Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Κορίτσια, πάλι βοήθεια από τις έμπειρες θέλω. Σήμερα το πρωί πήρα πρώτη φορά χάπι σιδήρου (gyno-tardyferon) και μετά από κανένα 15λεπτο έφαγα και τα δημητριακά μου. Εδώ και καμιά ώρα αισθάνομαι το στομάχι μου κομμάτια, αναγούλες, και πάει να σκάσει.

Η γιατρός δεν μου έδωσε καμιά ιδιαίτερη οδηγία πέρα από το να το παίρνω μέρα παρά μέρα.

Εσείς είσασταν εντάξει με το σίδηρο;

Έφη μου ακριβός αυτά παίρνω και εγώ και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, μήλα με τον γιατρό σου, ίσως να σου δώσει άλλα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έφη μου ακριβός αυτά παίρνω και εγώ και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, μήλα με τον γιατρό σου, ίσως να σου δώσει άλλα.

natasa ευχαριστώ για την απόκριση. Προφανώς από οργανισμό σε οργανισμό διαφέρει (τυχερούλα!)

Όντως μίλησα με τη γιατρό, και της φάνηκε φυσιολογικό από ό,τι κατάλαβα. Πρότεινε να το παίρνω με γεμάτο στομάχι ή το βράδυ πριν πάω για ύπνο.

Κοιτάχτε τι βρήκα για τον υπολογισμό μηνών και τριμήνων που είχαμε όλες την απορία. Βάζεις την ημερομονία τελευταίας περιόδου και τα υπόλοιπα τα υπολογίζει αυτόματα.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές!Νατασούλα δεν το είχα σκεφτεί έτσι χαχαχαχα.Ή θα μ'έχουν δουλάρα χαχαχαχα.Μαράκι κ εμάς δεν το είπε με σιγουριά αλλά το τσουτσούνι το είδα ολοκάθαρα.Τώρα να δω τι θα μας πει ο γιατρός μας.

Κάποιοι γιατροί όντως περιμένουν μέχρι τον 6-7 για να μιλήσουν για αμοιβή!Κ εμένα έτσι μου έκανε αλλά ήξερα εκ των προτέρων πόσα θα μου ζητήσει από άλλες κοπέλες που είχα ρωτήσει.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πάλι βοήθεια από τις έμπειρες θέλω. Σήμερα το πρωί πήρα πρώτη φορά χάπι σιδήρου (gyno-tardyferon) και μετά από κανένα 15λεπτο έφαγα και τα δημητριακά μου. Εδώ και καμιά ώρα αισθάνομαι το στομάχι μου κομμάτια, αναγούλες, και πάει να σκάσει.

Η γιατρός δεν μου έδωσε καμιά ιδιαίτερη οδηγία πέρα από το να το παίρνω μέρα παρά μέρα.

Εσείς είσασταν εντάξει με το σίδηρο;

και έλεγα πως μονο εγώ εχω πρόβλημα... εμένα μου έδωσε το LEGOFER. το ξεκίνησα εχθές κ δεν έχω σταματήσει να τρέχω στην τουαλέτα.... δεν μπορώ να πάρω κ τίποτα.... έκανα όμως ενα ρόφημα της γιαγιάς μ. λιγο ωμό ελληνικό καφέ μαζι με λεμόνι... τώρα είμαι λίγο καλύτερα... Θα δω πως θα πάει κ σήμερα κ μετά θα πάρω την γιατρό... εκανα κ ενα λαπά ...μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

και έλεγα πως μονο εγώ εχω πρόβλημα... εμένα μου έδωσε το LEGOFER. το ξεκίνησα εχθές κ δεν έχω σταματήσει να τρέχω στην τουαλέτα.... δεν μπορώ να πάρω κ τίποτα.... έκανα όμως ενα ρόφημα της γιαγιάς μ. λιγο ωμό ελληνικό καφέ μαζι με λεμόνι... τώρα είμαι λίγο καλύτερα... Θα δω πως θα πάει κ σήμερα κ μετά θα πάρω την γιατρό... εκανα κ ενα λαπά ...μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ

Και μετά σου λένε ο σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα... τι να πεις...

Περαστικά!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια το σιδηρο υπερχει και σε χαπι!!! εγω ειχα πει στον γιο μου οτι το σιροπακι το εβγαζα και μου εδωσε χαπι και ποιο ευκολο στην καταποση και πολυ ποιο φτηνο απο τισ καψουλες


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μετά σου λένε ο σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα... τι να πεις...

Περαστικά!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ όλα κι όλα μπορεί να μην με πειράζει αλλά την δυσκοιλιότητα δεν την γλίτωσα και είναι από τα άσχημα της εγκυμοσύνης για μένα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το σιδηρο υπερχει και σε χαπι!!! εγω ειχα πει στον γιο μου οτι το σιροπακι το εβγαζα και μου εδωσε χαπι και ποιο ευκολο στην καταποση και πολυ ποιο φτηνο απο τισ καψουλες

Αυτά που αναφέρει η Έφη είναι χάπια και από τα πιο φθηνά έχουν και φολικό οξύ η αλήθεια είναι πως δεν ήξερα για σιρόπι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ gynotardyferon παίρνω χωρίς πρόβλημα. Μια συμβουλή μόνο, μην παίρνετε σίδηρο με γάλα γιατί δεν βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου. Κι εμένα αρχικά μου είχε δώσει αυτά σε αμπούλες και με είχαν ταράξει.

Ο γιατρός μου είναι της θεωρίας οτι θα τα βρούμε κ δεν θέλει να μας πει. Θα τον πιέσουμε όμως γιατί πρέπει να ξέρουμε πόσα να μαζέψουμε.

Θα τον δούμε την άλλη Τετάρτη. Καλό ΣΚ σε όλες!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ gynotardyferon παίρνω χωρίς πρόβλημα. Μια συμβουλή μόνο, μην παίρνετε σίδηρο με γάλα γιατί δεν βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου. Κι εμένα αρχικά μου είχε δώσει αυτά σε αμπούλες και με είχαν ταράξει.

Ο γιατρός μου είναι της θεωρίας οτι θα τα βρούμε κ δεν θέλει να μας πει. Θα τον πιέσουμε όμως γιατί πρέπει να ξέρουμε πόσα να μαζέψουμε.

Θα τον δούμε την άλλη Τετάρτη. Καλό ΣΚ σε όλες!!!

maraki το έριξα κι εγώ στο διάβασμα, και αυτό που βλέπω είναι ότι πρέπει να συνδυάζουμε σίδηρο με βιταμίνη C για καλύτερη απορρόφηση - άρα 1 χαπάκι σίδηρο κι 1 πορτοκαλάκι.

Το επόμενο χάπι σιδήρου είναι για αύριο βράδυ, οπότε ελπίζω να μην ταλαιπωρηθώ πάλι.

Για την γέννα έχω αρχίσει και σκέφτομαι λίγο αυτά που μου λέει μια ξαδέρφη μου που γέννησε στο Αλεξάνδρα με το Χασιάκο και της ήρθε πολύ οικονομικά, κι έμεινε και πάρα πολύ ευχαριστημένη.

Από την άλλη το Αλεξάνδρα είναι μακρυά, κι από ό,τι διαβάζω για να δεις τον ίδιο το Χασιάκο πρέπει να περιμένεις με τις ώρες.

Το Αττικόν σαν να μου φαίνεται καλύτερη επιλογή - είναι και κοντά μας, κι είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο. Για τους γιατρούς διαβάζω καλά λόγια, γενικά. Έχει καμιά σας κάτι περισσότερο υπόψη;


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ξαδέρφη μου γέννησε με τον Χασιάκο στο Αττικό πριν 5 χρόνια βέναια. Πολύ ευχαριστημένη. Βέβαια όταν εγώ προσπάθησα πριν 3 χρόνια δεν δεχόταν νέους πελάτες παρά μόνο ιδιαίτερες περιπτώσεις. Λένε ότι είναι εξαιρετικός γιατρός απλά έχει πολύ πολύ δουλειά.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα, η ξαδέρφη μου γέννησε στο Αρεταίειο με τον Χασιάκο. Πολύ ευχαριστημένη κ με γιατρο και με νοσοκομείο.

maraki, ναι μπράβο, Αρεταίειο μου είπε, όχι Αλεξάνδρα. Αλλά τι να το κάνεις πάλι πολύ μακρυά είναι. Πάντως μου κάνει εντύπωση που κατάφερε να πετύχει τον ίδιο!

Χτες έκανα την πρώτη μου αγορά ρούχου εγκυμοσύνης. Πήγαμε στον Κηφισό, που έχει Λητώ, Ήρα και Mothercare στη σειρά. Εντυπωσιάστηκα από τη βιομηχανία εγκυμοσύνης - βρεφών - νηπίων! Είναι και πρώτη φορά που μπήκα σε τέτοιο κατάστημα πρέπει να ομολογήσω - καλά πόσα διαφορετικά μπιμπερό χρειάζεται ένα μωρό; Και φυσικά δε λέγονται όλα μπιμπερό - χρειάζομαι καινούριο λεξιλόγιο!

Γενικά δεν περίμενα τέτοιες τιμές για κάτι που θα φορέσεις για τόσο λίγο. Τελικά πήρα ένα παντελόνι εγκυμοσύνης (που φυσικά δεν κάνουν κόντυμα στο κατάστημα, άρα η έκπτωση θα πάει στη μοδίστρα γιατί δεν πιάνουν τα χέρια μου) και θα πάρω και δύο - τρία μπλουζοφορέματα από το κινέζικο και τέρμα.

Εσείς οι "παλιές", έχετε κάποια άλλη πρόταση; Κάποιο ρούχο /εσώρουχο / αξεσουάρ / καλλυντικό που θα φανεί απαραίτητο μέχρι να ανοίξει ο καιρός; Ευτυχώς για άνοιξη - καλοκαίρι έχω εκείνα τα αμπίρ φορεματάκια από πέρσυ που θα έρθουν κουτί (λογικά).


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη με μπλουζοφορέματα και κολάν την έβγαλα. Είχα αγοράσει κ μια τζιν σαλοπέτα που πολύ με βόλεψε επίσης. Μου έδωσαν κ φίλες παντελόνια εγκυμοσύνης αλλά όλα μου ήταν μεγάλα. Προς το παρόν την βγάζω με ένα χαμηλοκάβαλο τζιν κ φόρμες γυμναστικής. Στην δουλειά φοράω ακόμα τα παντελόνια μιυ αλλά δεν κουμπώνω το πάνω πάνω κουμπί κ φοράω μακριές ζακέτες.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια εγώ επειδή, τα οικονομικά μου, δεν ειναι και πολύ καλά... έκανα μια βόλτα στην αγορά κ όλα ήταν φωτιά κ απο τα ρούχα μ μονο οι φόρμες κ οι μπλούζες μ μου κάνουν ... γιαυτό εκανα το εξής... αρχικά ωραιότατες βρακάρες (σαν αυτές που φοράνε οι γιαγιάδες ... βαμβακερές κ πάνω απο την κοιλάρα μου.... ) μπουφάν κ μπυτζάμες απο τον άντρα μ. κ πήρα κ μερικές ιδέες απο εδώ http://blog.babywearing.gr/2010/02/blog-post_27.html Βέβαια η μανούλα μου μου αγόρασε 2 ζευγάρια μπυτζάμες κ 2 σουτιέν θηλασμού... Αύριο θα έρθουν με το ταχυδρομείο... Ελληνίδα μάνα ... θα ήθελα όμως μαζί να μου στείλει κ κανένα τάπερ... αλλα τώρα πάν αυτά... τέρμα η φοιτητική ζωή...!!! :cry:


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...