Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

εγω το σκέφτομαι να το κάνουμε. Αλλά έχω αλλα εμβόλια να δρομολογησω ακόμη. Θα κάνω όλα τα άλλα και αυτό θα το αφήσω τελευταίο

είναι και δυο δόσεις νομίζω. Ο γιατρός σας τι σας συστήνει? Εγω με δυο που παω και οι δυο ναι μου λένε.

η μικρή εντάξει συνήλθε. Τρεις μέρες την κράτησα σπίτι. Πυρετό έκανε 16 ώρες περίπου αλλά έδειχνε ταλαιπωρημένη και την κράτησα να ζωντανέψει λίγο. Μαλλον από το εμβόλιο πρέπει να ήταν τελικά. Πάει πέρασε.

ο μικρός έχει πλάκα. Με το παμπερ εντάξει ξεμπερδέψαμε (μόνο το βράδυ) αλλά τώρα που πάει τουαλέτα (θέλει και μόνος του) μετά εγω ψάχνω να βρω μέχρι που έχουν φτάσει τα τσίσα του... Α ρε τι τραβάμε και μεις οι μανες... Μακαριες οι κοριτσομανες....χαχα!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω το σκέφτομαι να το κάνουμε. Αλλά έχω αλλα εμβόλια να δρομολογησω ακόμη. Θα κάνω όλα τα άλλα και αυτό θα το αφήσω τελευταίο

είναι και δυο δόσεις νομίζω. Ο γιατρός σας τι σας συστήνει? Εγω με δυο που παω και οι δυο ναι μου λένε.

Παρομοίως...εμένα ένα του μικρού έμεινε και μετά θα το κάνω και στους τρεις....300 ευρώ θέλω ανά δόση, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το ρισκάρω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ευελπιστώ μέχρι να ρθει η ώρα να το κάνουμε να έχει εγκριθεί από τα ταμεία...πολλα ζητάω???

Τι πολλά ζητάς...πλάκα κάνεις?600 θέλεις και παραπάνω για τους 3 τους....:?:-?:?:-?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παλιοεμβόλιο τελικά γιατί δεν εγκρίθηκε να μπει στα υποχρεωτικά ξέρει καμία; Λόγω κόστους ή δεν το θεώρησαν απαραίτητο;;

Εμείς κάναμε βρογχίτιδα τελικά και κάνουμε μασκούλες και στα δύο που ευτυχώς τις δέχονται ευχάριστα! κρατάνε τόσο λίγο βέβαια αλλά θα μπορούσαν να κοπανονχτυπιούνται! Την Τρίτη τελειώνουν και θα μιλήσουμε με την παιδίατρο για το τι μέλει γενέσθαι! Έχουμε και κάτι εμβολιάκα που εκκρεμούν και ώσπου να γίνουν θα έρθουν και τα υπόλοιπα!!

Κατά τα άλλα όλα καλά! Ψες κλείσαμε κ την Εκκλησία για την βάφτιση που θα γίνει 10 Μαίου!! Θα τα βαφτίσουν τα δίδυμα ένας ξάδελφος μου με τη γυναίκα του που κάνουμε πολύ παρέα!! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενοι γιατί θα έχουν νονούς που τα αγαπάνε και θα τα νοιάζονται!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό το παλιοεμβόλιο τελικά γιατί δεν εγκρίθηκε να μπει στα υποχρεωτικά ξέρει καμία; Λόγω κόστους ή δεν το θεώρησαν απαραίτητο;;

Εμείς κάναμε βρογχίτιδα τελικά και κάνουμε μασκούλες και στα δύο που ευτυχώς τις δέχονται ευχάριστα! κρατάνε τόσο λίγο βέβαια αλλά θα μπορούσαν να κοπανονχτυπιούνται! Την Τρίτη τελειώνουν και θα μιλήσουμε με την παιδίατρο για το τι μέλει γενέσθαι! Έχουμε και κάτι εμβολιάκα που εκκρεμούν και ώσπου να γίνουν θα έρθουν και τα υπόλοιπα!!

Κατά τα άλλα όλα καλά! Ψες κλείσαμε κ την Εκκλησία για την βάφτιση που θα γίνει 10 Μαίου!! Θα τα βαφτίσουν τα δίδυμα ένας ξάδελφος μου με τη γυναίκα του που κάνουμε πολύ παρέα!! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενοι γιατί θα έχουν νονούς που τα αγαπάνε και θα τα νοιάζονται!!

περαστικα σας κοριτσακι μου....με το καλο η βαφτιση σας!!!τι καλυτερο να ειναι φιλοι σας οι νονοι και να τ αγαπουν....αν μαθετε κανα νεο για το εμβολιο πειτε...θα σας πω κι εγω αν μαθω κατι...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

Εμεις σήμερα πήγαμε στο πρώτο μας μασκέ πάρτυ!Ο μεγάλος ντύθηκε spiderman κ η μικρή μπαλαρίνα,είχαν πλάκα!

Αύριο περιμένουν με ανυπομονησία το καρναβάλι των μικρών (Πάτρα μένουμε).Πιο πολύ για να πιάσουν σοκολάτες στη λήξη!

marmin κ εμείς τον μεγάλο μου 10 Μαίου τον βαφτίσαμε! Θα έχεις λίγο τρέξιμο με τις ετοιμασίες τώρα,σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

Εμεις σήμερα πήγαμε στο πρώτο μας μασκέ πάρτυ!Ο μεγάλος ντύθηκε spiderman κ η μικρή μπαλαρίνα,είχαν πλάκα!

Αύριο περιμένουν με ανυπομονησία το καρναβάλι των μικρών (Πάτρα μένουμε).Πιο πολύ για να πιάσουν σοκολάτες στη λήξη!

marmin κ εμείς τον μεγάλο μου 10 Μαίου τον βαφτίσαμε! Θα έχεις λίγο τρέξιμο με τις ετοιμασίες τώρα,σωστα;

Εμείς βαπτίσαμε πριν δυο χρόνια τον μεγάλο μου τέτοια εποχή! Συγκεκριμένα 12 Μαίου! Βέβαια η ημερομηνία έτυχε φέτος! Τότε ήταν Κυριακή του Θωμά ! Τα διδυμάκια θέλαμε 3 Μαίου να τα βαφτίσουμε αλλά καθότι κλεισμένη βάλαμε την επόμενη Κυριακή! Τρέξιμο όχι πολύ μην φανταστεις! Τα περισσότερα τα ψάχνω από ιντερνετ παίρνω προσφορές και εκεί που καταλήγω πάω και τα βλέπω δηλαδή δυο τρία! Μέχρι τέλος εβδομάδας πιστεύω θα καταλήξουμε σε φωτογράφο! Περιμενουμε σήμερα έναν να μας δειγματίσει και Θεού θέλοντος θα πάμε στο μαγαζί ενός άλλου μετά! Επίσης περιμένουμε και έναν αύριο!! Κομμώτρια που θα με χτενισοβάψει έκλεισα ήδη εκείνη που είχα και στον πρώτο μου γιο! Παστάκια γλυκακι δηλαδή μάλλον από το ίδιο ζαχαροπλαστείο με της πρώτης βάφτισης και αυτά και μένουν οι μπομπονιέρες! Τα βαφτιστικά είναι το δύσκολο που θέλει η νονά να πάμε παρεούλα και πρέπει να βρούμε μέρα και ώρα που να βολεύει και αυτήν και εμένα και το μαγαζί!! Έχουμε καιρό ακόμα όμως οπότε δεν αγχώνομαι! :cool:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο τρίτο παιδί πλέον κάναμε εντελώς κλειστή βάπτιση-γονείς κ αδέρφια μόνο.

Μπορεί να το έχει παράπονο όταν μεγαλώσει,όπως εγώ στη μαμά μου!

Γιατί στη μεγάλη μου αδερφή είχαν φωνάξει φωτογράφο,σε εμένα πήγαν να τραβήξουν μόνοι τους κ δεν είχε φιλμ η φωτογραφική μηχανή! Δεν έχω ούτε μια φωτο απο την βάπτισή μου! Εμείς στο μπέμπη φωτογράφο φέραμε,αλλά βίντεο είπαμε να τραβήξουμε μόνοι μας,το οποίο καταλάθως όμως έσβησε ο άντρας μου!!! Θα μου γυρίσουν μπούμερανγκ τα παράπονα που έκανα μικρή στη μάνα μου!

Πάντως παρόλη την κλειστή βάπτιση που του έκανα,θυμάμαι πως με 3 παιδιά δεν είχα χρόνο ούτε για τα βασικά να τρέξω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! marminaki καλες ετοιμασιες με τη βαφτιση!! η ιδια νονα θα τα βαφτισει?

τριανταφυλλακι, και μεις στο τριτο πολυ κλειστη βαφτιση!! στον τριτο ουτε καν προσκλητηριο δεν ειχα φτιαξει...εμενα μαλλον αυτο θα μου χτυπαει ο μικρος...

καλα στις εποχες μας, για βιντεο ουτε καν το συζηταω. κατι λιγες φωτογραφιες μονο...


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρουσκα, τωρα το ειδα. παντως διαβαζοντας, πριν δω το αποτελεσμα, σκεφτομουν οτι θα ειναι αγορι...τι κερδιζω? αγορι δαγκωτο μωρε. τι το θες το κοριτσι αναμεσα σε τοσα αγορια?!!! αντε, ακομη ενα και γινεται ομαδα μπασκετ!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρουσκα, τωρα το ειδα. παντως διαβαζοντας, πριν δω το αποτελεσμα, σκεφτομουν οτι θα ειναι αγορι...τι κερδιζω? αγορι δαγκωτο μωρε. τι το θες το κοριτσι αναμεσα σε τοσα αγορια?!!! αντε, ακομη ενα και γινεται ομαδα μπασκετ!!!!

ομαδα ετοιμη κοριτσακι.ο ανηρ εχει κι ενα μεγαλο γιο!!!!ναι....κι αλλο γιο!!!!:mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό

http://www.iefimerida.gr/news/190987/apisteyti-istoria-sti-vretania-oikogeneia-ekane-proto-tis-koritsi-meta-apo-200-hronia

σύμφωνα με το άρθρο λοιπόν η επαφή πρέπει να γίνει πριν την οωρρηξία επειδή το θηλυκό σπέρμα ζει περισσότερο.. Τώρα θα ξέρεις για το πέμπτο τι να κάνεις!!

Γερό να ναι κ με το καλό να το πάρεις στην αγκαλιά σου! Κ εγώ πιστεύω πάντως οτι με τρία αγόρια ένα κορίτσι θα ένιωθε πολύ μοναξιά!

Link to comment
Share on other sites

ομαδα ετοιμη κοριτσακι.ο ανηρ εχει κι ενα μεγαλο γιο!!!!ναι....κι αλλο γιο!!!!:mrgreen:

χαχα!!! καλο!! αδικα προσπαθεις τοτε μου φαινεται. μονο με αλλο αντρα...!!!!χαχαχα!!!!

γερο να ναι και με το καλο! δες τα θετικα. εχεις ολα τα "συμπραγκαλα" σε μπλε, θα βαλεις τα αγορια δυο δυο στα δωματια...αλλιως θα ειχες προβλημα χωροταξικο!!!! εχεις ενα σωρο αγοριστικα παιχνιδια. δες το πρακτικο του θεματος!!! τα ξεσκ@τ@νεις πιο ευκολα!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...