Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΦΟΒΙΕΣ


polina26

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί τέτοιο θέμα (αν έχει ανοιχτεί ενημερώστε με)

Λοιπόν ανοίγω τόπικ για της φοβίες που έχουμε όλοι σαν άνθρωποι και πολλές φορές φοβόμαστε να της πούμε για να μην αρχίζουν να μας δουλεύουν κάποιοι ψιλό γαζί.. έτσι ας ανοιχτούμε χωρίς φόβο και πάθος

Ξεκινάω εγώ

1. φοβάμαι τις αράχνες

2. φοβάμαι τους κλειστούς μικρούς χώρους

3. φοβάμαι τους σεισμούς

4. φοβάμαι τα ανοιχτα ντουλάπια και συρτάρια

5. φοβάμαι το βράδυ να κοιτάξω κάτω απο το κρεβάτι μου

6. φοβάμαι τις ανοιχτές πόρτες (μόνο του πατρικού μου για κάποιο λόγο όποτε κάποια πόρτα ήταν ανοιχτή σηκονόμουν ασυναίσθητα και την έκλεινα)

7. φοβάμαι τον θάνατο. όχι τόσο τον δικό μου .. (φοβάμαι τι θα νιώσουν οι άνθρωποι που αγαπάω με τον θανατό μου) όσο το να μην χάσω αυτούς που αγαπώ εγώ

8. φοβάμαι όποτε μπαίνω σε αυτοκίνητο ότι θα τρακάρω

9. φοβάμαι πως ο άντρας μου και το παιδί μου θα παιθάνουν στον ύπνο τους (συγκαταλέγεται στον φόβο του θανάτου απλά ο συγκεκριμένος μου δημιουργήθηκε στα 19, και όποτε κοιμάμαι αλλού φοβάμαι μην παιθάνει κανείς στον ύπνο του)

αυτά ,,, αν μετά απο όλα τα παραπανώ με ρωτήσετε πως ζω ένα θα σας πω.. κάνω τον σταυρό μου και βουρ... αφού καμιά φορά πιστεύω πως η σειρά μιστερ μονκ έχει βασιστεί πάνω μου :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Εχω και εγω αρκετες φοβιες.. αλλα μονο ενα πραγμα μπορει να με κανει να παθω καρδιακο επεισοδειο!

Το σκοταδι!

Αυτο το ειχα απο μικρη και δεν ξερω γτ.Τρεμω στην ιδεα οτι μπορει να γινει διακοπη ρευματος και να ειμαι μονη με το παιδι.Παλιοτερα προ παιδιου οταν γινοταν κατι τετοιο την εβγαζα στο μπαλκονι μεχρι να επιστρεψει ο αντρας μου ακομα και να χιονιζε εξω!Καποια βραδια που ο αντρας μου δουλευει νυχτα.. εχω ολα τα φωτα στο σαλονι ανοιχτα και δεν πηγααινω ποτε προς το σαλονι!

Στο χωριο μου.. παλιοτερα το δρομακι που οδηγουσε σπιτι μου ηταν θεοσκοτεινο.Απο τοτε εχουν μπει πολλα αρκετα ας πουμε φωτα.. αλλα οποτε γυρναω σπιτι .. γυρναω τρεχοντας γτ εχει λιγο σκοταδι και σε συνδισμο μ με την εγρια φυση και τις εμμονες απο παλια και ας ειναι 45 σκαλια .. και ας φοραω τακουνια.. και φετος ς ειχα και το μωρο αγκαλια συν την τσαντα του!Βεβαια καθε καλοκαιρι γυρναω κορμαρα δεν εχω παραπονο....!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

!Βεβαια καθε καλοκαιρι γυρναω κορμαρα δεν εχω παραπονο....!

θεά... αυτό με τα δρομάκια το έχω και εγώ αλλά μόνο με έναν δρόμο η κατηφόρα που οδηγεί στο πατρικό μου.. είχα δει κάποτε ένα θρίλερ με κάτι φαντάσματα και ρε γ..ο ήταν ένας δρόμος ίδιος με τον δικό μας ... φρίκη.. απο τότε καθε φορά όποτε κατεβαίνω βράδυ - πρώι εκείνο τον δρομο νομίζω πως ή κατι θα πεταχτεί ή ότι κάτι με ακολουθεί...

Link to comment
Share on other sites

Μην γελασετε.Φοβαμαι τα πουλια.Απο κοτες,χελιδονια,περιστερια...μεχρι σπουργιτια,γαλοπουλες κτλ!!

Ολα τα πουλια!!

Α,και την ενεση!Μην μου πεις οτι θα βαλω ορο,οτι πρεπει να μου κανουν ενεση,πρεπει να δωσω αιμα.Χλωμιαζω!Ουτε στους αλλους μπορω να το αντεξω!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι σε βαθμό υπερβολικό τα κουνούπια!

Ο άντρας μου δεν μπορεί να το καταλάβει και με θεωρεί ''τρελή''!

Δεν γίνεται μου λέει να φοβάσαι ένα πλάσμα,

το οποίο μπορείς να το σκοτώσεις με το δάχτυλο!

Κι όμως έχω φοβία από παιδάκι

κι ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει κι ας έγινα 30!

Επίσης φοβάμαι τα ύψη,τα μεγάλα ύψη,

όχι ας πούμε 4ο-5ο όροφο πολυκατοικίας!

Και η μεγαλύτερη φοβία μου να χάσω το κοριτσάκι μου!

Φοβία ότι περπατάμε στον δρόμο κι απλά την χάνω....

ότι σταματάει ένα αυτοκίνητο και μου την παίρνουνε!

Αυτά από εμένα! :)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φοβαμαι τα εμβολια. καθε φορα που ειναι να τρυπηθει το παιδακι μου ματωνει η καρδια μου. Αλλα πιο πολυ φοβαμαι την νεα ταση που υπαρχει να μην εμβολιαζουν οι γονεις τα παδια τους. τρεμω στην ιδεα πως υπαρχει παριπτωση να ξεσπασουν επιδημιες παλαιου τυπου και να χαθουν παιδακια. τρεμω στην ιδεα πως σε ενα σχολεια θα υπαρχουν και ανεμβολιαστα παιδια, υποψηφιοι φορεις ασθενειων.

γνωριζω πως τα εμβολια δεν ειναι ακινδυνα και καθε φορα που τρυπαμε τα παιδια μας ρισκαρουμε ως ενα βαθμο ακομα και τη ζωη τους. Ομως για να λειτουργησει μια κοινωνια θα πρεπει να βαζουμε το κοινωνικο καλο πανω απο το ατομικο συμφερον. αλλιως θα γινουμε ζουγκλα και θα παριστανουμε και τους καλους ανθρωπους. ειλικρινα αυτοι που δεν εμβολιαζουν τα παιδια τους ποσο πονταρουν στο γεγονος οτι εμεις οι υπολοιποι τα εμβολιαζουμε? και αν ειχαν την επιλογη θα εστελναν τα παιδια τους σε ενα σχολειο οπου θα δεχοντουσαν και ανεμβολιαστα παιδια η θα προτιμουσαν να τα στειλουν σε ενα σχολειο με εμβολιασμενα, μενοντας συνεπεις στη τακτικη "εγω ενδιαφερομαι για τον εαυτο μου και για κανεναν αλλον"

και επιτελους αν καποιος θελει να κινηθει στα ορια των κανονων που θετει η κοινωνια μας και να μην εμβολιασει τα παδια του αλλα να θελει να τα στειλει σε σχολεια με εμβολιασμενα παιδια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να μην διαφημιζει την επιλογη του και παρασυρει και αλλους γονεις. ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΙΑΔΟΘΕΙ Η ΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΙ τοτε κινδυνευουμε ΟΛΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΑΠΟ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗΜΙΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Η ΓΕΝΙΑ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι τα εμβολια. καθε φορα που ειναι να τρυπηθει το παιδακι μου ματωνει η καρδια μου. Αλλα πιο πολυ φοβαμαι την νεα ταση που υπαρχει να μην εμβολιαζουν οι γονεις τα παδια τους. τρεμω στην ιδεα πως υπαρχει παριπτωση να ξεσπασουν επιδημιες παλαιου τυπου και να χαθουν παιδακια. τρεμω στην ιδεα πως σε ενα σχολεια θα υπαρχουν και ανεμβολιαστα παιδια, υποψηφιοι φορεις ασθενειων.

γνωριζω πως τα εμβολια δεν ειναι ακινδυνα και καθε φορα που τρυπαμε τα παιδια μας ρισκαρουμε ως ενα βαθμο ακομα και τη ζωη τους. Ομως για να λειτουργησει μια κοινωνια θα πρεπει να βαζουμε το κοινωνικο καλο πανω απο το ατομικο συμφερον. αλλιως θα γινουμε ζουγκλα και θα παριστανουμε και τους καλους ανθρωπους. ειλικρινα αυτοι που δεν εμβολιαζουν τα παιδια τους ποσο πονταρουν στο γεγονος οτι εμεις οι υπολοιποι τα εμβολιαζουμε? και αν ειχαν την επιλογη θα εστελναν τα παιδια τους σε ενα σχολειο οπου θα δεχοντουσαν και ανεμβολιαστα παιδια η θα προτιμουσαν να τα στειλουν σε ενα σχολειο με εμβολιασμενα, μενοντας συνεπεις στη τακτικη "εγω ενδιαφερομαι για τον εαυτο μου και για κανεναν αλλον"

και επιτελους αν καποιος θελει να κινηθει στα ορια των κανονων που θετει η κοινωνια μας και να μην εμβολιασει τα παδια του αλλα να θελει να τα στειλει σε σχολεια με εμβολιασμενα παιδια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να μην διαφημιζει την επιλογη του και παρασυρει και αλλους γονεις. ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΙΑΔΟΘΕΙ Η ΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΙ τοτε κινδυνευουμε ΟΛΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΑΠΟ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΗΜΙΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ Η ΓΕΝΙΑ ΜΑΣ

Γεια σου!!Ειμαι και εγω μια υποψηφια μανουλα που αποφασισα να μην εμβολιασω το παιδακι μου.

Δεν ειναι οτι δεν νοιαζομαστε για το κοινωνικο συνολο ή οτι αδιαφορουμε.Καθε γονεας κανει οτι θεωρει καλυτερο για το παιδακι του.

Να μην φοβασαι τα εμβολια και το παιδακι σου.Αν το εμβολιασεις δεν εχεις λογο να ανυσηχεις για τιποτα.Γιαυτο το λογο το εμβολιαζεις αλλωστε.

Αν ειχα την επιλογη να παει το παιδακι μου σε ενα σχολειο μη εμβολιασμενων παιδιων δεν θα ειχα προβλημα να το στειλω.Φοβαμαι μην πεσει θυμα ρατσισμου οτι "εισαι χωρις εμβολια και αρα αρρωστο και δεν σε θελουμε"..οποτε ναι θα το εστελνα με κλειστα ματια!

Απο την στιγμη που εχουμε δημοκρατια και ο καθενας εκφραζει την γνωμη του για το οτιδηποτε,χωρις να προσβαλει τον αλλον,καλα κανεις και εκφραζεις την φοβια σου.Ομως πραγματικα δεν εχεις λογο να φοβασαι.

Εγω σεβομαι τους γονεις που εμβολιαζουν τα παιδακια τους.Θελω να σεβονται και την δικη μου αποφαση!

Η Παναγιτσα να φυλαει τα αγγελουδια μας!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μιας και απευθυνθηκες σε εμενα, εγω προσωπικα θεωρω την επιλογη του να μην εμβολιασει κανεις τα παιδια του ανευθυνη και κοινωνικα αναλγητη. μια κοινωνια για να λειτουργησει πρεπει να σεβομαστε τους κανονες αγραφους και γραπτους. ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν εχει καμια σημασια το τι πιστευω εγω. ειναι απλα μια αποψη.

η πραγματικοτητα ειναι πως ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΙ ΣΕ ΜΑΖΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ.ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

απο τη στιγμη που επελεξες να μην εμβολιασεις το παιδι σου, το μονο που εχω να σου ευχηθω εινα πραγματικα η επιλογη σου αυτη να μην εχει συνεπειες ασχημες τοσο στο δικο σου το αγγελουδι, αλλα και σε οσα συναναστρεφονται μαζι του. ομως δυστυχως μονο ευχες μπορω να σου δωσω γιατι βαδιζεις σε επικινδυνο μονοπατι.

αν θελεις σε παρακαλω να αφησεις εστω και ενα παραθυρακι ανοιχτο, και να ενημερωθεις πιο πολυ. πατα στο γκουγκλ τη λεξη εμβολιοφοβια και απλα διαβασε. ισως αλλαξεις γνωμη.

και πραγματικα εχω λογω να φοβαμαι πιστεψε με, οχι μονο για το δικο μου παιδι αλλα για ολα τα παιδακια του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μιας και απευθυνθηκες σε εμενα, εγω προσωπικα θεωρω την επιλογη του να μην εμβολιασει κανεις τα παιδια του ανευθυνη και κοινωνικα αναλγητη. μια κοινωνια για να λειτουργησει πρεπει να σεβομαστε τους κανονες αγραφους και γραπτους. ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν εχει καμια σημασια το τι πιστευω εγω. ειναι απλα μια αποψη.

η πραγματικοτητα ειναι πως ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΙ ΣΕ ΜΑΖΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ.ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

απο τη στιγμη που επελεξες να μην εμβολιασεις το παιδι σου, το μονο που εχω να σου ευχηθω εινα πραγματικα η επιλογη σου αυτη να μην εχει συνεπειες ασχημες τοσο στο δικο σου το αγγελουδι, αλλα και σε οσα συναναστρεφονται μαζι του. ομως δυστυχως μονο ευχες μπορω να σου δωσω γιατι βαδιζεις σε επικινδυνο μονοπατι.

αν θελεις σε παρακαλω να αφησεις εστω και ενα παραθυρακι ανοιχτο, και να ενημερωθεις πιο πολυ. πατα στο γκουγκλ τη λεξη εμβολιοφοβια και απλα διαβασε. ισως αλλαξεις γνωμη.

και πραγματικα εχω λογω να φοβαμαι πιστεψε με, οχι μονο για το δικο μου παιδι αλλα για ολα τα παιδακια του κοσμου

Καταλαβαινω πως νιωθεις.Και εγω παντα αμφιβαλω για το αν η αποφαση μου ειναι η σωστη.Κοιταω οτι πληροφορια εχω στα χερια μου και μετριαζω τα πραγματα.Τωρα ειμαι εγκυος,μεχρι να ερθει εκεινη η στιγμη μπορει παλι να αλλαξω γνωμη.Αλλα θελω να μιλαω με αποδειξεις και οχι με σχολια ασχετων που διαβαζω δεξια και αριστερα.(Μιλαω γενικα ετσι?)

Αυτο που εχω να σου πω ειναι να μην φοβασαι για το παιδακι σου,απο την στιγμη που ειναι εμβολιασμενο.Γιαυτο το λογο το εμβολιαζεις αλλωστε για να το προστατεψεις.Οποτε,δεν εχεις κανενα λογο να ανυσηχεις.

Σε ευχαριστω για την πληροφορια που μου εδωσες,θα την κοιταξω οπωσδηποτε.Με ενδιαφερει αλλωστε το θεμα οσο δεν φανταζεσαι!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα επισης να προσθεσω οτι ουτε και εγω πιστευα ποτε οτι καποια στιγμη θα ημουν κατα των εμβολιων,αφου και εγω σαν παιδακι εχω κανει ολα μου τα εμβολια.Τυχαια στο διπλα φορουμ επεσα σε ενα θεμα σχετικο και καθαρα απο περιεργεια καθισα και το διαβασα.Επειτα ηρθα σε επαφη και με αλλους ανθρωπους που ειναι κατα των εμβολιων και ...οδηγηθηκα σε αυτη την επιλογη.

Κοιταζω το θεμα,συνεχως....Μαζευω οτι πληροφορια μπορω και πεσει στα χερια μου!Παντως,ενημερωτικα δεν ειναι λιγοι αυτοι που ειναι κατα των εμβολιων!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταλαβαινω πως νιωθεις.Και εγω παντα αμφιβαλω για το αν η αποφαση μου ειναι η σωστη.Κοιταω οτι πληροφορια εχω στα χερια μου και μετριαζω τα πραγματα. και πολυ καλα κανεις αρκει να ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενες. Τωρα ειμαι εγκυος ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΘΕΙΣ ,μεχρι να ερθει εκεινη η στιγμη μπορει παλι να αλλαξω γνωμη ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ.Αλλα θελω να μιλαω με αποδειξεις και οχι με σχολια ασχετων που διαβαζω δεξια και αριστερα.(Μιλαω γενικα ετσι?)

Αυτο που εχω να σου πω ειναι να μην φοβασαι για το παιδακι σου,απο την στιγμη που ειναι εμβολιασμενο.Γιαυτο το λογο το εμβολιαζεις αλλωστε για να το προστατεψεις.Οποτε,δεν εχεις κανενα λογο να ανυσηχεις. ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΜΙΑΣ ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΞΕΙ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΠΛΥΘΗΣΜΟ ΚΑΙ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΒΡΕΦΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΝ

Σε ευχαριστω για την πληροφορια που μου εδωσες,θα την κοιταξω οπωσδηποτε.Με ενδιαφερει αλλωστε το θεμα οσο δεν φανταζεσαι!

ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΠΑΠΑΒΕΝΤΣΗΣ ΣΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ. ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ.

ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΑΛΟ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

http://pediatros-thes.gr/for-parents/%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF/%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B2%CE%AF%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...