Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Γεια σας!

Σήμερα πήγαν τα αγόρια μου για μπάνιο το πρωί, εμείς σπίτι κάναμε δουλίτσες με τη μπουμπού! Τώρα πήγαν σε κατι ξαδέρφια που έχουν τραπέζι, εμείς σπίτι πάλι, απαπα τα καλύτερα χάνουμε, άντε να σαρραντίσουμε κι εμείς την Παρασκευή να πηγαίνουμε όπου θέλουμε, βόλτα έχουμε βγει με το καρότσι αλλά σε σπίτι λέει δεν κάνει να πάμε μη ματιαστούμε!

Καλά για μπάνιο δύσκολο το κόβω, εκτός αν πάμε σε κανένα beach bar να μπορώ να κάτσω με τη μικρή εγώ να μην την έχω στον ήλιο, να τη βουτήξω δε νομίζω να κάνει έτσι κι αλλιώς ε? μετά τους 5-6 μήνες επιτρέπεται? Δε θυμάμαι..

Ελενίτσα αρκετό κόσμο είχα και κάμποσοι μου έχουν πει θα έρθουν και αφού σαρραντίσω, είναι λίγο κούραση αλλά τι να κάνω, εχτές ας πούμε ήρθαν οι θείες και εγώ ήμουν μόνη με τα παιδιά, έκατσε 10 λεπτά η μικρή στο ριλάξ ευτυχώς και τους έκανα καφέ αλλά μετά άρχισε τη γκρίνια και ήθελε φαί, πάλι καλά ήρθε η αδερφή μου και τους έκανε λίγο παρέα γιατί θα ένιωθα άσχημα να ταίζω τη μικρή μέσα και να κάθονται μόνες τους, αν και πιστεύω θα καταλάβαιναν.

Δεν πρέπει να έχεις κάτι μαζί σου στην εκκλησία όταν πάτε για το σαρράντισμα απ' ότι ξέρω. Να βγάλετε φωτό μην ξεχάσετε να θυμάστε τη μέρα!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ, ναι να σαραντισουμε και να πηγαινουμε βολτουλες! :P Κοριτσια μου, η μπέμπα μου ενω ειναι μια χαρα τα ματακια της γενικα συχνα πυκνα οταν κοιταει και προσπαθει να εστιασει σε κατι κοντινο αλληθωρίζει!! Ειναι φυσιολογικο αυτο ή να ανησυχήσω;;; Τα δικα σας το κανουν;; Ειδικα ο αντρας μου δεν μπορει να τη βλεπει να το κανει, ανησυχει πολυ! Καπου διαβασα στο ιντερνετ οτι ειναι φυσιολογικο και οτι το κανουν μεχρι το πρωτο ετος. Απο εκει και περα ειναι ανησυχητικο ελεγε. Αχ, δεν ξερω...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Σαραντίσαμε λοιπόν σήμερις και η μπεμπούλα μας ήταν κυρία! Βασικά κοιμωμένη κυρία γιατί ήταν σα ναρκωμένη! Δεν καταλαβε τίποτα... Ούτε στην αγκαλιά του παπά ξύπνησε, ούτε στο πήγαινε έλα! Ουτε σε ένα φιλικό σπίτι που πήγαμε αμέσως μετά, ούτε στη βόλτα στο village center που πηγαμε για καφε στο flocafe...χιχιχι Οταν μπήκαμε στο αμαξι για να γυρίσουμε σπίτι ξύπνησε να φανταστείτε! Με το καλό να σαραντίσετε κι εσείς μανούλες! :P

Δε μου ειπατε για το αλληθωρισμα που ρωτησα χθες... :cry:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου καλοφώτιστη και γερή η μπεμπουλα σας!!!

τι συγκινητικές στιγμές!

και τη καλούλα που είναι...δε σας γκρινιάζει καθόλου!!!μπράβο το μπεμπάκι σου!Να τη χαίρεστε και να τη δείτε να γίνεται γιαγιάκα!!!:rolleyes::rolleyes:

όσο για το αλληθώρισμα και ο δικός μας το κάνει για λίγο και μετά επανέρχεται!!!μην ανησυχείς πάντως , δεν τους μένει κουσούρι;););)

Εμείς σήμερα είμαστε ενός μήνα και έχουμε γκρίνια από το πρωί...αχ, πολύ ζέστη κορίτσια μου...έχω και τη θάλασσα δίπλα μου και δεν μπορώ να πάω...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σαραντίσατε τη μπεμπούλα σας Ελενίτσα, γερή να είναι η ζουζούνα σας, καλές βολτίτσες τώρα!

Κι εμένα κοιμάται στη βόλτα, νανουρίζεται με το πήγαινε έλα μάλλον!

Όταν την πάρει ο παπάς πιστεύω θα ξυπνήσει όμως και θα μας ακούσει η γειτονιά!

Λίγο αληθώριζε κι ο γιός μου μωρό από το ένα ματάκι, έφτιαξε όμως σε 2-3 μήνες θυμάμαι, για ρώτα και τη γιατρό να δεις τι θα σου πει όταν ξαναέρθει.

Ζέστη κι εδώ σήμερα πολύ! Βγάλαμε τα μπούτια μας έξω γιατί ζεσταινόμασταν, απαπα της λέει ο Γιάννης, χοντρούλα είσαι!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι και εσείς τις κάνετε τις βολτουλες σας ε?

βρε κορίτσια εμείς μια φορά τον βγάλαμε βόλτα για καμιά ώρα, κοιμόταν μέχρι που μπήκαμε στο αυτοκίνητο για το σπίτι...

έχω μια απορία, όταν βγαίνεται τον θηλάζετε έξω η παίρνεται γάλα μαζί σας?

πρέπει να αρχίσω να βγαίνω συχνότερα γιατί θα σαλτάρω με τις ζέστες, αλλα δεν ξέρω τι να κάνω...

να βγαζω γάλα με το θήλαστρω πριν φύγουμε και να του δίνω το μπουκάλι ή να τον θηλάζω έξω?

και έξω, πως να τον θηλάσω?αν είμαι σε καφετέρια ή σε εστιατόριο πχ?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστουμε πολυ κοριτσια μου για τις ευχες! Με το καλο να σαραντισετε κι εσεις, να παρετε την ευχουλα και να προστατευει ο Χριστουλης και η Παναγιτσα τα μωρακια μας!!

Λιάκι, χαρούμενα μηνογενέθλια σήμερα!!! Να το χαιρεσαι το ζουζουνι σου και να γινει ενας παλικαρος ΝΑ !!! :P Εγω τη μικρη μια φορα την εβγαλα εξω χθες και δε χρειαστηκε να τη θηλασω γιατι γυρισαμε μεσα σε 2,5 ώρες και τρωει καθε 3 με 4 ωρες οποτε την ταισα σπιτι. Αν ομως αλλη φορα χρειαστει πραγμα πολυ πιθανο σκεφτομαι να τη θηλασω στο αμαξι μεσα. Αν κατσουμε σε καφετερια δε θα ειναι η ωρα ισως φαει και επισης δε θα κατσουμε πολυ ωρα για να μην εχουμε προβλημα... Εξω φατσα φορα στον κοσμο ντρεπομαι να τα πεταξω!! :oops:

Κι εμεις σημερα εχουμε μπολικη γκρινιτσα! :shock: Και στο φαγητο της γενικα ειναι ανησυχη γιατι ενω τρωει της ερχεται να ρευτει (μιλαμε ρευεται παρα πολυ δυνατα....αφου τρομαζει η ιδια και πεταγεται!! :tongue: ) και κανει και κακα ταυτοχρονα και ζοριζεται και δεν μπορει να πιασει ευκολα τη θηλη και εχουμε ιστοριες. Αρχζει καλα αλλα μολις ερθουν τα αερια απο πανω και απο κατω δυσανασχετουμε, κλαιμε και κανουμε διαφορα... Μετ' εμποδιων τρωμε! :? Πηγα σημερα και στο γιατρο μου δει την τομη και να κανουμε υπερηχο και ολα καλα. :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ααα, καλά Ελενάκι μου, τελικά βγήκαμε χθες για να δούμε τον αγώνα σε μια καφετέρια στην παραλία....

τι να σου λέω!!!

πριν βγούμε τον τάισα και τον άλλαξα...πέντε λεπτά ΄κάναμε από το σπίτι στην παραλία, ένα 10λεπτο μέχρι να πάμε στην καφατέρια και σε δέκα λεπτά αφού καθήσαμε πεινούσε και είχε κάνει και κακα!!!!!:shock::shock::shock:

τελικά τον θήλασα εκεί, έβαλα ένα σεντονάκι από πάνω κουτσά στραβά τον θήλασα, καθόμασταν και λίγο απόμερα...

δεν έχουμε πρόγραμμα εμείς παιδί μου είμαστε πολύ μποέμ!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λιάκι πήγατε το μπόμπιρα να δει αγώνα εχτές?

Μπράβο καλέ!

Τον τάισες κιόλας, μια χαρά σε βρίσκω!

Ναι αν ζητάει συχνά ο μικρός φαί θα πρέπει και να τον ταίσεις έξω σίγουρα!

Μια χαρά αν κάτσεις κάπου λίγο πιο απόμερα και σκεπάσεις το μωρό δε φαίνεται τίποτα!

Πρόγραμμα κι εμείς δεν έχουμε τελευταία, μπορέι να φάει στο δίωρο,μπορεί και στο 20λεπτο, στη βόλτα δεν την έχω ταίσει ακόμα γιατί κοιμόταν στο καρότσι, μάλλον το κούνημα της άρεσε.

Ελενίτσα και η δικιά μου ρεύεται στα 2-3 λεπτά, μετά ξανατρώει, μετά ξανά ρέψιμο, αυτή ρεύεται πολύ κι εμένα, θυμάμαι ο Γιάννης έτρωγε με τις ώρες αλλά δε ρευόταν τόσο.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Αχ, κοιμηθηκε και εβαλα να γινεται το φαγητο...πολυ με ζορισε και με στεναχωρησε χθες βραδυ η μπεμπα... Μαλλον ειχε ζορι με τα εντερακια της και ενω ξεκινησε να τρωει κατα τις 10 το βραδυ μετα απο 5 λεπτα εκανε γκριματσες, εβγαζε το βυζι και εκλαιγε! Την παλευα να ξαναφαει αλλα προσπαθουσε να πιασει τη θηλη ματαια απο το ζορι που ειχε. Κουνουσε το κεφαλι σα τρελη δεξια αριστερα και ενω πηγαινε να την πιασει και ετρωγε 1-2 γουλιες την εβγαζε παλι και παλι γκρινια και αφου τη ζορισα κι εγω μπας και φαει πατησε ενα κλαμα... μας ακουσε το τετραγωνο και τρομαξα να την ηρεμησω!! Αποτελεσμα; Δεν εφαγε καθολου καλα και απο την ταλαιπωρια της κοιμοταν μεχρι τις 4 παρα τα χαραματα με αυτο το λιγο που ειχε φαει... :cry: Πολυ στεναχωρεθηκα γιατι νομιζα οτι ειναι απλη παραξενια και γκρινια και οτι προτιμουσε την πιπιλα απο τη θηλη μου γιατι δεν σας ειπα οτι πανω στο κλαμα μονο η πιπιλα την παρηγορουσε καπως! :? Αρχισα να σκεφτομαι οτι αν ειναι να παλευουμε ετσι καθε φορα που ειναι να φαει και να μην τρωει και οσο πρεπει δε με βλεπω να τη θηλαζω για πολυ... Αρχισε και ο αντρας μου να λεει "τι ειναι αυτα που λες με την πρωτη δυσκολια" και αφηστε τα... Ευτυχως ομως τις επομενες φορες εφαγε κανονικα! Ουφ! :rolleyes: Και μεσα στη νυχτα την ακουγα ολο "πουρτς πουρτς"! Πολλα αερια, αρα μαλλον ειχε ζορι και γι αυτο δεν ηθελε και δεν μπορουσε να φαει της προκοπης! :? Και η αληθεια ειναι οτι ηταν χθες ολη τη μερα ανησυχη και σημερα ακομη τη βλεπω καπως... Διανυουμε και τις κρισιμες βδομαδες των κολικων... Υπομονη! Λεμε να τη βγαλουμε βολτα σημερα το απογευμα.

Σοφακι ασε, ρευεται την ωρα που τρωει πολλες φορες και στο τελος. Καθε φορα 2-3 φορες ρευεται.. :rolleyes: Βαλατε τελικα σταθερο τηλεφωνο;

Λιακι, μια χαρα τα πηγες! Ισως το δοκιμασω κι εγω αυτο με το σεντονακι για να μην τρεχω στο αμαξι αν χρειαστει να φαει. Αν και οντως στο καροτσι νανουριζονται και κοιμουνται παραπανω....


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου κάτι τέτοια μου τα κάνει και ο μπέμπης μου, σαν να παθαίνει αμόκ, θέλει σαν τρελός να φάει αλλά τον πιάνει κάτι και πάει περα δώθε το κεφάλι, βγάζει τη θηλή μόνος του και βογκάει, τινάζει και τα ποδαράκια...

μόνο που μετά από την υπερένταση δεν κοιμάται κιόλας...έχουμε και τις αυπνίες μας εμείς!

τώρα τελευταία έχουμε πολύ γκρίνια γενικότερα, δε ξέρω τι να κάνω ώρες ώρες, τον ταίζω, τον αλλάζω, ρεύεται και παρόλα αυτά γκρινιάζει, ούτε αγκαλιά θέλει ούτε και ξαπλα...

ουφ, νομίζω πως κάτι κάνω λάθος, βρε κορίτσια, και τον βλέπω συνέχεια ζορισμένο και συνοφρυομένο...μα πότε θα μας σκάσει ένα χαμόγελο να πάρουμε τα πάνω μας???

μονο όταν τρώει και στον υπνο χαμογελάει...τις υπόλοιπες ώρες μόνο γκρίνια...:rolleyes::rolleyes:


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...