Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια! και καλο μηνα! πως περασατε χθες? εμεις ειχαμε κοσμο στο σπιτι. επαιξαν τα παιδια, μια χαρα.

μαρουσκακι ηρωιδα η συναδελφος σου!!! να της ζησει! τα αλλα της παιδακια τι ηλικιες εχουν? μου φαινεται θες να κολλησεις και συ ε? χαχαχα!!!!! αντε, βαλε κατω τον συζηγο και δωσ' του να καταλαβει!!

χριστινα, μια χαρα που στη δουλεια του αντρα σου του φερνουν καινουργιο αμαξι! δε νομιζω οτι θα το εκαναν πολλοι!

marmin περαστικουλια στον μικρουλη σου! ε, θα στρωσει που θα παει! μπραβο και για τον υπερηχο!!!! ξεκαθαρισαν τα πραγματα και μπορεις ανετα να σκεφτεσαι και ροζ και μπλε!!!!

Ειδικά ροζ γιατί μπλε έχουμε μπόλικα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια! και καλο μηνα! πως περασατε χθες? εμεις ειχαμε κοσμο στο σπιτι. επαιξαν τα παιδια, μια χαρα.

μαρουσκακι ηρωιδα η συναδελφος σου!!! να της ζησει! τα αλλα της παιδακια τι ηλικιες εχουν? μου φαινεται θες να κολλησεις και συ ε? χαχαχα!!!!! αντε, βαλε κατω τον συζηγο και δωσ' του να καταλαβει!!

Tα παιδάκια της είναι 12, 11 και 6 κι έκανε κι άλλη μπέμπα!Είναι χρυσή κοπέλα!Όσο για μένα, εντάξει, θέλω κι άλλα παιδιά,αλλά είπαμε, άμα θέλει ο Θεός...

χριστινα, μια χαρα που στη δουλεια του αντρα σου του φερνουν καινουργιο αμαξι! δε νομιζω οτι θα το εκαναν πολλοι!

marmin περαστικουλια στον μικρουλη σου! ε, θα στρωσει που θα παει! μπραβο και για τον υπερηχο!!!! ξεκαθαρισαν τα πραγματα και μπορεις ανετα να σκεφτεσαι και ροζ και μπλε!!!!

Μαρμίν, περαστικά στο μικρό σου, ελπίζω με το σιρόπι να στρώσετε.Εμείς αντιβίωση στο μικρό λόγω αυτιών, τι άλλο, ευτυχώς χωρίς εισαγωγή....Πρωτομαγιά...μμμμ, πήγαμε Άγιο Νικόλαο, ήταν τέλεια, καταχάρηκαν αλλά φύγαμε σχεδόν στη μισή ώρα γιατί έπιασε τρελή βρόχα....:mad::mad::mad: Και χθες κηδεία, έφυγε η γιαγιά του άντρα μου ...Τεσπα, στη ζωή μέσα είναι όλα....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρμίν, περαστικά στο μικρό σου, ελπίζω με το σιρόπι να στρώσετε.Εμείς αντιβίωση στο μικρό λόγω αυτιών, τι άλλο, ευτυχώς χωρίς εισαγωγή....Πρωτομαγιά...μμμμ, πήγαμε Άγιο Νικόλαο, ήταν τέλεια, καταχάρηκαν αλλά φύγαμε σχεδόν στη μισή ώρα γιατί έπιασε τρελή βρόχα....:mad::mad::mad: Και χθες κηδεία, έφυγε η γιαγιά του άντρα μου ...Τεσπα, στη ζωή μέσα είναι όλα....

Σε ευχαριστώ πολύ! Όντως το σιροπάκι τον βοήθησε αφού το ξεκινήσαμε Τετάρτη βράδυ και Πέμπτη ήταν η πρώτη μας νύχτα που κοιμήθηκε σερί χωρίς να βήχει (μόνο λίγο στην αρχή που τον πήρε ο ύπνος) συνεχίζουμε με το σιροπάκι αλλά είμαστε πολύ καλύτερα! Τέλος της εβδομάδας μάλλον θα πάμε στην παιδίατρο να τον ξανα ακροαστεί για να ησυχάσω τελείως και μάλλον θα του κάνει και το εμβόλιο :(:( Το καημένο το παλικαράκι μου κλαίει τόοοοοοοοσο πολύ και μονο που τον εξετάζει φανταστείτε τώρα με το εμβόλιο!! Όση ώρα είμαστε στο σαλόνι είναι μέσα στην τρελή χαρά και μόλις αρχίζω το ξέντυμα αρχίζουν και τα όργανα! Την τελευταία φορά με το που πήγαμε να μπούμε στο ιατρείο (όχι στο σαλόνι στο μέσα χώρο) έκανε πίσω πίσω και μόλις είδε τη γιατρό να παίρνει τα ακουστικά άρχισε και το κλάμα και δεν σταμάτησε καθόλου όση ώρα τον εξέταζε και μετά έκανε ώρα να ηρεμήσει! Τεσπα τι να κάνουμε θα περάσει και αυτό!!

Περαστικά και στο μικρό σου!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

marmin μπραβο στον μικορυλη σου που το ξεπερναει! για την παιδιατρο, μαλλον την εχει παρει στραβα ε? εμας η δικια μας τους δινει καραμελες και καθε φορα πηγαινουν με λαχταρα!!! χαχα!!!

μαρουσκακι περαστικα στον μικρο σου. αμαν αυτα τα αυτια μωρε!

εμενα ο μεγαλος εκανε επιπεφυκιτιδα την παρασκευη. πρωτη φορα ειδα ματι να βγαζει τοση πολλη τσιμπλα. ευτυχως με τις σταγονες εφτιαξε γρηγορα, αλλα να σας πω την αληθεια λιγο τρομαξα, γιατι το καθαριζα, και σε πεντε λεπτα ξαναγεμιζε.

και κατι χρησιμο. σε μια ιστοσελιδα (sleep5) λεγεται, εχει ξενοδοχεια ανα τον κοσμο (και στην ελλαδα) που διαθετουν δωματια για πολυμελης οικογενειες!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

marmin μπραβο στον μικορυλη σου που το ξεπερναει! για την παιδιατρο, μαλλον την εχει παρει στραβα ε? εμας η δικια μας τους δινει καραμελες και καθε φορα πηγαινουν με λαχταρα!!! χαχα!!!

μαρουσκακι περαστικα στον μικρο σου. αμαν αυτα τα αυτια μωρε!

εμενα ο μεγαλος εκανε επιπεφυκιτιδα την παρασκευη. πρωτη φορα ειδα ματι να βγαζει τοση πολλη τσιμπλα. ευτυχως με τις σταγονες εφτιαξε γρηγορα, αλλα να σας πω την αληθεια λιγο τρομαξα, γιατι το καθαριζα, και σε πεντε λεπτα ξαναγεμιζε.

και κατι χρησιμο. σε μια ιστοσελιδα (sleep5) λεγεται, εχει ξενοδοχεια ανα τον κοσμο (και στην ελλαδα) που διαθετουν δωματια για πολυμελης οικογενειες!!!

θα μπω να ψάξω για sleep6:D


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και η δικιά μας του δίνει μπαλόνια και είναι και γλυκιά αλλά ο δικός μου είναι πολύ μυγιάγγιχτος! Ακόμα και στο σπίτι ώσπου να του ανοίξω το πάμπερς ιδρώνω! Όταν μπαίνουμε και όταν φεύγουμε της στέλνεις φιλάκια αλλά σαν κάνω να τον ξεντύσω αρχίζουν τα όργανα! Τεσπα! Ευτυχώς τώρα πάμε πιο σπάνια και αν δεν αρρωστήσει ακόμα σπανιότερα! Τι να κάνουμε θα μεγαλώσει και θα στρώσει (ελπίζω)!

Άλλο πρόβλημα έχω εγώ! Πώς τον κάνω να σταματήσει να σκαρφαλώνει όπου βρει; Αν δεν το κόψει ώσπου να γεννήσω τι θα κάνω με το γιο να σκαρφαλώνει και τα δίδυμα εκεί δίπλα οέο;; Γενικά όταν τον μαλώνω γελάει και ξαναορμάει σε αυτό που κάνει! Τι κάνω λάθος;; :roll::roll::roll::roll:

Και κάτι ακόμα! Θέλω ιδέες για σνακ, πρωινά, απογευματινά, μεσημεριανά, ότι μπορείτε! Εύκολα, γρήγορα και νόστιμα :cool::cool: γιατί ο γιος μου είναι φαγανός και εγώ στερεύω! Και όταν θα γεννηθούν τα δίδυμα άντε να τον προλαβαίνω οπότε σκέφτομαι να κάνω "τράπεζα" μάλλον στον καταψύκτη αλλά τι; και πώς; σκέφτηκα για πιτάκια σαν τα έτοιμα του εμπορίου, πιτσάκια! Καλά θα βάλω και λαχανοειδή τύπου φασολάκια, αρακά κτλ γιατί θα τα χρειαστώ και για τα δίδυμα! Τυριά , κασέρια, μπορώ λέτε να καταψύξω τριμμένα;; άντε πείτε οι παλιομάνες :tongue: (παλιές μάνες μην παρεξηγηθούμε κι όλας :rolleyes::rolleyes:)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

θα μπω να ψάξω για sleep6:D

χαχα!!!! νομιζω στην περιπτωση σας δεν υπαρχει λυση!!! χαχα!!!!!

υ.γ. τωρα ειδα οτι ειχα γραψει λαθος το πολυμελεις...συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και η δικιά μας του δίνει μπαλόνια και είναι και γλυκιά αλλά ο δικός μου είναι πολύ μυγιάγγιχτος! Ακόμα και στο σπίτι ώσπου να του ανοίξω το πάμπερς ιδρώνω! Όταν μπαίνουμε και όταν φεύγουμε της στέλνεις φιλάκια αλλά σαν κάνω να τον ξεντύσω αρχίζουν τα όργανα! Τεσπα! Ευτυχώς τώρα πάμε πιο σπάνια και αν δεν αρρωστήσει ακόμα σπανιότερα! Τι να κάνουμε θα μεγαλώσει και θα στρώσει (ελπίζω)!

Άλλο πρόβλημα έχω εγώ! Πώς τον κάνω να σταματήσει να σκαρφαλώνει όπου βρει; Αν δεν το κόψει ώσπου να γεννήσω τι θα κάνω με το γιο να σκαρφαλώνει και τα δίδυμα εκεί δίπλα οέο;; Γενικά όταν τον μαλώνω γελάει και ξαναορμάει σε αυτό που κάνει! Τι κάνω λάθος;; :roll::roll::roll::roll:

Και κάτι ακόμα! Θέλω ιδέες για σνακ, πρωινά, απογευματινά, μεσημεριανά, ότι μπορείτε! Εύκολα, γρήγορα και νόστιμα :cool::cool: γιατί ο γιος μου είναι φαγανός και εγώ στερεύω! Και όταν θα γεννηθούν τα δίδυμα άντε να τον προλαβαίνω οπότε σκέφτομαι να κάνω "τράπεζα" μάλλον στον καταψύκτη αλλά τι; και πώς; σκέφτηκα για πιτάκια σαν τα έτοιμα του εμπορίου, πιτσάκια! Καλά θα βάλω και λαχανοειδή τύπου φασολάκια, αρακά κτλ γιατί θα τα χρειαστώ και για τα δίδυμα! Τυριά , κασέρια, μπορώ λέτε να καταψύξω τριμμένα;; άντε πείτε οι παλιομάνες :tongue: (παλιές μάνες μην παρεξηγηθούμε κι όλας :rolleyes::rolleyes:)

marmin νομιζω οτι στην ηλικια που ειναι, οτι και να του πεις θα σκαρφαλωνει. απλα να ευχεσαι να μην χτυπησει. εγω τους αφηνα και σκαρφαλωνανε, απλα επαιρνα τα μετρα μου, πχ εβαζα μαξιλαρια κατω απο το επιπλο και οπου αλλου σκαρφαλωνανε, ωστε αν πεσουν να πεσουν στα μαλακα. και μαλιστα τους ελεγα "ελατε να κανουμε οχυρωματικα εργα" και τα φτιαχναμε μαζι. απο την αλλη, αν επιμενεις να μην το κανει, ισως μπορεις να δοκιμασεις τη σκεφτουλα που λεμε αλλα νομιζω ειναι λιγο μικρος. ή οταν σκαρφαλωνει, να τον παιρνεις να κανετε κατι αλλο. να του αποσπας την προσοχη απο το σκαρφαλωμα δηλαδη. η αποσπαση της προσοχης απο οτι ξερω ειναι η καταλληλη μεθοδος για αυτη την ηλικια. οταν θα εχεις τα διδυμα, θα τον βαζεις να σε βοηθαει, πχ, να σου φερει ενα παμπερ, να κανει γκριματσες για να γελασουν τα μωρα κτλ. να νιωθει υπευθυνος δηλαδη, και να ξεφευγει το μυαλο του απο το σκαρφαλωμα.

οσο για τα σνακ στην καταψυξη...δεν ξερω, με αυτα δεν τα παω καλα!!! νομιζω οτι κατι της ωρας ειναι πιο καλο. πχ εγω τους δινω τοστ, κεικ, φρουτα, ψωμι με μελι, γιαουρτι, ψωμι με λαδοριγανη και τυρι κτλ...αναλογα τη διαθεση τους. και τα πιτακια καλη ιδεα, αλλα θελουν ωρα. εσυ θες κατι να το εχεις ετοιμο για να μη σου τρωει χρονο η ετοιμασια?


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και η δικιά μας του δίνει μπαλόνια και είναι και γλυκιά αλλά ο δικός μου είναι πολύ μυγιάγγιχτος! Ακόμα και στο σπίτι ώσπου να του ανοίξω το πάμπερς ιδρώνω! Όταν μπαίνουμε και όταν φεύγουμε της στέλνεις φιλάκια αλλά σαν κάνω να τον ξεντύσω αρχίζουν τα όργανα! Τεσπα! Ευτυχώς τώρα πάμε πιο σπάνια και αν δεν αρρωστήσει ακόμα σπανιότερα! Τι να κάνουμε θα μεγαλώσει και θα στρώσει (ελπίζω)!

Άλλο πρόβλημα έχω εγώ! Πώς τον κάνω να σταματήσει να σκαρφαλώνει όπου βρει; Αν δεν το κόψει ώσπου να γεννήσω τι θα κάνω με το γιο να σκαρφαλώνει και τα δίδυμα εκεί δίπλα οέο;; Γενικά όταν τον μαλώνω γελάει και ξαναορμάει σε αυτό που κάνει! Τι κάνω λάθος;; :roll::roll::roll::roll:

Τίποτα δεν κάνεις λάθος...η ηλικία της τρέλας είναι...Απόσπαση προσοχής, τίποτε άλλο!Ρε Μαράκι, η σκεφτούλα τι είναι???

Και κάτι ακόμα! Θέλω ιδέες για σνακ, πρωινά, απογευματινά, μεσημεριανά, ότι μπορείτε! Εύκολα, γρήγορα και νόστιμα :cool::cool: γιατί ο γιος μου είναι φαγανός και εγώ στερεύω! Και όταν θα γεννηθούν τα δίδυμα άντε να τον προλαβαίνω οπότε σκέφτομαι να κάνω "τράπεζα" μάλλον στον καταψύκτη αλλά τι; και πώς; σκέφτηκα για πιτάκια σαν τα έτοιμα του εμπορίου, πιτσάκια! Καλά θα βάλω και λαχανοειδή τύπου φασολάκια, αρακά κτλ γιατί θα τα χρειαστώ και για τα δίδυμα! Τυριά , κασέρια, μπορώ λέτε να καταψύξω τριμμένα;; άντε πείτε οι παλιομάνες :tongue: (παλιές μάνες μην παρεξηγηθούμε κι όλας :rolleyes::rolleyes:)

Τυριά τριμμένα μπορείς να καταψύξεις...αλλά αν εξαιρέσω την περίπτωση που θες να φτιάξεις πίτσα και είχες πάρει ποσότητα γιατί να τα καταψύξεις???:confused::confused::confused: Πρωινά:Γάλα με δημητριακά, τσουρέκι (:tongue::tongue::tongue:) με γάλα, φέτα με μέλι ή μαρμελάδα, κέηκ.Απόγευμα ομοίως και φρούτα φυσικά!Τόσα πολλά.Καλά είναι και τα πιτοειδή αλλά όχι συχνά.Είσαι λίγο αγχωμένη νομίζω κοριτσάκι ε?Λοιπόν, βλέποντας και κάνοντας όταν με το καλό γεννήσεις.Δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί από τώρα το θέμα του φαγητού.Λογικά θα πάρει κάποιο διάστημα μέχρι να μένουν αρκετή ώρα τα διδυμάκια ξύπνια οπότε ως τότε θα έχεις οργανωθεί και θα έχεις βρει τη ρέγουλά σου.Καλή ιδέα είναι να κάνεις φαγητά σε ποσότητες και να καταψύχεις.Σώθηκα πολλές φορές με κεφτεδάκια που τα είχα πλάσει κι απλώς τα ξεπάγωνα και τα έψηνα;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


που εισαι βρε μαρουσκα, χαθηκες!

εγω μολις τους εβαλα για υπνο. αργησαμε γιατι παιζαμε....!!!

καλα βρε, τη σκεφτουλα δεν ξερεις! ετσι λενε την ¨τιμωρια" στον παιδικο...!!!! τους βαζουν σε μια καρεκλα (τη σκεφτουλα) για να σκεφτουν τι εκαναν!!! χαχαχα!!!!

ναι, μαρμιν, και γω συμφωνω. χαλαρωσε και θα βρεις τους ρυθμους σου οταν με το καλο ερθουν τα διδυμακια σου!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

που εισαι βρε μαρουσκα, χαθηκες!

Δουλειά και παιδιά, μανάρι, θες κι άλλο λόγο???:D:D

εγω μολις τους εβαλα για υπνο. αργησαμε γιατι παιζαμε....!!!

καλα βρε, τη σκεφτουλα δεν ξερεις! ετσι λενε την ¨τιμωρια" στον παιδικο...!!!! τους βαζουν σε μια καρεκλα (τη σκεφτουλα) για να σκεφτουν τι εκαναν!!! χαχαχα!!!!

Αααα...εγώ το ήξερα ''καρέκλα της σκέψης''!!:tongue::tongue::tongue:

ναι, μαρμιν, και γω συμφωνω. χαλαρωσε και θα βρεις τους ρυθμους σου οταν με το καλο ερθουν τα διδυμακια σου!!!

Παρασκευήηηηηηηηηη!!!8)8)8)8)8):cool:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Την Πέμπτη και την Παρασκευή κοιμηθήκαμε απίστευτα καλά το βράδυ! Ούτε θυμάμαι από πότε είχα να κοιμηθώ έτσι! Το νινί μου κοιμήθηκε ως το πρωί όχι μόνο χωρίς να βγάλει κιχ αλλά χωρίς να κουνηθεί που λέει ο λόγος!!!! Αχ αυτά τα δοντάκια!! Με το που τα βγάλαμε κοιμόμαστε πολύ καλύτερα!! Επίσης πρωτομαγιά έκανε τον τελευταίο του θηλασμό και από τότε κορίτσια μου κάνει κάτι αγκαλιές!!!! Το μεσημέρι σκεφτείτε ότι κοιμάται μόνο αγκαλίτσα αν τον αφήσω ή που θα ξυπνήσει αμέσως ή μετά από ώρα κλαίγοντας και αν τον ξαναπάρω αγκαλιά ξανακοιμάται! Ο άντρας μου με λέει τυχερούλα! Του είπα να τον πάρει αυτός αλλά μου είπε ότι δεν πρόκειται να καθίσει σε αυτόν αλλιως πολύ θα το ήθελε και δεν έχει άδικο!!!!

Σάββατο βράδυ πήγαμε σε ένα γάμο και για πρώτη φορά μετά από δεκα επτά ολόκληρους μήνες και δέκα μέρες άφησα το νινί μου για τόσες ώρες και κοιμήθηκε εκτός σπιτιού!!! Αλλά όταν πάει στον παππού και τη γιαγιά μας διώχνει! Ούτε να μας δει θέλει!! Περνάει καλά εκεί το μαναράκι μου και πολύ χαίρομαι για αυτό!!!!

Η μέση μου με έχει πεθάνει γιατί έχει μέρες τώρα που δεν έχω βάλει κ#!λο κάτω! Το σπίτι είναι σαν βομβαρδισμένο και ειδικά το δωμάτιο των μωρών και έχω βάλει ως στόχο να το φτιάξω πριν μπω στον έβδομο δηλαδή σε λιγότερο από ένα μηνα! Για την ακρίβεια θέλω μέχρι τέλος Μάη!!!

Και μέσα σε όλα αυτά ήρθαν και τα καλοκαιρινά που πρέπει να βγάλω και να σηκώσω χειμωνιάτικα (σήκωσα ήδη αρκετά)!!!

Κορίτσια το τι ρούχα και παππούτσια έχει ο άντρας μου δεν περιγράφεται! Τον έπεισα και γέμισε μια σακούλα ρούχα για να τα δώσουμε και έστειλε και καναδυο παππούτσια και ελπίζω να μην το πληρώσω με καινούρια τη νέα σεζόν :roll::roll::roll:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

που εισαι βρε μαρουσκα, χαθηκες!

εγω μολις τους εβαλα για υπνο. αργησαμε γιατι παιζαμε....!!!

καλα βρε, τη σκεφτουλα δεν ξερεις! ετσι λενε την ¨τιμωρια" στον παιδικο...!!!! τους βαζουν σε μια καρεκλα (τη σκεφτουλα) για να σκεφτουν τι εκαναν!!! χαχαχα!!!!

ναι, μαρμιν, και γω συμφωνω. χαλαρωσε και θα βρεις τους ρυθμους σου οταν με το καλο ερθουν τα διδυμακια σου!!!

Μακάρι!!

Τυριά τριμμένα μπορείς να καταψύξεις...αλλά αν εξαιρέσω την περίπτωση που θες να φτιάξεις πίτσα και είχες πάρει ποσότητα γιατί να τα καταψύξεις???:confused::confused::confused: Πρωινά:Γάλα με δημητριακά, τσουρέκι (:tongue::tongue::tongue:) με γάλα, φέτα με μέλι ή μαρμελάδα, κέηκ.Απόγευμα ομοίως και φρούτα φυσικά!Τόσα πολλά.Καλά είναι και τα πιτοειδή αλλά όχι συχνά.Είσαι λίγο αγχωμένη νομίζω κοριτσάκι ε?Λοιπόν, βλέποντας και κάνοντας όταν με το καλό γεννήσεις.Δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχεί από τώρα το θέμα του φαγητού.Λογικά θα πάρει κάποιο διάστημα μέχρι να μένουν αρκετή ώρα τα διδυμάκια ξύπνια οπότε ως τότε θα έχεις οργανωθεί και θα έχεις βρει τη ρέγουλά σου.Καλή ιδέα είναι να κάνεις φαγητά σε ποσότητες και να καταψύχεις.Σώθηκα πολλές φορές με κεφτεδάκια που τα είχα πλάσει κι απλώς τα ξεπάγωνα και τα έψηνα;););)

Μωρέ κεφτεδάκια από καιρό θέλω να πλάσω και να βάλω στην κατάψυξη! Είχαμε και παλιότερα! Το παλιοπαιδάκι μου όμως δεν τα πολυτρώει! Γενικά ενώ τρώει πολύ δεν το έχει με το κρέας!! Για τυριά εννοείται μικρή ποσότητα εννοώ και φυσικά για καμιά πιτσούλα που είναι και γρήγορη γιατί έχοντας έτοιμα στην κατάψυξη ίσως πίσω το σύζυγο να βγάλει μια πιτούλα από την κατάψυξη να ρίξει λίγη σαλτούσα τα τυριά και ότι άλλο θέλει και να φάμε ένα βράδυ! Παρεμπιπτόντως όταν αποφασίσει να μαγειρέψει γίνεται το φαί μούρλια!!!

marmin νομιζω οτι στην ηλικια που ειναι, οτι και να του πεις θα σκαρφαλωνει. απλα να ευχεσαι να μην χτυπησει. εγω τους αφηνα και σκαρφαλωνανε, απλα επαιρνα τα μετρα μου, πχ εβαζα μαξιλαρια κατω απο το επιπλο και οπου αλλου σκαρφαλωνανε, ωστε αν πεσουν να πεσουν στα μαλακα. και μαλιστα τους ελεγα "ελατε να κανουμε οχυρωματικα εργα" και τα φτιαχναμε μαζι. απο την αλλη, αν επιμενεις να μην το κανει, ισως μπορεις να δοκιμασεις τη σκεφτουλα που λεμε αλλα νομιζω ειναι λιγο μικρος. ή οταν σκαρφαλωνει, να τον παιρνεις να κανετε κατι αλλο. να του αποσπας την προσοχη απο το σκαρφαλωμα δηλαδη. η αποσπαση της προσοχης απο οτι ξερω ειναι η καταλληλη μεθοδος για αυτη την ηλικια. οταν θα εχεις τα διδυμα, θα τον βαζεις να σε βοηθαει, πχ, να σου φερει ενα παμπερ, να κανει γκριματσες για να γελασουν τα μωρα κτλ. να νιωθει υπευθυνος δηλαδη, και να ξεφευγει το μυαλο του απο το σκαρφαλωμα.

οσο για τα σνακ στην καταψυξη...δεν ξερω, με αυτα δεν τα παω καλα!!! νομιζω οτι κατι της ωρας ειναι πιο καλο. πχ εγω τους δινω τοστ, κεικ, φρουτα, ψωμι με μελι, γιαουρτι, ψωμι με λαδοριγανη και τυρι κτλ...αναλογα τη διαθεση τους. και τα πιτακια καλη ιδεα, αλλα θελουν ωρα. εσυ θες κατι να το εχεις ετοιμο για να μη σου τρωει χρονο η ετοιμασια?

Μωρέ ούτε εγώ ξέρω τι θέλω!!! Βασικά επειδή όλη την ώρα είναι στο μαμ και όντως τρώει θέλω στα ενδιάμεσα να έχω κάτι να του δώσω! Πως για παράδειγμα δίνεις ένα μπισκοτάκι;; Αλλά δεν θέλω όλη την ώρα να του δίνω βλακειούλες και δεν έχω πάντα κάτι δικό μου κάνει!! Εκτός από το χρόνο που δεν έχω είναι και τα κιλά! Τα βάζω στο πι και φι στην εγκυμοσύνη!! ΤΕσπα όπως είπατε θα βρω τους ρυθμους μου αρκεί να τελειώσω και με το παλιόσπιτο!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...