Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

τωρα που δεν μπαινω εγω συχνα ολο μεσα μου ειστε βρε??το μονο που διαβασα ειναι οτι γεννησε η βικυ.γερο να ειναι κ τυχερο!!οταν γραφετε για δουλειες δεν τα κοιταζω καν!!τα δικα μου ειναι μια χαρα.ο μεγαλος εβαλε γυαλια για τον πινακα κ την τηλεοραση.λιγο μυωπια κ αστιγματισμο καθαρα απο τα βιντεπαιχνιδια!!αυριο ξεκιναει κ ορθοδοντικο.ευτυχως εχουν γινει της μοδας αυτα κ δεν κοροιδευουν πια.

ο μεσαιος γραφτηκε στο νηπιαγωγειο(πωπω!σαν ψεμματα μου φαινεται)κ ετοιμαζω τα χαρτια για τον παιδικο του μικρου.αυτη η χρονια ηταν πολυ καλη γιατι κλεισμενη στο σπιτι δεν αντεχα λιγο.το γυμναστηριο βοηθησε παρα πολυ στην ψυχολογια μου.ειναι οτι καλυτερο για εκτονωση κοριτσια.το συνιστω ανεπιφυλακτα.

ωτιτιδα δεν ξαναειχαμε.μπορει να βοηθησε κ το xozal.μολις εβλεπα καταρροη το ξεκινουσα.αφου εκλεισε τα 2 ομως.τα φιλια μου σε ολες!!!:D


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που είστε μανούλες? Τρέχετε τώρα που έκλεισαν τα σχολεία? Αλήθεια τι κάνετε όταν κλείνουν τα σχολεία, ποιος τα κρατάει?

Σας κάνω αντιγραφή και τα δικά μου νέα.

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα, σας γράφω στα γρήγορα γιατί έχω το λαπτοπ αλλά όχι το καλώδιο και δεν ξέρω πόση ώρα κρατάει.

Χτες τα ξημερώματα έσπασαν τα νερά, ήρθα στην κλινική, είχα ήδη αρκετή διαστολή, δεν μπορούσαν να με κρατήσουν καθόλου, και γέννησα με καισαρική αναγκαστικά γιατί ο πάνω ήταν εγκάρσιος.

Τα μωράκια μου βγήκαν 1100 και 1400, είναι στην εντατική στο Παπαγεωργίου διασωληνωμένα, δεν ξεκίνησαν ακόμα το γάλα, μόνο ορό. Εγώ είμαι στο Διαβαλκανικό, σηκώθηκα από χτες, και ανυπομονώ να βγω για να πηγαίνω στα επισκεπτήρια να τα βλέπω.

Αν έχω άλλα νέα θα σας γράψω.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! χριστινα μου να σου ζησουν τα μωρακια σου!!! ολα καλα ευχομαι να πανε!!!! νωρις νωρις ηθελαν να βγουν ε?!!! για να εχουν γενεθλια μαζι με τα μεγαλα!!!! τυχερη, με ενα παρτυ ολοι μαζι!!!! να τον χαιρεσαι και τον μεγαλο σου! και ο μικρος σε λιγες μερες εχει γενεθλια απο οτι βλεπω! ολα τα παλικαρια σου να τα χαιρεσαι!!!! για τα μικρουλια τι σου ειπανε, ειχαν προλαβει να αναπτυχθουν αρκετα?

εμεις καλα ειμαστε, αλλα αυτο το μηνα ειμαι πολυ ζορισμενη. αντε να φυγει να ησυχασω λιγο. τα δικα μου τα πιτσιρικια ειναι παιδικο ακομη, οποτε τα σχολεια ειναι ανοιχτα μεχρι τελη ιουλιου. ευτυχως!!!! θα δω ποσο θα τους αφησω, αναλογα με τη δουλεια που θα εχω.

οι υπολοιπες τι κανετε?


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ή Καλημέρα; Τι λένε τέτοια ώρα;; :rolleyes::rolleyes: Καλημεροκαλησπέρα λοιπόν και καλησπεροκαλημέρα!!!

όντως το παρακάναμε!!

Χριστινάκι μου να σου ευχηθώ και από αυτό το παρεάκι! Να σου ζήσουν και εύχομαι σύντομα στην αγκαλίτσα σου! Πιστεύω πως τώρα τα έχεις ήδη δει!!!

Εγώ κορίτσια έριξα λίγο τους τόνους και προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο περισσότερο γίνεται γιατί βάρυνα αρκετά και ξαφνικά! Τα πόδια μου πρήζονται, νιώθω πως δε μου φτάνει ο αέρας και μερικά βράδυα δεν μπορώ να κοιμηθώ!! Ευτυχώς που από χθες δρόσισε λίγο και είμαι κάπως καλύτερα!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!

Χριστινάκι ελπίζω να μπορέσεις να μπεις να μας πεις τα νέα σας!!

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Πάμε τέλεια λέει! Το κοριτσάκι 1460 και το αγοράκι 1100 στο περίπου και τα δύο! Το μόνο "κακό" ότι έρχονται κ τα δύο ισχυακά κάτι που βέβαια μπορεί να αλλάξει στην πορεία!! Σήμερα ήταν με τα κεφαλάκια δίπλα δίπλα!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα είμαι πτώμα! Το νινί μου κάτι έπαθε σήμερα και ούτε κοιμήθηκε όπως έπρεπε ήταν και πολύ δραστήριο! Εγώ να σέρνομαι έχασα και την υπομονή μου του φώναξα πετούσε πράγματα αυτός πετούσα κι εγώ και αναρωτιέμαι τι θα κάνω αργότερα με τρία; το μόνο που με παρηγορεί είναι πως είμαι έγκυος και μήπως φταίει αυτό!!

Πείτε μου οι τριτεκνομανούλες (και βάλε) ότι θα μου έρθει και άλλη υπομονή μαζί με τα μωράκια μου!! Νιώθω πολύ άσχημα όταν τον μαλώνω! :(:(


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! τι κανετε? εγω η δουλεια στο φουλ. να περασει αυτη η βδομαδα να χαλαρωσω λιγο και να ασχοληθω και λιγο με το σπιτι γιατι αχουρι γιναμε παλι. και τα ασιδερωτα βουνο... καλα ειμαστε ομως κατα τα αλλα!

πηγα τις προαλλες να βαλω στον μικρο τα πεδιλα που φορουσε ο μεγαλος στην αντιστοιχη ηλικια και του ηταν ολα μικρα! και της επομενης χρονιας φυσικα του ηταν μεγαλα!! πρεπει να παω για παπουτσια κατεπειγοντως!!!

η μεσαια μου συνεχιζει να θελει να της κανουμε αδερφη (σας το εχω πει οτι μου ζητανε κι αλλα αδερφια ε?) εγω τελευταια, νιωθω ανακουφιση που ο μικρος πλεον δε χρειαζεται καποιον να τρεχει απο πισω του και αφηνω πισω μου σιγα σιγα την επιθυμια για αλλο παιδι. αφου ειπα στον αντρα μου να με βαλει να υπογραψω χαρτι και οταν του λεω για τεταρτο να μου το δειχνει...(γιατι ειμαι επιρρεπης...!!!) θα λετε παει, χαζεψε αυτη!

marmin, μπραβο για τα μωρακια σου! μεγαλωνουν σιγα σιγα! καλα εκανες και εριξες τους ρυθμους γιατι χρειαζεσαι ξεκουραση και χαλαροτητα τωρα που βαραινεις σιγα σιγα. οσο για την υπομονη....θα υπαρχουν στιγμες που θα την χανεις, αλλα ολα μεσα στο προγραμμα ειναι. στην αρχη θα δυσκολευτεις λιγο με τρια μωρα. συντομα ομως θα το απολαμβανεις. μην σκεφτεσαι τα αρνητικα, μονο τα θετικα.

χριστινα τι κανεις? τα μωρακια σου πως πανε? ευχομαι ολα καλα!

μαρουσκα που εισαι?!!!!

η βικυ?

οι υπολοιπες? αντε κοριτισια, να μαζευομαστε!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Να σου ζήσουν τα διδυμάκια κριστίν, άντε μαρμίν η σειρά σου μετά!!Εμείς όλοι καλά, έχω πεθάνει στη δουλειά, 7-3 στο γραφείο, μετά σπίτι δουλειές και παιδιά και το βράδυ πάλι αξιολογήσεις για το γραφείο...Δε θα έρθει ποτέ ο αύγουστος???:confused:Πάω, άλλοι πέντε για σήμερα μείνανε....:(


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

πω πω μαρουσκα, πολλη δουλεια βρε παιδι μου. τι να πω, κανε υπομονη. παντως, αν ηταν ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι σαν και σενα, θα πηγαινε μπροστα αυτη η χωρα. αλλα που.

τα παιδια ποιος τα κραταει τωρα?


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πω πω μαρουσκα, πολλη δουλεια βρε παιδι μου. τι να πω, κανε υπομονη. παντως, αν ηταν ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι σαν και σενα, θα πηγαινε μπροστα αυτη η χωρα. αλλα που.

τα παιδια ποιος τα κραταει τωρα?

Xαχα, το λένε πολλοί αυτό Μαράκι μου, γενικά είμαστε λίγοι αλλά καλοί εδώ στην Υπηρεσία, χαχα!Ο πολύς όγκος έφυγε, τώρα λίγο θα ησυχάσω, λίγο, γιατί με περιμένουν πολλά στη γωνία...Λίγα άτομα, πολλή δουλειά....Μας έφαγε ο Καλλικράτης κι ο Ιπποκράτης κλπ κλπ!!Τα μεγάλα τα κρατάνε οι δικοί μου, το μικρό παιδικό ευτυχώς!Από μέσα αυγ παίρνω τον ένα μήνα άδειας ως τρίτεκνη μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία!Έχουμε πρωτάκι φέτος ντε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Xαχα, το λένε πολλοί αυτό Μαράκι μου, γενικά είμαστε λίγοι αλλά καλοί εδώ στην Υπηρεσία, χαχα!Ο πολύς όγκος έφυγε, τώρα λίγο θα ησυχάσω, λίγο, γιατί με περιμένουν πολλά στη γωνία...Λίγα άτομα, πολλή δουλειά....Μας έφαγε ο Καλλικράτης κι ο Ιπποκράτης κλπ κλπ!!Τα μεγάλα τα κρατάνε οι δικοί μου, το μικρό παιδικό ευτυχώς!Από μέσα αυγ παίρνω τον ένα μήνα άδειας ως τρίτεκνη μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία!Έχουμε πρωτάκι φέτος ντε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ο "αγιος" παιδικος!!! χαχα!! καλα που ειναι και αυτος ο παιδικος και μας σωζει! δεν διαμαρτυρεται ο μικρος που μονο αυτος πηγαινει σχολειο και οι αλλοι ειναι με παππου-γιαγια? εμεις θα ειχαμε θεμα παντως.

με το καλο να ξεκινησετε το μεγαλο σχολειο!!!! αντε, να παιρνουμε και μεις σειρα!!! χαχα!!!

τι εννοεις ενα μηνα αδεια ως τριτεκνη? δικαιουσαι παραπανω αδεια?


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο "αγιος" παιδικος!!! χαχα!! καλα που ειναι και αυτος ο παιδικος και μας σωζει! δεν διαμαρτυρεται ο μικρος που μονο αυτος πηγαινει σχολειο και οι αλλοι ειναι με παππου-γιαγια? εμεις θα ειχαμε θεμα παντως.

Μπα...ίσως δεν το πήρε χαμπάρι ακόμα, αλλιώς.....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

με το καλο να ξεκινησετε το μεγαλο σχολειο!!!! αντε, να παιρνουμε και μεις σειρα!!! χαχα!!!

τι εννοεις ενα μηνα αδεια ως τριτεκνη? δικαιουσαι παραπανω αδεια?

Στο δημόσιο εκτός από τον ένα χρόνο άδεια ανατροφής που παίρνουμε, από το τρίτο παιδί και μετά μας δίνουν τρεις μήνες εξτρα.Έχω ήδη πάρει 2 από τους τρεις μήνες και τώρα θα πάρω τον τρίτο;);)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

α ετσι εξηγειται! το ηξερα για το τριμηνο, αλλα δεν ηξερα οτι μπορεις να το παρεις τμηματικα. μια χαρα παντως! αλλα κοιτα να ξεκουραστεις. μην παρεις δουλεια για το σπιτι!!!!!

χαχα, καλο που δεν το εχει καταλαβει!!! στα δικα μου δεν τους ξεφευγουν τετοια πραγματα!!!! εμενα εχουν αρχισει και γκρινιαζουν και δεν θελουν να πανε. ειδικα η μεσαια, ολο με κλαματα την αφηνω. ο μεγαλος απλα παραπονιεται οταν ξυπναει. ο μικρος, μια ετσι, μια αλλιως!!!!!!!!!! δυο βδομαδες θα τους κρατησω ακομη και μετα διακοπες!!!!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

α ετσι εξηγειται! το ηξερα για το τριμηνο, αλλα δεν ηξερα οτι μπορεις να το παρεις τμηματικα. μια χαρα παντως! αλλα κοιτα να ξεκουραστεις. μην παρεις δουλεια για το σπιτι!!!!!

Άμα σου πω πήρα 5 σχέδια βελτίωσης για το σπίτι θα με πιστέψεις?Αλήθεια λέω:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

χαχα, καλο που δεν το εχει καταλαβει!!! στα δικα μου δεν τους ξεφευγουν τετοια πραγματα!!!! εμενα εχουν αρχισει και γκρινιαζουν και δεν θελουν να πανε. ειδικα η μεσαια, ολο με κλαματα την αφηνω. ο μεγαλος απλα παραπονιεται οταν ξυπναει. ο μικρος, μια ετσι, μια αλλιως!!!!!!!!!! δυο βδομαδες θα τους κρατησω ακομη και μετα διακοπες!!!!

Εμένα διακοπές το Αντρικάκι μου τον Αύγουστο, αχ να είναι καλά ο παιδικός λέμε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...