Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

που να βρω το κουραγιο....?


Recommended Posts

εχουν συμβει πολλα....η μαμα αυτην την φορα ειναι πιο δυσκολα απο ολες

εχει λοιμωξη του αναπνευστικου τις τελευταιες 10 μερες περασε πολυ ασχημα με πονους κ ασχημες σκεψεις εχασε αρκετη απο την δυναμη της. σημερα ευτυχως συνηλθε λιγο.

στην επομενη θεραπεια θα κανει pet scan να δουμε αν μειωθηκε καθολου.

ελπιζουμε να ειναι εξω για γιορτες.

εχω παψει να γραφω γιατι μπαινοντας σε αυτον τον κυκλο του καρκινου εχω δει αρκετες περιπτωσεις ανθρωπων, νεων, δυσκολες....

σημερα μια νεα εισαγωγη διπλα στην μαμα μου 33 ετων με λεμφωμα 2 μετασταση, οταν το μονο που ζητουσε μεσα στην στεναχωρια της,ειναι να προλαβει να κανει ενα παιδακι

κ αποφασισα να δοξαζω τον θεο για αυτα που εχω κ οχι να λυπαμαι για τα υπολοιπα.

GREG78 πως πατε εσεις? γραψε μας αν θελεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ!

η μαμα τελικα βγηκε λιγες μερες πριν τα χριστουγεννα την ιδια μερα στολισε το σπιτι της δεντρο κτλ κ εφτιαξε κ μελομακαρονα παρ'ολο που δεν ηταν πολυ καλα ακομα κ δεν εχει ξεπερασει πληρως την πνευμονια. για 2-3 μερες μετα "τα εφτυσε" οπως λεει η ιδια! πονους κτλ....

αλλα μετα επανηρθε πιο δυνατη εφτιαξε κ τους κουραμπιεδες της, κυκολοφορησε τα εγγονια της στο Ζαππειο βγηκε με τις φιλες της καναμε ρεβεγιον στο σπιτι μου με βοηθησε με τις ετοιμασιες.

ολα καλα δειχνουν. μετα τις 7 Γεναρη αναμενουμε νεα εισαγωγη ευχομαι να μας ερθουν καλυτερα νεα με το pet scan κ να εχει καλη πορεια η ασθενεια της μεσα στο 2013

δυναμη κ κουραγιο σε ολους οσους παλευουν με τον καρκινο μαχητες κ συμμαχητες ευχομαι να ειναι περισοτερες οι νικες μας φετος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σ φιλενάδα, πώς πήγε το pet scan?

καλημερα.

δεν το εχει κανει ακομα θα ειναι η πρωτη φορα. στο τελος αυτης της θεραπειας θα το κανει μαζι με μαγνητικη. ο γιατρος μας ειπε ομως οτι η μαγνητικη θα δειξει περισοτερο την μειωση ή οχι:| .εγω νομιζα οτι το pet scan ειναι πιο εγκυρο κ ανωτερο της μαγνητικης:confused:

εσεις εχετε κανει αρκετα pet scan νομιζω ε?

τωρα παιρει την θεραπεια της απο χθες ειναι στα χαλια της:( οι προβλεπομενες παρενεργειες, οπως ξερεις....

το απογευμα θα παω κοντα της για διανυκτερευση. αυτην την φορα τουλαχιστον ειναι στην μονωση φυσικα, αλλα σε μονοκλινο κ οχι σε δικλινο οπως την προηγουμενη που ειχε κολλησει μικροβιο απο την κυρια που νοσηλευοταν μαζι της,φυσικα παντα υπαρχει κινδυνος μικροβιου απλα ειναι λιγο μικροτερες οι πιθανοτητες τωρα που ειναι μονη της. ψυχολογικα ομως την βοηθαει το δικλινο περισοτερο γιατι εχει συνεχεια παρεα,αν κ οι ωρες που την αφηνουμε μονη της ειναι ελαχιστες γενικα.

εσεις κοριτσαρα μου πως πατε????

πες μου ομορφα νεα να χαρω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εχουν συμβει πολλα....η μαμα αυτην την φορα ειναι πιο δυσκολα απο ολες

εχει λοιμωξη του αναπνευστικου τις τελευταιες 10 μερες περασε πολυ ασχημα με πονους κ ασχημες σκεψεις εχασε αρκετη απο την δυναμη της. σημερα ευτυχως συνηλθε λιγο.

στην επομενη θεραπεια θα κανει pet scan να δουμε αν μειωθηκε καθολου.

ελπιζουμε να ειναι εξω για γιορτες.

εχω παψει να γραφω γιατι μπαινοντας σε αυτον τον κυκλο του καρκινου εχω δει αρκετες περιπτωσεις ανθρωπων, νεων, δυσκολες....

σημερα μια νεα εισαγωγη διπλα στην μαμα μου 33 ετων με λεμφωμα 2 μετασταση, οταν το μονο που ζητουσε μεσα στην στεναχωρια της,ειναι να προλαβει να κανει ενα παιδακι

κ αποφασισα να δοξαζω τον θεο για αυτα που εχω κ οχι να λυπαμαι για τα υπολοιπα.

GREG78 πως πατε εσεις? γραψε μας αν θελεις

my billy μου συγγνώμη που δεν είχα γράψει νωρίτερα...

Πρώτα απο όλα να ευχηθώ σε σένα και στις υπόλοιπες κοπέλες που ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!

Διάβασα για την μανούλα σου και πώς τα πάει..Τί να ευχηθώ Να πάνε τα πράγματα καλύτερα και κάθε μέρα που περναει να δίνει ο Θεός ΔΥΝΑΜΗ και κουράγιο.. σε εκείνη αλλά και σε εσάς!!ελπίζω όταν κάνει την μαγνητική να έχετε καλά αποτελέσματα!!!

Εμένα η μαμά μου καλά απλά όταν είχε κάνει την επέμβαση στο ΜΕΤΑΞΑ τον περασμένο Μαίο τώρα είδαν ότι υπάρχει μια φλεγμονή στο συκώτι που δημιουργήθηκε κατά την επέμβαση, και θα μπεί να κάνει ένα χειρουργείο για να μην εξελιχθεί και αυτό σε κακοήθεια μετά απο καιρό..

Το θέμα με αυτήν την αρρώστια είναι 'οτι πάμε μέρα με την ημέρα και βλέπουμε..δυστυχώς όταν εμφανιστεί σε κάποια σημεία το πιο πιθανόν είναι να υπάρξει μετάσταση...

Ευχομαι τα καλύτερα για όλο τον κόσμο Υγεία και πάλι Υγεία!!!

αναμένω τα νέα της μανούλας σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα my billy, πως είναι η μητέρα σου;

Σε τέτοιες καταστάσεις τα λόγια περισσεύουν το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προσευχηθούμε, για τη μανούλα σου αλλά και για όλους τους ανθρώπους που κουβαλάνε αυτό το ΣΤΑΥΡΟ και για τους ανθρώπους που το κουβαλάνε μαζι του , ειλικρινά δεν έχω λόγια να σου πω... επειδή έχω περάσει σε αυτό το στάδιο και δυστυχώς τα έβαλα και με το Θεό γιατί λέω σε έναν ΑΓΙΟ ανθρώπο να το κάνεις αυτο;; ένα ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ... μέσα μου ακόμα το κουβαλάω αλλά έμαθα να ζω μέσα απο αυτό... ο Θεός να σας δίνει δύναμη και κουράγιο..


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

my billy μου συγγνώμη που δεν είχα γράψει νωρίτερα...

Πρώτα απο όλα να ευχηθώ σε σένα και στις υπόλοιπες κοπέλες που ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!

Διάβασα για την μανούλα σου και πώς τα πάει..Τί να ευχηθώ Να πάνε τα πράγματα καλύτερα και κάθε μέρα που περναει να δίνει ο Θεός ΔΥΝΑΜΗ και κουράγιο.. σε εκείνη αλλά και σε εσάς!!ελπίζω όταν κάνει την μαγνητική να έχετε καλά αποτελέσματα!!!

Εμένα η μαμά μου καλά απλά όταν είχε κάνει την επέμβαση στο ΜΕΤΑΞΑ τον περασμένο Μαίο τώρα είδαν ότι υπάρχει μια φλεγμονή στο συκώτι που δημιουργήθηκε κατά την επέμβαση, και θα μπεί να κάνει ένα χειρουργείο για να μην εξελιχθεί και αυτό σε κακοήθεια μετά απο καιρό..

Το θέμα με αυτήν την αρρώστια είναι 'οτι πάμε μέρα με την ημέρα και βλέπουμε..δυστυχώς όταν εμφανιστεί σε κάποια σημεία το πιο πιθανόν είναι να υπάρξει μετάσταση...

Ευχομαι τα καλύτερα για όλο τον κόσμο Υγεία και πάλι Υγεία!!!

αναμένω τα νέα της μανούλας σου!!

καλα τα ακουω τα νεα της μαμας σου ευχομαι να γινει κ αυτο το χειρουργειο κ ολα να ειναι παρελθον πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα my billy, πως είναι η μητέρα σου;

Σε τέτοιες καταστάσεις τα λόγια περισσεύουν το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προσευχηθούμε, για τη μανούλα σου αλλά και για όλους τους ανθρώπους που κουβαλάνε αυτό το ΣΤΑΥΡΟ και για τους ανθρώπους που το κουβαλάνε μαζι του , ειλικρινά δεν έχω λόγια να σου πω... επειδή έχω περάσει σε αυτό το στάδιο και δυστυχώς τα έβαλα και με το Θεό γιατί λέω σε έναν ΑΓΙΟ ανθρώπο να το κάνεις αυτο;; ένα ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ... μέσα μου ακόμα το κουβαλάω αλλά έμαθα να ζω μέσα απο αυτό... ο Θεός να σας δίνει δύναμη και κουράγιο..

εχθες καναμε παρακεντηση για εξεταση κ παραλληλα εκχυση θεραπειας στην σπονδυλικη στηλη.

επωδυνη κ πολυ ψυχοφθορα για την μαμα αλλα αντεξε ακομα μια φορα κ ευτυχως το υγρο βγηκε καθαρο:P

σε μερικες μερες θα γινει μαγνητικη κ μετα pet scan να δουμε την πορεια μας εως τωρα.

επειδη ο πονος δεν την εχει αφησει οι γιατροι δεν φαινονται κ πολυ αισιοδοξοι... αλλα η ιδια ειναι!

πιστευει πως ισως ξεμπερδεψει με τις θεραπειες,μου ειπε πως μεχρι εδω ηταν οι αντοχες της κ αν χρειαστει να συνεχισει δεν θα το αντεξει αλλο:(

εμεις ξερουμε ομως πως σιγουρα θα συνεχισει....:|

παρ ολα αυτα συνεχιζει να ειναι πολυ πολυ δυνατη εκμεταλευεται την καθε στιγμη ελευθεριας της οταν ειναι εξω.

το περασμενο Σαββατο καναμε τα γεννεθλια του μικρου μου κ παρολα τα πεσμενα λευκα της, δεν κρατιοταν να μην ερθει, το ερχομενο Σαββατο κανονισε παλι εκδρομουλα στα Ζαγωροχωρια ο γιατρος της λεει αστειευομενος αμαν καθε φορα για να σε βαλω για θεραπεια στα κατσαβραχα θα σε ψαχνω??;)

ΔΕΝ προσεχει καθολου! αλλα ΖΕΙ την καθε στιγμη που της χαριζεται απο τον θεο.

ελπιζω να μας χαρισει ακομα πολλες πολλες χαρουμενες στιγμες μαζι της.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καθαρισαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολες οι εξετασεις αψογες.

το γραφω παντου να παιρνουν κ αλλοι κουραγιο.

κερδισε εναν πολυ δυσκολο αντιπαλο αλλα η δυναμη της κ η καλη της ψυχολογια την βοηθησε παρα πολυ οπως μας ειπε κ ο γιατρος.

παιρνουμε μια ανασα κ ειμαστε παντα σε επιφυλακη.

ο χρονος ειχε σταματησει κ τωρα ξαναξεκινησε για εμας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...