Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Κι αφού γράφω μόνη μου θα συνεχίσω με τις απορίες μου!! Στο μαιευτήριο μετα τη καισαρικη φορουσατε πυτζαμες η νυχτικακι; Μήπως δεν κάνει πυτζαμες λόγω της τομής; Άμα ειναι να προλάβω να αγοράσω νυχτικό δεν έχω πάρει!!!

Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!! Να σου ζησει το μωρουδελι!!! Κι η αδερφη μου ετσι ακριβως γεννησε την ανηψια μου!!!!!!!!:P:p:p

Μαιρουλα, εγω δεν φορεσα νυχτικο καθολου, μολις εβγαλα τον καθετηρα εβαλα μ5υτζαμες...Με τα νυχτικα δεν το χω καθολου!!!

Γεννησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

27-12-12 μπεμπης 3100γρ!!

Με πονους σαν περιοδου πηγα νοσοκομειο και γεννησα μεσα σε 3 ωρες...Ολοι επαθαν πλακα για πρωτοτοκη...Μου ειπαν το δευτερο θα το κανω μαλλον στο σπιτι...:)!!

Δεν προλαβαινω να γραψω πολλα γιατι προσπαθω να τακτοποιηθουμε και θηλαζουμε και ολη την ωρα ....Αρα καταλαβαινετε!!

Μαρη ακομα εχω τις ιδιες αυπνιες με πριν και τις ακολουθει και ο μπεμπης μαζι μου...Υπνηλιες καθολου παρολη την κουραση....Να σου πω μονο οτι και ο δικος μου την ιδια θεση ειχε και γυρισε την ωρα του τοκετο....Εχετε υποψιν σου αυτο!!

Τα φιλια μου σε ολους και ολες και στα μωρακια σας!!!!Θα τα πουμε ξανα μολις χαλαρωσουμε!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπεραααα...τι κανουμε??εγω μια χαρουλα..!

chot Μου υπεροχα...γεννησες κ ευκολα κ γρηγορα...μια χαρουλα...τελεια..να σου ζησει το μπεμπακιιιιι κ παντα γερο κ δυνατο κ να το δειτε οπως ποθειτε...

marry μου βλεπω σιγα σιγα συνερχεσαι εεε??μπραβο...ετσι γερα...οσο για τις αυπνιες τι να πω??υπομονη..!!εγω το βραδυ πλεον δεν ευχαριστιεμαι υπνο καθοτι ξυπναω καθε 2 ωρες το λιγοτερο...δνε βολευομαι...ιδρωνω..κρυωνω....ζεσταινομαι....θελω τουαλετα...εχω καουρες...αλλα το πρωι μολις φευγει ο αμορες..η το μεσημερι λιωνωωωωω..!!!

ολα καλα εγω...εχω κατι περιεργα πονακια καθε βραδυ σαν νευροπονακια στην κοιλιτσα κ την νιωθω πολυ πιο χαμηλα....αλλα δεν αγχωνομαι...σημερα κοιταξα την βαλιτσα..προσθεσα κ πυτζαμες περα απο την νυχτικια γιατι δεν τις μπορω καθολου...κ ολα πανε καλα...!!!καλο βραδυυυυ τωρα σε οοοολες σας κ στα μπεμπακια σας...κ με το καλο να τελειωσει αυτος ο χρονοςςςς..!!φιλακιαααααααααα!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ καλη χρονια ευχομαι με υγεια κ ολα να μας πηγαινουν τελεια

αχ μπηκα κ χτες κ εγραφα ενα καρο πραγματα κ με πεταξε :mad::mad: μετα βαριομουν να τα ξαναγραψω..

chot μου να σου ζησει ο μπεμπης, γερος κ καλοτυχος!!!καλο σαραντισμο να εχετε!!οσο για την γρηγορα γεννα σας, μπραβοοοοο!!καλα το 2ο με το καλο εσυ θα το κατουρησεις χ!χ!χ!χ!:tongue::tongue:

μαιρουλα μου γλυκια οσα εγραψαν τα κοριτσια εχουν δικιο, με καλυψαν τελειως.μην αγχωνεσαι αν θα ειναι καισαρικη η φτ, σημασια εχει να ειναι καλα ο μικρος κ εσυ;) σιγουρα αλλιως τα περιμενες κ αλλιως ισως να εξελιχθουν, ποτε δεν ξερεις, αλλωστε ακομα τιποτα δεν τελειωσε, ειδες κ chot γυρισε ο μικρος κ ολα καλα, μπορει να το κανει κ ο δικος σου

αν οχι κ πας με καισαρικη, θα σου πω οτι ναι λιγακι πονας, οταν φευγει η επισκληριδειος, αλλα πριν κ μετα ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ

ασε που μολις δει κ ακουσεις τον μικρο δεν θα πονας πουθενα!!!!!!εγω σηκωθηκα μετα απο 12 ωρες , ορο καθετηρα τα εβγαλα την επομενη μερα, με βαλανε τον μικρο αμεσως στο στηθος, μην σε αγχωνει αυτο, κ καλα κατεβαινει το γαλα πιο αργα απο τον φτ, ποσο?1-2μερες σιγα..

νυχτακι εχε μαζι σου γιατι αν γινει καισαρικη μονο αυτο θα βαλεις, εκτος αν μεινεις με την ρομπα , εγω επειδη ηταν βραδακι οταν ανεβηκα πανω, ημουν με την ρομπα κ ντυθηκα την αλλη μερα το πρωι που περπατησα κιολας

μην αγχωνεσαι για το αν θα πονας κ αν θα εχεις δυναμεις, αν πονας θα σου χορηγουν παυσιπονα κ δεν θα νιωθεις τιποτα κ να ξερεις οτι με το που θα βλεπεις κ θα αγκαλιαζεις τον μικρο τιποτα μα τιποτα δεν θα θυμασαι απο πονους!!!κ εννοειται θα μπορεις να τον εξυπηρετησεις μια χαρα κ με το παραπανω θα ελεγα, μεινε ησυχη..

σκεψου οτι εγω γεννησα 6 30 κ σε 3 ωρες μου τον φερανε στο δωματιο, κ μια χαρα αγκαλια τον ειχα, τον εβαλα στηθος, τον επαιξα, παιρνεις δυναμη θα το καταλαβεις;);):P:p

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να σου πανε σουπερ:D:D

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΧΑΡΑ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2013 ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα....χρονια πολλα.......τι κανουμε?????ολα καλα βλεπω ολες.....ηδη εδω μεσα οι πιο πολλες εισαστε ηδη μανουλες οποτε θα ειστε σιγουρα ΤΕΛΕΙΑ...!!ευχομαι σε ολες ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ......!ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Κ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ...!!!

εμεις μια χαρουλα ολα υπεροχα...σπιτι...!μπηκαν κ τα λεφτα του ΙΚΑ σημερα κ ολα μια χαραααα....!!σας φιλω κ τα λεμε του ΧΡΟΝΟΥ...χι χι..!!;);)


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Chot να σας ζήσει:P:p Αυτό είναι που λέμε με έναν πόνο..

Χάθηκα αλλά διαβασα σήμερα τα νέα.

Μαιρούλα μου μην φοβάσαι τίποτα. Να σκέφτεσαι μόνο ότι ήρθε η ώρα να πάρεις αγκαλιά τον μπέμπη. οτι είπαν τα κορίτσια ισχύει. Νυχτικούλα να πάρεις για την πρώτη μέρα. Να είσαι ήρεμη και θα πάνε όλα τέλεια. Σκέψου εγώ σε 1 εβδομάδα σήκωνα και φρόντιζα 2 μωρά. Ααα και σημαντικό μην το ξεχάσεις!! Όσο πιο γρήγορα σηκωθείς να περπατήσεις τόσο πιο γρήγορη είναι η ανάρρωση. Μικρά βήματα στην αρχή αλλιώς θα είναι πιο επίπονο. Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Εγώ είμαι κομμάτια. Δεν κοιμάμαι, ταίζω αλλάζω και πάλι απο την αρχή.

Καλή χρονιά σε όλες και να είναι γερά όλα τα παιδάκια του κόσμου.

Φιλάκια:P Καλά να περάσετε σήμερα


imQRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!! Αχ απο τραπέζι σε τραπέζι είμαστε μια βδομάδα τωρα μου φαίνεται όσα κιλα δεν έβαλα 9 μήνες θα τα βάλω τις τελευταίες μέρες.. Ειναι που πρέπει να τρώω ελαφριά μήπως τύχει τίποτα αλλα δεν.. Τουλάχιστον τρώω τωρα για να ευχαριστήθω γιατι μας περιμένουν δύσκολες μέρες!!! Χιχιχι!

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχές και τις συμβουλές σας!!! Για εσάς που έχετε γίνει ήδη μανούλες το καλύτερο δώρο του κόσμου το εχει φέρει ο Αη Βασίλης, το μονο που εύχομαι ειναι εσείς και τα παιδάκια σας να έχετε υγεία και να περνάτε μονο ευρυχισμένες στιγμές με τις οικογένειες σας!!!! Και το 2013 να αξιώσει πολλα ζευγάρια που προσπαθούν να βιώσουν το θαύμα της μητρότητας!!

Μπαρμπούλα μου μιας και μείναμε οι δυο μας να έχουμε καλη λευτεριά, με εναν πόνο και να ξεκινήσει η χρονια με τον καλύτερο δυνατό τροπο!!! Τα μωράκια μας!!!

Να περάσετε πολυ όμορφα απόψε και να έχουμε όλοι μια υπεροχή χρονια!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη χρονια να χουμε ολοι μας οι μανουλες, τα μωρουδελια μας και με το καλο τα 2 κοριτσακια μας τα αγορινια τους!!!!!!!!!!!!

Εμεις εχουμε ερθει στο χωριο, στην κουνιαδα μου για αυτες τις μερες..χαλαρα, κι ο μικρος βεντουζα στη μαμακα του :P:p:p:p


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

chot να σου ζήσει, να έχει πάντα υγεία και τύχη!

Κορίτσια καλή χρονιά να έχουμε. Τα καλύτερα στα μωράκια μας, και σ'αυτά που ήρθαν αλλά και σε αυτά που έρχονται.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...!!!

ΟΙ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΕΤΕ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ MARROULA ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ....ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΜΑΙΡΗ...!!!ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...