Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Επιτροπή ΙΚΑ για εξωσωματικη


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Κοίτα εμείς πήγαμε σε ένα κέντρο στη Θεσσαλονίκη, οπότε ΕΟΠΥΥ περάσαμε εκεί γιατί είμαι από Δράμα οπότε μάλλον για αυτό και οι 2 μήνες.

Τώρα η συμμετοχή για τα φάρμακα δεν είναι πολύ. Εμένα μου έδωσαν 9 διαφορετικά φάρμακα.

1. Τα menopur, που είναι οι ενέσεις για τα ωάρια

2. Utrogestan, που είναι κολπική προγεστερόνη

3. Folidex, που είναι φυλικό οξύ

4. Cyclacur , είναι οιστρογόνα αν δεν κάνω λάθος

5. Salospir, ασπιρινούλα

6. Pregnyl, είναι μια ένεση που την κάνεις στα οπίσθια, με το συμπάθειο, για να κάνεις ωορρηξία όταν πρέπει

7. Azivirus , είναι αντιβίωση για μετά την ωολιψία

8. Orgalutran, ο γιατρός μου είπε ότι είναι ο ανταγωνιστής, δηλαδή όταν μεγαλώσουν αρκετά τα ωάρια και για να μη σπάσουν κάνεις και αυτές τις ενέσεις

9. Lentogest, είναι συμπλήρωμα προγεστερόνης επειδή εγώ είχα έλλειψη

Τα πρώτα τα παίρνεις από τον ΕΟΠΥΥ, τα υπόλοιπα γράφονται, εκτός από το τελευταίο, αλλά αυτό το πήρα εγώ σαν συμπλήρωμα επειδή είχα έλλειψη, δεν είναι στάνταρ στην διαδικασία και για αυτό δεν γράφεται.

Επειδή είχα γυναικολόγο στην Δράμα και έκανα μόνο την ωολιψία και την εμβρυομεταφορά στη Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω εάν επηρεάστηκε η τιμή, η οποία είναι 3,600?.

Για να μην σου λέω ψέματα δεν θυμάμαι ακριβώς το κόστος των φαρμάκων γιατί τα πήρα όλα μαζεμένα και ειλικρινά εκείνη την περίοδο ήταν το τελευταίο που με ενδιέφερε! Αλλά δεν είναι πολλά, δεν μας τρέχουν από τα μπατζάκια μας, αν ήταν πολλά θα το θυμόμουν πιστεύω!

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ μου συγχαρητηρια για το υπεροχο αποτελεσμα της τοσο ψυχοφθορας διαδικασιας....

Πραγματι στην Θεσσαλονικη τα ραντεβου γινονται πιο αμεσα...εδω στην αθηνα τα πραγματα ειναι αστα να πανε...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...