Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

marmin o μικρός σου μου θυμίζει το μεγάλο μου γιό. Όταν ήταν μωρό,6 μηνών,έπινε 360 ml γάλα κ 5 φρούτα για δεκατιανό! Κ έκλαιγε μέχρι να γεμίσω ξανά το κουτάλι! Μέχρι 2 χρονών έτρωγε τα πάντα,μεγάλες ποσότητες κ λαίμαργα.Δεν ήταν χοντρούλης όμως γιατί δε στεκόταν καθόλου κ το έκαιγε.

Όλοι λέγαμε τότε οτι θα ήταν πάντα έτσι. Τώρα όμως έχει φτάσει 6 χρονών κ 18 κιλά,κ δίνουμε μάχη για να φάει κάθε φορά! Απο την οποία χαμένοι βγαίνουμε!;)

Αφού φαίνονται τα κόκκαλά του!

Αλήθεια,έχει πάρει κάποια απο εσάς για τα μικρά σας μουρουνέλαιο ή κάποιο άλλο ενισχυτικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

marmin o μικρός σου μου θυμίζει το μεγάλο μου γιό. Όταν ήταν μωρό,6 μηνών,έπινε 360 ml γάλα κ 5 φρούτα για δεκατιανό! Κ έκλαιγε μέχρι να γεμίσω ξανά το κουτάλι! Μέχρι 2 χρονών έτρωγε τα πάντα,μεγάλες ποσότητες κ λαίμαργα.Δεν ήταν χοντρούλης όμως γιατί δε στεκόταν καθόλου κ το έκαιγε.

Όλοι λέγαμε τότε οτι θα ήταν πάντα έτσι. Τώρα όμως έχει φτάσει 6 χρονών κ 18 κιλά,κ δίνουμε μάχη για να φάει κάθε φορά! Απο την οποία χαμένοι βγαίνουμε!;)

Αφού φαίνονται τα κόκκαλά του!

Αλήθεια,έχει πάρει κάποια απο εσάς για τα μικρά σας ή κάποιο άλλο ενισχυτικό?

Ενισχυτικο δεν πηρα αν και ο μικρος που κλεινει τα 4 ειναι κατω απο ενα μετρο σε υψος και 13-14 κιλα και πολυ λεω....οσο ειναι γερα μη φοβασαι απλως καποια παιδια δε βαζουν βαρος ευκολα....κι εμενα ο μικρος εκανε ωτιτιδες καθε μηνα μεχρι τα τρια που επιτελους ησυχασαμε....φταινε κι αυτα για το ελλιπες βαρος...αν αρρωσταινε συχνα δηλαδη...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

:roll:

Όντως έχω κουραστεί,που το κατάλαβες? Έχω την ίωση που δεν πέφτει ο πυρετός με τίποτα,κ το μωρό τώρα τελείωσε με την αντιβίωση,είχε ωτίτιδα..βγάζει κ 2 τραπεζίτες παράλληλα!

Βασικά όμως απαντούσα στην απορία μιας μαμάς-για το αν όλες οι τριτομανούλες αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με το παιδί σάντουιτς. Φαίνεται με παρέσυρε λίγο παραπάνω η πολυλογία μου!:wink:

χαχα...4 χρονια κλεινω αυριο ως τριτεκνη απο εκει το καταλαβα οτι κουραστηκες;) κι επισης ξερω οτι οι ιωσεις με πυρετο ειναι στο φουλ αυτες τις μερες....περαστικα σας μακαρι να τον προλαβατε το μικρο.εμενα ηταν ο μεσαιος με πυρετο αλλα οι αλλοι γλιτωσαν....προς το παρον


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγάλος όντως μέχρι 2 χρονών ήταν κάθε μήνα με ωτίτιδα,τώρα κανα χρόνο είναι πιο δυνατος.

Τελικά το μωρό δεν το προλάβαμε! Μόλις πήρε τηλ.η μαμά μου να μου πει οτι έχει πυρετο!

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγάλος όντως μέχρι 2 χρονών ήταν κάθε μήνα με ωτίτιδα,τώρα κανα χρόνο είναι πιο δυνατος.

Τελικά το μωρό δεν το προλάβαμε! Μόλις πήρε τηλ.η μαμά μου να μου πει οτι έχει πυρετο!

Ωχ! Περαστικά σας!

Πωπω τριανταφυλλάκι έτρωγε τοσο πολύ; Φαντάζομαι σας ξεπαραδιασε :tongue:

Και κάτι άσχετο, εκλογές πάλι σήμερα τι ψηφίζουμε αν προλάβω να παω;;:?:roll:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ! Περαστικά σας!

Πωπω τριανταφυλλάκι έτρωγε τοσο πολύ; Φαντάζομαι σας ξεπαραδιασε :tongue:

Και κάτι άσχετο, εκλογές πάλι σήμερα τι ψηφίζουμε αν προλάβω να παω;;:?:roll:

καλημερα....εγω δε θα παω οποτε δεν ειμαι η καταλληλη να πω τι να ψηφισεις...εγω δε βρηκα καποιον να πω...ΑΥΤΟΝ...:wink:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγάλος όντως μέχρι 2 χρονών ήταν κάθε μήνα με ωτίτιδα,τώρα κανα χρόνο είναι πιο δυνατος.

Τελικά το μωρό δεν το προλάβαμε! Μόλις πήρε τηλ.η μαμά μου να μου πει οτι έχει πυρετο!

Ωχ ωχ ωχ....αντε περαστικσ και στο μικτακι σας....:roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....εγω δε θα παω οποτε δεν ειμαι η καταλληλη να πω τι να ψηφισεις...εγω δε βρηκα καποιον να πω...ΑΥΤΟΝ...:wink:

H ερώτηση ήταν ρητορική!! Κι εγώ σκέφτηκα να μην πάω αλλά ούτε αυτό μου αρέσει! Τεσπα! Μάλλον στην κάλπη θα αποφασίσω!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω ρε...Πάντως ρε παιδιά χθες τους έβλεπα...ήταν κι ένας φίλος των μεγάλων σπίτι, αγκαλιάζονταν και καλά να πούνε μυστικά, χωνόταν κι ο μύγας...Συγκινήθηκα...Ήταν τόσο δεμένα....

ωραιες στιγμες ε? και γω χαιρομαι να τους βλεπω και τους τρεις μαζι!!!

μαρουσκα, χρονια πολλα στ'αγορια σου!!!!! πολυχρονοι!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας τριτομανούλες!

Έχω κ εγώ 3 παιδάκια. Αγόρι που κοντεύει 6 χρονών, κορίτσι 3,5 και αγόρι 20 μηνών. Δεν μου αρέσει αυτή η σειρά να πω την αλήθεια..Νιώθω οτι η κόρη μου με τον κάθε γιο μου δεν θα έχουν ποτέ κοινά ενδιαφέροντα,γιατί ναι μεν είναι κοντα σε ηλικίες ο μεγάλος με την κόρη κ η κορη με τον μικρό,αλλά έχουν διαφορετικά φύλα.Αλλά κ οι γιοί μου μεταξύ τους νομίζω θα έχουν το ίδιο πρόβλημα,γιατί έχουν 4 χρόνια διαφοράς!

Και να φανταστείτε οτι ήθελα πάντα να κάνω πολλά παιδιά που να είναι κοντά σε ηλικίες για να έχουν πάντα παρέα! Αλλά νομίζω μου το χαλάει η σειρά των διαφορετικών φύλων!

Στην πραγματικότητα ήθελα να κάνω 4 παιδιά αλλά έχω κουραστεί τόοοσο πολύ που το όνειρό μου για τέταρτο δυστυχώς θα το εγκαταλείψω..

Θεωρούσα οτι τα τέσσερα παιδιά είναι το ιδανικό,αποφεύγοντας τον ανταγωνισμό των δυο παιδιών κ το παιδί σάντουιτς των τριών παιδιών.

Στην περίπτωση μας όμως δεν έχει ύπάρξει πρόβλημα παιδί σάντουιτς,πιστεύω επειδή είναι κορίτσι το μεσαίο,όπως κ της xnap.Μοιάζει σαν να επισκιάζει τα άλλα 2 σαν μοναχοκόρη,άσε που απο τα 3 μου είναι η πιο ήσυχη,υπάκουη κ χαρούμενη! Όλη μέρα γελάει,τραγουδάει,χορεύει,κάνει αγκαλιές κ αλλάζει φορέματα!

Τώρα που το θυμήθηκα,μιας φίλης μου είναι κορίτσι,αγόρι,αγόρι κ έχει τρομερό θέμα με το μεσαίο,οπότε εμείς ίσως τη γλυτώσαμε επειδή είναι στη μέση η μοναχοκόρη οπότε αυτό την κάνει να νιώθει ξεχωριστή.

Εμείς αντίθετα έχουμε τρομερό πρόβλημα με τον μεγάλο.Είναι πολύυυ γκρινιάρης,όλη μερα προσπαθεί να πειράζει τα μικρά,ώσπου τα κάνει να κλαίνε κ εξοργιζόμαστε κ εμείς.Είναι πολύ δύσκολο παιδι! Όχι μόνο δε γλίτωσα τον ανταγωνισμό των 2 παιδιών που ήθελα να αποφύγω,αλλά τώρα τον έχω εις διπλούν! Ανταγωνίζεται κ τα δυο,ζηλεύει πολύ γιατί είχε όλη την προσοχή μας ως μοναχοπαίδι 2,5 χρόνια κ μετά όλα άλλαξαν! Έχω καταλήξει οτι η ηλικία ήταν λάθος,έπρεπε να ήταν μικρότερος απο 2 ή μεγαλύτερος απο 3,όπως της φίλης μου που είναι μεγάλη η πρώτη κ προσέχει πολύ τα μικρά σαν μαμά.

καλως ηρθες τριανταφυλλακι!! κουραγιο και περαστικα!!!! ειστε καλυτερα τωρα???

τα παιδια μας εχουν την ιδια σειρα με τη διαφορα οτι εμενα ο μικρος με τον μεγαλο εχουν τρια χρονια διαφορα. τους προβληματισμους σου τους καταλαβαινω. εχεις ενα δικιο. αλλα εκει που κατεληξα ειναι οτι μαλλον κακως ασχολουμαστε. η σειρα και οι ηλικιες ειναι αυτες και δεν αλλαζουν, και πρεπει να επενδυσουμε στο πως θα κανουμε τα παιδια μας να ειναι χαρουμενα στη δεδομενη οικογενειακη κατασταση. εμενα η μεσαια μου κοντευει τα 5 τωρα. οταν ηταν ποιο μικρη, δε φαινοταν να εχει θεμα με το σαντουιτσ. εχει κανα χρονο ομως, που μεγαλωνει και ο μικρος και κερδιζει εδαφος, που τη βλεπω βγαζει ζηλια προς τον μικρο πιο πολυ. και τους βλεπει που παιζουν και μαζι και αυτη νιωθει οτι ειναι μονη και συνεχως ζηταει αδερφη.... αλλα και γω κουρασμενη ειμαι, οπως ολες. δεν εχω κουραγιο για αλλο. εγω ηθελα και 5 παλια!!! ο μεγαλος μου, επειδη ηταν πολυ μικρος οταν ηρθαν τα αλλα δυο, δεν καταλαβε και πολλα. δεν εζησε πολυ ως μοναχοπαιδι. 14 μηνες μονο. δεν δειχνει ζηλια σε κανεναν. ελπιζω να μην την νιωθει μεσα του και δεν την εκδηλωνει. τελευταια ομως ερχεται πολυ συχνα αγκαλια σε μενα. θελει να χαιδευτει. ισως αυτο δειχνει οτι θελει και αυτος παραπανω προσοχη...ουφ!!! δεν ξερω. εγω κανω ο,τι μπορω παντως...

βρε μαρουσκα, εισαι μεντιουμ παντως!!!! που καταλαβες οτι ειναι κουρασμενη και πιθανον και αρρωστα τα παιδια!!! αου βγαζω το καπελο!!!! ψυχολογος!!!!!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλως ηρθες τριανταφυλλακι!! κουραγιο και περαστικα!!!! ειστε καλυτερα τωρα???

τα παιδια μας εχουν την ιδια σειρα με τη διαφορα οτι εμενα ο μικρος με τον μεγαλο εχουν τρια χρονια διαφορα. τους προβληματισμους σου τους καταλαβαινω. εχεις ενα δικιο. αλλα εκει που κατεληξα ειναι οτι μαλλον κακως ασχολουμαστε. η σειρα και οι ηλικιες ειναι αυτες και δεν αλλαζουν, και πρεπει να επενδυσουμε στο πως θα κανουμε τα παιδια μας να ειναι χαρουμενα στη δεδομενη οικογενειακη κατασταση. εμενα η μεσαια μου κοντευει τα 5 τωρα. οταν ηταν ποιο μικρη, δε φαινοταν να εχει θεμα με το σαντουιτσ. εχει κανα χρονο ομως, που μεγαλωνει και ο μικρος και κερδιζει εδαφος, που τη βλεπω βγαζει ζηλια προς τον μικρο πιο πολυ. και τους βλεπει που παιζουν και μαζι και αυτη νιωθει οτι ειναι μονη και συνεχως ζηταει αδερφη.... αλλα και γω κουρασμενη ειμαι, οπως ολες. δεν εχω κουραγιο για αλλο. εγω ηθελα και 5 παλια!!! ο μεγαλος μου, επειδη ηταν πολυ μικρος οταν ηρθαν τα αλλα δυο, δεν καταλαβε και πολλα. δεν εζησε πολυ ως μοναχοπαιδι. 14 μηνες μονο. δεν δειχνει ζηλια σε κανεναν. ελπιζω να μην την νιωθει μεσα του και δεν την εκδηλωνει. τελευταια ομως ερχεται πολυ συχνα αγκαλια σε μενα. θελει να χαιδευτει. ισως αυτο δειχνει οτι θελει και αυτος παραπανω προσοχη...ουφ!!! δεν ξερω. εγω κανω ο,τι μπορω παντως...

βρε μαρουσκα, εισαι μεντιουμ παντως!!!! που καταλαβες οτι ειναι κουρασμενη και πιθανον και αρρωστα τα παιδια!!! αου βγαζω το καπελο!!!! ψυχολογος!!!!!!!!

χαχα...είναι στάνταρ μανάρι...όταν μια κοπέλα γράφει έτσι είναι πολύ κουρασμένη...λες να μην το πέρασα ποτέ???Καλημέρες!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εμάς μου φαίνεαι μας κολλήσατε με τόσες ιώσεις εδώ μέσα :tongue::tongue:

Έχουμε τα δίδυμα αρρωστούλικα από την Πέμπτη με πυρετό! Απο χθες μου άρχισαν και διαρροιούλες αλλά ευτυχώς ο πυρετός δείχνει να υποχωρεί! Μας είδε και η παιδίατρος ψες και πήραν από 800 γραμμάρια έκαστος και τέσσερις πόντους σε έναν μήνα! Η παιδίατρος μας βρήκε πολύ καλά, είπε ότι αναπτύχθηκαν πολύ αυτό τον μήνα και επίσης ότι μπορεί να κάνουν κάποια στιγμή ένα "μπαμ" και να αναπτυχθούν πολύ για να κερδίσουν αυτό που έχασαν! Πάντως κορίτσια είναι απίστευτο πόση δύναμη έχουν αυτά τα μικρά πλασματάκια! Πέρασαν τόσα ήταν μια σταλίτσα οταν τα πήρα και τώρα μεγαλώνουν και ομορφαίνουν (βέβαια με τόσο όμορφη μαμά φυσικό είναι να ομορφαίνουν και που είστε ακόμα !!!!)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εμάς μου φαίνεαι μας κολλήσατε με τόσες ιώσεις εδώ μέσα :tongue::tongue:

Έχουμε τα δίδυμα αρρωστούλικα από την Πέμπτη με πυρετό! Απο χθες μου άρχισαν και διαρροιούλες αλλά ευτυχώς ο πυρετός δείχνει να υποχωρεί! Μας είδε και η παιδίατρος ψες και πήραν από 800 γραμμάρια έκαστος και τέσσερις πόντους σε έναν μήνα! Η παιδίατρος μας βρήκε πολύ καλά, είπε ότι αναπτύχθηκαν πολύ αυτό τον μήνα και επίσης ότι μπορεί να κάνουν κάποια στιγμή ένα "μπαμ" και να αναπτυχθούν πολύ για να κερδίσουν αυτό που έχασαν! Πάντως κορίτσια είναι απίστευτο πόση δύναμη έχουν αυτά τα μικρά πλασματάκια! Πέρασαν τόσα ήταν μια σταλίτσα οταν τα πήρα και τώρα μεγαλώνουν και ομορφαίνουν (βέβαια με τόσο όμορφη μαμά φυσικό είναι να ομορφαίνουν και που είστε ακόμα !!!!)

Κουκουβα κουκουβα χαχα!Είδες πώς μεγαλώνουν τα ατιμούλια?Περαστικά σας κιόλας...είναι η γνωστή παλιοίωση...εμένα τώρα την περνά ο μικρός...2 εβδομάδες μετά τον μεσαίο και φυσικά αύριο έχουμε το πάρτυ τους, ωραιότατα:evil::evil::evil::evil:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια περαστικά. Ελπιζω να ειστε καλα μεχρι τωρα. Και γω έχω τη μεσαία από χθες με πυρετό. Είχαμε κάνει και εμβόλιο και δεν ξέρω αν είναι ιωση η από το εμβόλιο. Η γιατρός λέει μάλλον απτο εμβόλιο γιατί την πονάει και το χέρι. Εμένα για ιωση μου φαίνεται.... Ελπίζω να μην είναι και τα δυο.... Ουφ!! Κατά τα αλλα καλά!

μαρμινακι μια χαρά μεγαλώνουν τα μωρουλια σου!!! Είδες πως περνάει ο καιρός?

μαρουσκα να φανταστώ μέχρι το παρτυ είχε γινει καλά ο μικρός ε??

κουκουβάγιες όλες, δεν το συζητώ!!! Χαχα!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια περαστικά. Ελπιζω να ειστε καλα μεχρι τωρα. Και γω έχω τη μεσαία από χθες με πυρετό. Είχαμε κάνει και εμβόλιο και δεν ξέρω αν είναι ιωση η από το εμβόλιο. Η γιατρός λέει μάλλον απτο εμβόλιο γιατί την πονάει και το χέρι. Εμένα για ιωση μου φαίνεται.... Ελπίζω να μην είναι και τα δυο.... Ουφ!! Κατά τα αλλα καλά!

μαρμινακι μια χαρά μεγαλώνουν τα μωρουλια σου!!! Είδες πως περνάει ο καιρός?

μαρουσκα να φανταστώ μέχρι το παρτυ είχε γινει καλά ο μικρός ε??

κουκουβάγιες όλες, δεν το συζητώ!!! Χαχα!!!!

Εννοείται πως δεν έγινε καλά...ακόμη ψιλοταλαιπωρείται...χθες κάτι είπε και για το αυτί και φρίκαρα, αλλά με το που πήρε αλγκοφρέν και καλά πέρασε οπότε θα θεωρήσω ότι ήταν νάζια....Να ρωτήσω...το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα τύπου β το σκέφτεστε?Δεν έχει γραφτεί ακόμα στα βιβλιάρια αλλά ο τύπος είναι θανατηφόρος, είχε και κάτι κρούσματα και....:?:-?:?:-? Περαστικά Μαράκι για την κορούλα σου!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...