Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

https://parents.org.gr/forum/topic/11290-aytokinita-poy-chorane-3-kathismatakia/

https://parents.org.gr/forum/topic/14174-eptathesia-kai-ano-aytokinita-gia-poluteknoys/?page=4

γεια σας κοριτσια κ με το καλο τα μωρακια σας!

στο παρεντς εχει πολλα θεματα για τριτεκνες οικογενειες αλλα δ εχουν κινηση τελευταια

για τα αυτοκινητα που λεει δ εχω προσωπικη εμπειρια.δυστυχως δ υπαρχουν πολλες επιλογες.λογω δουλειας ο αντρας μου δ προτιμα τα ford.κ λογικα βολευει το skoda kodiaq βγαινει κ 7θεσιο,ειναι σχετικα καινουριο τουλ στην ελλαδα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@oneira_glyka συγχαρητήρια!!! Σε θυμάμαι που ήμουν έγκυος όταν γεννούσες το 2ο παιδάκι σου! Πόσο είσαι τωρα; τα κατάφερες με vbac? Εγώ όχι. Αλλά στο 3ο (σκεφτόμαστε κι εμείς για 3ο) θα ψαχτω πολύ για vbac. Πλέον οι νέες κατευθυντήριες οδηγίες βάση ΠΟΥ λένε ότι μπορεί να γίνει σε 12 μηνες (τοκετός σε τοκετο) στους πόσους μήνες έμεινες στο 3ο;

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@oneira_glyka συγχαρητήρια!!! Σε θυμάμαι που ήμουν έγκυος όταν γεννούσες το 2ο παιδάκι σου! Πόσο είσαι τωρα; τα κατάφερες με vbac? Εγώ όχι. Αλλά στο 3ο (σκεφτόμαστε κι εμείς για 3ο) θα ψαχτω πολύ για vbac. Πλέον οι νέες κατευθυντήριες οδηγίες βάση ΠΟΥ λένε ότι μπορεί να γίνει σε 12 μηνες (τοκετός σε τοκετο) στους πόσους μήνες έμεινες στο 3ο;

Όχι τλκ με έβαλε εσπευσμένα για καισαρική Άλλα πάλι καλά Γτ προέκυψε Κ αιμορραγία, βρήκε Κ Τον πλακούντα διαβητικό.. οπότε καισαρική Άλλα ομολογώ η ανάρρωση καμία σχέση με τη πρώτη.. Ίσως επειδή ήξερα πλέον..γέννησα Νοέμβρη Κ έμεινα έγκυος τέλη Μαΐου. Γύρω στους 7μήνες μετα..δλδ από Νοέμβρη(Π γέννησα) σε Φλεβάρη(Π γενναω) λες ότι είναι εφικτό?κοίτα ή αλήθεια είναι πως Ούτε τώρα Μ έκανε νύξη για καισαρική. Πάντα Μ λέει την πητ συμφωνα με Τον υπέρηχο.

Πόσο είναι το μικρακι σ?Η μεγάλη?(θυμάμαι καλά ότι είναι κοριτσάκι?) Ναι ψαξτο γτ ένας Φ.Τ. απο πολλές πλευρές είναι νομίζω ότι καλύτερο.(Δεν αναφέρομαι σε αυτό Π Λένε πως νιώθεις μάνα περισσότερο Κ τέτοια)το λέω από θέμα ανάρρωσης, Ν μπορείς Ν φροντισεις τ υπόλοιπα μέλη χωρίς απαραίτητα βοήθεια γτ πονάς..δλδ ως επί το πλείστον για πρακτικούς λόγους.Κ τελευταία διάβασα Κ για τ μωρά μας που γεννιούνται με καισαρική είναι πιο επιρρεπη σε αλλεργίες κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka τέλεια είσαι για vbac αν το καταφέρεις! 16 μηνες είσαι από τοκετό σε τοκετό. Έχω ένα κορίτσι 3μιση χρόνων και ο γιος είναι σχεδόν 5. Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα προσπάθειες. Θα αφήσω λίγο χρόνο ακόμα. Αλλά θα ψάξω για γιατρό που κάνει vbac. Ο δικός μου δεν είναι υπέρ.

Τι περιμένεις τωρα; έχεις δύο γιους; που ο ενας ειναι Ταρζάν αν θυμαμαι καλα ε;; 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/10/2018 at 12:31 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

@oneira_glyka τέλεια είσαι για vbac αν το καταφέρεις! 16 μηνες είσαι από τοκετό σε τοκετό. Έχω ένα κορίτσι 3μιση χρόνων και ο γιος είναι σχεδόν 5. Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα προσπάθειες. Θα αφήσω λίγο χρόνο ακόμα. Αλλά θα ψάξω για γιατρό που κάνει vbac. Ο δικός μου δεν είναι υπέρ.

Τι περιμένεις τωρα; έχεις δύο γιους; που ο ενας ειναι Ταρζάν αν θυμαμαι καλα ε;; 

Επιτέλους ολοκληρωσα την απάντηση!!!Ναι Ν το ψάξεις Κ Ν το κυνηγήσεις για φτ από πολλές απόψεις..ελπίζω Ν γίνει θαύμα σε μένα..πολύ φοβάμαι Ν Σ πω την αλήθεια..Δε ξέρω..εχω πάθει φοβία με την αιμορραγία της προηγούμενης γέννας Κ όλο σκέφτομαι Θ πεθάνω μέσα στο χειρουργείο αυτή τη φορά...ξέρω ακούγεται γελοίο αλλά Μ ήρθε απότομα ή Τρίτη εγκυμοσύνη τόσο νωρίς αποκλειστικά Κ μονο λόγω καισαρικής δλδ..

Η δδιάφορα τους τέλεια Δεν είναι στα μικρακια σ?Η "Μεγάλη" Πως το πήρε? Εγώ πιο πολύ φοβάμαι για το μικρό..Ναι έχω δύο γιους Κ μάλλον Κ τρίτο...εχω ελπιδες Μέχρι τη Τρίτη στη Β επιπέδου..χαχαχ.. Όχι όλο το φόρουμ Θ νόμιζει πως δε θέλω αγόρι..απλά αγχώνομαι πως Θ είναι με τρεις μαντραχαλους.:blink:

 

Πώς Είσαι με το μικρό?το θηλαζεις?είχες Καλή εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka λογικό να αγχώνεσαι... εγώ αγχώνομαι στην ιδέα της τρίτης καισαρικης κι ας μην ειμαι ακόμα έγκυος στο 3ο.. άρα το σκέφτεσαι για vbac. ή στο απέκλεισε ο γιατρός; πάντως πλέον έχει ανέβει το όριο των τριών κ.τ   που έλεγαν παλιότερα...  απλά άλλοι γιατροί λένε νέα εγκυμοσύνη μετά από 6 μήνες από τον τοκετό άλλοι μετά από ένα χρόνο. Ο δικός για να είμαι ειλικρινής μου είπε μετά από χρόνο αλλά δεν ξέρω αν θα τον ακούσω...

Η μεγάλη το πήρε μια χαρά! Ευτυχώς δεν είχαμε ζήλιες! Ό μικρός είναι αντάρτης.. Πολύ γκρινιάρης αχαχα

Θηλαζουμε ναι και είναι μέρες που θηλαζουμε 10000 φορές την ημέρα!!

Είχα καλή εγκυμοσύνη σχετικά δεν είχα επιπλοκές απλά είχα πολλά με στομάχι.. εμετούς καουρες πόνους μέχρι και να γεννήσω. Εσυ τωρα εχεις καλη εγκυμοσυνη; πρεπει να ειναι πολυ δυσκολα ε; γιατι στην ουσια και ο μεγάλος μικρούλης είναι. Και ο 2ος είναι μωράκι ακόμα.

Σου είπαν στην αυχενικη γιο;; σκέψου ότι θα έχεις πολλούς να σε φροντίζουν!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...