Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!!!Τι κάνετε?Πως είστε?

ephie μήπως ο γιατρός εννοούσε κάτι άλλο?Αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είπε τέτοιο πράγμα!Δλδ τι κάποια στιγμή με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο δε θα το μάθαινες?Δεν ξέρω τι να πω...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες!!!Τι κάνετε?Πως είστε?

ephie μήπως ο γιατρός εννοούσε κάτι άλλο?Αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είπε τέτοιο πράγμα!Δλδ τι κάποια στιγμή με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο δε θα το μάθαινες?Δεν ξέρω τι να πω...

Swanocean το συζήτησα και με τον άντρα μου που ήταν παρών και λέει ότι επί λέξη η γιατρός είπε ότι το λητώ δεν έχει μόνιμο εντατικολόγο, όχι ότι δεν έχει εντατική (και μου έβαλε και τις φωνές που το έγραψα λάθος). Πάντως επί τη ευκαιρία βρήκα κι αυτό το άρθρο για όλες εμάς τις ενδιαφερόμενες σε ενδιαφέρουσα, χωρίς βέβαια να αναφέρει ποια μαιευτήρια είναι ποιού επιπέδου.

Επί τη ευκαιρία, σχετικά με γυμναστική, είδα τα καλύτερα σχόλια για το dvd

BuddhaBellies - Yoga for Pregnancy DVD

το ξέρει καμιά σας; Το περπάτημα θεωρείται το καλύτερο βέβαια αλλά εδώ που είμαι δεν υπάρχει περίπτωση να πηγαίνω για περπάτημα έξω, και το ελλειπτικό (που το χρησιμοποιώ για κρεμάστρα) μου φαίνεται λίγο επικίνδυνο για πέσιμο. Καμιά άλλη ιδέα;

Χτες έμαθα επίσης ότι η μικρή μου είναι στο μέγεθος "κεφτέ" γύρω στα 100 γραμμάρια δηλαδή και ακριβώς στις μέρες της, 14 και 6. Αποφάσισα να βελτιώσω ακόμα περισσότερο την διατροφή μου μπας και μεγαλώσει πιο γρήγορα! Επίσης μου έκοψε το ultrogestan και ξεκινάω σίδερο μέρα παρά μέρα. Ισχύει και για τις υπόλοιπες συναδέλφισσες αυτό;

Τώρα που χαλάρωσα λιγάκι (είμαι πολύ πολύ πιο ήρεμη σε σχέση με το μωρό) δεν έχω πια δικαιολογίες - ξεκινάω σοβαρό διάβασμα γιατί έχω μείνει πίσω στο ΕΑΠ - με το ζόρι παρέδωσα την εργασία χτες. Αλλά το μυαλό μου είναι στο μωρό και στα μωρουδιακά - που να στρωθώ να μελετήσω... :(


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι ωραία συζήτηση, εγώ για Μητέρα Ρέα και αυτά που αναφέρετε δεν έχω ιδέα καθότι είμαι από Θεσσαλονίκη το πρώτο το Γέννησα στο Ιπποκράτειο για τους λόγους που λέτε εντατική και τα σχετικά και παρόλο που είχαμε συγγενή ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, ο θεός να μας φιλάει να μην χρειαστεί να πάω εκεί. Το δεύτερο στην Γενική όπου όλα ήταν τέλεια στο τρίτο μου είπαν για την Βιοκλινική πήγα εκεί γιατί ήταν πιο κοντά μας μπορούσα να επιλέξω πόσες μέρες θα μείνω και για το οικονομικό ούτε τα μισά δεν έδωσα φυσικά αν όλα πάνε καλά θα πάω Βιοκλινική και σ αυτό το μπεμπάκι.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, για λέγετε, εσείς οι έμπειρες, η αμοιβή γιατρού για την γέννα πού κυμαίνεται; Η δικιά μου ζήτησε 1500€ ανεξαρτήτως του αν θα είναι φυσιολογικός ή καισαρική. Πώς σας φαίνεται; Φυσικά τα του μαιευτηρίου είναι τελείως ανεξάρτητα.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια!!!Πήγα σήμερα για την αυχενική και βγήκαν πολύ καλά τα αποτελέσματα.Τώρα περιμένω μόνο του αίματος από Δευτέρα!!!Και μάλλον έχουμε αγοράκι!!!Είναι η μοίρα μου να πλένω μόνο μποξεράκια χαχαχαχαχα.Γερό να'ναι κι ας είναι ότι θέλει!

Ephie στο 1ο είχα δώσει 1000 ? (μαζί με του αναισθησιολόγου) και λογικά κ στο 2ο τα ίδια μιας κ είναι ίδιος ο γιατρός.Κ έκανα κ καισαρική αλλά τόσα μου είχε πει από την αρχή είτε φυσιολογικό είτε καισαρική.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, για λέγετε, εσείς οι έμπειρες, η αμοιβή γιατρού για την γέννα πού κυμαίνεται; Η δικιά μου ζήτησε 1500? ανεξαρτήτως του αν θα είναι φυσιολογικός ή καισαρική. Πώς σας φαίνεται; Φυσικά τα του μαιευτηρίου είναι τελείως ανεξάρτητα.

Στον γιο μου εδωσα 2500 χιλιαδες 1500 ειναι πολυ πολυ καλα,πιστευω τωρα με την κριση που υπαρχει να κοψει λιγο......


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!!!Πήγα σήμερα για την αυχενική και βγήκαν πολύ καλά τα αποτελέσματα.Τώρα περιμένω μόνο του αίματος από Δευτέρα!!!Και μάλλον έχουμε αγοράκι!!!Είναι η μοίρα μου να πλένω μόνο μποξεράκια χαχαχαχαχα.Γερό να'ναι κι ας είναι ότι θέλει!

Ephie στο 1ο είχα δώσει 1000 ? (μαζί με του αναισθησιολόγου) και λογικά κ στο 2ο τα ίδια μιας κ είναι ίδιος ο γιατρός.Κ έκανα κ καισαρική αλλά τόσα μου είχε πει από την αρχή είτε φυσιολογικό είτε καισαρική.

Μπραβο σου κοριτσακι μου που ολα ειναι καλα!!! αγορακι εε??? μια χαρα τωρα ειμαστε 2-2 ισοφαρισαμε!!! :D:D ρε κοριτσια μηπως εμενα ειναι λιγο τσουχτερος??? :|:-| να σας πω ομως δεν τον αλλαζω με ειχε κουραρει στον γιο μου εχω κα ιταση για ζαχαρο κυησης τον εμπιστευομαι απολυτα!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!!!Πήγα σήμερα για την αυχενική και βγήκαν πολύ καλά τα αποτελέσματα.Τώρα περιμένω μόνο του αίματος από Δευτέρα!!!Και μάλλον έχουμε αγοράκι!!!Είναι η μοίρα μου να πλένω μόνο μποξεράκια χαχαχαχαχα.Γερό να'ναι κι ας είναι ότι θέλει!

Ephie στο 1ο είχα δώσει 1000 ? (μαζί με του αναισθησιολόγου) και λογικά κ στο 2ο τα ίδια μιας κ είναι ίδιος ο γιατρός.Κ έκανα κ καισαρική αλλά τόσα μου είχε πει από την αρχή είτε φυσιολογικό είτε καισαρική.

Καλά αποτελέσματα και με το αίμα όσο για το αγόρι έχουν την χάρη τους σκέψου μόνο ότι θα έχεις 3 άντρες να μαλώνουν ποιος θα έρθει στην αγκαλιά σου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Στον γιο μου εδωσα 2500 χιλιαδες 1500 ειναι πολυ πολυ καλα,πιστευω τωρα με την κριση που υπαρχει να κοψει λιγο......

2500 χιλιάδες ο Χριστός και η Παναγία ρε συ πάααααρα πολλά μιλάμε μόνο για τον γιατρό;

Εγώ 900οο το 2006 και το 2009 και τώρα 700οο τζάμπα την βγάζω.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ την Αθηνά μου την γέννησα στο Μητέρα όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα έχω επιλογή μεταξύ Μητέρα κ Ρέα. Ίσως προτιμήσω Ρέα λόγω απόστασης. Γενικά για αμοιβές παλιά έπαιρναν όσο κ το δωμάτιο. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτή η πολιτική που ούτως ή άλλως δεν είχε καμμία λογική. Ο γιατρός μου δεν θέλει να μας πει αλλά την επόμενη φορά θα τον πιέσουμε γιατί δεν γίνεται να είμαστε στα τυφλά.

Στην αυχενική κι εμάς μας είπαν 85% αγόρι αλλά επειδή το ίδιο μου είχαν πει κ για την Αθηνά, δεν το πολυπιστεύω ακόμα. Θα ξαναπάμε την άλλη βδομάδα.

Αυτά μανουλίτσες... Καλό βράδυ σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

na maste ki emeis....sorry pou grafw etsi alla kollise to laptop kai den gyrizei sta ellinika! xairomai pou eiste oles kala (oso prolava kai diavasa) egw ekei poy eixa synelthei kai arxisa na trww kiolas ligo ligo...ksafnika proxthes, ti na sas pw re koritsia....den fantazeste ti perasa!!!! tin deftera kaname afxeniki (ola kala..) kai tin triti ekana mia fora emeto molis efaga, aisthanomoun xalia ,koimithika gia mesimeri kai apo tin wra pou ksypnisa, ekana mesa se 5 wres, 7 fores emeto!!! paei to kilo pou eixa parei me toso kopo, egw eksantlithika kai simera katafera na anoiksw ta matia mou ligo...

loipon emas o giatros pairnei 1200 kai ennoeitai oti tha gennisw kai pali stin viokliniki opou gennisa kai ton dimitri mou kai itan ola super kai fthina...... kai se monoklino kai me to mwro mou mesa apo tin wra pou gennisa...

natassa mou ti diavazw...erxetai to koritsaki sas??? mpravo poly xairomai gt me 4 antres, oso na nai tha krataei ligo tis isoropies!! emeis opws sas eipa den tha mathoume ti exoume!! (kai opoios antexei.... xaxaxaxa)

vre natassa gia pes gia ton giatro sou, poly liga mou akougontai afta pou pairnei! afton eixes kai stis prohgoumenes gennes? egw lew oti den ton allazw me tipota ton diko mou, alla einai ki afta ta atima lefta......


Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον...τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

31/07/2010

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την Αθηνά μου την γέννησα στο Μητέρα όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα έχω επιλογή μεταξύ Μητέρα κ Ρέα. Ίσως προτιμήσω Ρέα λόγω απόστασης. Γενικά για αμοιβές παλιά έπαιρναν όσο κ το δωμάτιο. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτή η πολιτική που ούτως ή άλλως δεν είχε καμμία λογική. Ο γιατρός μου δεν θέλει να μας πει αλλά την επόμενη φορά θα τον πιέσουμε γιατί δεν γίνεται να είμαστε στα τυφλά.

Στην αυχενική κι εμάς μας είπαν 85% αγόρι αλλά επειδή το ίδιο μου είχαν πει κ για την Αθηνά, δεν το πολυπιστεύω ακόμα. Θα ξαναπάμε την άλλη βδομάδα.

Αυτά μανουλίτσες... Καλό βράδυ σε όλες!

Καλά με πια λογική δεν σας λέει, τι θα πει δεν θέλει φυσικά και να πιέσετε να ξέρετε πάνω κάτω τι σας γίνετε.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

na maste ki emeis....sorry pou grafw etsi alla kollise to laptop kai den gyrizei sta ellinika! xairomai pou eiste oles kala (oso prolava kai diavasa) egw ekei poy eixa synelthei kai arxisa na trww kiolas ligo ligo...ksafnika proxthes, ti na sas pw re koritsia....den fantazeste ti perasa!!!! tin deftera kaname afxeniki (ola kala..) kai tin triti ekana mia fora emeto molis efaga, aisthanomoun xalia ,koimithika gia mesimeri kai apo tin wra pou ksypnisa, ekana mesa se 5 wres, 7 fores emeto!!! paei to kilo pou eixa parei me toso kopo, egw eksantlithika kai simera katafera na anoiksw ta matia mou ligo...

loipon emas o giatros pairnei 1200 kai ennoeitai oti tha gennisw kai pali stin viokliniki opou gennisa kai ton dimitri mou kai itan ola super kai fthina...... kai se monoklino kai me to mwro mou mesa apo tin wra pou gennisa...

natassa mou ti diavazw...erxetai to koritsaki sas??? mpravo poly xairomai gt me 4 antres, oso na nai tha krataei ligo tis isoropies!! emeis opws sas eipa den tha mathoume ti exoume!! (kai opoios antexei.... xaxaxaxa)

vre natassa gia pes gia ton giatro sou, poly liga mou akougontai afta pou pairnei! afton eixes kai stis prohgoumenes gennes? egw lew oti den ton allazw me tipota ton diko mou, alla einai ki afta ta atima lefta......

patousaki μου εύχομαι να στρώσεις σύντομα.

Τον γιατρό η αλήθεια δύσκολα τον αλλάζεις ιδικά αν έχεις ήδη γεννήσει και είσαι ευχαριστημένη. Όπως έχω ξαναπεί είχα συγγενή γιατρό στο Ιπποκράτειο και μετά την γέννα του πρώτου μου βρήκε τον γιατρό τον οποίο έχω ακόμα και πραγματικά δεν τον αλλάζω ακόμα και αν μου πούνε δωρεάν.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πάλι βοήθεια από τις έμπειρες θέλω. Σήμερα το πρωί πήρα πρώτη φορά χάπι σιδήρου (gyno-tardyferon) και μετά από κανένα 15λεπτο έφαγα και τα δημητριακά μου. Εδώ και καμιά ώρα αισθάνομαι το στομάχι μου κομμάτια, αναγούλες, και πάει να σκάσει.

Η γιατρός δεν μου έδωσε καμιά ιδιαίτερη οδηγία πέρα από το να το παίρνω μέρα παρά μέρα.

Εσείς είσασταν εντάξει με το σίδηρο;


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...