και τα παραπανω φυσικα ειναι καλοδεχουμενα.. :rolleyes: Αν τη μια βδομαδα παρει λιγο παραπανω και την αλλη λιγοτερο δεν τρεχει τιποτα.

Αυτα απο μας! Περιμενω δικα σας νεα. Οριστε και μερικες ακομη φωτο!! (Η νεκροκεφαλη στις φωτο ειναι του αντρα μου...)

http://imageshack.us/photo/my-images/825/dsc02107df.jpg/

Φιλακια! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Φτου φτου ένα κουκλάκι!

Ομόρφυνε η κορούλα σας πολύ Ελενίτσα, ήταν και πιο μικρούλα όμορφη αλλά τώρα ξεκαθάρισαν τα χαραστηριστικά της και είναι μια γλύκα!

Μου θυμίζει και τη δικιά μου λιγάκι αλλά τα μικρά όλα μοιάζουν λιγάκι!

Ρε συ ούτε στο μπάνιο δεν ήθελε να την αποχωριστεί την πιπιλίτσα? Χαχα!

Μεγαλώσατε πολύ είπε η γιατρός ε?

Μπράβο σας!

Κι εγώ περιμένω να δω πόσο έχει πάρει η μπουμπού μου μεθαύριο που θα την πάμε!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι μου, ευχαριστουμε πολυ!!! :P Ναι, μεγαλωσαμε κανονικα ευτυχως! Αντε και στα δικα σας καλα νεα!! Αναμενουμε με αγωνια!!

Η πιπιλα απαραιτητο αξεσουαρ!! και στο μπανακι!! χιχιχι Αφου αγριευεται και κλαιει.... Ενω με η πιπιλα ειναι η παρηγορια μας!! :tongue: Τι να την κανω.. Σπαραζει η καρδια μου οταν κλαιει πολύ!!! :cry: Δεν πειραζει...Το θεμα ειναι να τρωει στην ωρα της. :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου είναι μια κουκλίτσα η κορη σου!!!

φτου-φτου, μεγάλωσε κιόλας και ομόρφυνε ακόμα πιό πολύ!!!

μανούλες βλέπετε διαφορές στα μωράκια σας?

εμένα κάθε μέρα μου φαίνεται πως αλλάζει το μουτράκι του:tongue::tongue::tongue:

ομορφαίνει εννοείται ε...!!!

κατά τα άλλα ακόμα άυπνοι είμαστε;););)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα, Λία μου! Φανταζομαι και ο δικος σου εχει γινει ολοκληρο αντρακι!! Βαλε καμια φωτο να τον δουμε... :rolleyes:

Κι εγω βλεπω διαφορα στη δικια μου μερα με τη μερα σχεδον! Αλλαζουν πολυ γρηγορα και δε θελω να μεγαλωσει πολυ!! Θελω να περασει κανενας μηνας να μπορει να κραταει το κεφαλακι της και να μη μεγαλωσει αλλοο! Τρελαινομαι για τα μωρακια!! Αν ειναι και δικο σου..... αστα να πανε! Εχουμε χαζεψει με τον αντρα μου... Την κοιταμε και δεν το πιστευουμε ακομη.... ;)

Ακομη εχετε ξενυχτια,ε; Εμεις παλι καλα τα παμε τα βραδια μεχρι στιγμης... Αλλα μη νομιζεις κι εγω κουρασμενη νιωθω τη μερα. Ο διακεκομμενος υπνος ειναι σκοτωμα... :? Τι να κανουμε.. Όλα για τα νινακια μας!

Κλεισαμε ραντεβου για σαραντισμο τη Δευτερα το απογευμα μετα τον εσπερινο!! Εμεις βγαινουμε αλλα τη μπουμπου δεν την εχουμε βγαλει εξω. Απο τη Δευτερα θα αρχισουμε ομως τις βολτουλες! Πηραμε και ενα τελειο μαρσιπο και οταν τη βαλαμε μεσα στο σπιτι για δοκιμη την πηρε κατευθειαν ο υπνος! χιχιχι :tongue: Για να δουμε στη βολτα πώς θα είναι....

Φευγει και η πεθερουκλα την Κυρακη το πρωι... :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Πήγαμε κι εμείς γιατρό τη μπουμπού εχτές, μεγάλωσε τελικά αρκετά, έβλεπα εγώ τις δίπλες στα μπουτάκια, πήρε 1.600 γρ και 6 πόντους στο μήνα επάνω, είναι τώρα 4.800 και 54 εκατ., μια χαρά δηλαδή, της έφυγε εντελώς και το κρυωματάκι μας είπε ο ντόκτορ ευτυχώς. Πίπίλα μου είπε αν γίνεται να περιμένω να πάει 40 ημερών για να μην υπάρξει θέμα με το θηλασμό, λίγες μερούλες είναι θα περιμένω μάλλον.

Ελενίτσα σαρραντίζετε τη Δευτέρα? άντε καλές βόλτες τώρα με τη μπουμπούκα! Φεύγει και η πεθερούλα και θα είσαι στενοχωρημένη τώρα ε?

Ήταν διακριτική τελικά ή σε ζάλισε λιγάκι?

Εμένα η δικιά μου γιορτάζει σήμερα, και η κόρη θα γιορτάζει όταν τη βαφτίσουμε!

Λιάκι πώς είστε, κοιμάται καλύτερα ο μικρός?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!

Σοφάκι μια χαρά η μπουμπου!!!!

πήρε τόσο πολύ βάρος με αποκλειστικό θηλασμό??

αναρωτιέμαι πόσο να έχει πάρει ο μικρός μου...θα πάμε την άλλη βδομάδα που κλείνουμε μήνα και θα ζτγιτούμε...είδωμεν...

εμείς συνεχίζουμε χωρίς καθόλου πρόγραμμα στον ύπνο...χθες ξυπνούσε στο μισάωρο όλο το βράδυ...και μτά 2 ώρες για να ξανακοιμηθει...και τώρα τον έχει πάρει ο ΄πνο στην αγκαλιά μου κι δεν τολμώ να τον αφήσω...

και έχει πάρει και ο άντρας μου λάθος πάνες, χρησιμοποιώ παμπερς και μου έφρε μπειμπιλίνο τα οποία ξεχειλίζουν συνχώς και έχουμε ξεμείνει από ζιπουνάκια...εσείς ποιέ πάνες προτιμάτε?

κορίτια να σας πω την αλήθεια ώρες ώρες με πιάνει το παράπονο...δεν έχω κοιμηθεί πάνω από μια ώρα συνεχόμενη εδώ και 20 μέρες, είμαι όλη την ημέρα σαν ζόμπι, δεν έχω διάθεση ούτε στο τηλ. να μιλήσω, και ο άντρας μου είναι όλη μερα στη δουλειά και όταν έρχεται σπιτι νομίζω πως ψάχνει ευκαιρία να ξαναφύγει...

εντάξει κάνει τις δουλειές του σπιτιού αλλά μέχρι εκει...ούτε μια πάνα δεν μπορεί να αλλάξει μόνος του...

νιώθω εγκλωβισμένη...και δεν έχω κανέναν δικό μου άνθρωπο εδώ...καμία βοήθεια..


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Λιάκι, μόνο με θηλασμό, αλλά τρώει κι εμένα συχνά σου λέω εδώ και 2 βδομάδες περίπου, κάθε 1 ώρα περίπου, άντε 2 αν την πάρει ο ύπνος καμιά φορά, το βράδυ τρώει λιγότερο.

Θα έχει πάρει κι εσένα καλο βάρος αφού είναι όλη μέρα στο στήθος, θα δεις, μετά θα ανταμειφθείς για τα ξενύχτια και την κούραση.

Πάνες εγώ της παίρνω πάμπερς αλλά της έχω βάλει και τα μπεμπιλίνο και τα λίμπερο γιατί μου τα φέρανε, τα μπεμπιλίνο καλά μου φάνηκαν,δεν είχαμε διαρροές εμείς και ήταν και μαλακά , τα λίμπερο καλά κι αυτά αλλά πιο σκληρά λιγάκι.

Έλα ρε συ, μη σε παίρνει από κάτω, είναι ο πρώτος καιρός έτσι περίεργος γιατί το μωρό δεν έχει ακόμα πρόγραμμα σε τίποτα, λίγο θα φάει, λίγο θα κοιμηθεί, μετά θα ξαναπεινάσει γιατί πριν δεν έφαγε καλά και πάλι απ' την αρχή. Απαιτεί κι ο θηλασμός περισσότερο χρόνο γιατί είναι το γάλα πιο ελαφρύ από το αγοραστό, χωνεύεται εύκολα από το μωρό και μετά από λίγο θα ξαναπεινάσει, βάλε και τα πονάκια που τα ζορίζουν και ζητάνε πάλι αγκαλίτσα, ένας χαμός γενικά.. Θα δεις, άμα σαρραντίσει, ή κοντά στους δύο μήνες θα ησυχάσει αρκετά και θα φτιάξει λιγάκι το πρόγραμμα του ύπνου και του φαγητού. Ο αντρούλης σου μωρέ είμαι σίγουρη πως θέλει να σε βοηθάει αλλά αγχώνεται όταν κλαίει ο μικρός και δεν ξέρει τι να του κάνει, κι ο δικός μου 5 λεπτά την παίρνει και μόλις αρχίσει να κλαίει μου την κάνει πάσα γιατί ξέρει πως δεν θα ησυχάσει αν δεν την ταίσω!

Να σου πω, ότι σε στεναχωρεί να μας το λες, γι' αυτό είμαστε εμείς εδώ για να λέμε ότι μας απασχολεί, μην πάθεις καμιά επιλόχειο στο τέλος και δεν το καταλάβεις ε?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κοριτσια μου!

Σοφάκι!! Τι την κάνεις την μπεμπούλα σου καλε;; Την ντοπάρεις δεν εξηγειται αλλιώς!!! χαχαχαχ! Ακου 1600 γρ. σε ενα μηνα!!!!! Πωπωπω μια μπεμπάρα!!!! :P:p:p

Εμείς αυτη τη βδομαδα πηραμε τα νορμαλ γρ. ευτυχως... Αλλα εσας δεν σας πιανουμε με τιποτα!!!! :P

Η πεθερουκλα ηταν οχι και πολυ διακριτικη... Ετσι κι ετσι.... :? Ο,τι και να'ναι, πεθερα ειναι οχι μαμα... Και να λειπει ο αντρας μου στη δουλεια και να την εχω εγω ποσες ωρες...:evil: Τελοσπαντων, εφτασαν οι μερες!! Κυριακη πρωι ελευθερωνομαι για δευτερη φορά μετα τη γεννα!! χιχιχι :tongue::tongue::tongue:

Λία μου καλή κοριτσάκι μου! Μη σε παιρνει απο κατω.... Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ειναι οντως πολυ δυσκολο ειδικα το βραδινο περα δωθε και το ξενυχτι γενικα.... Θελει παααρα πολυ υπομονη και κουραγιο, ειναι αυτη η αληθεια... Ειναι ομως πολυ μικρουλης ο μπεμπακος οπως ειπε και η Σοφια, θα μεγαλωσει και θα στρωσει καπως το προγραμμα του. Δε μου λες, τη μερα που τον εχεις να κοιμαται; Εμεις την εχουμε στη σαλοκουζινα μαζι μας με τις ομιλιες, τη φασαρια και τα φωτα και το βραδυ μονο την κοιμιζουμε μεσα στο υπνοσωματιο μας να καταλαβαινει νυχτα και μερα. Γιατι φοβασαι να τον αφησεις κατω; Θα ξυπνησει; Και μετα δε θα ξανακοιμηθει; Κι εμενα ξυπναει πανω στο ταρακουνημα που την αφηνω, αλλα μετα κοιμαται παλι με τη βοηθεια της πιπιλας συνηθως.. :tongue: Τον εμαθες πολλη αγκαλιτσα μαλλον... Προσπαθησε τωρα που ειναι βρεφος ακομη να τον ξεμαθεις γιατι θα σε δυσκολεψει πολυ στη συνεχεια. Για την ωρα αυτο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη... Και το παραπονο θα σε πιασει, ειναι και οι ορμονες μας ακομη περιεργες! Μην το αφηνεις ομως να σε καταβαλλει..Αρκει η κουραση που εχουμε! Κι εγω εδω και 2 μερες απο το απογευμα και μετα νιωθω μια κομμαρα..μια κουραση αλλο πραγμα! Σα να εσκαβα ολη τη μερα! Και να μαθεις του αντρα σου να του αλλαζει πανες να σε ξεκουραζει.. Ειναι κουραση και το αλλαγμα ολη τη μερα. Εγω του την πασαρω να την αλλαζει καποιες φορες που μπορει και καμια φορα του τη δινω να την κρατησει για να ρευτει γιατι και αυτο μας παιρνει 15-20 λεπτα αν και ρευεται αμεσως. Την κραταω γιατι μου βγαζει γαλα παρολο που ρευεται... Παντα σχεδον βγαζει απλα προσπαθω να την κρατησω αρκετη ωρα για να βγαλει οσο γινεται λιγοτερο.. :?

Απο πάνες κι εγω τις παμπερς παιρνω αλλα ειχα παραγγειλει και τις καινουριες της chicco και ηταν πολυ καλες κι αυτες.


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε Ελενίτσα, αφού σου λέω έχει κάνει δίπλες στα μπουτάκια και θέλει κρέμα να μην συγκαεί, δε σου λέω για το προγούλι μας, έχει πολύ γέλιο η μπουλούκα!

Άντε θα βρεις την ησυχία σου τότε από την Κυριακή, σε καταλαβαίνω πάντως, καλή, χρυσή, βοηθάει, αλλά θες κι εσύ το χώρο σου!

Λιάκι είναι λίγο πιο γκρινιαρούλης πιστεύω εγώ, κι ο γιος μου έτσι ήτανε, το τι βόλτες έφερνα όλη μέρα στο σπίτι να τον κρατάω αγκαλιά, χώρια τις ώρες που τον είχα στο στήθος! Είχε κι εμένα λίγα πονάκια και δεν τον άφηναν να κοιμηθεί πολύ ώρα.

Να σου πω, στο ριλάξ τον έχεις βάλει? Της δικιάς μου της αρέσει εκεί και κάθεται λίγη ώρα, είναι πιο χουχουλιάρικο από την κούνια.

Ακόμα και στο καρότσι τον έβαζα το Γιάννη μες στο σπίτι και τον έκανα βόλτες γιατί δεν ησύχαζε αλλιώς, είχα δοκιμάσει τα πάντα σου λέω, αυτός στο ριλάξ δεν καθότανε, μόνο για ύπνο, φαντάσου ακόμα θυμάμαι που έκατσε μια φορά ξύπνιος 20 λεπτά και τηγάνησα κάτι ψάρια! χαχα!

Τα έχω περάσει κι εγώ σου λέω και ξέρω!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελενίτσα και η δικιά μου βγάζει ρε γμτ πολλές γουλίτσες, καμιά φορά και ποσότητα, προσπαθώ κι εγώ να την κρατάω πολύ ώρα να χωνέψει καλά, στο ριλάξ ευτυχώς που είναι πιο ανασηκωμένη η πλατούλα της δεν βγάζει τόσο πολύ.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

[b]Σοφάκι μου, δε μου λες, το ριλαξ επιτρεπεται για τα μωρακια μας που ειναι νεογεννητα; Κι εγω εχω και τη βαζω να κατσει εκει μετα το αλλαγμα τη μερα μεχρι να ζαλιστει και να την παρει ο υπνος.. Ξεχασα να ρωτησω την παιδιατρο που ηρθε προχθες και αναρωτιεμαι...[/b]


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου για την υποστήριξη!!!

Το ξένυχτι πιστεύω είναι που με έχει εξουθενώσει και νιώθω έτσι...

σήμερα που κοιμήθηκε λίγο παραπάνω είμαι καλύτερα,

ελπίζω να βελτιωθεί σιγά σιγά η κατάσταση γιατί αρχίζω και έχω παραισθήσεις όταν ξενυχτάω και φτάνει το ξημέρωμα, αν τον πάρει ο ύπνος και κοιμηθώ και εγώ, ξυπνάω νομίζοντας ότι τον έχω αγκαλιά και ψάχνω μέσα στο σεντόνι πανικόβλητη...το έπαθα 3 πρωινά σερί:shock::shock::shock:

Το ριλάξ τώρα αρχισε να το δέχεται και σήμερα γιαυτό κοιμήθηκα και εγώ, κοιμήθηκε 2μιση ώρες το μεσημέρι στο ριλάξ;)

Δεν είμαι σίγουρη αν κάνει για νεογέννητα, αλλά φαντάζομαι πως αν δεν είναι για πολλές ώρες δεν πειράζει...

σας αφήνω γιατί πεινάσαμε ... πάλι;););)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει την παιδίατρο όταν ήταν 2 εβδομάδων η μικρή και μου είχε πει να τη βάλω στο ριλάξ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, εμένα κάθεται κάμποση ώρα μέσα στη μέρα πάντως, την κουνάω για να την πάρει ο ύπνος κάποιες φορές και της αρέσει.

Το πάθαινα κι εγώ αυτό Λιάκι στο γιο μου, να ξυπνάω και να ψάχνω το μωρό στο κρεβάτι νομίζοντας ότι το κρατάω, από την κούραση είναι μάλλον!

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα σήμερα!

Πάω να συμμαζέψω γιατί θα έρθουν δυο θείες μου για καφέ, κόσμο αρκετό έχω όλο τον καιρό, όλοι θέλουν να έρθουν να δουν το μωρό, να δουν και το καινούριο σπίτι, χαίρομαι αλλά κουράζομαι και λίγο γιατί πρέπει να έχω το σπίτι καθαρό όλη την ώρα, να έχω κάτι να κεράσω, κέικ, γλυκό, και δεν ησυχάζω όλη μέρα!

Σήμερα βγήκαμε με τα παιδιά στην παραλία και περπατήσαμε, έχει κόσμο εδώ και είναι ωραία τώρα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Τι μου κάνετε;;

Εμείς καλά...περιμένω να ξυπνήσει η μπουμπού για να την ταισω και να πάμε μαζί για ύπνο γιατί αν κοιμηθώ τώρα θα με ξυπνήσει με το που θα με παρει ο ύπνος και θα χαλαστώ άσχημα... Ευτυχώς δε νυστάζω πάρα πολύ. 11 παρά σηκωθήκαμε σήμερα το πρωι! Με διαλείμματα ομως, μη φρικάρετε... Στις 2, στις 5 και στις 8 τρωγαμε... Κατα τα αλλα ανυπομονουμε να πάμε να μας διαβασει ο παπούλης και να σαραντισουμε!! :P Χρειαζεται να εχουμε εμεις κατι μαζι μας;;

Λιάκι σοσαντάκι, φυσικά μέρα με τη μέρα θα είσαι καλύτερα κοριτσάκι! Και αν καποια μερα πάλι σε ζορίσει θα σκέφτεσαι οτι η επόμενη πιθανόν να είναι καλύτερη! Απο εδω και στο εξης θα βλεπουμε διαφορα στα ζουζουνια μας και ελπίζω να ειναι προς το καλύτερο... :rolleyes: Πότε πάτε στον παιδίατρο;

Σοφάκι, ωραια που επιτρεπεται το ριλαξ. Εμενα δεν καθεται με τις ωρες. Αρχιζει να πιανεται μετα απο τρια τεταρτα το πολυ ωρα και ανασκουμπώνεται και δυσανασχετεί! χιχι :tongue: Βεβαια πολλες φορες την παιρνει ο υπνος εκει και τη βαζω μετα στο πορτ μπεμπε για να μην πιαστει το νεφρι της!! :tongue: Εχεις μπολικες επισκεψεις,ε; Να σου πω εγω απο τη μια το χαιρομαι που ειμαστε μακρια απο συγγενεις γιατι γλυτωνω αυτες τις βιζιτες...δεν τις εχω ορεξη τωρα με το μωρο... Δε θελω προσθετο αγχος του να εχω το σπιτι στην εντελεια ολη την ωρα... Ανθρωπος εισαι και θελεις να αραξεις το λιγο προσωπικο χρονο που διαθετεις, αφου κανεις κανενα φαγητο πρωτα...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...