Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Χαρά μου τη Παρασκευή έχω ραντεβού με το γιατρο ΚΑλε να μας πει που βρισκόμαστε! Ειναι το καθιερωμένο μας ραντεβού δεν γεννάω!! Το μωρο εξακολουθώ να το νιώθω πολυ ψηλα!! Αμφιβάλλω αν εχει εμπεδώθεί! Για πείτε βρε έμπειρες μανούλες η κοιλίτσα πρέπει να πέσει πολυ σαν ένδειξη οτι γεννας; Γιατι οπως είπα ούτε η κοιλια εχει πέσει ούτε αισθάνομαι πονάκια!!! Βέβαια οπως και να χει 13 μέρες το πολυ έμειναν!!!

Και δεν Περπατάω και καθόλου που να πας με τέτοιο κρύο!!! Λέγαμε θέλουμε Χριστούγεννα, μέλομακάρονα, κουραμπιεδες, και τα μπεμπάκια αγκαλια!!! Ε κατα τα πρώτα είμαστε κομπλέ το τελευταιο μας λείπει!!! :) :) :) Αμήν να πανε ολα καλα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.. Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα σκεφτει να εχω μπολικες αλλαξιες λογω χειμωνα.. Ειχα βγαλει κανα 2 φορμακια κ λεω βλεπουμε. Απο εσωρουχα εχω μονο κοντομανικα γμτ! τα μακρια που εχω ειναι 3-6.. Θα τα ετοιμασω ολα κ βλεπουμε... Ευχαριστω πολυ, καλη χρονια να εχετε με υγεια κ χαρα για τα παιδακια σας. Ελπιζω να τα ξαναπουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μανουλες κ μπαμπα τι κανετε?εγψ εχασα 6 με 7 κιλα κ οντως η κοιλια ξεπρηστηκε αρκετα .η τομη με ποναει οταν φτερνιζομαι η βηχω επισης νιωθω μουδιασμενο το πανω μερος απο την τομη.ακομη δεν εχω κανει μονη μου μπανακι το μωρο μια η μαμα μου μια η πεθερα μου ειναι τοσο μικρουλης κ φοβαμαι.ο οφαλος ποτε πεφτει εμεισ σημερα ειμαστε 9 ημερων.

Link to comment
Share on other sites

Ε σε λιγο θα πεσει ;);)

Μια χαρα εισαι κι εσυ!!! Μου ειπαν φιλες μου με καισαρικη (αλλα κι ο γιατρος) οτι αυτο το σημειο μπορει να μην το αισθανομαστε ακομα κι 1 χρονο!!!

Η Γεωργια νομιζω ειχε κανει το 1ο της παλι καισαρικη, θα ξερει να μας πει...


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες μου, μανούλες και μπαμπάκα!!

Πως είστε; Πως περάσατε τις γιορτές; Εμείς πολύ οικογενειακά και μαζεμένα λόγω του μωρού!! Καιρός ήταν κάθε Χριστούγεννα δεν μαζευόμαστε με τίποτα, φέτος ήταν τα πιο γλυκά τα πιο όμορφα!!!!!!!!

Το μωράκι μου πήρε ένα σορό δώρα και χάρηκα τόσο πολύ που τον σκέφτηκε τόσος κόσμος!!

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη μια καλή μου φίλη έφερε στο κόσμο τη μπεμπούλα της!! Αχ τι ωραία!

Μαιρούλα δεν αποκλείεται να μας στείλεις τη Παρασκευή "κορίτσια με κράτησε για τοκετό!!" :tongue: Σου το εύχομαι! Ίσως τελικά να γεννήσεις φέτος!!

Σωκράτη πολύ συγκινητικό το βίντεο πραγματικά τα παιδιά με το σύνδρομο δεν είναι λάθος είναι ένα μικρό θαύμα!!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κούκλες και κουκλοι!! Τι κάνουν τα μπεμπίνια μας;;; Αχ θέλω κι εγω!!! Ενώ η κοιλίτσα κορίτσια εξακολουθεί να ειναι μικρή, ( κανεις δεν με κάνει οτι είμαι στο μηνα μου), ώρες ώρες νιώθω τεζαρισμένη!! Το στριμώχνω το μικρούλη μου εκει μεσα! Λινάκι λες να μου πει ο γιατρός πάμε μαιευτήριο; Χαχα! Οχι μωρε ας παει για Πρωτοχρονιά το μανάρι μου εδω που φτάσαμε μη φορτωθεί χρονο!! Επίσης μιας και λέτε για κιλα εγω θα πω ποσα έχω πάρει που ειναι 10 κι ειναι σούπερ με αυτα που σαβούριασα σε όλη την εγκυμοσύνη!!! Τωρα βέβαια με τις γιορτές μπορει να χτύπησω κανένα ακόμα αλλα δεν με πολυ νοιάζει ο μπέμπης μου να ειναι καλα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες και μπαμπά!!

Σήμερα άρχισα να βλέπω λίγο πιο χαλαρά το θέμα με το γάλα του μωρού. Τη θηλάζω και της δίνω και ξένο και ελπίζω μεσα στην επόμενη ή μεθεπόμενη εβδομάδα κάποια στιγμή να ξαναγυρίσουμε μόνο σε θηλασμό.

Μαιρούλα όχι μόνο θα μπορείς να φας μετά τη γέννα αλλά δεν θα παχαίνεις κιόλας. Πάντως σούπερ τα 10 κιλά!!!

Κοριτσάκια όντως το σημείο πάνω από την τομή θα είναι κάποιο καιρό μουδιασμένο.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και μπαμπά!!

Σήμερα άρχισα να βλέπω λίγο πιο χαλαρά το θέμα με το γάλα του μωρού. Τη θηλάζω και της δίνω και ξένο και ελπίζω μεσα στην επόμενη ή μεθεπόμενη εβδομάδα κάποια στιγμή να ξαναγυρίσουμε μόνο σε θηλασμό.

Μαιρούλα όχι μόνο θα μπορείς να φας μετά τη γέννα αλλά δεν θα παχαίνεις κιόλας. Πάντως σούπερ τα 10 κιλά!!!

Κοριτσάκια όντως το σημείο πάνω από την τομή θα είναι κάποιο καιρό μουδιασμένο.

Μπραβο βρε αγαπη!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πολυ χαρηκα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς (μετά από έντονες διαφωνίες) βγήκαμε σήμερα την πρώτη βόλτα μας.

Ο καιρός ήταν πολύ καλός και ο μικρός ήταν τη μισή διαδρομή ξύπνιος και φάνηκε να το απολαμβάνει.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααα!!!!τι κανουμε???ολα καλα??εμεις τελεια...!!!ο μπεμπουλης 2700....μια χαρουλα...εχει παρει θεση....κατεβαινει σιγα σιγα στην λεκανη...!με εξετασε κολπικα κ μου πηρε κ δειγμα για καλλιεργια....ολα καλα λεει απλως δεν ξερει αν θα βγαλουμε ολο τον 9ο...!!αυριο παω για τις κλασσικες αιματολογικες...κ να κλεισω κ για τριπλεξ...!κομμενες λεει οι επαφες(οχι οτι ειχαμε)για 3 εβδομαδες...απο την 38η ξανα...αν φτασουμε στην εβδομαδα αυτη....!!ενταξει δεν πανικοβαλλομαι..ολα καλα γενικως απο οσο μου ειπε απλως να μετραω την πιεση μου αυτο τον μηνα ενταντικα...με κοιταξε αν εχω πρηστει...αλλα δεν...!!κ μου ειπε οτι οπως με βλεπει θα γεννησω φυσιολογικοτατα...κ πολυ ομορφα...κ ξεκινησα να τον ρωτησω για επισκληριδιο κ μου ειπε ακιρβως..''φυσικα κ θα κανουμε επισκληριδιο..δεν θα σ αφησω να πονας...κ θα γεννησεις κ πιο ευκολα ετσι....!!''ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑ..!!τωρα τελος οι επισκεψεις στο ιατρειο του κ απο εδω κ περα στο ΙΑΣΩ...στις 10 του μηνα 8 η ωρα το πρωι να ειμαι εκει για ΚΤΚ....!!αυταααααααα!!!

μαιρηηηηη λες για εμενα για τα κιλα κ εχεις παρει μονο 10...???????εγω ειμαι στα +13.......συν οτι μου ειπε προληπτικα περα απο την πιεση να ελεγχω το ζαχαρο απο την μερα που μπαινω στον μηνα μου 2-4 φορες την μερα....!!!

Σωκρατη καλοριζικη η πρωτη βολτουλαααααααα..!!!

παπατρικος μια χαρα ετσι χαλαρα..........!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπάρμπι μου μπράβο βρε κορίτσι!!! Σούπερ ο μπεμπακος!!! Μια απορία μονο αφου ολα ειναι τέλεια ΚΑλε γιατι δεν ξέρει αν θα πάρεις όλο τον ένατο; Είδε κάτι; Εμένα επίσης για καρδιοτοκογράφο δεν μου εχει πει ποτε σε βλέπουν μονο τη μέρα του τοκετού!! Όσο για τα κιλα εγω ξεκίνησα στα 67!!!!!!! Εσυ και με τα 13 που έχεις πάρει θα είσαι όσο εγω οταν ξεκίνησα και μου ρίχνεις και ένα κεφάλι!! Χαχαχα!

Παπατρίκος μου ολα καλα θα πανε με το θηλασμο θα δεις!!! Είπαμε με επιμονη και επιμονή όλες θα τα καταφέρουμε!

Σωκράτη γιατι διαφωνίες για τη πρώτη βόλτα; Εχετε σαραντήσει κιόλας οπότε μια χαρά!! Ασε που είχε υπεροχη μέρα σημερα ύστερα απο πολυ καιρο!!! Ολα καλα!!!

Εμείς αυριο έχουμε το γιατρο μας, τωρα ήμουν σε μια φίλη που γέννησε στον ίδιο γιατρο στις 40 εβδομάδες και δυο ημέρες παρακαλω!!! Σε παει μεχρι τέλους!! Οπότε έχουμε ακόμα μέλλον εκτος κι αν μας κάνει καμιά έκπληξη αυριο!!!

Καλο βραδυ σε όλους!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...