Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Κάθη μου να σου ζήσει η μπουμπού! Προς Θεόυ δεν έχουμε φανατικές εδώ μέσα. Πάνω απ' όλα θα κοιτάξεις το μωράκι σου, έστω και αυτό το λίγο που θήλασε της έκανε πολύ καλό. Και σίγουρα με το θηλασμό στερούσες αρκετό χρόνο και απο το άλλο σου παιδάκι!! Αν έχεις facebook στείλε μου π.μ το όνομα σου να σε βάλω στο γκρουπάκι μας!! Να δεις και τις φώτο των μπεμπουλίνων μας!! :cool:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Linaki συμπααασχω, κι εμενα ανα 2ωρο ξυπνιος ηταν εχθες το βραδυ κι οχι τπτ αλλο πονεσε κι η μητρα μου απ το πολυ του πιπιλισμα :( .

Kathi μου καλε το να ναι η μαμα καλα συνεπαγεται οτι θα ναι και το μωρακι της. Αν εσυ νιωθεις πιο ασφαλης με το ξενο που το ελεγχεις ,καλα κανεις!! Φανατικες δεν εχουμε ευτυχως ;) ;) καλε σου χα πει και εγω οτι εχουμε ομαδουλα..αντε στειλε να σε βαλουμε ..ειναι πολυ ωραια!! :D:D


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λινάκι σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λόγια και όλη τη συμπαράσταση!! Εννοείται πως όλες σαν νέες μανούλες έχουμε τις αμφιβολίες μας αλλα σε λιγο καιρο ολα θα ειναι τελείως διαφορετικά.. Όσο για τη πεθερα σαν να ακούω τη δικια μου αλλα και τη μάνα μου που δεν παει πίσω και πετάει κι αυτη κουβέρτες πανω άπο το μωρο λες και το παω στα χιονιά! 22 βαθμούς εχει μεσα το Σπιτι!!

Αναφορικά με τη παιδιατρο αυτη ηταν η δεύτερη που έφερα ρε γμτ γιατι ουτε απο τη πρώτη έμεινα ευχαριστημένη. Τι να κάνω δεν ξέρω. Η πρώτη μου είχε πει για δυο πάνες αλλα πρακτικά δεν μπορούσε να συμβει με τον μικρούλη μου. Η δεύτερη συνέστησε εναν υπέρηχο ισχιων (στο μητερα κιολασ γιατί εχει λεει καλούσ γιατρούσ) στις 40 μέρες ακριβώς. Γιατι τοτε λέει ειναι η ιδανική περίοδος για να δείξει αν εχει κάτι το παιδι κι αν ναι να το δει ορθοπεδικός μετέπειτα.. Όσο για τα πατουσάκια αν δεν στρωσουν με το μασαζάκι να βάλει λέει γυψάκια... Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω με τις παιδιάτρους...

Ο μικρός απο τις 12 ξυπνιος όλο ανυσηχία και γκρίνια και καθε μιση ωρα πιπίλα το στήθος χωρις να τρώει. Τωρα κοιμήθηκε και ξαπλώσα κι εγω λιγάκι. Το βραδυ απο την ωρα που ξυπνάει μεχρι να αλλάξει, να φάει να ξανά κοιμηθεί μας τρώει μια ωρα στη καλύτερη ε και μετα απο 1-2 ώρες μια απο τα ιδια πάλι ξυπνάει...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

grace, δεν ειναι θεμα "νιωθω πιο ασφαλης" απλως δεν θελω να παιζω με το μωρο, και να λεω θηλαζω, ναι θηλαζω.....εστειλα π.μ. στην λινα και συντομα θα τα λεμε και απο εκει....

maryy, γνωμη μου ειναι να μιλησεις με εναν παιδοορθοπαιδικο, εγω θα σου συστηνα να μιλησεις με καποιον γιατρο απο το παιδων πεντελης οπου εχω ακουσει καλα λογια για ολες τις ειδικοτητες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

grace, δεν ειναι θεμα "νιωθω πιο ασφαλης" απλως δεν θελω να παιζω με το μωρο, και να λεω θηλαζω, ναι θηλαζω.....εστειλα π.μ. στην λινα και συντομα θα τα λεμε και απο εκει....

maryy, γνωμη μου ειναι να μιλησεις με εναν παιδοορθοπαιδικο, εγω θα σου συστηνα να μιλησεις με καποιον γιατρο απο το παιδων πεντελης οπου εχω ακουσει καλα λογια για ολες τις ειδικοτητες......

Εσυ ξερεις καλυτερα kathi μου ;) φυσικα και κανεις ο,τι καλυτερο για το μωρακι σου και καλως μας ηρθες στην ομαδουλα!!!:P:p

Οντως Μαιρουλα πολυ καλοι στο Πεντελης. Εκει εκανε κι η ανηψια μου τα χειρουργεια στα ματια της και ειναι πολυ καλα τωρα!!!!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια δεν θέλω να τρέχω στο παίδων μεσα στα μικρόβια με το μωρο ασαράντιστο.. Ας κάνουμε τον υπέρηχο που λένε οτι δείχνει τοτε και μετα βλέπουμε..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας απογευμα που ειναι πολυ ησυχα, βεβαια πληρωνεις 75ευρω επισκεψη, πηγαινε το ομως καπου τωρα που ειναι νωρις, εμενα επειδη με τον πρωτο ειχαμε θεμα με τα νεφρακια μου ειπε η παιδονεφρολογος οταν θα γεννουσα να εκανα κατ΄ευθειαν υπερηχο στο μωρο μηπως ηταν κατι κληρονομικο για να το προλαβαιναμε, οταν την ρωτησα να το κανουμε οταν σαραντησω μου ειπε αν δειξει κατι μεχρι της 40μερες θα το προλαβουμε....γι αυτο στο λεω...απο εκει και περα εσυ ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Kathy το έψαξα λιγο χτες. Στο παίδων υπερηχος δεν γινεται υπάρχουν ομως όντως καλοί παιδοορθόπεδικοι οι οποίοι θα ζητήσουν ομως υπέρηχο για να κρίνουν. Οπότε θα το κάνω κάπου και βλεπουμε

Α επίσης ξέχασα να σας πω οτι υπέρηχο του είχαν κάνει στο μαιευτήριο σε ένα πακέτο εξετάσεων που πληρώσαμε ξεχωριστά κι ηταν μια χαρά!!! Τωρα τι να πω!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Kathy το έψαξα λιγο χτες. Στο παίδων υπερηχος δεν γινεται υπάρχουν ομως όντως καλοί παιδοορθόπεδικοι οι οποίοι θα ζητήσουν ομως υπέρηχο για να κρίνουν. Οπότε θα το κάνω κάπου και βλεπουμε

Α επίσης ξέχασα να σας πω οτι υπέρηχο του είχαν κάνει στο μαιευτήριο σε ένα πακέτο εξετάσεων που πληρώσαμε ξεχωριστά κι ηταν μια χαρά!!! Τωρα τι να πω!!

mary στις εξετάσεις που κάνουν στο μαιευτήριο δεν κάνουν υπέρηχο στα ισχία απλά έλεγχο, άνοιγμα κλείσιμο ισχίων. Εμείς αργότερα 3 μηνών της κάναμε έναν υπέρηχο στη Βιοιατρική


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mary στις εξετάσεις που κάνουν στο μαιευτήριο δεν κάνουν υπέρηχο στα ισχία απλά έλεγχο, άνοιγμα κλείσιμο ισχίων. Εμείς αργότερα 3 μηνών της κάναμε έναν υπέρηχο στη Βιοιατρική

Λαζαρισκα μου έχω τον υπέρηχο στα χέρια μου για αυτο το έγραψα. Τελικα δεν ηταν στο πακέτο που πληρώσαμε έχτρα το είδα τωρα αλλα επειδη το παιδάκι νοσηλευτηκε 5 μέρες στη ΜΕΝΝ του έκαναν εκει πριν τον πάρουμε υπερηχους τους οποίους μάλιστα πληρώσαμε 149 ευρω γιατι κατα τα αλλα στη νοσηλεια στη μονάδα δεν επιβαρυνθήκαμε κατι και αλλα 250 ευρω που δωσαμε για ελεγχο οπωσ λεσ, ορθοπαιδικού, οφθαλμιάτρου κλπ. Απλα ειναι συννημενη κι η απόδειξη για αυτο το αναφέρω.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas manoules

επειδη εχω μερες να μπω σας ψιλοεχασα:(:(:(, ευτυχως εχουμε το φεις κ ενημερωνομαι απο κει;);)

καθη καλως ηλθες κ παλι στο φεις-παρεακι!κ οσ γι ατο γαλατακι εννοειται κανεις αυτο που πρεπει για την μπεμπα, οτι το καλυτερο!δεν κοιταμε τι θελουμε αλλα τι πρεπει, αλλωστε σημασια εχει να ειναι αυτο καλα, τιποτα αλλο

μαιρουλα θα βρεις καποια παιδιατρο που θα σε "γεμιζει το ματι". αν παρεις καποιας/ου γνωστου σας? τωρα για τα ποδαρακια που λετε, να το ψαξεις πολυ κ να παρεις 2-3 γνωμες, κ καλυτερα να 40ντησει κ μετα να τον βγαλεις συμφωνω μαζι σου

εμεις χτες 40ντησαμε, πηγα κ στο γιατρο, ολα καλα, ο μικρος κοιμηθηκε 6ωρακι το βραδυ, ευτυχως δλδ για το προηγουμενο κοιμηθηκε στις 5 το ξημερωμα

φιλια πολλα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

νενα, καλως σας βρηκα και παλι....

θα συμφωνησω μαζι σου για την μαιρη να παρει κανα δυο γνωμες ακομα....

εμενα η μπουμπου απο πολυ νωρις ειχε στρωσει ωραριο, κανουμε μπανιο γυρω στις 9 μεχρι να κοιμηθει παει 10 και μετα ξυπναμε στις 3 και στις 6,περιπου οσο ημερων ειναι τωρα αυτο το προγραμμα εχουμε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...