Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Κατά πως βλέπω οι τριδυμομανούλες και βάλε δεν έχουν και πολύ χρόνο για σερφάρισμα!! :roll::roll::roll::roll:

Χθες είχα υπέρηχο και τα μαναράκια μου έβαλαν από τριακόσια γραμμάρια το καθένα σε δύο εβδομάδες!!! Η κορούλα μου αν και λιχούδα (δεν προλαβαίνω να βάλω το γλυκό στο στόμα αρχίζει και χοροπηδάει :tongue::tongue:) ωστόσο διατηρεί τη σιλουέτα της κ βγαίνει πάντα γύρω στα 25 γραμμάρια λεπτότερη!! Εν τω μεταξύ έπεσε στα χέρια μου η β΄επιπέδου του πρωτότοκου γιου μου και ήταν 415γρ και τώρα που έκανα β' επιπέδου στα δίδυμα το αγοράκι μου είναι 414γρ!!! Για να δω τι θηριάκια θα βγάλω πάλι!!! :rolleyes::rolleyes:

Μου έγραψε και καμπύλη σακχάρου και πόσο τη βαριέμαι!!! Αφήστε που για μένα είναι άδικος κόπος αφού με τόσα γλυκά που τρώω και πάλι όποτε κάνω απλή εξέταση σακχάρου είναι κάτω από το κατώτατο φυσιολογικό και μάλιστα αρκετά!!! Τεσπα! Δυο ωρίτσες είναι θα περάσουν κ αυτές!! Ευκαιρία να ρίξω και έναν υπνάκο εκεί στο σαλονάκι :lol::lol:

Εν τω μεταξύ σε ησυχία δεν κάθονται! Κάθε φορά που πάμε είναι σε διαφορετική θέση! Βέβαια αυτό που έχω καταλάβει είναι πως το στανταράκι μας είναι το αγοράκι κάτω και το κοριτσάκι πάνω απλά πότε είναι δεξιά το κεφάλι πότε αριστερά!!! Η γυναικολόγα είπε πως είναι φυσιολογικό γιατί είναι μικρά ακόμα!!! ΣΤις 2 Ιούνη που έχω ξανά ραντεβού λογικά θα το έχουν φτάσει το κιλάκι ε;;; Αγωνία που την έχω η μάνα :tongue::tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα, καλημερα! marmin τι ωραια που βλεπεις τα νινακια σου!! καλα αποτελεσματα στην καμπυλη! αν και, συμφωνω με αυτα που λες με τα γλυκα...το ιδιο παθαινα και γω!!! μονο στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα καμπυλη!

εγω εχω πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες με διαφορα πραγματα και προσπαθω να μπω σε μια ταξη...δεν τα καταφερνω τελειως γιατι οταν καταπιανεσαι με πολλα πραγματα, δεν μπορουν να γινουν ολα οπως πρεπει, αλλα προσπαθω. νομιζω ειμαι σε καλο σημειο! αρχισα και βαζω σε ταξη και το αχουροδωματιο που σου ειχα πει και γινεται πολυ ομορφο και το βλεπω και φτιαχνει η διαθεση μου! νομιζω το 80% το εχω κανει! εσυ πως πας με το συμμαζεμμα?

οι υπολοιπες τι κανετε? μαρουσκα, χριστινα? η βικυ τι κανει ξερει καμια? εχει καιρο να γραψει.


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ εδώ είμαι, ακόμα στην δουλειά, με βλέπω να μην παίρνω καθόλου αναρρωτική τελικά, ίσως απλά να δουλεύω στο τέλος από το σπίτι

Έχω χαθεί ανάμεσα στα καλοκαιρινά/ χειμωνιάτικα ρούχα, παπούτσια, κουβέρτες κλπ.

Αναρωτιέμαι με τα 4 πως θα ξεχωρίζω τα ρούχα τους, ήδη χθες έβλεπα ρούχα καλοκαιρινά τους μεγάλου που τα είχα αγοράσει πέρσι στις εκπτώσεις και δεν τα αναγνώριζα. Άσε ο χαμός με τα νούμερα, κάθε μάρκα έχει τα δικά της.

Μία λύση που σκέφτηκα είναι να τους αγοράζω όλα τα ρούχα από 1 το πολύ 2 μαγαζιά μόνο, ώστε να ξέρω ακριβώς ποιο νούμερο είναι ο καθένας.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα! marmin τι ωραια που βλεπεις τα νινακια σου!! καλα αποτελεσματα στην καμπυλη! αν και, συμφωνω με αυτα που λες με τα γλυκα...το ιδιο παθαινα και γω!!! μονο στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα καμπυλη!

εγω εχω πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες με διαφορα πραγματα και προσπαθω να μπω σε μια ταξη...δεν τα καταφερνω τελειως γιατι οταν καταπιανεσαι με πολλα πραγματα, δεν μπορουν να γινουν ολα οπως πρεπει, αλλα προσπαθω. νομιζω ειμαι σε καλο σημειο! αρχισα και βαζω σε ταξη και το αχουροδωματιο που σου ειχα πει και γινεται πολυ ομορφο και το βλεπω και φτιαχνει η διαθεση μου! νομιζω το 80% το εχω κανει! εσυ πως πας με το συμμαζεμμα?

οι υπολοιπες τι κανετε? μαρουσκα, χριστινα? η βικυ τι κανει ξερει καμια? εχει καιρο να γραψει.

Εγώ είμαι καλά!!Δουλειά ξεπάτωμα και τα πράγματα θα χειροτερέψουν ως τέλη Ιουλίου, αλλά θα ζήσουμε, πιστεύω!!Η Βίκυ είναι ακόμη στο νοσοκομείο, ορίσανε ημερομηνία καισαρικής για τις 26 Μάη. Μαράκι, βάστα γερά, ελπίζω να οργανωθείς και να τα καταφέρεις όλα!Μαρμίν, τι γλυκιές περιγραφές κάνεις για τα μωρουλίνια σου!!Μια χαρά μεγαλώνουν και φουσκώνουν ε??Έφυγα, πολύ έκατσα, γκρρρρρρ:mad::-x:-x:-x:-x


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας βρε κοριτσια, σαν τα σαλιγκαρια μια μια εμφανιστηκατε!! χαχα!! και γω μαζι!!!

χριστινακι, δυσκολο με τη δουλεια ε? φανταζομαι θα εχεις βαρυνει τωρα.. για την αδεια...λογω φορτου εργασιας δεν μπορεις να παρεις? οσο για τα ρουχα, οσο να πεις, ενα δικιο το χεις. ολα αγοριστικα και ολα κοντινα. ε δεν πειραζει αν καμια φορα μπερδευτουν κιολας. και μενα μου τυχαινει καμια φορα που εχουν και τρια χρονια διαφορα ο μικρος με τον μεγαλο. χθες βλεπω τον μικρο να φοραει κατι καλτσες του μεγαλου. σημερα τις βρηκε ο μεγαλος πεταμενες και τις φορεσε!!!! τι να πεις!!!! ευτυχως ηταν καθαρες!! καλο ειναι να περιοριστεις σε μια-δυο μαρκες που θα σε βολεψουν. και παλι ομως καποιος που θα σου φερει ενα δωρο, θα σου το χαλασει το συστημα...

μαρουσκακι και συ πολλη δουλεια? υπομονη!!!! ελπιζω τον αυγουστο τουλαχιστον να ξεκουραστεις!! μπραβο για τη βικυ, αντε εφτασε ο καιρος! με το καλο και να της δωσεις τις ευχες μου!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα, καλημερα! marmin τι ωραια που βλεπεις τα νινακια σου!! καλα αποτελεσματα στην καμπυλη! αν και, συμφωνω με αυτα που λες με τα γλυκα...το ιδιο παθαινα και γω!!! μονο στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα καμπυλη!

εγω εχω πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες με διαφορα πραγματα και προσπαθω να μπω σε μια ταξη...δεν τα καταφερνω τελειως γιατι οταν καταπιανεσαι με πολλα πραγματα, δεν μπορουν να γινουν ολα οπως πρεπει, αλλα προσπαθω. νομιζω ειμαι σε καλο σημειο! αρχισα και βαζω σε ταξη και το αχουροδωματιο που σου ειχα πει και γινεται πολυ ομορφο και το βλεπω και φτιαχνει η διαθεση μου! νομιζω το 80% το εχω κανει! εσυ πως πας με το συμμαζεμμα?

οι υπολοιπες τι κανετε? μαρουσκα, χριστινα? η βικυ τι κανει ξερει καμια? εχει καιρο να γραψει.

εγώ εδώ είμαι, ακόμα στην δουλειά, με βλέπω να μην παίρνω καθόλου αναρρωτική τελικά, ίσως απλά να δουλεύω στο τέλος από το σπίτι

Έχω χαθεί ανάμεσα στα καλοκαιρινά/ χειμωνιάτικα ρούχα, παπούτσια, κουβέρτες κλπ.

Αναρωτιέμαι με τα 4 πως θα ξεχωρίζω τα ρούχα τους, ήδη χθες έβλεπα ρούχα καλοκαιρινά τους μεγάλου που τα είχα αγοράσει πέρσι στις εκπτώσεις και δεν τα αναγνώριζα. Άσε ο χαμός με τα νούμερα, κάθε μάρκα έχει τα δικά της.

Μία λύση που σκέφτηκα είναι να τους αγοράζω όλα τα ρούχα από 1 το πολύ 2 μαγαζιά μόνο, ώστε να ξέρω ακριβώς ποιο νούμερο είναι ο καθένας.

Πιστεύω πως είμαι σε καλό δρόμο με τις δουλειές! Ειδικά αφού τακτοποίησα (σχεδόν) και τα καλοκαιρινοχειμωνιάτικα δε μιλώ καθόλου!! Βέβαια έχω μέλλον ακόμα μπροστά μου αλλά άρχισε να αχνοφαίνεται φως όχι στο βάθος του τούνελ αλλά κάπου στη μέση!!!

Χριστίνα πώς αντέχεις ακόμα και πηγαίνεις δουλειά; Τουλάχιστον όταν γυρνάς σπίτι έχεις καμιά βοήθεια με τα παιδιά ή μπά;; Έστω και από τον άντρα σου; Καλό κουράγιο!! Σε δική σου δουλειά είσαι; Νομίζω πως όχι ε; Αλλά γιατί δεν μπορείς να πάρεις άδεια επαπιλούμενης από τώρα;; Αν είσαι ικα να ξέρεις πως γίνεται ένας πανικός και αν τελικά πάρεις επαπιλούμενης θα αργήσεις πολύυυυυυυ να περάσεις επιτροπή και άρα και να πληρωθείς σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει!!

Αφήστε κορίτσια πριν λίγο έμαθα πως σκοτώθηκε σε τροχαίο ένα πολύ καλό παιδί και φίλος μας!! Ήταν περίπου 25!! Κρίμα :( Άλλος οδηγούσε αλλά το αποτέλεσμα είναι πως "έφυγε" για πάντα ένας πολύ νέος και πολύ καλός άνθρωπος!! Πραγματικά καλός όμως!! Και έξω καρδιά!! Ο Θεός να τον αναπαύει και να τον πάρει δίπλα Του και να δώσει δύναμη στους δικούς του ανθρώπους!!! Καλό σου ταξίδι Στάθη!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είμαι σε καλό δρόμο με τις δουλειές! Ειδικά αφού τακτοποίησα (σχεδόν) και τα καλοκαιρινοχειμωνιάτικα δε μιλώ καθόλου!! Βέβαια έχω μέλλον ακόμα μπροστά μου αλλά άρχισε να αχνοφαίνεται φως όχι στο βάθος του τούνελ αλλά κάπου στη μέση!!!

Marminaki, αφού τακτοποίησες τα ρούχα είσαι σούπερ!Σήμερα κατεβάσαμε κουρτίνες με τον άντρα μου, πλυντήρια να πλυθούν, σιδέρωμα και ξανακρέμασμά τους και τακτοποίησα καλοκαιρινά και χειμερινά και των τριών παιδιών, είμαι κομμάτια, αλλά χαρούμενη και περήφανη για τον άθλο μας με τρία παιδιά σπίτι...Άντε κι αύριο πάμε για το δεύτερο όροφο....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Χριστίνα πώς αντέχεις ακόμα και πηγαίνεις δουλειά; Τουλάχιστον όταν γυρνάς σπίτι έχεις καμιά βοήθεια με τα παιδιά ή μπά;; Έστω και από τον άντρα σου; Καλό κουράγιο!! Σε δική σου δουλειά είσαι; Νομίζω πως όχι ε; Αλλά γιατί δεν μπορείς να πάρεις άδεια επαπιλούμενης από τώρα;; Αν είσαι ικα να ξέρεις πως γίνεται ένας πανικός και αν τελικά πάρεις επαπιλούμενης θα αργήσεις πολύυυυυυυ να περάσεις επιτροπή και άρα και να πληρωθείς σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει!!

Αφήστε κορίτσια πριν λίγο έμαθα πως σκοτώθηκε σε τροχαίο ένα πολύ καλό παιδί και φίλος μας!! Ήταν περίπου 25!! Κρίμα :( Άλλος οδηγούσε αλλά το αποτέλεσμα είναι πως "έφυγε" για πάντα ένας πολύ νέος και πολύ καλός άνθρωπος!! Πραγματικά καλός όμως!! Και έξω καρδιά!! Ο Θεός να τον αναπαύει και να τον πάρει δίπλα Του και να δώσει δύναμη στους δικούς του ανθρώπους!!! Καλό σου ταξίδι Στάθη!!!

Κρίμα για το παληκάρι, καλό Παράδεισο να έχει και κουράγιο στους δικούς του...:(:(:(


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το παληκάρι, καλό Παράδεισο να έχει και κουράγιο στους δικούς του...:(:(:(

Άστα βρε κορίτσι είναι το τρίτο κακό μαντάτο και μάλιστα για νέο άνθρωπο που μαθαίνω στην εγκυμοσύνη μου και ελπίζω να είναι και το τελευταίο! Χθες συνειδητοποίησα πως μήνα παρά μήνα μαθαίνω και ένα τέτοιο άσχημο νέο! Τώρα δηλαδή να το περιμένω για Ιούλιο! Ελπίζω όχι!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκάκι κουρτίνες ε;;; Τι μου θύμισες τώρα :rolleyes::rolleyes: Συνήθως τις δίνω στη μαμά τις πλένει τις σιδερώνει και μου τις δίνει έτοιμες (στη χειρότερη περίπτωση) υπάρχει και η σούπερ περίπτωση που μου τις κρεμάει κι όλας!! Όμως αυτή τη φορά σκέφτομαι να εφαρμόσω την τεμπέλική μου εκδοχή!! Πλύσιμο στο πλυντήρι με τα κρεμασταράκια τους όπως είναι τυλιγμένη σε ρολό με τα κρεμασταράκια φυσικά στο εσωτερικό και με το που τελειώνει το πλυντήριο κατευθείαν κρέμασμα και στεγνώνοσιδερώνονται ατάκα και επιτόπου!! Πώς σας φαίνεται;;; :cool::cool::roll::roll:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Μπαίνω να ενημερώσω ότι η Βίκυ γέννησε, ο μικρός είναι 2080 γραμμάρια και μπήκε θερμοκοιτίδα.Δεν έχω μιλήσει ακόμη μαζί της, ουφ, πήγαν όλα καλά πιστεύω!!Αύριο θα έχω νεάκια!Να τους ζήσει το πριγκηπάκι λοιπόν!!!:P:p:p:p Με το καλό και στα επόμενα κοριτσάκια!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!Μπαίνω να ενημερώσω ότι η Βίκυ γέννησε, ο μικρός είναι 2080 γραμμάρια και μπήκε θερμοκοιτίδα.Δεν έχω μιλήσει ακόμη μαζί της, ουφ, πήγαν όλα καλά πιστεύω!!Αύριο θα έχω νεάκια!Να τους ζήσει το πριγκηπάκι λοιπόν!!!:P:p:p:p Με το καλό και στα επόμενα κοριτσάκια!

Να της ζήσει και σύντομα στην αγκαλίτσα της μανούλας του!! Δεν την πρόλαβα (νομίζω) αλλά δεν έχει σημασία!!! Πάντα γερός και δυνατός!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Να της ζήσει και σύντομα στην αγκαλίτσα της μανούλας του!! Δεν την πρόλαβα (νομίζω) αλλά δεν έχει σημασία!!! Πάντα γερός και δυνατός!!!

H Vasdeli είναι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

H Vasdeli είναι!

Aαααααααα σοβαρά;; Είχα διαβάσει κάτι! Πολύ καιρό νομίζω στο κρεβάτι ε;; Άντε με το καλό να τον πάρει αγκαλιά!! Όταν μάθεις νεότερα να μας πεις!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Τελικά οι τρίτεκνες από χρόνο άστα να πανε ε;; :confused::confused:

Επιτελους τελείωσα με το παιδικό και είμαι πολύ χαρούμενη! Δηλαδή τελείωσα με τις μεγάλες δουλειές! Μπήκαν τα έπιπλα όπως ήθελα και το κρεβατάκι του μωρού και άνοιξε ο τόπος! Επίσης τακτοποίησα τα βιβλία στις βιβλιοθήκες και ένα και χώρο στα ντουλαπάκια της βιβλιοθήκης για σεντονάκια κτλ! Όπως καταλαβαίνετε θα μετατραπεί σε βιβλιοθήκη - ντουλάπα!! Καθόλου δε με νοιάζει όμως!! και τώρα έμειναν να τακτοποιήσω τα ψιλολόγια που για μένα είναι και τα πιο εκνευριστικά!! Και μόλις τελειώσω με όλα σιγά σιγά θα πλυνοσιδερώσω και ότι βρεφικά ρουχαλάκια έχω και θα τα τακτοποιήσω στη θέση τους (δηλαδή αυτό σκέφτομαι να το κάνω τον Ιούλιο) και μάλλον τότε να ετοιμάσω και τη βαλίτσα μου ε; Καλά δεν είναι τι λέτε;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!! sorry, χαθηκα, αλλα τρεχω και δεν προλαβαινω. αυτος ο μηνας πολυ πιεστικος προβλεπεται. καλο μηνα κιολας!! τι κανετε? μαρμιν, μπραβο που τελειωσες με το δωματιο! ποτε γεννας? εχεις χρονο ακομη νομιζω και για τη βαλιτσα και για τα ρουχαλακια!!

και γω σχεδον τελειωνω με την τακτοποιηση. ψιλολογια μου εμειναν και εχεις δικιο, ειναι εκνευριστικα!!!!! εβγαλα και τα καλοκαιρινα τους ολα τα επλυνα και τα σιδερωσα. τα χειμωνιατικα δεν τα μαζεψα ομως ολα ακομη. οποτε στις ντουλαπες κυκλοφορουν απο ολα τα ειδη τωρα!

απο χρονο ασε, τελικα ειναι δυσκολο με τρια μικρα. μ' αρεσει που ηθελα και τεταρτο!!!! χαχα!!! θα μου πειτε, τωρα το ανακαλυψες?!!!!

συγχαρητηρια και για τη βικυ!!!!! να της ζησει ο μπομπιρας!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...